Анкета за "раждането" на плацентата, при мами раждали нормално

  • 11 510
  • 177
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 626
Малко след като излезе бебка , с малко помощ от докторката и беше цяла . Спонтанно раждане без медикаменти  Peace

# 106
  • У нас
  • Мнения: 304
Малко след раждането 10-15 мин усетих напъни, (за момент си помислих, че пак бебо излиза)  #Crazy ,акушерката ме натисна по корема и плацентата излезе ,после ми казаха ,че е цяла ,но не влязоха в подробности,пък и аз бях заета да разглеждам бебо.

# 107
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Аз не разбрах кога е излезнала, даже.

5 мин след като се роди бебо попитах и теми отговориха "Охо, вече свърши всичко"

# 108
  • Мнения: 1 021
И двата пъти излезе сама, но и двата пъти раждах с окситоцин, без обезболяване.

# 109
  • Велико Търново
  • Мнения: 283
Дадох отговор: Друго. Нормално раждане със система в предродилна зала.
Ако съм разбрала правилно, бебето излезе обвито в плацентата. Спомням си, че коментираха, че се случва рядко и казват, че бебето се е родило "в було" и носи късмет.  Simple Smile

Последна редакция: нд, 19 юли 2009, 17:35 от Serenity'

# 110
  • Мнения: 1 372
Излезе сама без помощ от лекарите и медикаменти. Беше цяла.

# 111
  • Мнения: 54
Моя отговор в анкетана е в графата други и затова давам пояснения.

След като излезе малката , докторите ми казаха айде сега напъни още един път за да излезе и плацентата и аз напънах съвсем леко и тя си излезе цяла, незнам да са ми слагали медикаменти или да са ме бъркали че да я вадят

# 112
  • Мнения: 1 733
Раждането ми беше нормално, без упойки. Плацентата излезе цяла, почти веднага след бебето, без ничия помощ.

# 113
  • Мнения: 5 026
1 опция.

# 114
  • Мнения: 6 365
Имах система окситоцин, като отрязаха пъпната връв след около минута-две лекаят ме поглади по корема да предизвика контракция, акушерката дръпна и плацентата излезе цяла.

След това смешното беше, че я сложиха в тава- не някакъв фенски хирургически съд, ами домакинска емайлирана тава. Сетих се за Том Круз...

# 115
  • Мнения: 391
Аз не знам за болница в която се "позволява" на плацентата да се роди естествено по принцип. Ако си поискаш, може, но иначе си имат система да я вадят.
Така че въпреки че болшинството тука твърдят че не е имало помощ, едва ли, особено в Българските болници. Като излезе главата на бебето се бие инжекция (която майката въобще не усеща, защото е заета с други работи) и след това се придърпва връвта и може да се натиска корема докато излезе плацентата.

Естествено плацентата не излиза, а се ражда с напъни и не непосредствено след раждането. Отнема време да се затворят кръвоносните съдове и тя да се отлепи сама от стената на матката. Никой няма да чака на нея в една заета болница (може да отнеме дори час и повече). Този пост е оше един пример колко малко знаем за това което ни се случва там.

# 116
Невидях никъде в постовете случаи като моя - затова и аз да допълня: родих нормално и лекарката ми каза да си поотпочина малко и като искам да родя плацентата да и кажа предварително преди да направя напън. В момента на напъна тя ме натисна силно с лакът в корема и плацентата излезе цялата, но малко скъсана на едно място. Незнам дали това се казва с лекарска помощ  newsm78, но нямаше медикаменти или дърпане.

# 117
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И двата пъти родих нормално. Гласувах с първия отговор.  Peace

# 118
  • Мнения: 92
Родих един месец преди термина и в продължение на 40минути лекарите се опитваха да извадят плацентата,но се оказа невъзможно.Казаха,че причината е не пълното й узряване поради преждевременното раждане и ми направиха "ревизия на матката" с пълна упойка.

# 119
  • Мнения: 133
Аз не знам за болница в която се "позволява" на плацентата да се роди естествено по принцип. Ако си поискаш, може, но иначе си имат система да я вадят.
Така че въпреки че болшинството тука твърдят че не е имало помощ, едва ли, особено в Българските болници. Като излезе главата на бебето се бие инжекция (която майката въобще не усеща, защото е заета с други работи) и след това се придърпва връвта и може да се натиска корема докато излезе плацентата.

Естествено плацентата не излиза, а се ражда с напъни и не непосредствено след раждането. Отнема време да се затворят кръвоносните съдове и тя да се отлепи сама от стената на матката. Никой няма да чака на нея в една заета болница (може да отнеме дори час и повече). Този пост е оше един пример колко малко знаем за това което ни се случва там.
Сигурно си права, но аз не родих глава, а цялото бебе с един напън и секунди след като излезна тя (поех си въздух и чух, че детето проплака) лекарката ме попита "Ще напънеш ли още веднъж?" и аз напънах... Никой нищо не ми е бил, даже докоснал, защото никой не очакваше, че детето се ражда и се завтекоха да я поемат!
Ако това има някакво отношение преносих 5 дни

Общи условия

Активация на акаунт