Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Плами,  newsm59 ! Много здраве, щастие и любов!

Дендри, за темата и колажа,   bouquet

Днес съм именничка и да почерпя :
 

# 16
  • Мнения: 70
Ехоо, привет и от мен!

Дени, чудесен колаж си направила! Браво на теб! Сигурна бях, че ще се справиш Grinning

Снощи най-после успяхме да се справим с вечерните концерти на нашия Мишко. Оказа се, че човекът е гладен - увеличих му дозата от 100-110 на 150 и настана мир и тишина. Педито не препоръча да даваме толкова голяма доза, но какво да направя, не мисля, че е по-добре да стои гладен.
За запека - тъй като сме на АМ, като ни споходят такива проблеми даваме Фризовом, освен Фризолака и нещатата в рамките на ден-два се нормализират.
Момичета, някой пробвал ли е хомеопатични лекарства за увеличаване на кърмата? На мен ми препоръчаха едно Urtika Urens и мисля да го пробвам. Така се надявам да има ефект Praynig Като разбера, ще ви кажа.

# 17
  • Мнения: 336
Момичета, някой пробвал ли е хомеопатични лекарства за увеличаване на кърмата? На мен ми препоръчаха едно Urtika Urens и мисля да го пробвам. Така се надявам да има ефект Praynig Като разбера, ще ви кажа.

И аз се надявах, но май честото слагане на гърда има по-голям ефект, от колкото приемането на хомеопатични средства. Аз пробвах с Ricinus communis 5 СН за увеличаване на кърмата, не мога да кажа че имаше кой знае какъв ефект. Urtika-та е всъщност екстракт от коприва и обикновено не се предписва за увеличаване на кърма. От това, което съм чела по книгите дават, че сминдуха (fenugreek) дава добър ефект, но как се приема и по колко не знам. ПОжелавам ти успех!

Аз съм полазила Редута - намаленията започнаха и не мога да се отлепя от компа, добре, че малкия спи.

# 18
  • Мнения: 4
Честит рожден ден на Плами!!!

Весел и усмихнат имен ден на Ели, въпреки времето днес.

Честита месечинка на Рада, а на нейната талантлива майка - благодарности и поздравления за колажа!!!  Hug

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
Здравейте и от нас. Малчо днес малко неспокоен беше, но хапна от гърдата и се отнесе - вече час. ЗАпочвам да се чудя дали не иска повече ядене, но доста вдигнах дажбата напоследък и няма да прекалявам.
Mushinka   по колко пъти на ден даваш 150 мл. и колко тежи бебо. Защото ние сме на 140 мл по 6 пъти на ден и според мен трябва да му стига.
Педиатърката ми беше дала някакви хомеопатични хапченца за увеличаване на кърма, но не мисля че имаха ефект. Трябваше специално да ги поръчваме в аптеката, бяха едни малки и ги гонех постоянно по пода  Joy

 След 10-дневно акане през ден през два, вчера изведнъж- 4 пъти  ooooh! И пак има слуз за съжаление въпреки безмлечните ми диети и Фризопепа  #2gunfire ДАно не почне историята с разстройството, че няма оправия.

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ПЛАМИ!

Снощи се почувствах ужасно изморена, без настроение. НЯкак си ме обхванаха депресивни усещания - дали ще се справям занапред с това неспане и умора. А през деня изобщо не се бях преуморила. Но вечерите като че ли изведнъж оставам без сили. Обаче после се сетих за много от вас, които спят много по-малко от мен, хранят през нощта и си викам- айде стига съм се лигавила! Моят Любчо все пак от близо месец няма нощно хранене и прави 6-7-8-часова пауза през нощта. Но като се цедя до 1 ч. и ставам в 5,30 пак за цедене, не остава много време за сън.  Crossing Arms
Обаче щом има кърма съм доволна. Вчера нещо нямаше много и дадох доста АМ, та явно това определя до голяма степен настроението ми и умората.



Честита месечинка на Рада!

# 20
  • Мнения: 83
Здравейте и от мен  Hug Най-сетне успях да се присъединя към пишещите  Wink
Дендри  поздрави и от мен за страхотната темичка  newsm51
Честит рожден ден на адашката Плами  newsm59, много щастие и късмет!
Честит иман ден на всички именячки и именяци,дълги години да ги красят имената им Tada весел празник!
И аз да се похваля, с Герибг вчера ми беше много приятно да се видим в парка! Рони и двете ти щерки са големи сладурани (пу-пу Simple Smile )
Хайде мами, в близост до  Редута, парка е чудно място за разходки и запознанства  smile3521.
Е хайде приятни разходки на всички и лек и позотворен ден  Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 310
Привет,нещо се поизгубих,но покрай нашата принцеса е така.

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ЯНИ И ТЕХНИТЕ ПРОИЗВОДНИ ИМЕНА .

Много сладки бебоци си имаме. Ех,тези майски мами.
И моят сега се вижда,все се каня да си оправя лентичката и все не стигам до там.И ние взехме да акаме по нарядко на 2 дена веднъж.
 на мен ми предписаха и още едно за увеличаване на кърмата :
Lac caminum и на ф-ма Нутриция имало за кърмачки, поливитамини.
Хайде лека  bouquet

# 22
  • Мнения: 70
desive78, засега 150мл давах само снощи за храненето в 9, защото тогава е големият рев. През другото време е спокоен и явно храната му стига. Давах по 100-110, сега на някои хранения започнах да давам по 120мл, а той като че ли започна да удължава паузите между храненията. Проблемът при нас е, че имаме 8 хранения, а пък по-голяма (вече) доза. Иначе за килограмите - Михаил преди седмица на консултацията го измериха 4500, сега сигурно е малко отгоре.

vaiza, слагах го на гърда преди всяко хранене и после добавката. Пробвах и във времето, в което е по-спокоен (най-вече сутрин и ранния следобяд) да махна добавката и да му давам само да суче, но ефектът е минимален. Преди няколко дни усетих увеличение на кърмата и 2-3 дни бих казала, че имах достатъчно според мен за храненията от сутринта до към 3-4. Тъкмо се бях зарадвала, че нещата тръгват и изведнъж на следващия ден нямаше нищо - нито младежът даваша признаци да е изсукал нещо, нито успявах да изцедя. Затова реших да го пробвам и това лекарство като краен вариант.

# 23
  • Мнения: 28
Здравейте момичета!
Няколко дена ми беше развален компа и много ми липсвахте!
Честит рожден ден на Плами! Да си жива, здрава, щастлива и много обичана!
Честит имен ден Ели! Весело изкарване на празника и много щастие!
Мамчета  моля ви стискайте ми палци утре, че съм на консултация при педито! През последната седмица Ева нещо ми се струва, че много връща след хранене. Тя по принцип си връща винаги след хранене още от родилното и там ме успокоиха, че има бебета които по принцип си връщат. Но сега ми се струва, че връща повече отколкото връщаше преди - като че ли зачестивръщането на фонтан. Надявам се утре педито да ми каже, че всичко е наред и наистина е нормално да си връща, а също и да сме наддали в нормите. Иначе на външен вид си изглежда доста добре - бих казала добре закръглена, ама знам ли.
 Мами чували ли сте за това, че ако бебето ви спяло с ръцете нагоре, това означавало, че е спокойно и доволно? Моята Ева най често така спи - с главичка настрани и двете ръце вдигнати нагоре.

# 24
  • Мнения: 849
Привети! Бърз запис и от нас.

Честит рожден ден на Плами! Много здраве, късмет, любов и детски смях!

Дендри, благодарности за темичката и колажа - страхотни, както винаги! И честита месечинка на Рада!  bouquet

Ние утре изчезваме за 10тина дни по сватби и кръщенета.

На всички  Hug

# 25
  • Мнения: 385
Честит рожден ден, Плами! Много любов, здраве и приключения!   bouquet

Дендри, благодаря че си включила и моята бузана в колажа, въпреки че късно я включих  Hug

Честит имен ден на всички празнуващи!   bouquet

# 26
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН,ПЛАМИ!МНОГО ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ!

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ЕЛИ И ВСИЧКИ,КОИТО ИМАТ ПОВОД ЗА ПРАЗНУВАНЕ!

Сега се връщам от среща с Аркси,Момчил и прекрасните и родители.Не мога да опиша с думи колко приятно ни беше/на мен и Божи/ и как неусетно литнаха 4 часа.
Аркси е "стабилна" мацка още като бременни ми обеща,че ще пием бира и днес го реализирахме.Няма да казвам покрай бирата как се насвиних с други работи Blush

Възглавница на Мина не слагам.
Сигурно има и още кво да пиша,ама след една голяма и една малка бира нещо не ми спори с мисленето Crazy

# 27
  • Мнения: 28
Dendri и аз успях да сложа снимка за фотоколажа, че нещо все не ми даваше и компа сам затваряше нещо албума.  Ще те помоля когато променяш колажа, да включиш и моята принцеса Ева!

# 28
  • Мнения: 61
Честит имен ден, Ели! Мн късмет да ти носи името!
CrazyDeina и аз съм го чувала това за ръчичките, ако на бебето всичко му е наред то си спи с вдигнати ръчички, както казва мъжа ми в поза "предавам се" Simple Smile
Аз пиех едно хомеопатично лекарство за алергията ми и хомоепатката ми каза, че било мн "женско" лекарство и помага и за повече кърма. Лекарството е "Апис". До сега да чукна на дърво не съм имала проблеми с кърмата и АМ не съм давала.

# 29
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
 smile3522
Дендри страшна си  newsm51 smile3525 newsm51
Плами  newsm59 жива и здрва и много щастлива мама и съпруга  newsm51
Ели честит имен ден   bouquet
И аз не слагам възглавничка но коша на количката ми е много надолу като че ли и се замислям дали да не сложа под матрачето само в количката,в кошарата мисля че й е добре.Сиси ти си наясно с количките я кажи за Quinny Buzz да слагам ли възглавничка  newsm78 newsm78 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт