Семейни празници две в едно

  • 7 128
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 654
Как ли пък няма два пъти да посрещам гости за последователни празници. Аз имам рожден ден на 10-ти, а мм - имен на 11- ти. Разбира се, че заедно ще празнуваме, а пищящи деца и хора, които ги болят главите, няма да има, все пак това не са детски рождени дни, че да каним деца, и двамата отдавна сме излезли от яслена възраст и другарчетата ни са по-големи, просто няма кой да пищи и да дърпа играчки.

# 16
  • Мнения: 12 060
Едно е съвпадащи празници или с ден- два разлика, друго е всеки празник да се съчетава с някакъв отдалечен.Иначе на мен пищящи деца не ми пречат.

# 17
  • София
  • Мнения: 29 139
Кумовете ни имат РД с 10-ина дни разлика, случвало се да обединят празнуването, даже не ми беше хрумвало, че някой гост може да се сърди.

# 18
  • Мнения: 14 654
Всъщност не, отказвам се, сладко е - имен ден на дядо и внуче...
При нас е точно така, при това баща ми има две внучета, кръстени на него и празнуваме всички заедно. Роднини от страната на мм и на зет ми не каним, не е казано, че трябва да сбереш цялата рода на една маса, тях ги уважаваме по други поводи и хем не се изнервяме, хем се виждаме с всички в по-непринудена обстановка, на мен са ми много гадни празници, на които са поканени гости, които помежду си не се познават - например приятели са ме поканили, но също така присъстват техни роднини и кумувете им, които не познавам. Затова бебешките погачи са ми едни от най-противните събирания.

# 19
  • Мнения: 474
Светкавица, ти си единствената, която разбра за какво става въпрос. От години виждам, че специално тези празници не са от сърце, а с цел да се направи един масраф и да се съберат колкото се може повече подаръци. Затова се и канят толкова много хора.
Какъв е проблема  -  тази събота рожден ден, примерно пет семейства, правим си хубав купон. На следващата седмица, да кажем - отиваме на заведение или правим празник на открито - с останалата част от хората. Така примерно мъжът не понася някои от гостите на жената, ама и той трябва да ги изтърпи,  за да няма мрънкане. И не съм само аз - и с други от гостите съм говорила и те се чувстват така - като банкомати. И всинаги храната и пиенето са недостатъчни, защото все се оказваме ужасно много хора. Последният път беше много смешно - ние имахме някакви друго гости и дойдохме с около час закъснение. Още на вратата ни домакинята се изцепи - "Е, вие като закъснявате ето сега - храната свърши". Не ме разбирайте погрешно - не съм отишла да ям и да пия - отишла съм да прекараме приятно, да си поговорим и с други хора, да се видим, да почетем повода. А не да се появим, да хвърлим подаръците, да вземем парче торта и да се омитаме.
Аз  лично не каня повече от три семейства - няма значение дали ми е рождем ден или друго. И въртя поканените. Иначе посмъртно не мога да си представя да събера 30 души ( място има, къщата е на два етажа) и да тичам като луда да сервирами готвя. Само ако правя градинско парти съм събирала трийсетина души, но то е ясно, че се стои навън, а децата отиват в близкия парк.

# 20
  • Мнения: 14 654
30 души и аз не си представям да събера, а и нямам къде да ги сложа, защото живея в стандартен тристаен, дори на купоните едно време не сме се събирали чак по 30 человека.

# 21
  • Мнения: 3 165
Оффф продължавам да ти се чудя какъв ти е проблема. Хората ще си канят когото си искат. На теб като не ти харесва компанията- просто не ходи.  Ако толкова много искаш да се видиш и говориш с въпросните домакини,просто ти ги покани на гости и това е.

# 22
  • Мнения: 21 787
Ама че гости - защо въобще ходите, че и обсъждате с други подобни колко била храната...

# 23
  • Мнения: 18 744
В случая едва ли обединяването на поводите е причина изтипосаните в темата домакини да канят повече хора, отколкото биха се чувствали комфортно в дома им, но за сметка на това - да не осигурят достатъчно храна. И един повод да празнуват - едва ли биха посрещнали гости по различен начин.

Била съм на празници на близки хора, които са комбинирали поводи, празнувала съм и двойни поводи, в които единият празнуващ не ми е близък, не ми пречи.

# 24
  • Мнения: 5 671
Каква страннна тема. И през ум не ми е минало, че някой от гостите ми ще се дразни колко човека съм поканила в собствения си дом и кога точно съм ги поканила. И само със седмица разлика в датите, аз също бих предпочела да направя празниците 2 в 1.  Ако толкова те боли главата и се чувстваш като банкомат, защо ходиш? Очевидно не са ти близки.

# 25
  • София
  • Мнения: 39 155
При нас доста празници са близки или на една дата, празнуваме си ги с кеф и с 1-2 приятелски семейства. Даже снощи празнувахме 2в1. Децата правиха бели, ама пак беше якооо.

# 26
  • Мнения: X
Авторката, грозничко е да съдиш и обсъждаш трети лица как празнуват празниците си, как канят и забавляват приятелите си, как комбинират компаниите си.
Ако ти харесва - празнуваш с тях, щом са те поканили. Ако не ти харесва - отклоняваш поканата. Простичко е.
Но да държиш всички останали да имат твоето виждане за правилният начин за празнуване на това или онова е нахално. Така мисля.

# 27
  • Мнения: 12 060
Понякога нечии постъпки ни се виждат странни, затова се допитваме.Какво толкова се е случило.

Понякога имаме близки, приятели, които ценим, но някои постъпки ни озадачават.Вероятно и в случая е така.Аворката по други причини цени тези хора, но са  и странни начините на празнуване, затова пита.

Ако е със седмица разминаване и особено ако не е единичен случай, твърде меркантилна е проявата.

А за обсъждането, все красоти се обсъждат, нали.Особено темите за майките на най- близкия  човек, при все, че огромна част от нас също сме майки.Темите за подаръците също са " много красиви", нали, кой какъв ненужен подарък ми направи.

И за абитуриентите, и за състезанията, дори...

# 28
  • София
  • Мнения: 29 139
Скрит текст:
Понякога нечии постъпки ни се виждат странни, затова се допитваме.Какво толкова се е случило.

Понякога имаме близки, приятели, които ценим, но някои постъпки ни озадачават.Вероятно и в случая е така.Аворката по други причини цени тези хора, но са  и странни начините на празнуване, затова пита.

Ако е със седмица разминаване и особено ако не е единичен случай, твърде меркантилна е проявата.

Скрит текст:
А за обсъждането, все красоти се обсъждат, нали.Особено темите за майките на най- близкия  човек, при все, че огромна част от нас също сме майки.Темите за подаръците също са " много красиви", нали, кой какъв ненужен подарък ми направи.

И за абитуриентите, и за състезанията, дори...
Зависи кой какво търси, може би.
Няколко пъти се е случвало кумовете ни да си сливат празнуването на РД, въпреки че са с 10-тина дни разлика, виждам единствено търсене на удобство, никаква меркантилност.

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Зелената я е яд, че ще се изръси за два подаръка, а ще я черпят само веднъж.

Общи условия

Активация на акаунт