Бременност и Gardnerella

  • 10 768
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 573
Да, не се съмнявам, че ще ме навестят гадините. По принцип съм си склонна към гъбички.
Утре ми излизат резултатите от новата микробиология.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 573
Взех си последните изследвания днес сутринта. Ето ги и тях. От съвсем друга лаборатория са пускани. В тях нищичко не пише за Гарднерела, но пък има някакви неща, които не мога да ги разчета.

Ето самото изследване:



Епителни клетки и после какво е това....Zb ли, Ув ли.... и после "доста.... нещо си"  Tired Thinking   Чак на 09.07.09 имам час при лекарката за да може да ми погледне изследванията и дотогава ще съм си в неведение.  newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 3 581
това аеробното е инфекцията. При мен обаче беше анаеробна инфекция, не аеробна newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 1 573
Но пише, че посявката е без разтеж, което ме успокоява. Не са и писали конкретната бактерия, което също е добре. Иначе другите неща ми ги разчетоха- едното е "Lb", което аз си превеждам като "ЛактоБактерии", а другото "доста левкоцити", което не знам проблем ли е или не...

Последна редакция: чт, 02 юли 2009, 16:11 от Addri

# 19
  • Мнения: 88
виждам че тази тема е доста стара,но съм малко уплашена.днес бяхме на консултция и сестрата ми преглеждаше каротна с изследванията.и внезапно ме попита:"а това излекувахте ли го?"учудих се страшно много,защото на предата консултция не ми беше споменато нищо за"това".а "това"се оказа бактеална вагиноза.сестрата повтрно ми взе секрет и каза че може да е изчезнало с  времето,а ако не е ще ми предпишат свещички.като се прибрах проверих в нета какво е това чудо и малко се стреснах от прочетеното.дали има нужда толкова да се притеснявам?моля за съвет,поздрави на всички и здрави бебчета Hug

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Ако моят случай ще те поуспокои малко, ще го напиша Simple Smile Преди месец резултатът от моята микробиология също беше бактериална вагиноза, без да беше изолирана конкретна бактерия, нямаше левкоцити, а също така липсваха и гъбички. За жалост нямаше и лактобацили. Три пъти попитах лекарката проблем ли е и няма ли да го лекуваме, а тя ми отговори, че не е необходимо. След това лекарят ми от женската консултация също каза, че не е проблем Whistling Сега чакам да дойде време за следващата микробиология и се моля наистина да са прави, че не е опасно това ни състояние.

# 21
  • Мнения: 88
поуплаших се доста,защото четох,че водело до преждевременно раждане,аборт,вътреутробни инфекции на плода и след това проблеми с репродуктивната дейност.но видях че около 30% от бременните го имат,не вярвам всички да са абортирали и да са безплодни,но нали знаеш-параноя Embarassedблагодаря за успокоението,надявам се че в понеделник резултата ще е добър,стискам палци и на теб всичко да е наред и ти пожелавам красиво и здраво бебче! Hug

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Да, и аз четох написаното в нета и наистина си е доста плашещо. Пожелавам ти чиста микробиология и здраво бебче  bouquet

# 23
  • Мнения: 1
Може ли някой да ми помогне в разчитането на резултатите ми от микробиологията на вл.ми секрет.Имам час чак на 4.09.,а как ще изкарам до тогава незнам.Много съм притеснена.  Микроскопски препарам по Грам-3-4 левкоцита на зрително поле.Суперфициални епителни клетки.Trihomonas vaginalis  (-),candida  (-),Lactobacillus spp  (-),Кулмурелно изследване и заключение-микроскопски данни за бактериална вагиноза(G.vaginalis)значително количество.                     

Общи условия

Активация на акаунт