ПОМОРИЕ 2009г.

  • 7 667
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 239
Моля за отзиви,мнение и най-вече за изгодни оферти за самостоятелни квартири,семейни хотелчета и подобни. Най-вече развитам на личния опит на който е бил. Аз бях зимата там,невероятна дискотека,страхотен нощен живот- Хаус ъф Плежър Simple Smile страшни барове и ми се иска и лятото да ида там,но там където бях зимата,цените не са ми по джоба за лятото.
 Благодаря предварително. Разгледах стари теми,нищо не открих... Само разбрах,че пясъка е по-тъмен.  Laughing

# 1
  • Мнения: 674
И ние сме за там гледахме хотел Зевс.
Я кажи нещо повече за нощния живот там???
Феста холдинг имали някаква огромна дискотека... newsm78 newsm78 newsm78

# 2
  • Мнения: 5 140
Заминавам на 9-ти юли за Поморие, та искам да попитам как са цените там и да помоля летувалите там да споделят хубави и приятни кръчми/ресторантчета   Praynig Hug

# 3
  • Мнения: 239
Гледам,че по другите теми пишат разни неща за Поморие (темата Поморие- Обзор),айде МАМИ УВАЖЕТЕ И МОЯТА ТЕМА Simple Smile Та... за нощния живот мога само да кажа,аз все пак бях зимата и на плаж не съм ходила,сега разбирам,че градът имал стара и нова част...
 Ще потърся линк към тези барове,в които бяхме,наистина уникално!

Ето тук има инфо и снимки, няколко бара са на едно място,плащаш общ вход и влизаш,където си поискаш Simple Smile Ретро,чалга на живо... Купон Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 145
Синеоч и ние заминаваме на 9, къде сте резервирали, ние сме на крайбрежна

# 5
  • Мнения: 239
Илияна,а ти била ли си преди там,как е ?

# 6
  • Мнения: 4 145
на мен лично много ми харесва, но в стария град- има си пристанище, кей където рибарите ловят риба, влакче, което обикаля от новия до стария град,затворена главна улица, която разбрах че тази година е обновена. на крайбрежна има много заведения, които гледам към морето и плажа. и беше доста евтино( информация от 2006) но нещата май не са по-различни. плажа го бива, август месец почти навсякъде има много водорасли, заради цъфтежа, но сега мисля, че ще е ок. пясъка не е ситен, а тъмен, но бил лековит. на източния плаж има малко място за собствени чадъри, но там където има други почистваха. на централния плаж , който е по-далече, трябва да се ходи с кола, но мисля че е по-спокойно там. хубавото е че данданията свършва най-късно в 12, и после е тишина цяла нощ. за семейни с деца е ок. ако търсите това , което писах  Wink

# 7
  • Мнения: 5 140
Адашка, и аз съм Илиана  Wink, ние ще сме в комплекса Сънсет Ризорт, но не в хотелската основната част на комплекса, а в един от Апарт хотелите но не помня точно кой те са Алфа, Бета, Сигма, Делта....аз като разбера в коя от част от комлпекса съм ще пиша....моята приятелка го урежда, аз затова не помня  Rolling Eyes Embarassed. Там сме от 09 - до 21-ви, ще се радвам да се запознаем, а пък сме и адашки  Hug

# 8
  • Мнения: 239
Казваш спокойно било,аз бях ДЕКЕМВРИ Месец тази година на бар там - в Хаус оф плежър и имаше доста хора в чалгата. Много ми хареса нощният живот там,имаше един плаж,на който даваха страхотни легла и шатри под наем,ама не знам как точно се води плажа....

# 9
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
За това ли става въпрос: http://www.grandhotelpomorie.com/bg_spa_wellness_hotel/atrium/
Ние сме сега в Гранд-а на Поморие, утре си тръгваме, бяхме за 5 нощувки, ходихме на плаж пред хотела. За нощния живот нямам идея, защото съм с двете дЗверчета. Иначе днес хапнахме по един сладолед в Атириум, но изглеждаше много празно, не знам дискотеката как е, ние сме точно срещу нея, но нищо не се чува (може би е добре изолирана). Skay bar-а на хотела ми хареса повече от Атириум-а.

# 10
  • Мнения: 5 173
Ще надничам, че мисля да изкарам едно 7-дневно гости там Whistling.

# 11
  • Мнения: 239
Да, Атриум,същото Simple Smile Я да те питам - как е плажът към хотела и само гости на хотела ли могат да го ползват? Знам,че има някакво много готино заведение там -с легла,шезлонги,шатри и т.н.? Дискотеката е на сутеренния етаж,наистина е супер изолирано и ако не си долу,нищо не се чува Simple Smile
 А и да те питам - хотела в новата или старата част на Поморие се пада? Simple Smile

# 12
  • Мнения: 4 145
http://www.bulrest.com/pomorie/index.php?action=google_maps& … ID=7&oID=5687
виж къде се намира
цялото това полуостровче е стария град, а продължението , което е в ляво е новия

# 13
  • Мнения: 239
аха,мерси много,ама на кое викаш полуостровче Simple Smile

# 14
  • Мнения: 4 145
стария град е "заграден" от улиците солна, крайбрежна , яворов, продължението на княз борис 1 е новия град, измести малко картат и ще видиш, квартал свети георги, т.е. новия град. атриум е почти на края на стария град, там е централния плаж

# 15
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Я да те питам - как е плажът към хотела и само гости на хотела ли могат да го ползват? Знам,че има някакво много готино заведение там -с легла,шезлонги,шатри и т.н.?
Ами ние точно там ходихме на плаж с децата, но само веднъж платих, другите пъти съм минала гратис. Явно е отделно, защото ми донесоха пари от хотела, за да платят шезлонгите, а после ми ги записаха към сметката на стаята. А бяха много мръсни самите шезлонги, не са виждали парцал от началото на сезона. А в самия хотел е много чисто. Но на плажния бар с готините шатри можеш да идеш и без да си гост на хотела, на едните, който са във форма на ябълка пише, че се плаща по 10 лева на час или нещо подобно.
Според мен целия комплекс Атириум е отделно от хотела, но явно инвеститора е един, защото доста си приличат по стил. А до центъра на стария град не е далече, максимум 10 мин, но се минава покрай едни строежи и е неприятна гледката.

Последна редакция: пт, 26 юни 2009, 20:53 от barfly

# 16
  • Мнения: 239
Благодаря за обстойната информация! Simple Smile Тези "като ябълка" дали някой им знае имената... 10 лв на час пак е добре,на мен ми казаха,че било 100 лв цялото,като ти давали и бутилка щампанско.... bowuu

# 17
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
А за Феста хотели инфо? Виа Понтика мисля, че беше единия. Отзиви?

# 18
  • Мнения: 5 140
защо никой не пише какви са цените в заведенията  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 222
поморие ми е любимият морски курорт.няма по хубаво място от него.плажовете са страхотни ,а ако почиваш там отседни в старата част в някое хотелче.

# 20
  • Мнения: 239
защо никой не пише какви са цените в заведенията  Rolling Eyes
.
 за кои заведения?  barfly ще ти каже Simple Smile Колко е входа за плажа?

# 21
  • Мнения: 5 140
за кръчми, ресторанти и всякакви такива....barfly къде сиииииииииии  Whistling

# 22
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
за кръчми, ресторанти и всякакви такива....barfly къде сиииииииииии  Whistling
Ами ние бяхме със закуска и вечеря в хотела. Та не ги знам цените на кръчмите. Но някъде из bgnews-a четох, че дори са ги намалили цените това лято по черноморските кръчми.
Та от Поморие нищо не видях, освен хотела, плажа и "лунапарка" в центъра. Но мисля пак да ходя с децата, но не знам още кога и къде.

# 23
  • Мнения: 5 140
абе като отида ще видя

# 24
  • Мнения: 4 145
малко да побутна темата
ако има някоя мама, която вече се е върнала от поморие, или още е там да разкаже

# 25
  • София
  • Мнения: 1 797
И аз се интересувам от кръчми и ресторанти - хубава храна и прилични цени. Ако някой знае, нека да пише.

# 26
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Ние сме в хотел "Зевс", в стария град, утре си тръгваме: http://www.zeus-hotel.com/ Ресторантчета и кръчми има много в стария град. Има и доста пици на парче за хапване на крак. Ние основно хапваме в хотела, по-удобно ми е с децата. А и готвят невероятно вкусно и всичко е прясно. Точно до нашия хотел има една кръчма "Водопада", ефектна е заради самия водопад, но кухнята не струва. Също и "Барбут" (по ул.Ахелой към плажа) има много клиенти, явно е вкусно, но не е мой тип кръчма, не сме пробвали. Цените на всякъде са по-ниски.
Днес бяхме на плаж пред Атириум-а, еми съвсем друго беше, малко по скъпо, но пък доста е по чист самия плаж, а на централния децата буквално играят с фасове Sick Малката днес за обяд заспа в обсъжданите по-горе шатрички, 5 лева за час е.
Много пари изхарчихме на лунапаркът на центъра, но пък нали за това сме на море, да се забавляват децата. Ако се сетите друго питайте.

# 27
  • Мнения: 4 145
ние се върнахме миналата седмица
обаче не очаквах че в началото на юли ще има толкова хора и ще е такава лудница, много руснаци, страшна работа
цените нормални като за море, заведенията по крайбрежната алея са почти еднакви като цени и кухня, в омара постоянно беше пълно, явно е по-добре там
плажа много ми хареса-източния имама предвид, пясъка и водата бяха чисти, само дето имаше много хора
общо взето съм доволна от почивката
дайте идея за септември месец- хубав плаж и не много скъпо

# 28
  • Мнения: 5 173
Който е отсядал в квартира нека сподели какви са цените на нощувките и условията?

# 29
  • Мнения: 1 636
влакче, което обикаля от новия до стария град,затворена главна улица, която разбрах че тази година е обновена.
За съжаление влакчето го няма от 2_3 години ве,е. Май намалявало печалбата на автобусите (така поне бях чела някъде). Главната я оправиха миналата година. Сега има повече място zа раzходка, но е много слънчеста.
Иzточния плаж си е бил винаги пълен, макар, че е с миди,фасове и подобни боклуци.
Цените на zаведенията са раzлични, бих каzала има zа всеки двоб. Най_много ни харесва сръбския ресторант, не е нужно да сядаш, може zа иz път да вzемеш сандвича. Всичко е пресно, пред теб направено и в момента решаваш какво искаш. Цените са н.р. сандвич (ако така се води  newsm78) с контра филе, zеленчуци и хляб, на който му zабравих името, но е супер е 6лв.
На лунапарка мога само да подкрепя, като иzлеzем само zа батути, колички и карусел zа двамата ни сина zаминават мин. 20_25 лв.
Повече можете да прочетете и в сайта на Поморие във "вашите коментари".

# 30
  • Мнения: 487
Моля  завърналите се от Поморие да кажат има ли свободни квартири около "Крайбрежната" улица?

# 31
  • Мнения: 1 636
Моля  завърналите се от Поморие да кажат има ли свободни квартири около "Крайбрежната" улица?
Е, че те от къде да zнаят  Laughing В страницата като питаш Ще ти пишат веднага хаzяи, които имат свободни стаи/ апп.

# 32
  • Мнения: 487
Моля  завърналите се от Поморие да кажат има ли свободни квартири около "Крайбрежната" улица?
Е, че те от къде да zнаят  Laughing В страницата като питаш Ще ти пишат веднага хаzяи, които имат свободни стаи/ апп.

Да те открехна,че по принцип като вървиш по улицата и виждаш едни табелки "свободни квартири", та въпроса ми беше такъв за разбралите го! Mr. Green

# 33
  • Мнения: 1 636
Моля  завърналите се от Поморие да кажат има ли свободни квартири около "Крайбрежната" улица?
Е, че те от къде да zнаят  Laughing В страницата като питаш Ще ти пишат веднага хаzяи, които имат свободни стаи/ апп.

Да те открехна,че по принцип като вървиш по улицата и виждаш едни табелки "свободни квартири", та въпроса ми беше такъв за разбралите го! Mr. Green
А аz да те открехна, че там има винаги свободни квартири, а таzи година са оЩе повече. Но това, че има табелка "свободна квартира" на примерно 20.07, на 24 сигурно я няма вече или няма да е zа толкова време, колкото ти трябва. Една табелка не zначи, че е ти пасне като условия, цена или време. Помисли върху отговора ми и тогава ме открехвай пак  Wink

# 34
  • Мнения: 487
Моля  завърналите се от Поморие да кажат има ли свободни квартири около "Крайбрежната" улица?
Е, че те от къде да zнаят  Laughing В страницата като питаш Ще ти пишат веднага хаzяи, които имат свободни стаи/ апп.

Да те открехна,че по принцип като вървиш по улицата и виждаш едни табелки "свободни квартири", та въпроса ми беше такъв за разбралите го! Mr. Green
А аz да те открехна, че там има винаги свободни квартири, а таzи година са оЩе повече. Но това, че има табелка "свободна квартира" на примерно 20.07, на 24 сигурно я няма вече или няма да е zа толкова време, колкото ти трябва. Една табелка не zначи, че е ти пасне като условия, цена или време. Помисли върху отговора ми и тогава ме открехвай пак  Wink

Мен ме интересуваше точно това за което питах,пък аз ще си преценя останалото!

# 35
  • Мнения: 1 636
Като се има предвид, че всяка год. сме там по zа 5 седмици мога да ти кажа, че има свободни квартири по Крайбрежна. Помориец каzа, че таzи год.не е така силна. А и на по_висока цена дори август можеш да си иzбираш.

# 36
  • Мнения: 487
Като се има предвид, че всяка год. сме там по zа 5 седмици мога да ти кажа, че има свободни квартири по Крайбрежна. Помориец каzа, че таzи год.не е така силна. А и на по_висока цена дори август можеш да си иzбираш.

Супер, това ме интересуваше, защото се чудех дали да резервирам по нета.По принцип сме си намирали все на място квартира,но сега ще ходим в пиковия период и незнам защо взех да се чудя дали ще има свободни места на място.

# 37
  • Мнения: 1 636
Има, а ако не намериш веднага, където искаш има и тур агенции. И тях ги има в страницата на Поморие. По средата и в края на Крайбрежна има такава агенция "Даяна". Няма начин да останеш беz квартира.

# 38
  • Мнения: 574
Един от най-хубавите градове на нашето черноморие. След по малко от месец заминавам на поморие. Дискотека Месалина - страхотна, а мисля и да видя Атриума. Изглежда много хубав.

# 39
  • Мнения: 2 126
Преди 2 седмици се завърнахме от Поморие.Квартирата ни беше евтина,нищо особено иначе.Най-важното за нас с две малки деца е близостта до плажа.Ние бяхме на метри от него,супер Grinning На улица Витоша се намирахме,навсякъде висяха табелки със свободни квартири.
На мен мсе видя скъпо по заведения и магазини,като на летен курорт,но си изкарахме добре и малките останаха доволни.

# 40
  • русе
  • Мнения: 140
Вчера предиобяд си тръгнахме от Поморие, бяхме за два дена на връщане от Приморско. Намерихме си квартира на място - 30лв двойната стая, чисто нова къща, но страшно малки стаи. Иначе Поморие си е все така очарователно като атмосфера - особено вечер разходките по кея и централната улица. Това , което не ми хареса са плажовете в Стария град - малки, мръсни и пренаселени. Другият минус - паркирането по малките улички! Но установих, че това не е само в Поморие. Като заведения - обядвахме в "Водопада" - не беше лошо, а едната вечер опитахме пиците в едно заведение на центъра, мисля че се казва Ред клуб - харесаха ни! Естествено оставихме някой лев и на лунарка в центъра!
Относно табелите "свободни квартири" - явно зависи от деня, в който ще сте там, когато търсихме в петък, нямаше много свободни места, но на другия ден в събота видях доста табели!
снимка, пак, и пак

# 41
  • Мнения: 4 145
относно табелите свободни квартири
докато бях там 09-16 юли търсих  апартаменти и стаи за сестра ми , пък и реших, че няма да е зле да си харесам нещо от тази година задогодина , на място
бях много разочарована защото питах поне на 5 места- повечето предлагани бяха без тераси, или собствениците ми казваха, че нямат свободни
примерно харесвах си някоя тераска и питах точно за нея- не били свободни, явно това че не наемам в момента не им харесваше и затова не им се занимаваше да ми ги показват
за догодина явно пак през нета трябва да си харесвам  newsm78

# 42
  • Мнения: 786
stef77, а дали в Новия град са по-добре плажовете?

# 43
  • София
  • Мнения: 11 122
Моите наблюдения не са пресни, но се съмнявам да има промяна...
Плажа на Новия град, приличаше на сметище Sick, а освен това зад него имаше няколко огромни строежа и беше все едно си на строителна площадка... Предполагам, че вече са построени.
На Новия град всъщност не само плажа му е проблемен...

# 44
  • русе
  • Мнения: 140
имаше няколко огромни строежа и беше все едно си на строителна площадка... Предполагам, че вече са построени.
Да, има построени няколко петзвездни хотела!

Може пък само на мен да са ми се видели пренаселени плажовете в Стария град, дано се включат и други с мнения! Предполагам, че на плажовете в посока към солниците ще е по-спокойно  newsm78, но пък те са по-далече от центъра!

# 45
  • Мнения: 1 636
Може пък само на мен да са ми се видели пренаселени плажовете в Стария град, дано се включат и други с мнения! Предполагам, че на плажовете в посока към солниците ще е по-спокойно  newsm78, но пък те са по-далече от центъра![/b]
Не са ти се видели само на теб, те са си пренаселени и мръсни. Това е, което най_не ми харесва на Поморие, а то май е най_важното  Tired За плажа в новия град четох добри отzиви,лично аz никога не съм била там.

# 46
  • София
  • Мнения: 11 122
имаше няколко огромни строежа и беше все едно си на строителна площадка... Предполагам, че вече са построени.
Да, има построени няколко петзвездни хотела!

Може пък само на мен да са ми се видели пренаселени плажовете в Стария град, дано се включат и други с мнения! Предполагам, че на плажовете в посока към солниците ще е по-спокойно  newsm78, но пък те са по-далече от центъра!


Винаги са пренаселени, това е положението ...  Wink
Имаше едно прилично плажче под хотел "При американеца", на което ние ходехме на плаж и не е толкова пренаселено. Но там морето става много дълбоко след 2 крачки.

# 47
  • русе
  • Мнения: 140

Винаги са пренаселени, това е положението ...  Wink

Много жалко, защото иначе самото градче е много хубаво!

# 48
  • Мнения: 574
Не се лъжете да ходите на плаж в новия град. Най-хубавия плаж е централния в посока към солниците. Точно срещу новият Балнеохотел поморие плажът е страхотен. Отивайте няма да съжалявате. А иначе градът е страхотен. А и дискотека Месалина е страхотна. Е поне до миналата година. За тази година незнам а и Атриум бийч изглежда страхотен, така че през м.август ще го посетим.

# 49
  • Мнения: 2 069
ето снимка която съм правила миналата година на плажа в новия град


ето това е част от южния плаж

пред големия хотел не му знам името беше чисто и плажът ми хареса  Wink


# 50
  • гр.София
  • Мнения: 147
Скоро се завърнах от Поморие.Всичко е си е както трябва.И плажовете и заведенията.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Почти всяка година съм в Поморие. Специално за новата част на града (квартала "Свети Георги", или само "квартала", както го наричат) тази година квартирите близо до плажа са 10-15 лв/ легло, а по-надалеч може да се намери и по 7-8 лв/ легло.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Не мога да не споделя любимото ми заведение в Поморие кое е. Понеже вечер на централната улица не можеш да се разминеш от хора, камо ли да намериш място на заведение, бяхме кривнали в една по-спокойна уличка в стария град и попаднахме на заведението "ПАНОРАМА". Има маси така разположени, че ако скочиш през прозорците до тях - скачаш направо в морето - прекрасен изглед!
Храната е много вкусно прихотвена там и обслужването доста добро. Особено вкусни правят панираните миди.

# 53
  • Мнения: 198
Има ли много хора сега?

# 54
  • Мнения: 786
Питах и в темата на поморийските майки, още не са ми отговорили, но това как е като разположение:

Това се пада Новия град, нали? И хубав ли е плажа наблизо?

# 55
  • Мнения: 2 069
elin_a ако не бъркам мисля че там не можеш да се къпеш.
Най-близкия охраняем плаж е този който съм снимала. За да стигнеш до него трябва да пресечеш улица Мусала.

# 56
  • Мнения: 786
Значи има ходене и не става с детето... хм...
Благодаря, Кalaka   bouquet
Търсенето продължава ooooh!

# 57
  • София
  • Мнения: 1 509
И аз се върнах от Поморие и не мога да не се оплача от един хотел.В по-голяма мизерия с претенции ,че е добъл хотел, не съм влизала.Казва се Съни Беи и е на първа линия в стария град.В изключителна мръсна обстановка попаднах, търкала съм огледалото от мазните петна, позачистих и прозореца.Малки стаи, малко легло, малка баня,от  която с лекота се изливаше водата в коридора.За разкош денонощно ни светеха две лампи на балкона.Собственикът, чистокръвна стара мутра, всяка сутрин изказваше "доброто" си отношение към гостите на хотела по телефона със служители.
Съмнявам се, че някоя мама ще се втурне към този хотел, защото е неподходящ за малки деца, но исках да споделя и с вас , как лошото управление на хотел, може да ти скапа почивката.

# 58
  • София
  • Мнения: 1 797
И аз току що се върнах от Поморие. Плажовете не ми харесаха особено - малки и пренаселени. Но иначе градчето е хубаво. От заведенията мога да препоръчам Девата, Панорама и през деня - Русалка на източния плаж. Плажния бар в Атриум също е приятен.

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 166
ЗДравейте,
може ли малко повече информация за Атриум-а в Поморие?
Би ми се искало само да минем един ден от там за час-два, за да изпием едно кафе/коктейл/бира... Simple Smile - струва ми се доста пряитно. Само за гости на хотела ли е? Какви са цените? Задължително ли е да си плащаш и дивана (или каквото е там) на което седиш или има и маси, където можеш да седнеш без да плащаш за това, че седиш на тях?

Мерси за отговорите   Hug

# 60
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Атрума си е съвсем отделен к-с. Ние си го харесахме като бяхме в Гранд-а на Поморие. А след месец бяхме в друг хотел, но пак ходехме на плаж там. Има платен паркинг. Бара е съвсем нормален, има маси и столове, за шатричките (не мен ми приличаха на ябълки) само се заплаща по 5 лева на час. Само за тях имаше табелка, че се плаща. На плажа навес със 2 шезлонга - 30 лева.

Общи условия

Активация на акаунт