"Тwilight"/"Здрач"- сагата: тема 20 (за по-напреднали)

  • 19 332
  • 445
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 21
И на мен Каралайл с неговите 23 години не ми стои като баща изобщо.

23?? не би могъл да е доктор, ако на 23...   Laughing

П.П. Реалната му възраст е 23, когато е бил превърнат....но като камуфлаж не играе ли някой по-скоро 30 и няколко годишен? Не мога да намеря в текста кога Едуард обясняваше, че Карлайл едва минава за еди-колко си годишен... иначе Джесика обясняваше на Бела, че е в в късните 20/началото на 30те  години

Последна редакция: нд, 28 юни 2009, 17:10 от staro-novo

# 76
  • Мнения: 1 775
И на мен Каралайл с неговите 23 години не ми стои като баща изобщо.

23?? не би могъл да е доктор, ако на 23...   Laughing
Ами така си е, не можа ли Стефани да го направи малко по-възрастен?! Кой би сметнал 23 годишен за 30 годишен. Е, освен ако за него не се погрижи гримьорският екип на Бенджамин Бътън. Grinning

# 77
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Не мога да намеря в текста кога Едуард обясняваше, че Карлайл едва минава за еди-колко си годишен... иначе Джесика обясняваше на Бела, че е в в късните 20/началото на 30те  години
В Новолуние главата, в която Едуард оставя Бела...

# 78
  • Мнения: 245
veselinka, чудно -да се правиш на по-голяма, обикновенно е обратното.

# 79
  • Мнения: 21
Не мога да намеря в текста кога Едуард обясняваше, че Карлайл едва минава за еди-колко си годишен... иначе Джесика обясняваше на Бела, че е в в късните 20/началото на 30те  години
В Новолуние главата, в която Едуард оставя Бела...

И какво казва- че Карлайл минава за 35 годишен ли? че не ми се отваря текста сега

# 80
  • Враца
  • Мнения: 5 208
но май Лейдита имат някакъв голям проблем със сървъра или нещо друго, още не може да се влиза при тях.

ако доставчикът ти е БТК, проблемът е там, сървърът на хостинга на лейдитата работи на 100%. Нищо повече не може да се направи по този въпрос
извинявам се за офтопика

# 81
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Не мога да намеря в текста кога Едуард обясняваше, че Карлайл едва минава за еди-колко си годишен... иначе Джесика обясняваше на Бела, че е в в късните 20/началото на 30те  години
В Новолуние главата, в която Едуард оставя Бела...

И какво казва- че Карлайл минава за 35 годишен ли? че не ми се отваря текста сега
"...Карлайл едва минава за тридесетгодишен, а вече твърди, че е на 33..." Гл.3

# 82
  • Мнения: 21
Аз се сещам за няколко момента в книгите/филма, които не разбрах на 100%

- във филма, когато Алис каза на Едуард, че ще пази Бела, той й каза "Could you (please) keep your thoughts to yourself?" ( в превод-  "Може ли да не споделяш мислите си с друг?!") и й се намръщи- но не разбрах дали има предвид да не казва на Бела за виденията си, или тогава, в момента да не си мисли за нещо определено, което той виждa в главата й...

-в Здрач-книгата, когато са в стаята на Бела, той и казва "Съзнание над материята", тя се дърпа рязко, той замръзва и я пита направил ли е нещо нередно и тя му казва- "Не, обратното, подлудяваш ме", той й се захилва доволно, тя го пита иска ли аплодисменти- ...какво всъщност става в тази сцена?? Защо да я подлудява- защо "не, обратното" (на кое обратно), и защо той й се хили самодоволно...

като се сетя още, ще пиша...

# 83
  • Мнения: 1 343
Ами то си е написано малко по надолу :
Осъзнах че все пак ме бива в това да съм с теб ! "

# 84
  • Мнения: 21
Ами то си е написано малко по надолу :
Осъзнах че все пак ме бива в това да съм с теб ! "

направих ли нещо нередно?- не, обратното, подлудяваш ме... тези две изречения не ми се връзват
и защо на задоволството му, че може да бъде с нея, тя ще го пита подигравателно да не би иска да му пляска с ръце- и това не ми се връзва- не би трябвало да е доволна, вместо да се оплаква??

# 85
  • Мнения: 1 343
Ох не ми се води спор заради самия спор.
Ясно е защо му го казва .
И двамата са толкова нови в това, че всяко движение на другия се анализира .
- направих ли нещо нередно ? - е защото тя се дръпна
- Не, напротив подлудяваш ме - само че ако се отпусне и му скочи както на полянката ще е нередно остановиха го затова се дърпа тя.
- Искаш да ти ръкопляскам ли - е заради доволството му или както ние казваме - да му смъкне гъза от тавана. Да го презeми.

Последна редакция: нд, 28 юни 2009, 19:04 от WomanitKa

# 86
  • Мнения: 17
Аз немога да разбера защо във филма когато Майк кани Бела на танците тя казва,че ще ходи до Джаксънвил, докато в книгата е Сиатъл. Не мога да разбера защо са го променили и изобщо има ли някаква цел.

# 87
  • Мнения: 21
Аз немога да разбера защо във филма когато Майк кани Бела на танците тя казва,че ще ходи до Джаксънвил, докато в книгата е Сиатъл. Не мога да разбера защо са го променили и изобщо има ли някаква цел.

Ами може би, за да спестят обясненията за публиката защо ще ходи до Сиатъл (иначе за Джаксънвил е ясно, че ще е на гости при майка си), да има извинение за пред Майк, че не може да върне/смени датите на самолетните билети, и за да има удобен отговор за Едуард на въпроса му какво има в Джаксънфил (Флоридиани, това има!)
То и по книгата имаше един пролетен бал и бала за завършването, но във филма ги сляха...

# 88
  • Мнения: 1 343
В книгата Бела на връщане от Порт Анджелис в колата вече знаеше какво е Едуард и му го каза там, но във филма не беше така.

# 89
  • Мнения: 34
И пак , дори и за камуфлажа, са ми малко странна двойка- близнаци....но може би наистина са пробвали различни варианти и този е най-добрия за тази ситуация. А Карлайл си минава за 30 и няколко годишен, но тогава как са му дали да осинови толкова големи деца или въобще да осинови?
Виденията на Алис са субективни, тоест менят се в зависимост от решенията, а тогава решенията на Преследвачът са да открие/нарани Бела и да накара Еуард да страда. Може би Алис е виждала сцени на това и Едуард ги вижда също, затова я моли да ги запази за себе си. А може би е виждала и някакъв вариант в който откриват Бела безпомощна и единствения начин да я спаси е да е "превърне" в една от тях, което отново не е вариант за Едуард.
Относно нейната стая, си мисля, че той не самодоволен / в онзи негативен смисъл/, а Самодоволен от себе си, от това, че може да се контролира и в тази ситуация....но тази сцена ми е малко мъгла....
А иначе във филмът са спестени много неща от книгата, а има и директни препратки към Midnight Sun, но пък се е получил и то много

Общи условия

Активация на акаунт