Отговори
# 15
  • Мнения: 398
Милка ,много правилно си разяснила всичко,съгласна съм.

# 16
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 709
И в този ред на мисли, Милка, програмата "Стъпка по стъпка" е великолепна, защото е с много голяма практическа насоченост. Едно време фондацията е осигурявала и допълнителен педагог в групите и така с децата се е работело и индивидуално. Освен това градините, които са по тази програма са много добре обзаведени - няма затворени шкафове. всичко е на рафтове и достъпно за децата. Учителите са непрекъснато по обучения, което е още един плюс.

# 17
  • Мнения: 16
       Милка, напълно съм съгласна, че учителите са тези, които трябва да ангажират вниманието на детето, докато преподават. Обаче е трудно при толкова много деца....
       Та за да не се изненадам в края на годината, съм решила да купя някои помагала/книжки, за да не изоставаме. Интерес при нас за сега има, затова не ми се иска да пропусна тази възможност.
     
      На родителската среща ни обясниха за програмата "Стъпка по стъпка", че фондацията е издала само ръководство за учителите. Помагала/книжки за деца - няма издадени /подобно на книжките на "Моливко"/. Затова нашите учители са се спрели на ето това помагало на издателство "Изкуства" 
http://www.izkustva.net/dg1.html

      Милка, сподели какви книжки си купила и кои според теб са подходящи за 1-ва група.

# 18
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 709
Буболече, масово по градините се работи по Изкуства. Можеш да си напълно спокойна, ако са се спрели на тези помагала.

# 19
  • Мнения: 320
В момента не мога да кажа точно какви книжки купувах- загравия и издателства, трябва да поровя в къщи за да кажа. Това , към което децата имат интерес са ПРИКАЗКИТЕ! ЧЕТЕТЕ, КУПУВАЙТЕ КНИЖКИ С ПРИКАЗКИ!Да си кажа правичката -не купувайте книжки с образователна цел.Може би те са  за детските градини......
За в къщи им трябвя нещо друго.Трябва им общуването с вас, игрите , закачките , смеха.  Не книжките ще ги направят умни  и  разсъдливи , а ВИЕ!

# 20
  • Мнения: 16
Буболече, масово по градините се работи по Изкуства. Можеш да си напълно спокойна, ако са се спрели на тези помагала.
    Спокойна съм и знам, че учителките са направили добър избор, защото от години работят с деца и помагала и имат опит кое е полезно и достъпно.
 
    Книжки чета, откакто е бебе, в началото - книжки с рими, по-късно - приказки, но вече интереса ни клони към книги "за големи" - разглежда енциклопедии и пита, пита.....
    Не съм от амбициозните майки, които насилват нещата и си въобразяват, че могат да направят чудеса, в тази ранна възраст. Но смятам, че при интерес на детето е необходимо да предоставяме повечко информация, да стимулираме интереса и любопитсвото. За това си мислих за книжка/помагало за дет. градина, защото там са събрани в картинки различни теми - животни, природа, професии....., рисуване, апликации....
     Молбата ми е да ми препоръчате книжка/помагало или ........ в момента се сещам за - детска енциклопедия.

Общи условия

Активация на акаунт