Бременност; Бременни - Бързи въпроси и отговори

  • 26 315
  • 298
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 801
Един подготвителен курс за теб и таткото, ще ви помогне много при раждането, а и ще ви промени представите ви за него. Курса е важен при избора на болница, защото някои родилни зали предлагат едно, а други повече. После огледай родилните зали в различните болници и си избери къде и как ще раждаш. След това се престави там 1-2 месеца преди термина, за да си спестиш бюрокрацията в последния момент.
Важно е CD с любима музика, сокче, нещо леко за хрупкане, неща с които ти е приятно и те релаксират. Храна и пиене за приятеля ти, удобни дрехи за след това. Останалото ще ви го кажат на курса или като се представиш в родилното. Не е лошо да си намериш и акушерката, която ще те посещава след раждането.
1. Тоалетна хартия
2. Сапун
6. Самобръсначка (освен ако не искате с техни да Ви правят тоалета, или си го направете предварително)
8. Превръзки - силно абсорбиращи, нощни за препоръчване
9. Пластмасова чаша, виличка, лъжица (в повечето болници го искат)

 hahaha, това не е истина нали.

# 241
  • София
  • Мнения: 39 941
rila11 защо да не е истина? В някой бг б-ци действителността е точно такава.
1вият път раждах в правителствена, 2рият в ТК.
ТК покрива напълно цитата ти, с изкл. на самобръсначката.

# 242
  • Мнения: 83
Зададох въпроса си тук защото ми трябва бърз отговор а в темата за чуждестранни майки не се влиза много често защото аз очаквам да родя всеки момент.за оглеждане на зали и за избор на акушерка въобще не можем да говорим защото ми казаха че болницита тук е оггромна и че ме изражда екип който се падне и после/по разкази на други майки които четох отдавна/ не ги виждаш въобще.

# 243
  • Мнения: 18
 CryМомичета,дойде краят на моята приказка,в която щях да имам бебе.Днес отново бях на преглед.Видя се ембрионче,което не е живичко.Плодното сакче за 3 седмици не е мръднало.Дадоха ми лист за аборт. Cry Cry CryТолкова много се надявах,че нещата ще се оправят...но уви.Много ме е страх.Аз съм от Велико Търново.Чувала съм,че тук са големи касапи.Страх ме е да не стане нещо лошо и повече да не мога да имам деца.Благодаря на всички,които ме подкрепяха до сега.

# 244
  • София
  • Мнения: 39 941
Зададох въпроса си тук защото ми трябва бърз отговор а в темата за чуждестранни майки не се влиза много често защото аз очаквам да родя всеки момент.
Аз съм объркала темите. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=411393.0
Доста активни са майките. Може би ще ти отговорят.

CryМомичета,дойде краят на моята приказка,в която щях да имам бебе.
Съжалявам. Нямам представа от търновските лекари. Ако искаш пусни тема в "Здравен справочник" да ти дадат някакви съвети и насоки за лекари.
Не губи надежда. Стискам палци за следващият път  Hug

# 245
  • Мнения: 998
CryМомичета,дойде краят на моята приказка,в която щях да имам бебе.Днес отново бях на преглед.Видя се ембрионче,което не е живичко.Плодното сакче за 3 седмици не е мръднало.Дадоха ми лист за аборт. Cry Cry CryТолкова много се надявах,че нещата ще се оправят...но уви.Много ме е страх.Аз съм от Велико Търново.Чувала съм,че тук са големи касапи.Страх ме е да не стане нещо лошо и повече да не мога да имам деца.Благодаря на всички,които ме подкрепяха до сега.
Ужасно съжалявам!
Не губи надежда ,това може да се случи на всеки ,ще си имаш детенце Hug
Не съм от Велико Търново ,но щом за жалост нещата са опрели до аборт ,проучи добре лекарите.
Желая ти успех и късмет!

# 246
  • Мнения: 9 776
CryМомичета,дойде краят на моята приказка,в която щях да имам бебе.Днес отново бях на преглед.Видя се ембрионче,което не е живичко.Плодното сакче за 3 седмици не е мръднало.Дадоха ми лист за аборт. Cry Cry CryТолкова много се надявах,че нещата ще се оправят...но уви.Много ме е страх.Аз съм от Велико Търново.Чувала съм,че тук са големи касапи.Страх ме е да не стане нещо лошо и повече да не мога да имам деца.Благодаря на всички,които ме подкрепяха до сега.

Съжалявам, че трябва да преживееш това. Но както са казали и другите - не губи надежда Peace. Дано да има следващ път и всичко да е наред Hug.
За търновските лекари - вярвам, че не всички са касапи. От такива генерални изводи свят ми се завива Stop. Сигурна съм, че ще се отнесат подобаващо с теб Peace. Другият вариант е Плевен, щото доста търновки ходят там Rolling Eyes. Успех!

# 247
  • Мнения: 83
karinnna много ама много съжалявам за теб по добре наистина отиди в плевен.не губи надежда.
благодаря ви за отговорите една испанска майка ми отговори.

# 248
  • Мнения: 485
karinnna аз също много съжелявам и не губи надежда!!! аз също бих те посъветвала за плевен - не че съм чувала лоши неща за док. от търново но .... 
Айде мила и несе отчаивай!!! Hug

# 249
  • Мнения: 1 763
karinnna,аз също съм от Велико Търново, преживях подобно нещо и ми правиха кюртаж в болницата във Велико Търново. Прави ми го д-р Паньова, нея бях избрала преди това да ми следи бременността и съм много доволна. УСловията в болницата не са особено добри, но кюртажът ми беше направен перфектно, нямам никакви забележки. Дадоха ми зелена светлина за нови опити след два месеца. Това беше през март, още не сме започнали да работим за бебе, но не по здравословни причини.

# 250
  • Мнения: 485
аз клоня от темата ..съжелявам за което ...


но нещо несъм на ТИ с раждането Wink акушерката ли изражда или док.?

# 251
  • Мнения: 9 776
Първото ми раждане се водеше от акушерка, второто от акушерка+докторка. Мисля, че акушерките вършат тая работа, а док идва накрая да шие примерно при нужда.

# 252
  • Мнения: 485
акушерката е .... главната ..... ама умирам от срааам  Simple Smile как док ще застане там и .... аааааа и като се сетя че сега като ида ще ми взима секрет .... Embarassed

# 253
  • Мнения: 9 776
Казвай си, че не си първата, която виждат, и толкоз. Няма място за срам. Какъв секрет ще ти вземат?

# 254
  • Мнения: 485
ми и аз незнам ... поне така разбрах че трябва да ми вземат  (вагинален ) предполагам ... а иначе аз от Дъто  Grinning ще си го нося

Общи условия

Активация на акаунт