Отговори
# 225
  • Мнения: 3
здравейте момичета,
най-накрая и при нас заваля яко. жалко, че се отлага бургаската среща, дано не се провали  Praynig
и моята девойка нещо е намалила яденето в тия жеги, но и аз като мимчето не я мисля, защото не е останала гладна.
пак имаме драми със заспиването тия дни - ето и днес заспа в 12.00 след като час и половина ми се хили и надсмива (а е спала само веднъж и е станала в 9.00).
Вени вече прави доста самостоятелни крачки и утре смятаме да правим прощъпулник (ще се разровя сега да се сетя какво сте слагали).
Мъчно ми е, че ще пропуснем срещата, ама като няма кола така се получава - пожелавам ви обаче страхотно време и страхотни емоции заедно. А ние останалите ще чакаме снимки и благородно ще завиждаме  bouquet

фокси да се оправяш бързо мила и хубави емоции със свекито днес Simple Smile
това за кашкавала е добра идея - ще го пробвам и аз, както и филийката с масло и сирене.
иначе за отучването от вредните храни и аз съм в чуденка, но една приятелка все това ми вика - ти може да не й даваш, но като отиде в парка и като почне да си взима от децата ще се принудиш да купуваш.... за разхвърлянето ми е болна тема - нашата има някаква голяма страст да вади и да хвърля дори без да гледа какво (играчки, дрехи, други предмети) и съм тъкмо в ужаст как да я възпитавам - нито от НЕ разбира, нито от пръст вдигнат. само се смее, а аз се опитвам да съм сериозна.

# 226
  • Мнения: 17
Мимченце, много готин аватар!  Heart Eyes Hug Peace

Аааа, голямо затишие настана тук  Laughing.
Да ви почерпя тогава по една освежаваща плодова салатка  Wink



Хубав слънчев ден на всички!  Flowers Bouquet
Бягам аз да  newsm75 1ironing.

П.С. Я дайде идея за това какъв вид риба да купя на Дея  Thinking, искам да купя рибката аз и да и я приготвя в пюре, готовите пюрета не иска да ги близне.   Peace

Последна редакция: пт, 10 юли 2009, 14:13 от maristuta

# 227
  • Мнения: 51
Маристута -страхотна салатка....мммм.........Simple Smile

Радост -хайде ще чакаме да видим какво ще хване Вени WinkОоооо, среща ще има, само да се пооправи това време, днес с този силен вятър щеше да ни издуха Wink, може би пак ще вали..........

Рони майчинството ми беше преведено тази седмица в началото и вече съм го преполовила  Mr. Green, всичко е ОК. Питай в НОИ защо така се е получило. Peace

Кашкавал, шунка, филии намазани с масло, пастет и др. съм давала на Мирелка преди около месец, дори два. АМи то мойто като види кака Васи, че яде иска и то милото, как да й откаже човек  Mr. Green
Роси -няма спасение за опитването на такива храни, навсякъде са около нас, и нас ни черпят със солетки, бисквитки и зрънчо, ако откажа Мирела започва да пищи. Иначе все намирам начин да й отклоня вниманието от почерпващите ни .....
А за безпорядъка в къщи-това е картинка, с която свикнах отдавна, наш'та мила кака разхвърля повече от Мирела  Shocked, подрежда когато й е кеф, понякога намирам уж подредените играчки "подпъхнати "под масата Mr. Green. Ето така сме и ние. Скоро чак ми стана неудобно, когато едни приятели дойдоха на гости/те са свикнали с безпорядъка -имат 2 деца/ и жената възкликна 'колко е подредено', иначе все някоя играчка се търкаля по пода или не е на мястото си......
Това е от мен и една усмивка от Мирела:

 Simple Smile))

# 228
  • Мнения: 71
Здравейте  мами  и  дечица  Hug  ,честити  Р.Д.  на  порасналите  минали   дни  мами  Wink , Фокси   fingerscrossed  за  бързо  оздравяване- при  мен  бяха  2 кюртажа  ooooh!   след  раждането ,но  сега  вече  всичко  е  ок  ....  
 Мимченце  леееееееко  ти  завиждам  че  сте  се  прибрали  в  Бг,но  по  скоро  че  сте  на  морето  Blush , много  сте  сладки!
 А  за  едно  такова  бичам  те  си  давам  дясната  ръка  Embarassed ,  установих  че   това  Мааааааа,с  което  щерка  ми ме  вика  може  би  е  просто  Мая  Confused  , за  млякото  си  и  остава  Мама , а  за  всичко  останало  си  има  някакви  звукови  обръщения, а  като  иска  нещо  различно от  мляко  казва  МАЦ и  го  сочи  Joy , така  е  като  сме  с  котка  на  която  да  подражава, иначе  на   детските  площадки  не  ни  интересуват  люлките ,пързалките ,катерушките  и т.н.,а  тяхната  конструкция  ooooh! ,последно   от  днес , имаше  много  деца  въпреки  лошото  време, наша  Зара ,отиде  до  църквата на  20 м. от  площадката  за  да  изкачва  стълбите- луда  работа.....
 На  последния  ни  преглед при   док ,жената  ме  насърчи  да  давам  смело   яйца- при  положение  че даже  от  ягоди  не  е  правила  алергии нямало  от  какво  да  се  страхувам,та  вече  си  и  давам ,но  гледам  да  е  само  по  едно  на  седмица.
Ех, тази Дея, все самолетите брои. Heart Eyes Laughing
 Що  ли  Thinking  Joy  

# 229
  • Мнения: 13
Привет Simple Smile

Кристиан обожава филийка с масло или запечена с масло и кашкавал. Досега само това не е отказвал, и домати също Mr. Green

Роси*, досега все са ме питали дали яде това или онова и се съобразяват, с малки изключения, разбира се. В такъв случай му предлагам от неговите бисквитки или тръгваме на разходка.

maristuta, досега съм дала сьомга и филе от акула. Иначе може да се дава и треска, и филе от хек. Преди време и аз питах, но никой не ми отговори.

# 230
  • Мнения: 17
Ех, тази Дея, все самолетите брои. Heart Eyes Laughing
  Що  ли  Thinking  Joy 
Чакам момента, в който ще брои къщите от самолета.  Joy Joy Joy

maristuta, досега съм дала сьомга и филе от акула. Иначе може да се дава и треска, и филе от хек. Преди време и аз питах, но никой не ми отговори.
Благодаря ти!  Hug

offioly, що и къде избЕга, бре чадо?  Mr. Green  Whistling

Последна редакция: сб, 11 юли 2009, 00:15 от maristuta

# 231
  • Мнения: 71
Исках  да  пиша  и  за  разхвърлените  играчки  ,ма  като  забравям   вече  повече  от  баба  ми  така е Sad
 Та ние  сме  с касетите  в  които  побира  и  много  и  малко  Joy ,  радваме  се  да  разхвърляме  и   вече  и  да  хвърляме  в  тях  от  време  навреме  и  с  браво  и  хайде  да  разхвърлим  пак  мамо   е  супер  забавно,после  пак  подреждаме  и  хвърляме  в  касетките , а  междувременно    се  грижа  за  доста  неща  да   изчезват  и  да  се  завръщат отново  и  други  да  изчезват  и  така  се  радваме  на  предните  че  сме  си  ги  намерили ,и  не  забелязваме  липсата  на  скритите, така  разнообразието  се  поддържа и  интереса  към  играчките  си  се  запазва  по дълго, разбира  се  имахме  и  такива  които  не  са  й  интересни  и  съм  ги  отделила  ,да  ги  разкарам  някой  ден...
Айде  и  аз  чакам  снимки  от  срещата   Hug

# 232
  • Мнения: 510
А Джи-джи,мен никой не ме пита дали давам това или онова, даже като кажа Не! хората  Shocked Ама,дайтееее муууууууу!!!
Маристута,давала съм риба хек и дори скумрия на скара Mr. Green
Мая, той с играчки много хубаво си играе моя,ама много ги пилее на всякъде и аз само ги настъпвам, че и чупя чат пат(като ги настъпя) Blush Но се отказах да ги прибирам,защото той само да ме види,че ги събирам идва с дива радост и започва да ги пилее отново Crazy Та сега стоим така, все пак дето вика една позната това е дом,а не музей! Mr. Green

Айдее, слънчев ден от мен!

# 233
  • София
  • Мнения: 391
Та сега стоим така, все пак дето вика една позната това е дом,а не музей! Mr. Green

Да дойде да го каже това на нашия татко, че той е малко маниак на тема чистота и подреденост и очаква едва ли не на секундата, в която една играчка е разхвърлена на пода, да я прибера на мястото и. Така е като не тича той по цял ден след нея...
Иначе този проблем го имам и навън. Понеже нося обикновено доста играчки и тя като започне да ги зарязва насред улицата и да търчи нанякъде - след нея ли да тичам, играчките ли да прибирам. Така вече сме губили две топки, ама какво да правиш, това да ни е проблемът. Мисля, че като пораснат малко ще се научат да си пазят играчките, а дай боже и да ги прибират Simple Smile

А за постоянното черпене навън вече съм споменавала, че и на мен ми е проблем. Но и аз напоследък започнах да нося разни неща, които и позволявам да яде и в такива ситуации давам малко, колкото да и отклоня вниманието и гледам да я отдалеча от похапващите.  Чудя се само такава лакома ли ще остане или с времето този интерес ще премине newsm78 То това все пак може би е по-добрият вариант отколкото да ти е злоядо детето, но все пак....

# 234
  • Мнения: 657
О, и ние не живеем в музей, значи. Mr. Green То бива прибиране и подреждане ама по няколко пъти на ден вече не се издържа. Накрая оставям всичко по пода, да е готово за игра на сутринта. Laughing Гледам само да има къде да стъпя. Sunglasses

Моето дете пък не обръща много внимание на ядящите навън, слава богу, но иначе като я почерпят не отказва. Laughing Още в Перу опита зрънчо, но тук не съм взимала. Като си дойдохме опита солети и от онези малките кроасанчета, та общо взето това нося и аз, за всеки случай ако положението стане нетърпимо. Wink Примерно играе си, бяга напред назад и аз решавам да тръгваме.. Еййй, не мога да я сложа в количката значи. Опъва се, огъва се, реве.. Тогава все трябва да я залъжа по някакъв начин и ако не става само с думи, давам "папу". Simple Smile

Мари, давай смело рибката, хич не я мисли. Wink Ние вече сме опитали и на скара, и пържена, и на чорба. Най-важното е да внимаваш за кости, и аз лично избягвам черното месо (където го има), давам й само бяло. Успех, дано Дея я хареса. Wink

# 235
  • Мнения: 107
Привет от нас нашата почивка вече свърши и пак сме на линия
http://media.snimka.bg/3607/013468885.jpg минути след раждането
http://media.snimka.bg/3607/013468927.jpg на 1 година и 29 дни
Всичките ни дечица са страхотни lovekiss

# 236
  • Miami
  • Мнения: 413
Привет  wavey

И ние не живеем в музей  Laughing От сутрин до вечер е заринато с играчки. Само вечер ги прибирам в една голяма чанта, но защо ли изобщо се хабя, на другия ден същия битак  Laughing

За даването на храна на вън - онзи ден виждам едни майки и двете отворили по едни царевични пръчки и на секундата се озоваха до количката на Жорко и му предлагат. Аз казвам, че той не яде такива неща, а те като опулиха едни очи, шокирани  Mr. Green  Но той пищи и иска и така понякога яде и такива, но не е системно за сега. Давам му солетки.

Жорката също е опитвал риба. От ДК дават много хубава бяла риба със сос, а аз съм му давала рибена супа и пастърва. От готовите пюрета е пробвал на Ганчев с риба хек. Много ги харесва.

# 237
  • Мнения: 616
Аз отдавна не съм се мяркала;
не успях да прочета всичко  Mr. Green
Разхвърлянето е част от живота, гледам поне да е чисто, пък че се спъване в разни неща не ми пречи;
От разните храни и подобни е ясно, че не можем да ги пазим вечно; но до момента, в който детето може само да се нареди пред павилион и да си подаде стотинките има поне още година-две, и дотогава не е никак трудно да ги отклоним от боклучавите храни  Peace нося си в чантата солети (пълнозърнести ръжени без подправки и сол), нося си бисквитки - овесени, или някое бананче; мога да заместя всичко Simple Smile Не ми е ясно само защо се подават на децата неща за ядене (били те и здравословни), когато детето само не ги търси! Има си някакъв режим, има си правила - яде се на маса, яде се по определно време; какво означава постоянното "Да му дам ли солетка/бисквитка?"! Такива предложения най-безцеременно ги отхвърлям, ако ще й някой да ме сметне за невъзпитана  Peace
Риба съм давала от купешко пюре; мисля че бяла риба филе, или дори и сьомга филе са ок; лично мнение - на пара; Мимченце - Пържена??? Не е ли малко рано за пържени храни? Аз възнамерявам тотално да изхвърля пърженото от менюто, а да давам картофки, цаци, чипс и подобни просто абсурд; Лично отношение към храната  Mr. Green
Поздрави Simple Smile

# 238
  • Мнения: 5 713
Аз това с "храната" по паркове и градинки също не го разбирам. Никога не съм взимала такива неща, когато съм излизала с Маги в България. За 3 години само една баба в Бургас й предложи мини кроасани. Тя взе един, погледна го и го хвърли. Но беше и големичка вече, малко преди да заминем, била е почти на 3 год. Тук няма такава практика. Като изключим пикници и барбекюта по парковете. А и хубавото е, че никой нищо не дава и предлага на чуждо детенце. Поне на мен не ми се е случвало. Аз също не го правя. Откакто се затопли аз взимам следобед купата с плодовете да ядем някъде навън, за да не губим време, Маги да може да поиграе след градина.
И не съм съгласна, че не можем да ги опазим. Simple Smile Трудно е, но не невъзможно. Е, рискувам да ме сметнат за луда, но отдавна спря да ми пука. Всеки е свободен да мисли каквото си ще.  Wink

# 239
  • Miami
  • Мнения: 413
По мои наблюдения българина като цяло се храни доста нездравословно и без грам мисъл. Така се учат и децата. За това ни гледат като извънземни като отказваме определени храни.  Искрено се надявам да успея да му създам някакви хранителни навици и предпочитания към определени храни.

За пържените храни - аз също смятам, че е рано, но Жорко е опитвал веднъж пържена цаца. Бяхме на вън и си поръчахме, той започна да пищи и му дадох няколко малки парченца. Това беше. Мисля, че когато не е честа практика и основна храна, не е чак такъв голям проблема, както за малки така и за големи  Peace

Общи условия

Активация на акаунт