А защо НЕ сте кръводарител?

  • 22 421
  • 335
  •   1
Отговори
# 165
  • пак там
  • Мнения: 2 885

Липса на пигментация на кожата, най-общо казано. Не е заразно по абсолютно никакъв начин.

# 166
  • там нейде .............
  • Мнения: 647


цитат от чичо гугъл
Цитат
Какво е витилиго?
Витилиго е сравнително обичайно кожно разтройство, изразяващо се в появата на  бели точки и петна по кожата, подобни на карта. Петната се причиняват от разрушаване или отслабване на пигментните клетки в засегнатите участъци кожа, в резултат от което изчезва и самият кожен пигмент (меланин). Почти винаги причината за витилиго е автоимунно разтройство (АИР). 

# 167
  • София
  • Мнения: 547
гласувах с "друго"

сега да обясня Confused
госпожата, която работи в кръводарителския център НЕ ми даде! Crossing Arms
майка ми е кръводарител от 10 години, от известно време и на мен ми се иска да дам кръв, бях си го решила; отидох с майка ми, тя даде кръв, и като казах, че искам и аз, мед. лицето каза: "аа, не! В никакъв случай! Ще вземе да ти стане лошо!" Слаба съм и с бяла кожа (изглежда съм й се видяла бледа Close) и жената си прецени, че ще припадна, въпреки молбите ми, уверенията, че съм здрава и т.н.
още съм бясна, а беше преди няколко месеца Angry
решила съм на следващия опит да се маскирам на дебела, и да се наплескам с руж Confused

# 168
  • Мнения: 93
гласувах с "друго"

и като казах, че искам и аз, мед. лицето каза: "аа, не! В никакъв случай! Ще вземе да ти стане лошо!" Слаба съм и с бяла кожа (изглежда съм й се видяла бледа Close) и жената си прецени, че ще припадна...

И на мен така ми казаха. Сестрата ми погледна и очите /под долния клепач/ и каза, че най-вероятно имам анемия. Направих си изследвания и се оказа, че съм с желяздефицитна анемия.  Confused

# 169
  • Мнения: 4 294
Бих дарила кръв, имам рядка кръвна група, но тежа 44 кг. и не влизам в минимума за килограми.

# 170
  • Мнения: X
Ох... не може да се заразите с хепатит при кръводаряване.  ooooh!

Айде бе!? СИрЬОзно?
smile3503
Не. Пошегувах се. Всъщност иглата я плакнат на чешмата и - айде, следващия.
Или... не, май нещо подобно се прави в зъболекарските кабинети?!

# 171
  • Мнения: 393
  Аз давах кръв,веднъж като студентка-едва сварих да изляза от стаята после,отвън се свлякох на автобусната спирка и не можах да стана ooooh!И никога няма да забравя как си клечах в локвата(беше есенно-зимния период и валеше силен дъжд),превила на две ,държа си ръката,че ме и болеше и молех някох да ми помогне да се кача на автобуса и да се прибера...И как хората ме подминаваха,прескачаха и дори подритна една г-жа,но Никой не ми подаде ръка.
  После се разболях,връцках се с тениска"аз дарих кръв,а ти?",ходих на концерт на БТР в добрите им години и ми остана хубавия спомен.
  Пак бих дарила(ако някой има нужда АБ+),но вече с придрижител и в център,който за жалост липсва наоколо.

# 172
  • Мнения: 2 908
Аз бих дарила,имам нормално кръвно,нужните кг,но няма наблизо център,в който да дам кръв,а като ходя на работа 6 дена в седмицата няма как да се вдигна да ходя до друг град да дарявам. Ако има в моят град такъв център, бих отишла. А+ група съм.

# 173
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Защото съм 45кг. и с кръвно 90/50. Имах огромно желание преди години, но ме отпратиха Sad

# 174
  • Бургас
  • Мнения: 5 732
Защото съм 45кг. и с кръвно 90/50. Имах огромно желание преди години, но ме отпратиха Sad
По същата причина, но с малко по ниско постоянно кръвно налягане. Мъжът ми беше, но вече има заболяване, което си остава за цял живот.

# 175
  • Мнения: 115
Ходила съм да давам кръв доброволно, но само като ми видяха Hb и ме върнаха и кръвното ми ниско...
Много се разочаровах, че и за това не ставам Rolling Eyes

# 176
  • Мнения: 417
 50кг. съм.Имам ниско кръвно налягане.

# 177
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Ох... не може да се заразите с хепатит при кръводаряване.  ooooh!

Айде бе!? СИрЬОзно?
smile3503
Не. Пошегувах се. Всъщност иглата я плакнат на чешмата и - айде, следващия.
Или... не, май нещо подобно се прави в зъболекарските кабинети?!
В такъв случай ти говориш за КРЪВОДАРИТЕЛЯ, а не за КРЪВОДАРЕНИЯ. bowuu
Ми, пояснявай се де. Wink

А за стоматолога - по-добре да си го смениш. Wink Предлагането на качествени медицински услуги вече не е кът. Wink

Последна редакция: пт, 26 юни 2009, 12:33 от ٠•● Dega ●•٠

# 178
  • Мнения: 7 122
Бих станала, но на по-късен етап.
До момента не съм била първоначално, защото не съм оценявала стойността на нуждата да получиш своевременно кръв. После очаквах да настъпи бременност. Сега, когато се урегулира малко хемоглобина ми след раждането и приключа с кърмене и будуване, бих дарила. 

# 179
  • Мнения: 1 512
Защото съм с много ниско кръвно, с нисък хемоглобин и ми прилошава винаги след взимане на кръв, дори за най-елементарни изследвания.

Общи условия

Активация на акаунт