Бременност; Бременни - Бързи въпроси и отговори

  • 26 233
  • 298
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 929
Аз пак ,от своя страна,много ми се искаше да попитам някокого дали изпитва  контракции в 35-36 гестационна седмица и дали е необходима консултацията с лекар в такъв случай?Simple Smile
Задължително е да се консултираш с лекар при контракции в 35-36 г.с., дори и да са в 39. Контракциите не са шега работа.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Аз пак ,от своя страна,много ми се искаше да попитам някокого дали изпитва  контракции в 35-36 гестационна седмица и дали е необходима консултацията с лекар в такъв случай?Simple Smile

Не съм изпитвала толкова рано контракции,но и моето мнение е,че трябва да се консултираш с лекар,защото е още доста рано за раждане и крие рискове,ако се случи. Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 7
да усещам пробождане ниско долу по няколко пъти на ден.Но на големи интервали все още.

# 18
  • Мнения: 2 521
да усещам пробождане ниско долу по няколко пъти на ден.Но на големи интервали все още.
Е,интервалите ще започнат да стават все по-малки WinkПросто времето наближава.
Можеш да отидеш до гинеколога си да види имаш ли разкритие вече.

# 19
  • Мнения: 1 740
Аз пак ,от своя страна,много ми се искаше да попитам някокого дали изпитва  контракции в 35-36 гестационна седмица и дали е необходима консултацията с лекар в такъв случай?Simple Smile

Най-добре се консултирай с лекар.

# 20
  • Мнения: 3 929
да усещам пробождане ниско долу по няколко пъти на ден.Но на големи интервали все още.
Не мога да те разбера за това пробождане. Подготвителните контракции по принцип не са болезнени, а като пристягане. Родилните контракции обаче няма как да ги сбъркаш - те са болезнени и наподобяват много силно болезнени менструални болки.

# 21
  • Мнения: 1 149
здравейте,днес получих по-различни контракций,усетих и болка в кръста,заедно с тази ниско долу.Бяха само няколко и за сега спряха.Какво означава това и кога трябва да се обадя на АГ.

Означава, че скоро ще раждаш  Laughing. Аз цялата бременност изкарах с контракции и болки, даже си мислих,  че няма да разбера  когато започна да раждам. Да, ама не. В деня на термина освен обичайните болки в корема, започнаха и болки  в кръста, които до тоя момент не бях изпитвала. Малко по-късно падна и тапата. Поослушах се няколко часа, като си мислех, че болките ще спрат. Те не само, че не спряха, ами се и засилиха и станаха на 2 минути. Разбрах, че връщане назад няма. Пристигнах в болницата с 6 см. разкритие.
Желая ти леко раждане   bouquet.

# 22
  • Мнения: 544
Аз съм в началото на 8 месец и на ден  усещам контракции около 5 пъти, за около 10-ина секунди...
Нормално ли е това? На 9 съм на консултация и чак тогава ще имам възможност да попитам д-ра

# 23
  • Мнения: 22 950
Аз съм в началото на 8 месец и на ден  усещам контракции около 5 пъти, за около 10-ина секунди...
Нормално ли е това? На 9 съм на консултация и чак тогава ще имам възможност да попитам д-ра
Ако не са придружени с болка е нормално.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Аз съм в началото на 8 месец и на ден  усещам контракции около 5 пъти, за около 10-ина секунди...
Нормално ли е това? На 9 съм на консултация и чак тогава ще имам възможност да попитам д-ра

Най-вероятно става въпрос за подготвителни контракции.Ако не изпитваш друг дискомфорт и болка и броят им не е повече от 10-15 на ден,няма повод за притеснение.

# 25
  • Мнения: 544
Не, няма болка, само ме стяга корема...и преди ми се случваше, но примерно 1 път на ден, но сега до към 5 пъти, може би защото вече момента наближава

# 26
  • Мнения: 1
Здравейте момичета! StopАз съм нова тук и наистина се нуждая от вашата помощ!
На 06.01.2009 родих дъщеричката си Мария.Някъде  30дни от раждането с мъжа ми отново започнахме да водим полов живот.Цикълът ми идва редовно и е съвсем нормален.
За последно ми дойде на 04.06. всичко си беше добре нормален МЦ,но днес (30.06) отново ми дойде,но не е както обикновено а е чиста кръв и не толкова обилно(дори бих казала слабо).Цвета е по скоро розово кафеникаво(няма съсиреци както обикновено) та ме притеснява това да не е някоя цветна бременност а уж се пазим! newsm78Моля за съвет,помагайте който с каквото може!Ще ви помоля ако може да ми пишете ЛС!Много съм притеснена,моля ако някой може да помага! smile3511Точно сега не е момента за друго  newsm30Предварително ви благодаря!!!

# 27
  • Мнения: 2 521
Най-лесния начин е да си направиш тест.Ако кърмиш също е възможно да не ти е обилен цикъла.На мен седем месеца изобщо не ми дойде,а след това няколко месеца ми идваше когато си иска -къде през месец,къде през 2.Цикъла също започва 2 дни с леко зацапване и след това по-сериозно.Може и при теб сега да започва и затова да е само леко кафеникаво.Виж как ще е утре и направи тест.Аз докато не ми идваше се бях запасила и всеки месец правих тестове Simple Smile

# 28
  • Мнения: 9 442
Цитат
Здравейте момичета! StopАз съм нова тук и наистина се нуждая от вашата помощ!
На 06.01.2009 родих дъщеричката си Мария.Някъде  30дни от раждането с мъжа ми отново започнахме да водим полов живот.Цикълът ми идва редовно и е съвсем нормален.
За последно ми дойде на 04.06. всичко си беше добре нормален МЦ,но днес (30.06) отново ми дойде,но не е както обикновено а е чиста кръв и не толкова обилно(дори бих казала слабо).Цвета е по скоро розово кафеникаво(няма съсиреци както обикновено) та ме притеснява това да не е някоя цветна бременност а уж се пазим! newsm78Моля за съвет,помагайте който с каквото може!Ще ви помоля ако може да ми пишете ЛС!Много съм притеснена,моля ако някой може да помага! smile3511Точно сега не е момента за друго  newsm30Предварително ви благодаря!!!
Направи си тест,защото при цветната бременност кръвта е по-бледо розова.

# 29
  • Мнения: 320
Здравейте,ще използвам темата за да задам един въпрос Embarassed
Бременна съм и е доказано вече от преглед ,но понеже цикала ми е нередовен незнам в коя седмица съм и доктора не можа да ми каже,но има ембрион със сърчице,6.5мм е. newsm78.Въпро са ми всъщност е ,доктора иска да си направя цитонамазна,вас карали ли са ви ?

Общи условия

Активация на акаунт