КГБ = Клуб на Готините Баби - 80 :)

  • 19 086
  • 447
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 16 062
Дидиа, отидете в Пирогов да го снимат. Може да не е счупено, но да видят докторите.
Дуня, купи  готови сладки, плодове, кафе. Нали важното е да се видите и да говорите.
С Яга мин. седмица като се видяхме в сладкарница - тя на диета и не яде пастички. Аз също гледам да се ограничавам - та бяхме само по на кафе без захар. Пак си поприказвахме добре.

# 421
  • тук и там
  • Мнения: 312
Шпунц честит имен ден на Оля и майчето ти!
На Оля,желя МНОГО ЩАСТИЕ, ЗДРАВЕ, ЛЮБОВ, РАЗБИРАТЕЛСТВО И СБЪДВАНЕ НА МЕЧТИТЕ !!!
А на майчето ти от все сърце пожелавам най вече да е здрава и още дълги години да и се радваш!


Весел празник и наздраве!

# 422
  • тук и там
  • Мнения: 312
Привет,момичета!
Голям дъжд,голямо нещо.Цял следобяд вали като из ведро.До преди малко.Добре,че градушка не падна.
Зиче,голяма тревога за майка ти и татко ти.Напълно ги разбирам.Трепеш се и накрая всичко отива на вятъра.Ама да са ти живи и здрави.
Дуня,радвам се,че с Деси ще си спретнете срещичка.Щом има кафенце и сладки, и блага дума,друго не ви трябва.
Дидка,ходи ли на доФтора,как е сега пръстта?
И аз ходя като муха без глава и се ядосвам. Два свободни дни имам и бях си запланувала да оправя двора докато деди го няма,ама не, сега седя и мързелувам цял следобяд.Откога не ми се беше случвало...чак се изнервям от стоене.

# 423
  • Пловдив
  • Мнения: 614
ДУНЯ аз и без почерпка съм съгласна ,само да можеше да се видим и да си поговорим. Hug Hug

МИМКА то човек като е свикнал само на работа и като остане и се чуди от къде да го захване  Joy Ама почини си сега ти се е паднало. Hug Hug
А  за родителите ми наистина е тревога че няма да имат картофи но ще им купя и пак ще имат но те си са свикнали на техните си и незнам как ще ги ядат купешките. Mr. Green

# 424
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
Разбирам ви момичета,ама няма ли да е срамно ,че по цял ден съм в къщи и да не мога да извъртя нещичко ей така за почерпка.Ще го измисля аз.

# 425
  • София
  • Мнения: 1 741
Честит имен ден Оленце! Здраве,щастие и сбъднати мечти!

Шпунц,честит празник на майка ти! Да е жива и здрава,още много години да те посреща и радва!


    Момичета,днес беше най-щастливия ми ден. Пазих Вики 2,5 часа.Пекохме рибка и я ядохме,четохме 3 пъти приказката за Червената шапчица и всеки път накрая Вики казваше: ПАК.Гушкахме се,рисувахме,тарашувахме на баба в стаята и открихме една стара кола навигатор от детството на татко и.После ходих  да ми сменят лепенките и купих батерии-оказа се,че дори работи.Като ме видя да се прибирам се разплака за мен.Искаше пак да си играеме,но майка и я прибра.Притеснявам се Еми да не спре да ми дава да пазя Вики,като забележи,че иска да бъде с мен.Защото ме дърпа за ръката да отида с нея в спалнята им,а на Еми казва"Ти- не".
   Момичета,не ми се сърдете,че пиша само за себе си,но аз съм много развълнувана и щастлива...
   Приятна вечер на всички!

Последна редакция: сб, 11 юли 2009, 21:07 от Яжка

# 426
  • тук и там
  • Мнения: 312
Яже,много ме зарадва и развълнува времето прекара с Вики.
Вярвай, занапред ще имат по вече нужда от теб и ще имаш все по-вече такива хубави моменти
Следващия път сложи  нещо от баща и да го намерите.
Моята Петинка като намери нещо от майка и или вуйчо и е много щастлива и,ако е дрешка напр.веднага я облича и не я съблича и много се радва.Запазила съм много играчки и дрешки и тя е много щастлива,когато и ги дам.
Откъснах си 2 домата и 1 краставичка,направих си салатка.Не ми се яде готвено,та на това ще я подкарам с чашка ракийца.

# 427
  • София
  • Мнения: 16 062
Яге, детето расте и иска разнообразие. Та ще  търси  контакти и с тебе и с приятелчета. Все по социално животно става.Майката трябва да свикне, вече не е само нейното безпомощно бебе.
Есента на градината ще иска и с приятелчета - пак ли ще го дърпа. Просто не трябва да казва на майка си - ти не. Ако може да и го обясниш, че и мама  и баба и всички други са важни.
Мими, почивай си сега ти се е паднало.
Ани си дойде, вечеряхме и отиде при скъпия си. Ще се прибере към 12.00
Утре ще ходят на някаква пещера - не разбрах къде.

Последна редакция: сб, 11 юли 2009, 23:38 от Aisha

# 428
  • Видин
  • Мнения: 961
Здравейте и от мен!

Шпунц, честито ти именнички!
Да са живи  и здрави и много радост да ти носят!




Яге, радвам се, че си прекарала времето си с Вики.Не се притеснявай, че ще спрат да я пускат.Аз мисля, че майка и вече е решила, че е добре за детето да бъде с теб Peace

Римар, по добре ли си вече? Hug

Дидка, дано е само навехнато, а не е счупено, но това в болницата ще ти кажат Peace

И ние днес готвихме зелен фасул, но със свинско месце.Стана много вкусно.
Отделно набрахме 4 кофи с зелен фасул и цял следобяд съм го чистила.
Утре мама ще го сложи в буркани и ще го стерилизира.
При нас днес не валя, но беше много мрачно и студено.Доматите в градината са започнали да с маносват.Наистина язък за труда на хората.

Зиче, такава градушка Shocked какво става бе?Поръбка се тази природа Crazy

Дуня, после ще разказвате за срещата Flutter

Ние ще се ориентираме към лягане.Данчо е на работа, сами сме си с Дени.
Лека нощ, момичета! Hug

# 429
  • Мнения: 7 394
            Аз не се стърпях и да надникна в темата преди лягане! Laughing Не,че не съм дремала цял след обяд. Embarassed На лекар не съм ходила защото дори да е счупено не се гипсира,а се слага шина.Вече знам как ,нали веднъж си изпатих като се блъснах в детското креватче.Тогава три дни куцуках на висок ток и завиждах на всички ходещи и не охкащи и накрая отидох в "Пирогов".Е,снимаха го ,казаха счупени два пръста и на мен не ми се вярваше и ми сложиха една малка шиничка между пръстите и го бинтоваха,обясниха ми как вечер да го свалям за да се измия и после пак да го сложа.Така,че за сега стискам зъби и минавам без доктор,сложих си шина и компрес с риванол и търпя болката.Да видим утре как ще е!Нали куцукам няма страшно Laughing
           Яжке,радвам се за теб и Викито и тъкмо да ти кажа какво мисля и чета Айша .Направо ми е взела думите от устата. Laughing
           Лека и спокойна нощ ,момичета!

# 430
  • София
  • Мнения: 472
Здравейте момичета,
 Чета, пак поводи за поздрави!
Шпунц, да са ти живи и здрави мама и щерка носещи името Олга.  bouquet
Много весели, щастливи и красиви моменти да прекарвате заедно.
Според мене това са най-силните роднински връзки -баба, мама и внучка, а дай боже и правнучка, както е при тебе с куклата Елинка.
 Знаете моето мнение - вас с дъщерите и внучките господ ви обича. Да му мислиме такива като мене, двойни свекърви.
 Яжке, радвам се са тебе Hug Hug И моето внуче не искаше да си тръгва последния път- бях му приготвила "легото" от татко му и чичо му. Строихме гаражи на колите и къщички. Така се заигра, та татко му се чудеше, че е много кротък. Ама това пък твойто да сте в една къща и снахата да  дърпа Вики когато иска при тебе, направо е Shocked за детето. То горкото се чуди какво става.
Дидия, ако си го счупила, бая време има да те боли - нали го знаеш за годините и болката.На една колежка скоро и се случи същото и болничен и дадоха.
Дуня, Деска много се радвам за вас, че сте си спретнали срещичка. Трябва, като минат дъждовете и ние в София да си организираме също.
И аз днес готвих зелен фасул, само дето той беше тъмно лилав, а при готвенето стана зелен. Много крехък и вкусен.И цъфтежа му е в лилаво.
Мастерче, мерси за рецептата за рибата. Дали ще стане хубава скумрия или каква друга риба ? Някой друг правил ли я е?
Зиче, за градушката казаха и по новините. А пък ако още 5-6 дена вали и житото ще изгние и хайде пак увеличение на хляба...
Айша, ти направо ме разбиваш с твоето племе, ама положението при тях хем е смешно, хем трагично, особено за дечицата.
Лека и спокойна нощ, приятелки! smile3524 newsm46

# 431
  • тук и там
  • Мнения: 312
ДОБРО УТРО,ПОСПАЛАНКИ!



Хайде на кафенце!Рано,рано направих бухтички.Айде,нападайте!
Майче,радвам се,че са ти доставили радост и,че сте си поиграли с внучето.
Моля се днес да не вали и да се оправя вече това време.
На всички лек ден!

# 432
  • Мнения: 77
Добро утро, момичета!
Веднъж и аз да подраня, все добър ден ви казвам, нали стоя вечер до много късно, и късно ставам.
Вчера и аз много метох, мих, чистих, толкова се изморих, че вечерта само ви четох, не ми се пишеше. Остаряваме бавно............
Нашето "освещение" не се състоя. Каквото мислели мишките, котката го разваляла, или обратното беше......
Нали голямата дъщеря идват на плаж в нашия квартал, че е по-плитко във водата, а от дъжда пясъка е мокър, хем и зетя се обадил че в четвъртък пристига, дори му запазила билет за самолета София-Варна, че "метнала" да чисти апартамента, а малката дъщеря не се прибра от София, Бори от 16 ч. беше на рожден ден на кръстничката им- 7год., дойде таткото го взема и го върна....... а бе с дядо Стефчо останахме сами. Така че мероприятието се отложи неизвестно за кога.
Шпунц, да ти са живи, здрави, щастливи и късметлийки вчерашните именнички!
Яге, чак ме разсмя, златен мъж имам, защото не ти е в къщата, ако знаеш колко е вит и как мърмори! Вярно е само едно, че много, ама много работи. Аз защо нищо не правя- защото не умея, четиридесет години  не дава на никого преднина, понеже той щял да го направи ПО-ДОБРЕ, ами да го прави! Сам се глади, дори ни глади всички подред, сам се шие на ръка, а особено на машина. Тя шевната машина е от майка му, крачна, аз даже не мога да я карам, ама и защо ми е, да си се оправя, след като се има за голям специалист. Всичко у нас се прави както той иска- за зимнината той компетентен, за мазане, ремонти той компетентен, за сеене и гледане на зеленчуци, асма.....той компетентен, дала съм му картбланш, да се изявява! Свикнала съм да съм калфа, а е и по-удобно!
Отивам да си храня хората, че за това на мен чакат!
Приятен ден на всички!

# 433
  • София
  • Мнения: 4 178
Добро утро!
Мими, мерси за кафенцето. А как обичам бухтички, мммм........
Танче, ха така. Много е добре това да си калфа, поне според мен.
Мая, радвам се, че се обади и че си била с внука. Нека се оправи пустото му време и да се видим.
Яге, и за теб се радвам, мила. Тя, твойта снаха е голямо чудо, бре. Да дърпа детето  - то е малко и нищо не разбира. Ще му обърка тази жена представите за околния свят и хората. Но, важно е , че вече ти я оставя.


Тук е мрачно, дъждовно и студено. Като късен октомври  #Cussing out А внучката днес трябва да тръгват и те за Рибарица - където ние бяхме. Ако не се оправи, е` гати късмета. И ние бяхме в такава дъждовна седмица. Май няма да правим дългосрочни резервации по-натам. Като решим, тогава ще тръгваме.

# 434
  • Мнения: 3 036
Привет девойки,
Снощи бяхме с наши приятели от Германия и бяхме на заведение,за това не се разписах.
То всъщност българка женена за германец.
Та на пролет може би ще ходим на гости.
Дидке,
Може да си минала през този път,ама все пак иди на лекар за да ти направят снимка.
Да знаеш.
Аз си взех от бухтите -умирам за тестени изделия- нали не мога да правя.

Общи условия

Активация на акаунт