Отговори
# 60
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 570
Добро утро от мен Hug

Мигле,с Аркси се видях в търновския мол.Завиждам на мамите,които иматвъзможност да се разхождат в София с нея Blush

Дикси,на море няма да ходя,защото нямаме кола и лошото е,че никога няма да имаме BlushНа този етап не мога и да помисля да тръгвам с бебе и автобус.Догодина живот и здраве ще е друга бира,надявам се.

Хубав ден и много разходки Hug

# 61
  • Мнения: 172
Добро утро!
Сиска, ти изобщо спинкаш ли Heart Eyes
Аз нахраних млекопитаещото преди малко, приспах го и сега пия кафенце.Вчера се сдобих с рутер и сега си разнасям лаптопа из цялата къща.От една страна е добре, ама от друга, вече не мога да си намирам извинение, че си отлагам писмената работа за магазина SickТа, сега се правя на работна Mr. Greenвместо да си спинкам сладко, сладко...
Зайо, браво на тебе!Приятно прекарване на моренцето HugИскренно завиждам на морските мами за него Peace
Луничка, писах на лични
Хайде, до после Hug

# 62
  • Мнения: 61
Добро утро и от мен! Тази сутрин и аз да се включа от по-рано. Разбира се, не можах да те преваря, Сиска Simple Smile Кафето от мен Simple Smile

Аз тази нощ не можах да спя, което е мн странно за мен, станах преди бебка и дори се чудех, защо още спи, но не се чудих дълго време. Нахраних я, сменх памперса, пак яде и заспа. И понеже чувствах тежка гърдата, цедих и съвсем се разсъних. Надявам се като почета малко в нет-а и да ми се доспи Simple Smile
Сиска, а защо казваш, че чак пък "никога" да нямате кола, никой от вас не е шофьор ли?
Ох, дано днес да е един слънчев ден или поне да не вали и да излезем с бебетата.
Какво стана със срещата за понеделник? остава ли 9ч?

# 63
  • благоевград
  • Мнения: 164
Добро утро майчета аз съм от бъдещите майки октомврийки и имам един въпрос. Като най прясно родили искам да ви попитам има ли такива от вас които са родили в шейново без уговорка ,връзки ,познати и т.н ? Доволни ли сте ? Ходихте ли предварително в болницата да питате за нещо или знам ли ,кажете ми как го направихте.  Embarassed
Благодаря за отговорите и се извинявам за нахлуването в темата   bouquet
Да са ви живи и здрави бебоците /голяма красота е колажа/ Heart Eyes

# 64
  • Мнения: 30
Добро и от мен!И моя нет се прецака от тези бури,во вече е ОК.Да си похваля малкото девойче от два дена като се изкъпем и напапкаме се буди чак сутринта към 5.30-6.00ч.Дори ставах да я гледам що не се буди,а то си спинка,спинка,ама такъв рев наддава докато й направя млякото чак сълзи пуска.Много е готин колажа ама немого и немога да кача снимки CryНякой ще ми каже ли как newsm78 Май ще викам моя брачед да помага.Майчета дето сте сложили пентаксима кажете от 2 мес. ли трябва да е пъвата и как си го закупихте-наведнъж и трите ли?Тъй като скоро ще направим 2 мес.и да се подготвим.ООООООО и да се похваля вчера имам превод на болничния smile3521 днес ще има ходене по магазините-то в мойто градче няма много голям избор та количката в колата и айде в Бургас.Нека и мойта кукла види големия град Grinning Пък и трябва да си купя някой сутиен по големичък-явно няма да си станат същия размер като преди или много бързам.Е ще ставам да се оправям.Лек ден и да ви слушкот дребосъците. newsm07

# 65
  • Мнения: 66
Е хайде момичета ДОБРО УТРО на всички спали и неспали мамита,
 ЕДНО РАЧЕ ОСМОКРАЧЕ  иска да ви почерпи. Днес влизам в отбора на ТРИИСЕТИЦИТЕ да видя как е там.
Да ви е сладко

А ние с малчо отиваме на разходка защото цяла нощ се прави на диригент и недоволно размахва ръце. Та сега навън е хладничко и мисля една разходка покрай моренцето ще му се отрази много добре както и на мама.

Лек весел и усмихнат ден!

# 66
  • Мнения: 172
 newsm51 newsm59 MINOLTICHKA!Да си жива и здрава и най-щастливата мама на света!!!

# 67
  • Мнения: 125
Добро утро и от мен:) Честит Рожден ден на всички празнуващи:)) И честити месечинки на малките бебоци:))
И ние станахме на месец преди два дни и по този случай решихме да минем на де що лекари има-така се стекоха обстоятелствата. Първо го водихме в Горна Баня на преглед, отидохме без записан час, само с устна уговорка  и се наложи да чакаме два часа докато професорът,при който искахме да се прегледаме, ни прегледа..Сефтосахме "градинката" пред клиниката с папане, акане,преобуване,малко рев и спане : Simple Smile Важното е,че всичко ни е наред и ни викат на контролен преглед чак като навършим 6 месеца. После отидохме до педиатърката,за третия ми болничен. Докато сестрата попълваше болничния, лекарката ни прегледа набързо- исках да му измери температурата,че с моя термометър в нас все ми показва 37 градуса-е,не са толкова,а 36.6-та се успокоих. Hug Пъпчето ни най-накрая се е затворило,че имаше малко зачервяване около него и тя мислеше,ако не мине да му направи туширане,но се разминахме Simple Smile След това минахме да понапазаруваме,че в хладилника имаше само едни кайсии и откарахме в магазина около два часа  Mr. Green
Вчера пак го помъкнахме малкия на лекари,но този път за мен-ходихме до Окръжна за моя контролен преглед,та се запозна наново с лекарката ,която го изражда и с няколко от сестрите-много му се радваха,а той на тях им се усмихваше или поне така изглеждаше Simple Smile След това отидох да дам урина и кръв,че при мен оттоците не спаднаха и след две тубички лиотон гел...надявам се да не е нещо с бъбреците,че... След това в парка постояхме,за наш късмет тъкмо си намерихме закътана беседка се изля един порой..направо Васко,като дойде да ни вземе не повярва,че сме сухи..Simple Smile)
И после като се прибрахме малкия ни изнесе голям репертоар-от 15 до 18ч. не млъкна- рев,рев. ooooh!..Нахраних го към 19ч. и нашия заспа непробудно до 02ч. тази сутрин-направо се уплаших,че му става нещо на това дете..Но в два като ревна от глад и се успокоих Simple Smile
Сега спи,да видим до кога..Аз трябва да изчистя и да сготвя нещо..ама нещо нямам грам желание да домакинствам... Mr. Green
Дано има малко слънчице ,че да го изведа по някое време, иначе разходката ще му е до терасата, в количката:))'Лек ден на всички:))
П.С Катринка и аз съм от ДОбрич и мисля,ако ни се размине Гърцията Септември, да отида при нашите за седмица, и това да ни е морето:)) Тъкмо ще имам и детегледачи на разположение:))

# 68
  • Мнения: 61
ina_maria, аз раждах в Шейново без уговорки. Тъй като преносвах, от датата на термина до 7мия ден ходех на записи на тонове през ден в ЖК, плащах си на касата по 10лв. След 7мия ден ме приеха в патологията, минаваш през 13 кабинет и чаках за раждането. АКо не преносваш мисля, че те приемат в 15 кабинет и те карат към предродилна/родилна зала в зависимост от това в какъв момент идваш. КАто цяло съм супер доволна от лекарите нямам никакви забележки, което не мога да кажа за всички акушерки. Единствено това може би е хубаво да избереш - акушерка, защото тя ще седи до теб в предродилна и ще ти казва кога да дишаш, да напъваш. Мен ме оставиха 2ч в предродилна и общо взето никой нищо не ми казваше, добре, че близките ми бяха отвън и малко ги раздвижиха, та отвреме на време идваха акушерки да ме гледат, ядейки сладолед!!!
Като условия в болницата...две вечери нямахме крушка в банята, но се преживяваше. Ако ще раждаш по естествен начин те настаняват на първия етаж, който е в ремонт в момента и дано да са го изремонтирали докато родиш. Там кофтито е, че има стаи с по 8 жени. АКо ще раждаш секцио те настаняват на 2 етаж, където са стаи с по 3 жени и самите стаи са сравнително добре поддържани.  На 3тия етаж са ВИП стаите, за които аз не се доредих, тъй като имаше запазени стаи за края на юни - аз родих на 14 май Wink но не съжалявам, защото се запознах с мн приятни момичета в стаята ми и супер мн ми помагах, на тях им беше второ раждане.
Ако имаш някакви въпроси още, ще се радвам да ти отговоря
Успех и лека бременност Simple Smile
Честити рожден ден MINOLTICHKA  bouquet Мн късмет, любов и да си най-добрата мама Simple Smile

# 69
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 978
Минолтичка, честит рожден ден! Да си много здрава и щастлива, с много послушни деца и обичащ мъж!  newsm67  cook Много ще ти хареса в групата на 30-годишните (и на по-големите, де  Mr. Green) - гарантирано!   bouquet
Плами, честит рожден ден на патерица - много здраве и късмет!  newsm51
На мен пак ми се спи, макар че тази нощ бебка ме остави да си поспя и като никога аз я будих да яде, а не тя мен.
Да ви питам - случва ли ви се както спокойно си суче бебето, изведнъж да започне да нервничи, да се блъска в тялото, да скимти, но не пуска гърдата. Винаги се стряскам, като го прави, макар че след секунди самасе успокоява, но пък и доста си боли, като не пуска зърното и се дърпа.
Ние излизаме на разходка - да изпреварим дъжда Laughing
Хубав ден с послушни бебоци и приятни разходки! Heart Eyes

# 70
  • Мнения: 96
MINOLTICHKA Честит Рожден Ден! Да си жива, здрава, много щастлива, обичана, и най- добрата мама на света  bouquet
Добро утро от нас! Hug
 Ваня1975 - Кети понякога прави така и аз също се чудя защо, ако някой може да каже ще съм благодарна.
Аз щото все се хвалих че малката спи до шест непробудно и ето че две нощи ставаме в 3 да папаме, после докато заспи станало 4 и половина и в шести и половина вече  е на линия, и чак сега ще дремне за малко Sad Ама така ми се пада като много се хваля, знам си аз Blush
При нас времето е мрачно. но ще гледам да направя някоя друга разходка, стига да не завали. Това време няколко дни е ужасно, Sad
Отивам да се къпя и да пооправям, че след около 50 мин трябва да де папа Crazy

# 71
  • Мнения: 172
Едно въпросче към мамите, които замразяват кърма, понеже в събота през ноща майка ми ще гледа бебка-как и в какво я замразявате?
Чудя се замразена кърма ли да й даде или да опита за първи път вкуса на АМ?

# 72
  • Мнения: 8
Добро утро и от мен Simple Smile
Дендри страхотен колаж, браво на теб  bouquet
Минолтичка, честит юбилей, много здраве, любов и късмет за теб и семейството ти! Много хубава торта Wink
Диана, ние взехме една доза пентаксим, за другите ще питам доки.
След малко отиваме на консултация и да ни сложат пентаксима, ох стиснете палци Praynig

# 73
  • Варна
  • Мнения: 355
Едно въпросче към мамите, които замразяват кърма, понеже в събота през ноща майка ми ще гледа бебка-как и в какво я замразявате?
Чудя се замразена кърма ли да й даде или да опита за първи път вкуса на АМ?

Продават се по бебешките магазини контейнери за кърма и торбички за кърма. Има на Авент и Медела, ако не се лъжа. Чувала съм, че някои замразяват и в стерилни контейнери, купени от аптеките, но не знам доколко за подходящи. Според мен определено е по-добре замразена кърма отколкото АМ  Peace

# 74
  • Мнения: 96
Герибг - аз сега не съм замразявала, ама със Симона съм  Peace. По принцип има контейнерчета за замразяване, ама ако нямаш може във някое стъклено шишенце, да си го превариш, и си сипваш в него изцедената кърма, а също така си записваш на коя дата си го оставила, щото годността на замразената кърма е три месеца. после на водна баня или в топла вода оставяш шишенцето да се размрази. Трябва да става бавно размразяването.
Съветвам те ако имаш кърма да и оставиш замразена, отколкото да даваш АМ, особено като до сега не си давала, щото не се знае детето как ще го понесе като първи прием, а и ти няма да си там да видиш Peace. Все пак ти си знаеш де. А също така можеш същия ден да се изцедиш и да я прибереш в хладилника, тогава трайността е 24 часа.

Общи условия

Активация на акаунт