За бързи въпроси и отговори,за тези,които нещо ги вълнува,но не искат тема

  • 24 049
  • 431
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 10 858
Може ли вместо да напълня чушки с кайма и ориз, да нарежа чушките, да ги смеся с каймата и ориза и да запека във фурната? Не можах да намеря хубави чушки за пълнене, много са тънки и затова нарязани .... Дали ще стане?

# 406
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Може ли вместо да напълня чушки с кайма и ориз, да нарежа чушките, да ги смеся с каймата и ориза и да запека във фурната? Не можах да намеря хубави чушки за пълнене, много са тънки и затова нарязани .... Дали ще стане?

Става  Peace   Аз ги задушавам така и на котлона.

# 407
  • Мнения: 1 862
Да, става много вкусно, добави и лук. Правя така, но запържвам леко всичко предварително.

# 408
  • Мнения: 804
Става много вкусно, ако след като задушиш всички продукти на котлона, запечеш във фурната със заливка от 2-3 яйца и прясно мляко.

# 409
  • София
  • Мнения: 10 858
О, браво, мерси много момичета  Heart Eyes

# 410
  • Мнения: 1 236
Може ли вместо да напълня чушки с кайма и ориз, да нарежа чушките, да ги смеся с каймата и ориза и да запека във фурната? Не можах да намеря хубави чушки за пълнене, много са тънки и затова нарязани .... Дали ще стане?

Става, обаче стават много люспи   Sad Ако не те мързи предварително малко топлинна обработка и да ги обелиш преди да ги нарежеш... хем с печени белени става още по-вкусно  Grinning

# 411
Когато правя парфе и изсипя върху блата сместа.блата запова да изплува нагоре не си стои отдолуна тавата.КАКВО ДА НАПРАВЯ ЗА ДА НЕ СТАВА ТАКА?








# 412
  • Мнения: 22 867
Когато правя парфе и изсипя върху блата сместа.блата запова да изплува нагоре не си стои отдолуна тавата.КАКВО ДА НАПРАВЯ ЗА ДА НЕ СТАВА ТАКА?

Изчакай сместта да започне леко да се сгъстява и тогава изсипи върху блата. Но внимавай, да не я предържиш.

# 413
И така съм пробвала и пак не става!

# 414
  • Мнения: 1 236
И така съм пробвала и пак не става!

Мнооого е лесно, муцка. Правиш блата с такъв размер, че тавата да му е малко тесничка, в смисъл, да опира плътно в стените на тавата. Така смеската дето я поливаш отгоре, няма да влиза под блата и да го повдига   bouquet Аз го правя в тавичка с подвижно дъно, на която "стената" се маха. Блата го правя в друга тава, после го изрязвам със "стената" и става и-де-ал-но.

# 415
  • Мнения: 9 123
Много обича кремкарамел ама аз не...това е и причината никога да не съм го правела...та искам да му направя и това /та дано ми даде званието "бяла, нежна и добра съпруга" Mr. Green/

давай му да подписва на хартия, че иначе думите на сутринта са под съмнение  Laughing 

Въпрос: Някой има ли тефлонов тиган на Тефал с червена точка? И ако да - защо на моя не свети точката, или просто аз очаквам като си купя бисквити "Катеричка" от пакета да излезе катеричката?  Blush

# 416
  • Мнения: 22 867

Въпрос: Някой има ли тефлонов тиган на Тефал с червена точка? И ако да - защо на моя не свети точката, или просто аз очаквам като си купя бисквити "Катеричка" от пакета да излезе катеричката?  Blush

Точката на моя променя само цвета, става по-светло червена, ама чак да свети, знам ли.......... newsm78

# 417
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Въпрос: Някой има ли тефлонов тиган на Тефал с червена точка? И ако да - защо на моя не свети точката, или просто аз очаквам като си купя бисквити "Катеричка" от пакета да излезе катеричката?  Blush
И на моя се променя цвета Thinking

# 418
  • Мнения: 1 236

Въпрос: Някой има ли тефлонов тиган на Тефал с червена точка? И ако да - защо на моя не свети точката, или просто аз очаквам като си купя бисквити "Катеричка" от пакета да излезе катеричката?  Blush

При тези вкъщи в червената точка има нещо като бледа картинка на реотан, като се нагрее тигана тези очертания изчезват и точката става плътно червена. Дали свети или не е въпрос на въображение  Joy

# 419
  • Мнения: 519
  Именно,и моя е такъв,с "реотан",който изчезва при нагряване  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт