На 1г. основно на кърма?!?

  • 1 230
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 48
Аз да се отчета, че напоследък малчо доста си хапва, давам му домашни пюренца, разбрах също 4е много обича сиренце и кашкавал и сухари му давам, прасковка си гризка също  Peace

# 16
  • Мнения: 2 011
Здравей,
и аз миналата година имах такъв "проблем" (а то не е проблем въобще Simple Smile)
Моя син в продължение на около 2 месеца почти отказваше храна различна от кърмата и солетите (за следобедна закуска обикновено ги искаше). Аз много се притеснявах, какво ли не правех само и само да хапне малко. Сега го отчитам като грешка, естествено.
Със сигурност си чувала репликата, че детето си знае най-добре. Така че води се по него.  Peace
Предлагай храна, гледай да е разнообразна, опитай да предложиш готови пюрета, детска кухня (държавна и частна), сготвена от теб храна - може някое от всичките да му се услади. Моя прояде по-стабилно след 1г 4м. Също мога да те посъветвам да му предложиш да се храни сам, първо с вилица. На децата им е страшно приятно да гледат какво и как хапват мама и тати и да ги копират. Направи картофи, моркови, грах - може на пара, може и в тава да ги опечеш и му дай да боцка сам. Насърчавай го да се храни сам. Предлагай, но не го натискай. Моя син попара не яде, но пък филийка с масло и сирене колко обича  Grinning  Какато и парченце кашкавал и обича да има в едната и в другата ръка  Laughing
Така че помисли за предлагане на храната по по-различен начин.
И разбира се, както по-горе са те посъветвали - имай търпение.
А и сега в жегите на мен не ми се яде, камо ли на детето, отчети и този фактор.
Успех и спокойно, ще прояде детето   Hug

Напълно подкрепям написаното.И браво,че малчо е взел да си хапва.

# 17
  • Мнения: 246
Аз да се отчета, че напоследък малчо доста си хапва, давам му домашни пюренца, разбрах също 4е много обича сиренце и кашкавал и сухари му давам, прасковка си гризка също  Peace

Браво! Търпение му е майката  Grinning.

Общи условия

Активация на акаунт