Отговори
# 45
  • Мнения: 10
Здравейте момичета.
Катринка ние сме на Фризовом и аз гледам килограмите.150мл,5 м.л..
Лека вечер от нас.

# 46
  • Мнения: 1 951
Сестро,отиват Божа и баща и CrazyАз в другия живот Mr. Green
Абе, я се мятай с тях. Те ще се гледат така или иначе двамата, а ти ще гледаш Мина и така. Ще разнообразиш. Това, което сега правиш през деня ще си го правиш и там, само, че на друг въздух  Grinning

# 47
  • София
  • Мнения: 5 247
Момичета много съм доволна от ефекта на сешоара за успокояване и приспиване на бебо!
В събота ще правим чиста молитва във връзка с 40 дни на Божин!
Сиска ! браво за хубавата среща с Аркси! Къде се видяхте? Хубаво е да си правим такива срещички!
Лека вечер на всички. Отивам да домакинствам докато Божко нанка.

# 48
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Мерси, КайРен, поне акото да не му мисля  Simple Smile А иначе напоследък Иванчо не толкова заспива, колкото започва да се нерви, пуска и дърпа и т.н.; според мен млякото е аха-аха колкото да му стигне (яде и от двете гърди), затова съм се втурнала да се стимулирам, че така ми е притеснено.
Това дърпане и недоволство може да не е заради количеството кърма, а заради стомашен дискомфорт или по-силна струя. Най-естествената стимулация е по-честото поставяне на гърда. Аз в момента влизам в лактационна криза и храня на два часа и половина.

Значи няма възпалителен процес. За твое успокоение е хубаво да минеш да те види мамолог.

# 49
  • Мнения: 66
Маи и аз имам лактационна криза ... няма никой направо.. А малкото плаче ли плаче на час и нещо.. не е само колики май...  newsm78 newsm78 newsm78

# 50
  • София
  • Мнения: 6 150
Ох, горкото бебче, май е седяло гладно тия вечери и затова е ревал така. Днес се будеше да яде на около 3 часа, и сега вечерта явно не му стигна кърмата, търсеше още и ревеше. Размразих част от скромните си запаси и изяде още около 40 мл.  Confused Засега изчаквам с даването на още. Оф... На ръба на депресията съм. От утре почвам и с някакъв чай, дано увелича количествата, иначе... не знам.
KayRenn, как се държи твоето бебче?

# 51
  • Мнения: 66
И аз съм на ръба на кризата, и аз давам запаси, но поне имам бая.. само незнам дали това няма да навреди.. как организмат ми ще знае, че бебо има нужда от млякце ако давам шише  smile3506 smile3518

# 52
  • Мнения: 1
Момичета, трия всички снимки до сега от албумчето за колажа, за да не се обърквам и да слагам вече сложени в колажа снимки. Мамчетата, които не са добавили снимката си там, да не се притесняват, че албумчето е празно, а оставят избраната от тях снимка... в другата тема ще добавя и тях.
Добавям Ева на Крейзи Дейна и Александра на Бани и още някоя снимка ако ми попадне скоро. Следващите в другата тема.

Честит имен ден на именничките и именниците, да сте живи здрави, големи късметлии и щастливки/ци в живота. newsm38
Честито КайРен за гадже-годишнината. Още много години по шест да сте щастливи заедно. Flowers Four Leaf Clover

# 53
  • Мнения: 172
Добър вечер, мацки!Така като ви чета, пак проблеми с кърменето  Cry Дано всички се оправите скоро и да няма гладни бебчовци Praynig
Първо, да ви се похваля-след четиридневно мъчение бебка Рая се изходи най-накрая и то два пъти, за радост на цялото семейство Grinning
Второ, днес бяхме на преглед при ортопеда.С бебка всичко е наред, но с кака имаме малки проблеми със стъпването навътре, но ще се справим.
Сиска, защо са те наказали без моренце? Crazy
Момичета, нямали да водите бебоците на море? Само аз ли, освен морските мами открих сезона Mr. Green Мисля началото на септември да отидем отново за седмица, че после кака тръгва на градина.
Дени, страхотен колаж!И най-вече-честита месечинка на малката красавица Рада  bouquet
Плами213, не ме засрамвай така, ма моля ти се Blush Добре, че девойките приличат на татковците си Crazy
Честит празник на рожденниците и именниците!Всичко най, най!
А, хайде стига, че много се разписах Sick
Хубава и спяща вечер от мен Peace

# 54
  • Мнения: 16
Дикси, Маева, Стела - благодаря за отговорите! Simple Smile Аз съм по-склонна да дам по възраст, но ме учуди защо въобще ги пишат тези килограми...

И да се оплача аз - днес малкия е ужасно неспокоен, едвам преди 30 мин заспа...цял ден не беше заспивал. Sad Задрямва на ръце, оставиш ли го = все едно го нанизваш на шиш. Без гръб останах.  Sad Дано няма много такива дни, че в чудо ще се видя.

Като стана дума за море, ние ще сме септември. Simple Smile Таткото от Добрич и ще ходим там по някое време, та мислим да отскочим до морския бряг.

А за кризата - аз не издържах...сега взех АМ и дохранвам един-два пъти. Пет хранения ги избутвам на кърма, но шесто и седмо ако има...давам адапте. Най-важното в тези кризи е да си спокоен и щастлив! Ако успееш да запазиш спокойствие минава, поне като гледам около мен мамите дето ги прекараха успешно. Е, аз не успях, малко много ми дойдоха проблемите от всякакво естество...
Късмет на всички мами дето кърмят да се справят с усмивка, а най-добре и хич да не ги усещат тези кризи! Hug

# 55
  • Мнения: 42
Браво Дендри за темичката-страхотна е  bouquet
Аз докато се включа и вие сте изписали една Laughing
 bebZz и ние се борим със запека,нашия педиатър ни каза да пием дуфалак,но не бебо, а аз-3 пъти на ден по една лъжица.На нея й се отразява от кърмата-ефекта беше поразителен-след като изпих втората лъжица и така напълнихме памперса,че опацахме и боди,и завивки Joy Joy Joy Joy
 За кърмата-и при мен има голям ефект динята и биричката-само дето не знам с тая бира как ще сваля тия 20кг Embarassed
 За морето да се похваля-тати е командировка за лятото във Варна и на 01.07 след като ни бият ваксината се изтрелваме при него Grinning Надявам се,че ще се видим с някои от варненските мами Peace

# 56
  • Мнения: 66
Надявам се,че ще се видим с някои от варненските мами Peace

ЕЕЕЕЕЕЕЕе това е приказка.  Хайде ще се радвам да си организираме една среща....

# 57
  • Мнения: 96
Айде и аз да се запиша в новата темичка. Heart Eyes
Дендри страхотна е и колажа е още по страхотен Hug
Честит рожден ден Плами - да си жива,здрава и щастлива, най- обичана майка и съпруга Heart Eyes
Честит имен ден на всички, които празнуват!
Честита месечинка на Рада
Да питам как разбирате че сте в лактационна криза. Малката яде на 3 часа горе долу, не реве, спи си детето, но пък гърдите ми не се втвърдяват въобще, като стисна излиза, като суче малката усещам гъделичкане, а другата гърда започва да мокри, ама как ще разбера за тази криза, не знам.. newsm78
За море - аз също тази година май ще пропусна, маже едно балканче да направим на края на август, ама това ще е.
Ами това е от мен за сега, по късно може пак да се включа Grinning Hug

# 58
  • Мнения: 66
Моите гърди са си направо празни.. усеща се на пипане, а бебо плаче и пуска гърдата когато е време за папане. Яде си юмруците отказва биба и вода. Ама аз вчера бях пушка днес какво стана НИНАМ , от следобяд е така... сега спи .. което е странно защото  му дадох само 30мл / а той както стана ясно яде доста по големи количества/ . в 9 за да издържи  до 10 , докато стане време за папане и аз уж да съм посъбрала  известно количество... дали е уморен от рев ..   newsm78

# 59
  • Мнения: 849
Момичета, нямали да водите бебоците на море? Само аз ли, освен морските мами открих сезона Mr. Green Мисля началото на септември да отидем отново за седмица, че после кака тръгва на градина.

Не си само ти бе, мила. Ние утре поемаме натам, като в петък към обяд акостираме във Варна  Crazy. Цяла седмица ще се мъдрим там, надявам се да намеря време да си топна д...-то в морето. Водим си и детегледачи, тъй че...  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт