Проблем с храненето

  • 2 490
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 274
Големият ми син се роди 2.600кг.
На два месеца беше 5.200кг., беше само на кърма.
Мисля, че детето наистина е твърде малко на килограми.
А пък това, че се храни на 8 часа, според мен не е изобщо нормално.
Да отидат на друг лекар.
  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 6 182
Аз знам, че не е важно колко тежи детето, а кривата на теглото да е възходяща. Също нашата педиатърка ми е казвала , че е добре до 6 месеца детето да удвои теглото си, а до годинка да го утрои. (Макар, че при моята дъщеря, второто не се случи).

От тук натаък, отново гадаем.
Детето ако е жизнено, развива се нормално, наддава на тегло при консултациите па макар и по-малко. Е много вероятно да е просто злоядо, особено ако майката е силно притеснена и го преследва с лъжица и шише из къщи.

Ако детето има проблеми в останалото развитие, нервно е или пък прекалено отпуснато, преди се е хранело добре, а сега рязко му е спаднало теглото без да е боледувало от нещо, дърпа си определено ухо, натиска си определено място по коремчето...има бол неща за притеснение ако човек реши да се шашка.

Няма да давам пример моето или съседското дете колко са тежали, защото точно от тези таблици майките психясват. И понеже и аз съм страдала от такова психясване, че детето ми не се храни, ми е жал за всяка такава майчица, която вместо да се радва на миговете с малчо, очаква със свито сърце часа за поредното хранене.

Нека потърсят още един, двама лекари ако трябва, дори само, за да се успокои майката или да се открие ако има някаква причина. И дано единствената причина са много зъби в бебешката уста  Praynig

# 17
  • София
  • Мнения: 292
Здравейте отново,
детето  е родено 2300кг. два месеца го е кърмила,
а в момента го храни с аптамил, каша с бисквити и плодови пюрета.
Много малко храна поема  на интервали от 8 часа ,
поради тово ,че малко се храни и малко надава.
Поради това прияталката ми е много притеснена.
Водила я е на специалист и той и е казал ,че няма проблеми.
Благодаря ви предварително за отговорите.

на 8 часа не е ли малко , трябва поне 5 хранения да има,  все пак идете на още един лекар. Но ако и той каже че  е ок, не се стресирайте излишно. M_I_A  много добре е обяснила.

# 18
  • Мнения: 1 045
А защо не опита с друго АМ?Имам позната която даваше аптамил,по същия начин без апетит детето слабичко,минаха на Фризо и започна като гъба да расте.Може да има нужда от смяна,нещо да не му понася.
8ч наистина е голям интервал според мен.
Ами друг доктор да се изкаже ми е съветът.Аз в този случай няма да се задоволя само с едно мнение.

# 19
  • София,
  • Мнения: 4 267
M_I_A поздравявам те за поста ти, ако го бях срещнала преди година може би щях да съм малко по спокойна и аз относно моето дете, но по дългия и труден път и аз като теб достигнах сама до това, което пишеш.
Аз само ще кажа че, малкото ми момиченце е родено доста мъничко и с много проблеми, често боледува и също е много зле  с теглото, но аз поне си знам причината къде е? Е минали сме през много трудности и продължаваме да минаваме, но сега вече преодолявайки повечето не смятам, че детето ми не е добре, а напротив, вече съм малко по спокойна за нея.
ТАка, че предполагам че това дето е написано за 8 часовия интервал е просто печатна грешка, а наистина ще е хубаво майката да се консултира със специалист, не просто личен лекар, а може би гастроентеролог. Според мен той най добре ще прецени дали има проблем и дали няма проблем и какво да се направи за детенцето Hug А това, че майката трябва да е спокойна и уравновесена е вярно, гонейки детето с лъжицата или шишето нон стоп става още по трудна мисията с храненето, казвам го от собствен опит. Hug
МОето дете не е злоядо, даже напротив, яде много особено в последно време, но некачва, уви, а и често боледува, така че дори да успее да качи успява да свали двойно за два дни като започне да повръща. Родено е 1,800 гр. и на една годинка тежеше едва 7 кг. Сега сме почти на две, а сме 9,600 кг. но е много подвижна и жива, има "РЕФлукс" от бебе, който уви все още не е израстнала напълно и често повръща все още на фонтани, особено когато е болна, и спазва специална диета, като има доста забранени храни, но вече наистина е доста по добре и нещата почват силно да отшумяват, надявам се и за в бъдеще да се оправи, но вече не смятам че килограмите и са твърде малко, просто не може всички бебета да са пухкави и дебели и с много гривнички, и при бебетата е както при хората, важното е да са здрави Hug

Общи условия

Активация на акаунт