А защо НЕ сте кръводарител?

  • 22 459
  • 335
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 4 785
Имах фобия от допир на вените ми, какво остава да ги дупчат. Сега като че ли отмина, но се ужасявам ... от самата мисъл,  а и имам ниско кръвно налягане Confused

# 151
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Ох... не може да се заразите с хепатит при кръводаряване.  ooooh!

Айде бе!? СИрЬОзно?
smile3503

# 152
  • Мнения: 2 759
Ох... не може да се заразите с хепатит при кръводаряване.  ooooh!
                              Реално погледнато - може. Но по същата логика може да се заразите дори на работа. Не съм чула някой да спре да излиза от къщи обаче.

# 153
  • Мнения: 3 634
Кръвта ми тече като чешма, а съм и най-подходящата група...обаче хемоглобина ми е толкова нисък, че ако даря вЕрно ще е все едно преливат на човека вода от чешмата.

Майка ми има заболяване, при което организма произвежда повече кръв отколкото е необходимо. Би получила облекчение, ако можеше да се освобождава от тази кръв чрез даряване. За съжаление тази кръв е негодна.

# 154
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
не съм кръводарител, защото съм с анемия

# 155
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
По здравословни причини - след прекаран хепатит, не ставаш за кръводарител.
Ох... не може да се заразите с хепатит при кръводаряване.  ooooh!
Може и още как, достатъчно е иглата да не е стерилна. Мен пък ме заразиха с хепатит при кръвопреливане Confused

# 156
  • Мнения: 93
Защото съм с анемия.  Предлагала съм да стана кръводарител, когато шефовете от бившата служба ни бяха събрали, но една сестра каза, че от хора с посинели устни и платняни лица кръв не взимали.  Mr. Green

# 157
  • Варна
  • Мнения: 956

Може и още как, достатъчно е иглата да не е стерилна. Мен пък ме заразиха с хепатит при кръвопреливане Confused

Нали се използват еднократни игли ?  newsm78
Когато съм ходила, винаги пред мен са отваряли иглата, торбичката и другите неща  Rolling Eyes

# 158
  • Мнения: 943
Не съм ,защото имам таласемия

# 159
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725

Може и още как, достатъчно е иглата да не е стерилна. Мен пък ме заразиха с хепатит при кръвопреливане Confused

Нали се използват еднократни игли ?  newsm78
Когато съм ходила, винаги пред мен са отваряли иглата, торбичката и другите неща  Rolling Eyes

Нямам обяснение как се е случило. Или пък нещо с кръвта да не е било наред newsm78 Беше в Пирогов  Confused

# 160
  • София
  • Мнения: 16 148
Боледувала съм и нямам право да давам кръв.
Преди години за операции и на майка ми и на баща ми  искаха кръв. Аз не мога да давам, дъщерята беше малка и слаба. Не ми беше удобно да моля познати - не са ми длъжни.
Затова дадох пари на мед. сестри от отделенията и те уредиха кръв. Имало разни, които сенавъртали около Кръвния център и им плащали. Та болниците си имат канали и набавят оборотна кръв от тях. Важното е да имаш пари да платиш.

# 161
  • Мнения: 758
Излиза, че 80% от хората са болни от нещо и затова не дават кръв. Аз не съм давала, страх ме е от игли - припадам като ми взимат кръв от вената, пада ми кръвното, но не мисля, че това е здравословен проблем, просто страх - на психическа основа. Ако ми се наложи да даря за близкък ще го направя, но със сигурност ще трябва да ме свестяват после.

# 162
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Ами след две доброволни кръводарявания на третото забелязаха, че съм с витилиго, и позорно ме изгониха от кабинета - не можело с витилиго кръв да давам. Не ми обясниха защо не може. Лекари бяха и двамата, които вземаха кръв, а не сестри, та да кажеш, че не разбират... Оттогава не съм се натискала.

# 163
  • Мнения: 93
Какво е витилиго?

# 164
  • Мнения: 2 988
Не ми разрешават. Голяма мъка ми е. Тук не се допускат кръводарения от хора, живяли в Европа след 1980-та. Иначе бих - още като пристигнах, в университета ми имаше кампания и се записах веднага. Много ми беше кофти като ме върнаха. Даже ги питах какво й е на кръвта ми като съм от Източна Европа, че не я искат - момичетата се сконфузиха и обясниха, че е мярка срещу Луда крава.

Иначе умирам от страх от игли и медицински процедури, но кръводаряването винаги съм смятала, че си заслужава да си преодолея страха...

П.П. В България не бях кръводарител, защото все нямах време да отида на място до центъра. Две кампании имаше в университета, докато бях студентка, от едната ме върнаха заради ниско кръвно, от другата защото им свършили консумативите.

Последна редакция: чт, 25 юни 2009, 23:01 от ianajar

Общи условия

Активация на акаунт