Бихте ли дарили яйцеклетка?

  • 13 055
  • 334
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 949
Е добре де, нали банките за сперма си съществуват от доста време.  newsm78 Дали ще са женски гени или мъжки такива, ква е разликата. Не че съм ЗА донорството на генетичен материал. Напротив, даже писах по-горе, че няма да даря яйцеклетка. Но моите мотиви са други.... Даже не се бях замисляла, че тези деца могат да се засилят да създават семейства заедно след време. Вярно света е малък, но пък не толкова все пак  newsm78

Тази книга няма да я чета, че много се впечатлявам от такива истории  Rolling Eyes

# 301
  • София
  • Мнения: 44 283
Simple Smile
поне при мъжете даряването е съвсем леко, бързо и безопасно Simple Smile
а за останалите рискове - си остават....но риска от това да се появи незнаен брат/сестра от изневяра или бивши любови...е доста по-голям наистина....

# 302
  • Мнения: 1 949
Simple Smile
поне при мъжете даряването е съвсем леко, бързо и безопасно Simple Smile
а за останалите рискове - си остават....но риска от това да се появи незнаен брат/сестра от изневяра или бивши любови...е доста по-голям наистина....

Е как иначе бе, те сапунките за какво са иначе, ако не за да ни отворят очите за тези рискове  Joy

# 303
  • Мнения: 6 274
 
Наистина темата не е "Бихте ли дарили яйцеклетка? Защо?"

Напротив, точно това е темата.

Не, напротив.
Темата НЕ Е това.
  Naughty


  А пък незнам как е възможно да сравнявате месечния цикъл с оплодената яйцеклетка  ooooh!

И аз не знам, ама явно не всички мислят като нас.
Което си е тяхно право, естествено.

# 304
  • Мнения: 275
Да, определено БИХ дарила. Да дадеш на семейство, което иска да има дете шанс за такова е прекрасно. С твоя яйцеклетка, която иначе би оснанала неизползваема помагаш на друг човек да създаде и отгледа ДЕТЕ. Обикновено хората, които прибягват до такива методи чакат дете дълго време. В смисъл те са сигурни и искат това дете. И не бих се притяснявала, че ще го метнат на улицата и няма да положат грижи за него. Относно роднинството - доколкото знам вече брака м/у първи братовчеди дори са разрешили. Едва ли е толкова фатално от генетична гл.т.

# 305
  • Мнения: 4 965
Simple Smile
поне при мъжете даряването е съвсем леко, бързо и безопасно Simple Smile
....


И приятно, все пак.
Докато за жените е равно на коктейл от хормони и доста неприятни усещания...

# 306
  • Paradisе City
  • Мнения: 40
Да, бих дарила. Въпреки, че аз за себе си не мога да си осигуря яйцеклетки от собствените си яйчници Sad
При нормални условия бих дала не една, ами 2  Peace

# 307
  • Мнения: 2 746
Да, определено БИХ дарила. Да дадеш на семейство, което иска да има дете шанс за такова е прекрасно. С твоя яйцеклетка, която иначе би оснанала неизползваема помагаш на друг човек да създаде и отгледа ДЕТЕ.

Неизползваема? Яйцеклетка? Боже, Боже, това да не ви е химикалка, с която ще услужите на някого.......
Как може да се опростява до такава степен нещо, което е толкова съкровено, а именно създаването на живот, което е много тъжно. Rolling Eyes
В крайна сметка, не е задължително всяка жена да стане майка....

# 308
  • София
  • Мнения: 44 283
А и за да стане майка съвсем не е задължително да родиш.....
Майка и изобщо родител се става с грижите за детето, не с износването и раждането му....Wink
Т..е не си по-малко майка ако не си раждала.Wink

# 309
  • Мнения: 2 521
Относно роднинството - доколкото знам вече брака м/у първи братовчеди дори са разрешили. Едва ли е толкова фатално от генетична гл.т.
Не съм разбрала да са разрешили подобни бракове,но за мен тази връзка между първи братовчеди си е фатална и неприемлива.
Иначе по темата вече съм писала че не бих дала заради процедурите които се правят за да се извлече яйцеклетка и поради някои морални принципи.Това че един ден децата ще се срещнат и харесат за мен си повечко гледане на сапунки Wink
И аз съм на мнение че майка е тази която гледа детето,независимо дали го е раждала или не,дали е с нейна яйцеклетка или чужда.

# 310
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
А и за да стане майка съвсем не е задължително да родиш.....
Майка и изобщо родител се става с грижите за детето, не с износването и раждането му....Wink
Т..е не си по-малко майка ако не си раждала.Wink

Podpisvam se pod tova.

(Izvinete me za latinicata)

# 311
  • Мнения: 2 746
А и за да стане майка съвсем не е задължително да родиш.....
Майка и изобщо родител се става с грижите за детето, не с износването и раждането му....Wink
Т..е не си по-малко майка ако не си раждала.Wink

Разбира се, че е така! Peace

# 312
  • Мнения: 6 274
А и за да стане майка съвсем не е задължително да родиш.....
Майка и изобщо родител се става с грижите за детето, не с износването и раждането му....Wink
Т..е не си по-малко майка ако не си раждала.Wink

Тук няма какво да коментираме, то това е ясно.  Peace

# 313
  • Мнения: 817
Не не бих. Категорично.

# 314
  • Мнения: 3 500
Наистина темата не е "Бихте ли дарили яйцеклетка? Защо?"

Напротив, точно това е темата.

Не, напротив.
Темата НЕ Е това.
  Naughty

А каква е темата, ако може да ме светнеш?! Заглавието е точно такова "Бихте ли дарили яйцеклетка?", а въпроса "Защо" се подразбира от контекста. Нали не смяташ, че авторката е имала желание да получи отговори, ограничаващи се САМО до ДА и НЕ?!

Общи условия

Активация на акаунт