Семейни празници две в едно

  • 7 130
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 003
Няма оценки, няма обсъждане на навици, има единствено на едно място в началото казано, според нея как би било по-удачно, още в първия посте.

Ами не е точно така. Авторката каза, че се чувствала като банкомат, с другите гости също го били обсъждали. Хората така празнували, за да събера повече подаръци (какво толкова подарявате Shocked). Това са си оценки и обсъждане и то много грозни. Хората са ги допуснали в дома си и явно ги смятат за близки, но авторката само пресмята колко пари ще даде за подаръци и колко храна ще изяде.

Аз съм присъствала на празник с цел да се съберат пари и подаръци. Не е чак толкова необичайно.
Дори една приятелка ми каза, че са направили събиране (изпращане) на сина й за абитуриентския бал точно с цел да съберат малко пари за него.  Те имат доста богати роднини, също бяха поканили шефа на мъжа ѝ и доста приятели. Предполагам, че са събрали прилична сума. Аз леко се втрещих, но си замълчах. Не ми е работа да давам тон в живота на хората.
За един рожден ден пък ни казаха, че рожденникът предпочита пари в брой, защото младото семейство нямало трапезарна маса и с парите от РД ще си купят такава.
Свят широк, хора всякакви.

# 46
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 347
И аз не обичам да присъствам на събирания на които се канят 20 човека в апартамент.Получава се някаква лудница и аз също си тръгвам по-рано и с главоболие.Случвало се е веднъж.От тогава избягваме да ходим на такива места.
При нас има такова съвпадение-аз и съпруга ми празнуваме на една дата-той имен ден,аз рожден ден.
Но избягваме да събираме много хора.Вкъщи на вечеря каним не повече от 4-5 човека .Така обстановката е по-спокойна,можем да обърнем внимание на всеки,а и аз не се натоварвам много.Най-често се случва да отидем на заведение с приятелско семейство.
Изобщо не държа на подаръците.И с един букет цветя да дойдат гостите ми пак ще съм доволна.


Не знаех,че хората канят много гости за да съберат повече пари ooooh!
А описаното от Жълто цвете е направо за съседната тема-Селски номера и пинизи. Sick
На просия ми прилича Sick

Последна редакция: пн, 08 май 2017, 11:27 от -veni-

# 47
  • Мнения: 6 311
Твърдо против Naughty С един масраф минават, пък ще получат подаръци повече хора Crazy Шегувам се Mr. Green Ако някакво тържество не ми хареса, следващият път няма да отида.

Последна редакция: пн, 08 май 2017, 11:36 от Ая

# 48
  • София
  • Мнения: 12 006
Какво значи да съберат повече подаръци? Ако са 2 отделни дни за празнуване пак 2 подаръка ще се купят. Всъщост сега се замислих. Вероятно ситуацията е такава, че авторката /да речем, че празниците са в 2 различни дни/ би присъствала на единия празник и би купила подарък на единия рожденик /или какъвто е там/ , а на другия няма да отиде и няма да купи подарък, защото не са си толкова близки, но ако празниците са събрани в 1 ден, тя е следва да купи 2 равностойни подаръка Thinking. Аз ако съм и ако се "навия да присъствам" бих купила подарък за този който ми е по-блъзък/а, а за другия нещо малко и символично - примерно бонбони. Иначе е глупаво да се очакват подаръци от хора, дошли при другия празнуващ, защото така или иначе ще са и при първия, но пък замисъла е хитър - да събереш подаръци от хора, които принципно не биха дошли на празника ти, ако беше само твой празник Mr. Green.

# 49
  • Мнения: 474
Само да ви кажа, че половината семейства не дойдоха и то в последния момент, някои даже без да се  обадят. Не мога на един да дам бонбони, а на друг хубав подарък. Както и да е - беше много хубав купон, защото бяхме по-малко хора. И храна имаше колкото искаш! Grinning Малко хора тук ме разбраха, но няма значение.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Само да ви кажа, че половината семейства не дойдоха и то в последния момент, някои даже без да се  обадят. Не мога на един да дам бонбони, а на друг хубав подарък. Както и да е - беше много хубав купон, защото бяхме по-малко хора. И храна имаше колкото искаш! Grinning Малко хора тук ме разбраха, но няма значение.

Разбрахме те де,ама се гъбаркаме  Laughing

# 51
  • София
  • Мнения: 6 003
Само да ви кажа, че половината семейства не дойдоха и то в последния момент, някои даже без да се  обадят. Не мога на един да дам бонбони, а на друг хубав подарък. Както и да е - беше много хубав купон, защото бяхме по-малко хора. И храна имаше колкото искаш! Grinning Малко хора тук ме разбраха, но няма значение.

 Laughing Най-упоритите печелят! Peace

# 52
  • Мнения: 46 657
Какъв е проблема  -  тази събота рожден ден, примерно пет семейства, правим си хубав купон. На следващата седмица, да кажем - отиваме на заведение или правим празник на открито - с останалата част от хората. Така примерно мъжът не понася някои от гостите на жената, ама и той трябва да ги изтърпи,  за да няма мрънкане...
Искаш да кажеш, че ако празнуват отделно, не е нужно да им търпи присъствието? В смисъл той не присъства на личния празник на жената си  Shocked

При нас гостите са константа. Приятелите са семейни, така че не съм се изправяла пред подобна дилема.

Защото тя каза, че това се случва нееднократно и доколкото разбрах, съчетават се различни поводи и различни гости
Само че уточни, че за нея и двамата са й приятели, т.е. тя ще присъства и на двете тържества, което значи, че така или иначе ще се засече пак със същите хора.
В твоя случай ти си близка само с единият, което е по-различно  Peace

# 53
  • Мнения: 24 467
Не си падам по големите събирания, на които в едно жилище има събрани камари с хора от всякакъв вид. Затова на такива не ходя.
който както си ще да си ги организира. Моето присъствие обаче не е задължително никъде.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 674
Аз харесвам такъв тип събирания 2/3/5/15в1, особено когато са добре организирани - на подходящо място за броя (и типа) хора. Ако ужававам и ценя човека, който ме е поканил (независимо кой друг какво ще празнува), компромис с личния ми комфорт за час-два не би бил никакъв проблем, дори и останалата част от компанията и обстановката са ми изключително непоносими.
Не виждам нищо лошо в по-големия подарък за човека, на който съм по-близка и по-скромен за другия; или пък общ подарък.

И, разбира се, не се заблуждавам, че съм чак толкова ценен гост, че някое парти да не може да протече без мен  Joy

# 55
  • Мнения: 667
Какъв е проблема  -  тази събота рожден ден, примерно пет семейства, правим си хубав купон. На следващата седмица, да кажем - отиваме на заведение или правим празник на открито - с останалата част от хората. Така примерно мъжът не понася някои от гостите на жената, ама и той трябва да ги изтърпи,  за да няма мрънкане...
Искаш да кажеш, че ако празнуват отделно, не е нужно да им търпи присъствието? В смисъл той не присъства на личния празник на жената си  Shocked


Уточни се, че този личен празник не е на точната дата. Това означава, че лично и двамата присъстват на личните им дни.

Общи условия

Активация на акаунт