Нормално ли е на 14 години да започнеш да имаш секс.

  • 37 585
  • 148
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 668
Надявам се до тогава да сме говорили по този въпрос ,а не да пише редно ли е или не е в някой форум.

# 46
  • Мнения: 1 168
Според мен е рано, ама днешните дечурлига твърде рано се сексуализират.
И преди 20 години имаше момичета, правещи секс на 14. И преди 10.
Някои са съзрели, други - не. Всеки сам си усеща нещата. Моите спомени от периода сочат, че има едно разминаване между физическо и психическо развитие, което всъщност е проблемът. Някои девойки са физически готови, но емоционално са още деца. Други - обратно.
Но има и такива, при които всичко си им е готово и решението е само въпрос на възпитание, социална среда и от този вид.
За пореден път съм напълно съгласна с теб!
Аз на 14 се влюбих така лудо в един батко /и две години ме държа, даже/, че ако имаше какъвто и да е мерак от негова страна /за нещо друго от пиене на сокчета и подаряване на шоколадови яйца ooooh!/ Laughing, охооо ....

Не е съвсем така. Едно време на 14 все още беше сензация, ако някое момиче изобщо е посмяло да се целуне с момче, а изобщо да не говорим за секс.

А бе не знам за кое едно време говориш, но преди 15 год., определено не беше сензация. Peace
 

Последна редакция: ср, 24 юни 2009, 23:15 от irina_vas

# 47
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 962
Да имаш секс     Joy CrazyТи от 14 години имаш,нали си момиче newsm78
Варианта да нямаш секс е изключен.Или си "м",или си "ж". Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 62 595
Говоря за времето преди десети ноември, горе-долу за 80-те години. Откакто "избухна" демокрацията нещата коренно се промениха.

# 49
  • някъде
  • Мнения: 4 961
и какьв е смисьла на всичко- ако кажем че не е редно затваряш краката, ако кажем че е редно ги отваряш Thinking

# 50
  • София
  • Мнения: 2 840
Моля ви, да не свеждаме "имането" на секс само до разкрачката!

# 51
  • Мнения: 212
Абе и аз тва щях да питам!
По темата,не мисля,че на 14 е нормално,но пък в днешно време,някои направо ги обявяват за "стари моми",ако не са се прое*ли до тогава....така,че не бих се очудила Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 5 173
На 14години трябва да те вълнуват гимназиялни изпити, теми по литература, задачи по математика и подобни неща.За да мислиш за секс значи нямаш умствен багаж.Със сигурност ще те срещна на някоя магистрала скоро време. Mr. Green
Еее, чак пък толкоз  Stop
Аз познавам обратния вариант: тихо, скромно, девствено до 19...а сега си отваря краката под път и над път де с кого свари.
А аз познавам една, на 14 го направи за 1 път, на 15 направи аборт, до 18-та й година всички момчета я обичаха, намери си момче от големия град и май се кротна Thinking. От детската градина сме заедно, сега завършихме висшето, пак заедно.

# 53
  • някъде
  • Мнения: 4 961
Моля ви, да не свеждаме "имането" на секс само до разкрачката!
е то без да се разкрачиш поне малко нe можеш да го "имаш" Laughing
а ако говориш за други начини за постигане на удоволствие те не се броят за секс Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 405
Аз точно бях навършила 15.. тогава не мислех че ми е рано.
Сега също ми се струва, че не ми е било рано, т.е. достатъчно бях зряла, за да знам как да се пазя /болести, забременяване и.т.н/ и да преценя, че гаджето ми има сериозни намерения  Joy

Въпросът е зададен твърде общо, но при всички положения след като секса отдавна се е превърнал предимно в забавление, достатъчно е да си достигнал психическа зрялост, за да можеш да не се пристрастиш към него /както към всички съвременни забавления междувпрочем/
 Разсъждавайки така - може би наистина не би трябвало да е разрешен за хора под 18...което значи, че ще стане още по-интересен за тийновете. /както цигари, алкохол и.т.н

# 55
  • София
  • Мнения: 2 840
а ако говориш за други начини за постигане на удоволствие те не се броят за секс Rolling Eyes
Е, да, де...то, ако си в духовия оркестър и каниш гостите в задния двор, много ясно, че си девица и "нямаш" секс. Mr. Green

# 56
  • някъде
  • Мнения: 4 961
а ако говориш за други начини за постигане на удоволствие те не се броят за секс Rolling Eyes
Е, да, де...то, ако си в духовия оркестър и каниш гостите в задния двор, много ясно, че си девица и "нямаш" секс. Mr. Green
ааа за задния двор не сьм сьгласна Naughty това за мен си е имане на секс, но си се водиш девствен  Crazy

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Аз се чудя, първо, защо пишеш като гост, второ, защо използваш толкова странни изрази, като "да започнеш да имаш секс" (как да го имаш Thinking) и, трето, имаш пунктоационни грешки. Това ме навежда на мисълта, че си 14- годишна хлапачка.

И аз си го помислих. Сякаш чака да й "дадем разрешение" ...

Пък ако на 17 като си "имала секс" и го усещаш рано, защо питаш за 14  newsm78

# 58
  • Мнения: 9 990
Говоря за времето преди десети ноември, горе-долу за 80-те години. Откакто "избухна" демокрацията нещата коренно се промениха.

Тогава рядко се натискаха демонстративно, нищо повече.И секс и целуване и купони с напиване имаше.

# 59
  • Мнения: 269
................. само идиот не би забелязал, че авторката е дете, чийто майчин език не е български, така че, не се хващайте за стилистиката и граматиката! Mr. Green

И така, на 14, ако си ромка, е редно вече да си родила.
Ако си българка - поне да си подкована теоретично и да си си набелязала подходящия обект.

 newsm10 Няма как да не се присъединя към отговора на Клонка.

Общи условия

Активация на акаунт