А защо НЕ сте кръводарител?

  • 22 367
  • 335
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 840
  Клонка, това е било някакво изключение, много пъти съм питала.
Никой даже не ме попита колко кила съм. Доколкото си спомням. А и ако има такова правило, би следвало да не ми вземат кръв, но те го направиха. Мисля, че ме боднаха в пръста, за да видят време на кървене и време на съсирване. Но не съм сигурна и за това. Не помня и кръвното дали ми премериха. Всъщност, помня само че ми източиха кръвта много бързо и бяха доволни, че шурти яко. Mr. Green

... Мисля, че за тази цел трябва да се ползват хора на 20 години. Mr. Green

Защо? Не разбирам  Rolling Eyes
Ми, така съм решила. Път на младите - тях ги търсят за работа, за секс, за забавления, редно е и за кръводаряване. Mr. Green
Добре, де, може и тези на 32, ама по-нагоре - не. Whistling
Била съм кръводарител два пъти. Мисля, че е достатъчно. Сега бих дарила само с повод, ако някой се нуждае.
Просто си признавам.

# 16
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Връщаха ме, защото съм била живяла извън Щатите последните 15 години. Още малко и пак ще се пробвам (сега съм и анемична, но то е от бременността).

# 17
  • Мнения: 2 353
  Клонка, ето цитат от наредбата:
  "Чл. 3. (1) Дарители на кръв могат да бъдат всички дееспособни лица на възраст от 18 до 65 години, а на кръвни съставки - до 60 години, които са с тегло не по-малко от 50 кг и нямат медицински противопоказания, посочени в приложение № 1. "
  Ти как се чувстваше след това? Имаше ли отпадналост или нещо друго?

# 18
  • София
  • Мнения: 2 840
Нищо ми нямаше.
Бях си бетон. Леко замаяна в началото, но после все едно ме бяха дрогирали Crazy. Все пак, бях на 19 години първия път, втория - някъде към 25 трябва да съм била, там лекичко се бях окръглила - 46 килца.
Може да съм им изглеждала по-охранена Joy Joy Joy

# 19
  • Мнения: 1 666
Няма смисъл да кръводарявам. Кръвта ми не става - боледувала съм от хепатит.

# 20
  • Мнения: 5 370
А мене ме е шубе, признавам, иначе съм дооооста над 50. Не че не са ме боли с една камара игли, и като бременна, и като родила, обаче....едно е да ти точнат 5 мл., друго-колко са там-не знам? newsm78
Ако някой дойде с мене да ми държи другата ръка и да ме разсейва-защо не.

# 21
  • Мнения: 4 555
Нямам време (става дума за 20 мин., Центърът работи и в събота)
И мъжът ми работи и в събота. За мен времето е огромен проблем, ако имам зъбобол, пия болкоуспокояващи, докато не се освободи мъжът ми в края на седмицата, за да ида на зъболекар. Сума ти неща отлагам с месеци, докато намеря кога да ги вместя. Гледам, че съм единствената неорганизирана, но никога нямам достатъчно време за всичко и върша нещата по ред на приоритетите.

# 22
  • Мнения: 1 418
Защото съм боледувала от жълтеница и не мога да
бъда кръводарител.Питай ме как намерих на баща
ми за операцията кръв...Добре,че имам много приятели.
Дариха дори повече.За което им благодаря безкрайно.
Майка ми беше кръводарител,даваше кръв 2 пъти годишно.

# 23
  • Мнения: 1 447
Не съм кръводарител, защото съм анемична и с ниско кръвно 90/60

# 24
  • Мнения: 101
От известно време съм редовен кръводарител - 2 пъти годишно, но то е само защото ми идват на крака хората. Работя в голямо предприятие и 2 пъти годишно организират акция по кръводаряване тук на работа. Иначе не бих могла да се организирам и да отида аз, освен ако някой близък няма нужда.

# 25
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Брат ми е боледувал от хепатит и като отидохме да даваме кръв не ни позволиха. Не знам защо, аз не съм боледувала. Може пак да се пробвам някой път.

# 26
  • Мнения: 1 192
Давала съм 4-5 пъти кръв, но по принцип съм с ниско кръвно налягане(100/70 в най- добрия случай) и ми се отразява зле- около 1 седмица се чувствам като не спала, като прибавим и почти перманентните опити за забременяване... няма как да вместя и кръводаряване.

# 27
  • Мнения: 6 618
Проблеми с щетовидната жлеза ,ниско тегло и кръвно.

# 28
  • Мнения: 516
Не ме искат, заради малкото килограми. На ръба съм на нормата. Дори, когато ми трябваше кръв за баща ми, не направиха изключение, та трябваше да си търся платени кръводарители.

# 29
  • Мнения: 5 370
Аз след тези теми бих се навила, обаче....ако доде някой с мене. smile3506

Общи условия

Активация на акаунт