Анкета за "раждането" на плацентата, при мами раждали нормално

  • 11 494
  • 177
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 158
Моята излезе веднага след бебо,като го извадиха,пъпната връв я дръпна и тя си излезе.
П.С. Не е ли правилно да се пише дадОха а не дадАха??? newsm78

# 16
  • Мнения: 6 015
излезе сама и цяла,акущерката докато извика "Докторе плацентата" и тя беше вън,може би около 10 мин след раждането

# 17
  • София
  • Мнения: 5 079
И двата пъти излезе 2 - 3 минути след бебето, беше цяла дори настоях да ми я покажат Laughing. Peace

# 18
  • Мнения: 5 183
Сама излезе, скоро след раждането, цяла
Ведмага ме пшопитаха дали искам да си я взема с мен, а аз се ококорих.
После ми обясниха, 4е тук масово си взимали плацентата  Shocked Mr. Green

# 19
  • Мнения: 2 447
Сама излезе,цяла.Почти веднага след раждането(не знам колко точно)Раждах нормално,предизвикано с вагинално хапче,без упойка..

# 20
  • София
  • Мнения: 3 064
Гласувах с "друго", защото не помня добре. Излезе сама и цяла, но май ми биха някаква инжекция да стане по-бързо.

# 21
  • Palma de Mallorca (Baleares)
  • Мнения: 155
не си спомям много за първия път ама и двата пъти сама си се излизала дори сега с втория ми син искаха да ми я показват аз отказах твърдо, но мъжа ми я видя,каза че нечак толкова гадно колкото описват

# 22
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147

П.С. Не е ли правилно да се пише дадОха а не дадАха??? newsm78


За по-сигурно съм го написала и по двата начина!  Mr. Green Нещо много ми е колеблив правописа. ДадОха е! Оправих го!

# 23
  • Мнения: 240
Лекарите я извадиха малко след като се роди бебчо, беше цяла.

# 24
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Първото ми раждане беше с усложнения, получих кръвоизлив, правиха ми ревизия на матката.Не знам дали е свързано с плацентата.
За втрото раждане мого до кажа, че с напънах 10-тина минути след раждането и плацентата излезе, без усложнения  ипроблеми.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 555
Сама излезе, скоро след раждането, цяла
Ведмага ме пшопитаха дали искам да си я взема с мен, а аз се ококорих.
После ми обясниха, 4е тук масово си взимали плацентата  Shocked Mr. Green

Бях гледала някакъв научно-популярен филм някъде и си спомням, че разказваха как еди-къде си (не си спомням точно  Rolling Eyes) било практика след раждане плацентата да се сготви и да се изяде (май от роднините  Sick).  Rolling Eyes Съжалявам, че с толкова неточности (някъде и еди-къде си Laughing), но поне главната идея съм запомнила.  Joy

# 26
  • Мнения: 2 240
Веднага след като бебето излеза докторът издърпа и плацентата.Цяла беше.Раждах със система,но без упойка.

# 27
  • София
  • Мнения: 39 777
И при двете ми раждания (нормално, без упойка), плацентата излезе сама, цяла . Не се е налагала някаква външна намеса.

# 28
  • Мнения: 1 167
Гласувах друго. Първия път родих месец по-рано и ми дадоха хапче + окситоцин за да започне раждането. След като излезе бебето се напънах и излезе плацентата. Оказа се, че е скъсана и малко парче е останало в мен, но това го разбрах аз  20 дни след раждането. Акушерката явно го беше пропуснала. Втория път  бях само с окситоцин и 2-3 мин. след като излезе бебето ме накараха да се напъна, за да излезе плацентата. Беше цяла. Но и двата пъти не са ми давали нещо допълнително за да излезе по-бързо. А и то не е трудно. Плацентата е къде, къде по-малка от бебето. Направо не я усещаш кога излиза.

# 29
  • Мнения: 1 796
Излезе сама, цяла, без медикаменти.

Общи условия

Активация на акаунт