Гаденето отминава, ДЕКЕМВРИЙСКОТО тумбаче натежава!

  • 11 447
  • 290
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 98
Добро утро мами!
виждам едни отчаяни излиания напаследък  Cry eta, Collibri вие сте едни от най-позивно настроените, ведри и енергични мами в този форум, не се давайте на емоциите продължавяйте да бъдете такива каквито сте и уверени във себе си и ще видите че всичко ще бъде нарад!

eta с теб съм и стискам палци да отпаднат всякакви съмнения и притеснения!!!!  Praynig  Hug

Collibri не ми приличаш на човек отдаващ значение на приказките на околните, виждайки докъде им стига потенциала... това са излишни и ненужни емоции за теб! Давай напред както до сега, а и ти мн добре си го казала със сравненията!  Hug

Choosy благодаря за кафенцето, сега ще си спретна и аз едно!

Zuzu_82 аз съм горе-долу като теб, с такова кръвно в нормалното си състояние и мн добре те разбирам! Това което мога да ти препоръчам е айрян със сол, дава бърз ефект. Другото за което се сещам е компот, независимо от какво просто пий сока също дава резултат, не пропускай и шоколадчето (което така обичам, а напоследък хич не ми се нрави  Rolling Eyes ), пробвай да пиеш и кафе аз също имах непоносимост към кафето, но има една реклама по ТВ, а и тук какви кафета пускате.... и преди седмица се престраших  Heart Eyes е имаше ефект! Не ми стана така гадно от кафето, дори го преоткрих отново и пия на 2-3 дни по едно понякога и безкофеиново! опитай и ти може и на теб да ти е минало отвращението към кафето.
А и както mayanka ти е казала най-бързия ефект ще даде ако някой ти вдигне кръвното  Joy

приятен ден!   bouquet


# 226
  • Мнения: 1 250
Zuzu_82, забравих и за да отговоря на въпроса ти. Аз съм с кръвно 90/60. Дока ми каза да пия по много течности  Минимум 2л на ден. Както и evita83 ти е казала айрян със сол много помага, компот, вода, сок. Колкото можеш повече. Дано скоро се отървеш от това притеснение.

# 227
  • Мнения: 1 391
Зузинка - да знаеш, за кръвното, вижда ми се много ниско твоето - то трябва да си супер скапана с това кръвно... Може би по принцип ако ти е ниско, това да е просто паднало за теб кръвно - четох някъде че при бременни се препоръчва кръвното да е в граници 70 до 140 - когато пада под това или се качва над това, е хубаво да се вземат мерки, защото нещо се нарушава кръвообращението и може би кръвооттока на плацентата - не искам да говоря така, щото не съм сигурна де... Но за кръвно и на мен докторката каза - ако пада да пия много много течности - явно те го вдигат - както и повечко сол може да хапваш -  тя също вдига. Може би е добре да споделиш със следящия ти бременността доктор и да решите как да го вдигате. Знам че по-скоро е по-лошо да е високо кръвното. И също знам че при бременност е нормално кръвното да пада. Така че ти си в тази по-безопасна група, и все пак е доста ниско и се нуждае от внимание.  Grinning

Аз съм ок днес  Grinning Махнах с ръка и дадох нататък. Това е.  Hug Обичам ви!  Hug Давате ми сили!  Grinning Heart Eyes

Eта! , въпреки че ти е страшно днес, ще видиш че този ден ще постави едно ново хубаво начало - ти си много силна жена! Ти заставаш лице в лице със страха си, а за това се изисква невероятна смелост! Шапка свалям!  Heart Eyes Кураж! И отивай с вярата да се убедиш че всичко ще е наред, а не да търсиш недостатъци!! Нали!!  Hug

# 228
  • София
  • Мнения: 104
Choosy мерси за кафенцето  bouquet Аз си пия и виртуално и реално, че иначе ще мра - и мойто кръвно е нисичко.
petia_sport честити хубави новини за бебчо - важното е да расте, а дали е мома или не, за първо бебенце няма толкова значение.
Днес ще стискам малци на ЕТА - дано всичко е наред baby_neutral
Колибри - зодията си има значение - аз съм лъв и такива джофри, като тая дето я обясняваш ще я изям с парцалките още на първото изречение Mr. Green
А за прегледите - аз този месец съм три пъти - на 10 и 30 прост ултразвук и на 16 ФМ при Марков за разнообразие Embarassed

# 229
  • Варна
  • Мнения: 3 953
 Praynig за et-ка друго не ми се пише, че ми е спечено.

# 230
  • Мнения: 5
 Praynig eta !

Collibri само така !  Hug

petia_sport радвам се, че всичко е ок. Дано следващия път да видите пола на бебето.
И на мен ми е любопитно. Силно се надявам да разберем в събота ! Не мога да чакам още  Grinning

# 231
  • Мнения: 37
Ей Colibri абе я се стегни, направо се ядосах, ама не на оная а на теб. Как може да понасяш това мъчение да ти говорят и ти да слушаш. Ми намерете си някаква друга тема за разговор примерно с майка ти и си приказвайте, тя ще си говори, говори и ще спре като никой не й обръща внимание, или пък отиваш в другата стая и си намираш някоя супер важна работа. То възпитание, възпитание, ама пък като не се усещат ми игнорирате я и толкоз. Тя простотията, миличка, не ходи по гората, а по хората. Не можеш да се вързваш на всяка такава. Ясно е че сега си по-чувствителна, но моля те намери сили, а виждам че имаш такива и просто пренебрегвай подобни личности и коментари. ОК? Аз съм същата, да не обидя, да не помислят нещо хората и т.н. криворазбрана толерантност и после какво - тя си злорадства ти се тормозиш. Кой е по-добре? Айде спирам с назиданията, не се сърди  Hug

Ета чакаме те

един въпрос - някой знае ли колко струва ФМ при Марков, че на 16-ти съм там

И между другото - Честит Джулай МОрнинг, символ на новото начало

# 232
  • Мнения: 240
ЕТА и аз стискам палци миличка.

КОЛИБРИ малко да ти се поскарам как така ще я търпиш, тя и майка ми обича да ми говори и чете какво ли не, но аз че ми е майка я слагам на мястото, а за чужд човек не знам какво бих направила. Радвам се, че си по-спокойна, я вземи да си направиш пак една водна аеробика да пориткаш малко във водата и ще излезеш с усмивка. Peace.

За кръвното да кажа, че го пропуснах , вчера доки ми го мери на 2 пъти и ми излезе 90/137 тя каза, че това е високо кръвно и да си го следя тези дни и ако го държа висока да отивам веднага пак при нея. Каза също, че бременните държали високо кръвно, а нормалното за нас е 80/120. Малко ме по притесни, че до сега винаги съм била с нормално кръвно. А нямам апарат за кръвно, мисля, че във всяка аптека трябва да има и се чудя дали да не отскоча до някоя близка да ми го премерят, че доки малко ме стресна като каза ако остане такова да ходя веднага да ме види.

Приятен и позитивен ден момичета!

Последна редакция: ср, 01 юли 2009, 11:08 от petia_sport

# 233
  • София
  • Мнения: 104
Bobby_Alex ще се засечем ли при Марков - аз май бях от 18,30 ама не си спомням вече - нали се записвахме преди 2 месеца - трябва за проверя newsm78
Иначе сестрата тогава каза 80+20 за диск ако искаш

# 234
  • Мнения: 389
Колибри,много ми харесаха сравненията, Стахотно начало за деня
за кръвното и аз съм също с ниско кръвно. течности и пак течности
Някой знае ли трябва ли да си запазя час в Майчин дом за бохимичния скрининг??
Предния път го правих дирекно през Шейново, но сега съм при друг

# 235
  • Мнения: 240
Колибри,много ми харесаха сравненията, Стахотно начало за деня
за кръвното и аз съм също с ниско кръвно. течности и пак течности
Някой знае ли трябва ли да си запазя час в Майчин дом за бохимичния скрининг??
Предния път го правих дирекно през Шейново, но сега съм при друг

Не час не ти трябва, след УЗ направо там да те боцнат и си готова

# 236
  • Мнения: 389
petia_sport , мерси за бързия отговор Heart Eyes

# 237
  • Мнения: 41
Здравейте момичета   bouquet
eta силно вярвам че всичко с теб ще е наред ,стискам палци и се  Praynig за теб.
Colibri ти ми изглеждаш на много позитивен и емоционален човек,бъди си такава и не допускай някакви отрицателно настроени хора да навлизат в твоето позитивно биополое,просто ги игнорирай и гледай само напред  Hug
petia_sport не се тревожи кръвното ти ще се нормализира,най добре си купи един апарат и от време на време си го мери или някой друг да ти го мери за да видиш в какви стойности ще варира.

# 238
  • Мнения: 92
Здравейте!Как сте в този горещ слънчев ден?Времето е само за плаж във Варна! Аз да ви кажа един път ходих, но изобщо не ми беше комфортно. Легнах по гръб на пясъка и корема ми ,ту наляво , ту надясно провисва.Обръщах се настрани и виси във въздуха и пак ми неудобно! Rolling Eyes Да не говорим че водата ми се стори студена още и се пържих под чадъра само. А и с това желание за WC през половин час, просто беше ужасно. Как се справяте вие? Мисля възглавници ли какво да нося ако ходим пак.
Ета,   Hug    резултата ще е добър !

# 239
  • Мнения: 1 391
Петя, аз имах същия стрес 130/80 май беше не помня вече  - миналата седмица в началото - и мойта докторка нали е много презицна веднага ме изстреля на кардиолог - и там ми правиха кардиограма - сърцето ми беше наред - жената там пък ми го измери 125/80 нещо такова  - та ми каза просто че няма страшно - но да си го следя, ако почне да става тенденция високо тогава да се обадя. Предния ден бях яла някви много солени неща и може и от това да беше. Почнах да се храня почти без сол. Нищо не соля. И също не прекалявам с течностите - казаха умерено - и оттогава няколко пътя го меря -и си е 120/70 или 110/70 и се чувствам и добре. Може да е моментно състояние - може да си се притеснила и по време на самия преглед - казват иначе 10тина минути покой преди меренето.
Купих си апарат от една аптека за 30лв. Мъжа ми как се мъчи с него - ръката ми посинява, дорде успее да чуе пулса... хихи. В началото го мерих на 2-3 дни, а сега хич не го меря щото се чувствам добре.

Та по повод съветите ти - днес ще ходя само че на сухоземна гимнастика за бременни - инструкторката се върна от почивка и почвам. Май ще съм единствена  - предните бременни били родили ... та ще съм като на частни уроци  - самичка  Mr. Green но не ми пука - тъкмо ще си релаксирам индивидуално - после ще пиша!
 bowuu

Общи условия

Активация на акаунт