Семейни празници две в едно

  • 7 119
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 474
Какво е мнението ви за такива празници - примерно имен ден на бащата и рожден ден на майката?
На мен лично стълпотворение от хора не ми е по вкуса - с никого не можеш да се видиш или да си поговориш, голям шум се вдига - всяко семейство е с деца. Те щъкат навсякъде, взимат си играчките, пищят, гонят се.
След подобни преживявания си тръгвам доста бързо и с главоболие и не съм успяла да общувам нормално с гостите.
Мисля, че всеки празник трябва да се отбележи поотделно, да се уважи конкретната личност и да не канеш 30 човека на събирането. Така можеш да обърнеш внимание на всички  и да има един централен разговор.
Не на последно място считам, че се явява натоварващо за семейния бюджет - трябва да донесеш бутилка вино поне, мезе, два подаръка, цветя...

Последна редакция: сб, 06 май 2017, 18:40 от зелено мохито

# 1
  • Мнения: 860
Ми те тези неща не са задължителни, май. Искаш- правиш/посещаваш; не искаш- не правиш/не посещаваш. Е, това в случай, че не плащаш "данък обществено мнение", но от него няма кой друг да те освободи, освен ти самата.

# 2
  • Мнения: 474
Аз искам да отида, да се видя с хората, да ги уважа - приятели сме. Но все се измислят по два празника в едно и започвам да се дразня поради гореизброените причини.

# 3
  • София
  • Мнения: 28 834
Не ми пречат такива празници. Ако на празнуващите им е по-удобно така, значи ще уважа желанието им.

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не можах да разбера - ако е само един празник, гостите ще са по-малко или децата ви ще са по-възпитани ли?

Аз нямам проблем с моите приятели. Празнували сме какво ли не и с много хора и деца. Никога не съм си тръгвала рано и с главоболие, защото винаги е приятно и весело.
Ние самите сме с близки дати с мъжа ми и почти винаги, ако го празнуваме, ще е заедно.

# 5
  • Мнения: 474
Ами примерно - мъжът си има приятели, жената също, но имат и общи. И става една манджа с грозде. Ако само мъжът празнува - публиката е различна. Ако само жената - атмосферата е друга. И да, ако е поотделно - има по-малко хора на партито.

# 6
  • Мнения: 4 022
И в дискотеките и баровете ако може да пускат само по 5 човека на вечер. Че иначе стълпотворение и много шум. Виж, в библиотеката е много хубаво. Предлагам там да се правят партита. Тихо, спокойно, максимум един-двама да видиш вътре, и то не е сигурно. Рай направо. И вино е забранено да носиш, да не се разлее по книгите случайно. С един разход по-малко.

# 7
  • Мнения: 474
Явно имаш нужда да кажеш някоя глупост. И не си по темата.

# 8
  • Мнения: 4 022
Е как да не съм.
Изказвам мнението си как според мен трябва да се забавляват други хора. Както вие изказахте мнението си как според вас трябва да се забавляват други хора. Или вие може, а аз не?  newsm78

Последна редакция: сб, 06 май 2017, 20:12 от Нервен_Хамстер

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Като не ти е приятна дадена компания, никой не те е вързал да ходиш. И това не е заради сливането на празници, а заради теб или приятелите ти.
Аз такива проблеми с мои и общи семейни приятели нямам.

# 10
  • Мнения: 3 145
Не разбирам темата!  newsm78

Ако в семейството мъжа се казва Георги, а жената е родена на 6 май - според теб днес трябва да ви поканят на РД на жената и след една седмица на Гергьовден, за да не се натовариш емоционално ли?

На колко ли семейства се случва такова съвпадение?
Като ти е натоварващо отказваш любезно и се виждате друг път без повод и подаръци!

# 11
  • Мнения: 21 620
Е то за боджета е все тая дали ще занесеш два подаръка наведнъж, или по един на два пъти.
Нищо лошо не виждам. Еклектично е малко само, ако единия е дядо, а другия - внуче. Тогава наистина може да стане гюрултия.

Всъщност не, отказвам се, сладко е - имен ден на дядо и внуче...

# 12
  • Мнения: 11 973
В семейството ни няма такива съпадения, но на работа съм празнувала нееднократно с друга колежка.Родени сме на една дата и няма как.

Ако става въпрос за умишлено съчетаване на две отдалечени дати, може и малко досадно да се получи.Особено ако кръгът от познатите на празнуващите е различен.Но ако с мъжа ми имахме общ празник, не бихме го делили изкуствено.

А иначе, нашите приятели са такива,  че кой с големи деца, кой с малки- винаги е весело.

# 13
  • Мнения: 474
Датите са със седмица разлика! И публиката е наистина различна.

# 14
  • Мнения: 11 973
Датите са със седмица разлика! И публиката е наистина различна.

Много ще се замисля дали да присъствам на такова събитие.И не защото ще има много непознати, единичният празник пак би предположил непознати гости понякога. Но такова съчетание не ми прилича на празник от сърце.

Общи условия

Активация на акаунт