Бременност; Бременни - Бързи въпроси и отговори

  • 26 245
  • 298
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 443
Цитат
някоя мама раждала ли е с хапче.моята гинеколожка излиза в отпуск пък аз много държа на нея.може ли с хапче да ми предизвикат раждането 10-тина дни преди термина  Thinkingблагодаря предварително  Hug
Оооо,а как не ти е предложила варианта-секцио ?Те така процедират преди да излязат в отпуска или по Нова година.Да не ги безпокои никой.
Както са ти казали вече-ориентирай се към друг лекар.

# 61
  • добрич
  • Мнения: 39
Здравейте,!! Искам и аз да се включа в темата.Бременна съм ,последно имах цикъл на 19 май,ходих на лекар миналия петък и каза че съм на 4сед. изписа ми утрогестан за подсилване на плода.Това ми е 2 брем. вчера имах прокървяване(казвам че прокървях защото беше светла и ясно се виждаше че беше кръв) имаше и още нещо като при цикъл.Веднага ходих на док. и всички процедури за преглед но няма причина за кървене.Има плоден сак идо там.Искам да ви питам рано ли е наистина за сърдечна дейност на плода,защото вчера не каза нищо за сърдечна дейн. ,а аз ече съм доста притеснена и уплашена. С каката нямах никакви такива проблеми.

# 62
  • Мнения: 468
 Рано е за сърдечна дейност- 7-ма, 8-ма седмица се вижда най- често. Сега спокойствие и почивай повече.

# 63
  • Мнения: 718
Да, прекалено рано е да се види сърдечна дейност. При мен видяхме в 8гс - зависи от апарата на док, от твоята ову и т.н. Успех!

# 64
  • Мнения: 1 131
При мен ПРМ беше на 12.05 ,а сърдечна дейност се видя на 26.06.Тогава ми казаха,че съм в 6-7 г.с.
Но в 4 г.с е рано за сърчице Peace

# 65
  • Мнения: 116
някоя мама раждала ли е с хапче.моята гинеколожка излиза в отпуск пък аз много държа на нея.може ли с хапче да ми предизвикат раждането 10-тина дни преди термина  Thinkingблагодаря предварително  Hug

Много сте ми странни, честно ви казвам.
Значи, заради една лекарка, която явно не държи толкова много на теб, колкото ти на нея, си готова да изложиш живота или поне здравето на бебето ти на риск?!  Shocked
Ей това не мога да го проумея, и за мен е супер безотговорно!
 Crossing Arms
джуличка никой не е казал че тя не държи на мен  Naughty на 10-ти съм на преглед и преди това реших да питам вас какво мислите.ще я питам евентуално тъй като бебо още не се е обърнал и може и да не се обърне и да се наложи секцио-тъй като аз не искам секцио и бебче върви по мъничко може да предизвикаме раждането.просто искам мнения от ЖЕНИ КОИТО СА РАЖДАЛИ С ХАПЧЕ.много извъртате нещата

# 66
  • Мнения: 544
Момичета, има ли проблем когато бременната е в средата на 8 мес и пътува на дълго разстояние(100км в едната посока).Доста го отлагах това пътуване, май трябваше по-рано да си свърша работат, защото вече и корема ми натежава

Имам големи страхове от това да не започна да раждам или да не навредя на бебчето(да пази господ)

# 67
  • Мнения: 116
Малко ме е срам да попитам,но на вас взимали ли са ви аналан секрет в 9 месец? И по принцип защо се взима не ми е ясно.

# 68
  • Мнения: 805
Малко ме е срам да попитам,но на вас взимали ли са ви аналан секрет в 9 месец? И по принцип защо се взима не ми е ясно.
Не, не са ми взимали и двата пъти.
Не знам - може би при наличие на някаква инфекция...

# 69
  • Мнения: 805
някоя мама раждала ли е с хапче.моята гинеколожка излиза в отпуск пък аз много държа на нея.може ли с хапче да ми предизвикат раждането 10-тина дни преди термина  Thinkingблагодаря предварително  Hug

Много сте ми странни, честно ви казвам.
Значи, заради една лекарка, която явно не държи толкова много на теб, колкото ти на нея, си готова да изложиш живота или поне здравето на бебето ти на риск?!  Shocked
Ей това не мога да го проумея, и за мен е супер безотговорно!
 Crossing Arms
джуличка никой не е казал че тя не държи на мен  Naughty на 10-ти съм на преглед и преди това реших да питам вас какво мислите.ще я питам евентуално тъй като бебо още не се е обърнал и може и да не се обърне и да се наложи секцио-тъй като аз не искам секцио и бебче върви по мъничко може да предизвикаме раждането.просто искам мнения от ЖЕНИ КОИТО СА РАЖДАЛИ С ХАПЧЕ.много извъртате нещата

Имаш 1 месец до термин - нормално е да не се е обърнало бебето.
Ние просто ти подсказваме, че ако лекарката ти предложи предизвикване на раждане 10 дни преди термин, то затова трябва да има обективна причина, а не нейната отпуска.
Не се оставяй да те манипулират, колкото и да я уважаваш!

# 70
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Щом пък бебчо върви по малък,според мен си изчакай до последно,някой бебета се обръщат в последния момент,според мен си изчакай раждането да започне от самосебеси.

# 71
  • Мнения: 6 274
джуличка никой не е казал че тя не държи на мен  Naughty на 10-ти съм на преглед и преди това реших да питам вас какво мислите.ще я питам евентуално тъй като бебо още не се е обърнал и може и да не се обърне и да се наложи секцио-тъй като аз не искам секцио и бебче върви по мъничко може да предизвикаме раждането.просто искам мнения от ЖЕНИ КОИТО СА РАЖДАЛИ С ХАПЧЕ.много извъртате нещата

Екстра!
Както бебето върви и по- мъничко, вие пък го измъкнете и по- рано, та съвсем да стане "идеално"!
И после, докато докторката си вее задника на почивка, а ти си блъскаш главата в стената, бебето ти ще страда, завряно в някой кувьоз, щото майка му много държи да й предизвикат раждането на малкото бебе по- рано, само защото докторката й тогава е на работа!!!
Абе, нямам думи!
Някои хора не разбират, и това си е.
  Crossing Arms

# 72
  • Мнения: 6 713
Малко ме е срам да попитам,но на вас взимали ли са ви аналан секрет в 9 месец? И по принцип защо се взима не ми е ясно.

Не са ми правили такова нещо. Пита ли защо ще ти го правят? Rolling Eyes

# 73
  • Мнения: 116
джуличка никой не е казал че тя не държи на мен  Naughty на 10-ти съм на преглед и преди това реших да питам вас какво мислите.ще я питам евентуално тъй като бебо още не се е обърнал и може и да не се обърне и да се наложи секцио-тъй като аз не искам секцио и бебче върви по мъничко може да предизвикаме раждането.просто искам мнения от ЖЕНИ КОИТО СА РАЖДАЛИ С ХАПЧЕ.много извъртате нещата

Екстра!
Както бебето върви и по- мъничко, вие пък го измъкнете и по- рано, та съвсем да стане "идеално"!
И после, докато докторката си вее задника на почивка, а ти си блъскаш главата в стената, бебето ти ще страда, завряно в някой кувьоз, щото майка му много държи да й предизвикат раждането на малкото бебе по- рано, само защото докторката й тогава е на работа!!!
Абе, нямам думи!
Някои хора не разбират, и това си е.
  Crossing Arms
виж сега джуличка това че с теб са се държали така и са ти "завирали" бебета в ковьоз не значи че с всички е така.не мога само да разбера защо си толкова нападателна.моя баща се е родил в 7-ми месец 850гр -казали са оставете бебето давайте да спасяваме майката.да ми е жив и здрав сега е 2 метра човек.аз не искам непременно да родя сега не знам сащо ти си мислиш така  newsm78 единственото което попитах е има ли майки които са раждали с хапче.май наистина има хора които не разбират Wink

# 74
  • Мнения: 116
Не съм питала,доктора каза другия път като отида ще ми вземат влагалищен и анален секрет.Тогава ще бъда в началото на 9 месец и всъщност като си тръгнах тогава се замислих Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт