Относно разпознаването на цветовете

  • 6 609
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 784
Синът ми е на 2г и 5м., разпознава цветовете, но ги бърка, когато трябва да ги назове.

# 16
  • Мнения: 3 929
Не помня точно на каква възраст беше, може би на около 2,5 год. Не различаваше всички, но бял, черен, червен, син, жълт - да. За тогава ми казваха, че му е много рано да го уча на цветове, но той сам си ги беше научил и аз като разбрах, започнах с асоциации да го уча на останалите цветове. Сега вече знае всички цветове и някои нюанси.

# 17
  • Мнения: 11 004
Дъщеря ми разпознава синьо, зелено, черно и червено, но все още ги бърка. Засега само ги посочва, не им казва имената.

# 18
  • Мнения: 2 110
Дъщеря ми на две години и половина разпознаваше и знаеше  безпогрешно всички  цветовете.
 

# 19
  • Мнения: 269
На 2 годинки познаваше някои цветове /синьо, бяло, зелено, червено/, но в детската градина научи и останалите /розово, оранжево, лилаво и т.н./

# 20
  • Русе
  • Мнения: 526
   Дъщеря ми научи цветовете благодарение на балоните. Моите родители й купуваха разноцветни балони и така днес един цвят, утре друг - постепенно ги научи още преди да навърши 3 годинки. Пък и тя сама "тренираше" като се разхождаме по улицата и ми сочеше разни предмети(най-вече спрели автомобили) и казва "Това е жълто, синьо, зелено... и т.н.".

# 21
  • Мнения: 919
Дъщеря ми на две години и половина разпознаваше и знаеше  безпогрешно всички  цветовете.
 
Peace
Без лилаво и розово обаче.

# 22
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Не съм го учила на цветове съзнателно, но често рисуваме и той знае - синьо като небето, зелено като тревата и дърветата, жълто като слънце и червено като черешките. Все още бърка лилаво с червено и казва, че бяото не се вижда  Laughing

# 23
  • Varna
  • Мнения: 603
Малката ми дъщеря познава основните цветове от около 2 годишна. Сега е на 2 и половина и познава почти всички цветове,които аз знам. Просто много от рано и станаха любопитни - започна да пита тази кола какъв цвят е, тази кола и така се получи. Каката по това време не познаваше цветовете - просто не бях се сетила да я уча, но пък знаеше почти всички букви - като тази е на кончето и т.н.Пак дойде от игра - на плажа на пясъка и пишех буквички и тя ги познаваше.
П.П. И двете проговориха много рано - каката на 1 годинка, а малката на 1г.и 2 месеца.

# 24
  • Мнения: 542
голямата ми дъщеря научи цветовете на 3 години!

# 25
  • Мнения: 1 008
Моето дете е точно на 2 години и не
разпознава нито един цвят. А преди
да попадна на темата,не се и бях
замисляла за цветовете.В крайна сметка
те не се ли учат в по-късен етап,когато
вече е малко по-осъзнато детето?

# 26
  • Мнения: 9 973
познава зелено,синьо и червено
взимам моливи и книжка,показвам цвят и искам да ми даде същия цвят молив-безпогрешен е

# 27
  • Мнения: 25 623
обаче как да я науча на цвят? Идеи? newsm78

Чрез групиране. Ако успява да групира различни по форма и големина предмети, но с еднакъв цвят, значи различава цвета. Друг е въпросът дали може да го назове.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 073
с моята дъщеря учихме цветовете с едни мечета, които се различаваха само по цвета.когато стана на три без да се усетя и казах че трябва да си вземе розовата, а не зелената грейка и за моя изненада беше изпълнила точно каквото и казах.после вече започнах целенасочено да и давам такива задачки.проговори късно, съответно и цветовете късно ги назоваваше правилно.а сега вече има претенции коя с коя дреха се съчетава по цвят Laughing.
е за баща и и сега е трудно с някои по завъртени цветове, като кремаво например Joy

# 29
  • Мнения: 7 821
На 2 и малко ги научиха.

Общи условия

Активация на акаунт