На планина или пък на море, заминава (или не) януарското дете!

  • 12 522
  • 292
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 861
Привет!

прочетох ужасяващи истории за неуспешно кърмене, много гадно така...не се обвинявайте момичета, важното е бебоците да са ок.

Аз минах също през ужасяващи моменти на много разранени зърна, болки, рев, паника, че детето е гладно, даване и на АМ отново в пристъп на паника(мъжа ми една нощ търча завалията до магазина в 00.30 часа), литри лактогонен чай и чували жито...на моменти толкова ми беше писнала битката...и тъкмо да се откажа и нещата се наместиха. Сега имам кърма, не много, но явно достатъчно щом наддава добре. За отбиване не мисля. Ще се случи постепенно предполагам, когато му дойде времето...

Анчето е вече 7500, наддала е 500 гр., 68 см., опитва се да сяда, доки каза до 1 месец да седи стабилно. Въвеждаме и зеленчук. Плодовите напоследък опуква по цяло бурканче вместо по половин. не я ограничавам, щом и се яде...то е плод, нищо няма да и стане.
Бихме и противохепатитната ваксина.
Калоян ми беше болен тези дни, но вече е добре, без АБ. Доволна съм!

Алекс, честита месечина на Васи

Хубави са ни бебоците бееее....

Сладурче, радвам се за Никола и  добрите изследвания.

хайде лека от мен

# 61
  • Мнения: 774
Ивка се обърна по корем! Толкова съм горда и надута, че направо не можете да говорите с мен! bowuu Шегувам се   Laughing - мнооого съм щастлива! Grinning

# 62
  • Мнения: 30
Честита половин годинка на Сами, Йоана, Мануела, Виктория и големия Васи! Да са живи и здрави и много да слушкат!

Данинце, много сладка тая Йоана бе, но за сметка на това непослушна  hahaha Май баенето няма особен ефект, или?

Сиска, Алекс, много готини младежите, бе, пууу пу.... Simple Smile

Много са ми интереснш всички истории за кърменето.  Hug

Това беше в страни от въпроса на Сладурчеста. Но Сладурче, ще цитирам доста свободно Бу, която в една тема сподели, че статистиката показва че децата кърмени до 6 ти месец са едва 25-30%, а до годинка едва 10% - така, че е нормално да виждаш повече некърмещи майки от кърмещи.
Thinking Незнаех за тази статистика. Ама то и няма как да е иначе с такива доктори като нашите.....
Една моя позната например не искаше да кърми, щото педито като и казала още първия ден, че едва ли не трябва да спазва диета и да яде само ориз, картофи и ябълки, и тя горката решила, че понеже няма да издържи на такава диета и кърмата и "ще е вредна за бебето"  Shocked, решила по-добре да си я спре. Еми то и аз да бях и аз сугурно така щях да реша, ако нямах друга информация.  

Еспа, браво на мъжа ти, направо нямам думи  Hug. Той и моя ме подкрепя, но не чак толкова успешно.

Копривке, как така "да сяда стабилно"? Как да я научиш?  newsm78 Че той Никола с това с шкембе, горкия, много му се ще да седи, ама не може сам.
За сметка на това вече отработи въртенето и е много смешен.  hahaha  

Днес пък си игра до 23:30 ч. (то вече вчера, де) и сега преди малко пак се събуди да ни провери дали ще му обърнем внимание.  ooooh! Еми.... как издържа това дете на този режим не мога да си го обясня.  newsm78 Вчера за целия ден е спал общо 1 ч. и половина  #Crazy.
Добре, че сте вие да се успокоявам, че има и други такива.

Отивам да си доспя....

# 63
  • Мнения: 74
добро утро.това с малкото часове спане и при нас е така.за цял ден ако спи 2часа то това за него е много.като чета че и други има като него малко се успокоявам.а могат ли вашите бебенца да се обарнат от коремче на грабче че на нас ни е мн трудно

# 64
  • Мнения: 171
Добро утро!
Честити месечинки на всички бебенца Simple Smile
Алекс,много е сладък малкия Васи,пу пу.
За кърменето,аз май съм споделяла веднъж.Аз раждах в същия родилен дом като Любито.Ситуацията беше същата-бебето не засукваше,ревеше,аз не знаех как да го държа и какво да правя,гледах  другите майки и се мъчех CryПомолих мъжа ми да ми донесе силиконови зърна,защото и на мен както на нея ми казаха ,че зърната ми били плоски.След два дена неуспешно засукване на бебо гърдите ми бяха на камък.Ревях от болка,имах Т и беше ад.След като се прибрах в нас ,майка ми стоеше до мен и само повтаряше-цеди,цеди че да не стане по голяма бела.не ми даваха да пия и грам течности ,а аз с пресъхнала уста цедях и по 150мл от гърда.Така си и докарах свръх лактация и стана един порочен кръг от цедене и само цедене,но след като почетох малко  в кърмаческия,нещата започнаха да се нормализират ,аз бях упорита и твърдо решена,че ще кърмя.Вече шест месеца сме само на кърма,но не знам докога ще я караме така.То ще си покаже.Но мога да кажа ,че кърма успешно благодарение на инфото и момичетата от кърмаческия Simple Smile
Аз също мисля ,че най-важно е децата ни да са гледани с много любов и грижа,а дали на кърма или ам все ще пораснат здрави и прекрасни Simple Smile
За спането,нищо няма да пиша,че по тая тема мога само да се оплаквам от моя бебун.То 2 часа и на нас са ни много през деня Mr. Green
Май малко дълго и объркано стана.
Лек ден!

# 65
  • Мнения: 73
здравейте,

аз нещо напоследък нямам никакво настроение, не знам защо. и тъй като се бях изплашила, че ми намалява кърмата, мисля още повече се депресирах, хехе. купих си лактогонен чай на Хип, тамън и да ги опитам, че нищо не бях ползвала досега. всъщност сутрин до към обяд ми е трудно, много ми се спи като хората момичета - ей така да откарам 8часа сън без пробуждане, и моят мъж не се сеща някоя нощ да вземе дежурството, а ми е писнало да му казвам, иначе много слуша като му кажа, не че се оплаквам от това, но инициатива да поеме  Thinking .....

Дивна си ляга към 9 и сутрин в 6.20 вече е кукуряк, а и през деня не спи - от тез жеги ще да е, то аз не мога да спя, пък камо ли тя...ама и тук във Варна НЕ Е ВАЛЯЛО!!! а как искам да не спре 2-3дни, честно.

иначе за обръщането - на нас ни е мн трудно - от корем по гръб и е по-лесно, но от гръб по корем мъка голяма, но много обича да лежи на една страна. освен това и ние от днес сме в отбора на ядящите крачета, ммммм мн вкусно. много се движи и като червейче - удря петички в леглото, вдига дупето и се измъква нагоре и често ме вика да я видя как се е заклещила, хаха, много сладка.

за баенето - малката се беше успокоила и сега пак. с Елена си говорихме, че това с баенето е запълване на дупки в енергийното - аурово поле на бебенцата - не са им силни още и чужди настроения рефлектират яката върху тях. та, Елена, имаш да ме учиш нещоооооо.

Дени - наистина са за убиване в Русенското родилно, е*****, няма ли къде да ги напишем, обадим нещо - гледай през какви мъки са минали мацките раждали там, думи нямам от българската еснафщина. ужасТ, това не е моята родна страна #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out

Ягодка - бравоооо, най добрите, сега няма да можем да говорим с вас, а....

Копривке - Анчето май доста добре си наддава, вие верно сте по-големи от нас, но не виждам как Дивна ще се научи да сяда стабилно за месец и половина.... ама те така бързо се променят, че като нищо.

Алекс и Данинцето - страхотни бебочета имате. Васи е супер пич, а Йоанка-калпазанка е супер симпатяга. аз предпочитам момиченцата да са палави - и без това живота за жените е малко по-труден, калпазанките са супееееер - щото и аз съм била такава де  Wink

Сиска86 - супер си, браво за постоянството. и бебо много сериозно гледа, а  Laughing

Коконът - и при нас така, ръмженето се върна и то с пълна сила и много "по -порастнало" от в началото като ръмжеше като мече.

много дълго стана, лек ден

Еспа - аз така  Peace

им

За кърменето, много се възхищавам на момичетата провели борба, за да кърмят. Не мисля, че аз бих издържала. Кърмя благодарение на 4 неща – инфото от форума, невероятната подкрепа от мъж ми, мързелът и късмета кърменето ми да е що годе безпроблемно. Без инфото тук – нямаше да успея да преодолея лактационните кризи,  мъжи ми пък при всяко мое съмнение, че бебчо е гладен, беше човека който ми казваше – глупости виж го колко е жизнен, а ако се съмняваш че е гладен – храни го по-често /винаги съм смятала, че той би станал страхотна кърмачка Laughing/ и мързелът – защото ми е 100 пъти по-лесно да дам цица, отколкото да преварявам вода, шишета и т.н

Последна редакция: чт, 02 юли 2009, 10:52 от merrygold

# 66
  • Мнения: 656
Кокос, ние тоя номер с ръмженето вече го минахме  Sunglasses. От вчера почна да крещи  #Crazy Първият час ми беше много смешен и направо коремът ме заболя да му се хиля как вика. Ама нататък... ooooh! И майка вечерта се прибира и тя почна да му се смее, ама нали не го е слушала цял ден... Tired

За кърменето имам едно мнение, което много крайно ще ви се стори, затова няма да го казвам  baby_neutral  Поздравления на всички, които са положили усилия да кърмят, независимо от крайния резултат!   bouquet Hug

Свате, абе скрих го аз детето, ама няма ви изневеряваме ся  Naughty Нямате отърване от нас, да знаеш  Twisted Evil Mr. Green А снимчица ще пусна по-нататък като ги сваля Wink

Настоявам Калоян да бъде включен в класацията на първа като най-мързеливо бебе  Laughing - още не се обръща!  ooooh! Аз го въртя, размятам го, той се кефи, ма не се сеща да пробва сам  ooooh!

А вашите бебоци надигат ли се сами от легнало положение да се опитват да седнат? Или поне опитват ли се? Щото и тук май ще държим първо място по мързел. Абе аз ли не го стимулирам това дете, не мога да разбера  newsm78


# 67
  • София
  • Мнения: 2 613
Здравейте,
Понеже и моята се опитва вече да сяда и се пъне много, та и аз исках да питам, трябва да стане на 6 навършени месеца, за да я слагам по-малко седнала, нали и предполагам, че от от тогава мога и да опитам със столчето за хранене Rolling Eyes
Иначе тя не може да си напъха крачето в устата, но пък успешно си събува чорапите и си ги напъхва тях в устата Laughing, но пък все още си няма нито едно зъбче...кога ли ще започнат да избиват newsm78

# 68
  • Мнения: 641
Добро утро
Дани, голям сладур е малката
siska8607, много сладък Божидар, ама като гледам и той гледа на беля, като Йоанка на Дани
Ягодке, Сладурче много благодаря за хубавите думи Hug
Алекс, ама много голям твоя малък маж. Ей го на и на фризьор е ходил и кола кара – страшен сладур
Копривке, браво на Анчето за добрите резултати. Сподели моля те, как ще я учиш да седи стабилно. Сами се пробва да се надига много, ама е ужасно далеч от това да сяда сам, пък камо ли стабилно?
Ягодке, ха честито акробатче! Браво на Ивка!
Сладурчеста, ми за спане не ми се говори – вчера е спал общо 20 минути за целия ден и на гърда не ще да спи, като почне да се унася и почва да ръмжи и да се ядосва, че заспива и изпуска купона. Умира да се търкаля, да лежи по гръб и да вдига дупето и да се придвижва рачешката.
Вчера има бойно кръщене – олиза пода ooooh!. На пода съм разпънала огромно одеало, отгоре чаршаф и активната гимнастика, абе поне 2 на 2 метра е постланото. И вчера успя да излезе от него и го гледам пльоснал глава на паркета и лиже дъските Laughing. Днеска ака косъмчета Crossing Arms

Хубав и усмихнат ден!  bouquet

# 69
  • Русе
  • Мнения: 1 781
Здравейте! Мерси на всички за милите думи! Мериголд, и аз към Тутракан се бях насочила, защото ходих на преглед там и бях очарована, но се оставих Венци и близките да ме разубедят. Как съм щяла да пътувам посред зима, ами ако съм тръгнела да раждам изведнъж....(преносих 7 дни и предизвикаха раждането с хапче), но зраве да е.

# 70
  • Мнения: 3 861
Сладурки, привет!

как я уча да сяда стабилно ли?
ами подпирам я с възглавници да не се климбичка и слагам в краката и много играчки като стимул за да се накланя напред ...кефи се, но се търкаля...ще свикне, все пак само от няколко дена се учим...
ОБАЧЕ започнах да го правя след зелена светлина от педи, иначе не смеех, само я слагах седнала, но със стабилна поддръжка от мен. Хем знам, че след 6-я месец може, но педи да си каже...

На мен ми се взе здравето тези дни. Оправям едни имотни истории, ще завеждам дело и търча като изоглеавена по общини и институции разни, а за да ми е още по-забавно, утре ще ходя и до Берковица за един подпис...та сега започвам голямото цедене защото Анка-калпазанка трябва да яде...има и АМ, толкова време е останало неотворено...не мис е иска сега, а и не я знам дали ще го иска...
От утре ще започне зеленчук на обяд, но не може да замести хранене от раз мъжа ми...

а може и цял ден да откарам там...та може и да отворят кутията...

Анчето се надига много и от легнало положение да сяда, не успява разбира се, но прави яки коремни преси...ще бъде мацка с плочки  Laughing
Все пак трябва да е хубава и стегната за дон Рафаел  Blush

и сегаааа...споменавала съм, че заминаваме на 20-ти на море за 2 седмици, нали? Споменавала съм май, че свекърите ще дойдат да ни сменят и Калоян ще остане с тях и ще изкара цял месец? а сега да спомена, че свеки вчера ми предложи да остана с тях и децата, а Митко да си се прибира към София защото е на бач...и те ще помагат много за децата за да си почина аз НА МОРЕ. Не ми е лоша свекървата, Митко рече "добре" само Анчето да е ок, пари ще намерим. Така че ако всикчо е наред с беба, моя милост ще направи едномесечен морски тур!

фук фук фук

Сладурче, вие нали пътувахте със самолет до морето? За какви пари? Гледам тук някаква оферта 15 евро София-Варна и София-Бургас, но се чудя къде е уловката.... newsm78

# 71
  • София
  • Мнения: 2 613
И сега аз пък да се оплача каква съм некадърна...уж бебчо е на спалнята до мен и смао аз една секунда я изпуснах от поглед и тя тупна на земята  Tired, уасна съм значи #Cussing out

# 72
  • Мнения: 74
о ние вече няколко пъти замалко да целунем пода ама добре че имам барзи рефлекси Laughing

# 73
  • Мнения: 30
Копривке, завидях ти...цял месец....егати кефа, че и с помощници.....
Ние пътувахме със самолет до Варна, но с WizzAir. 20 лв. отиване и 20 лв. връщане. Няма уловка, просто хванахме промоция, но това е само с ръчен багаж. Сега гледам, че България Еър имат промоция 15 евро. Давай, не се колебай. Ако все още има билети се пробвай да си резервираш. Мнооооого по-лесно и удобно е до морето със самолет. Особено пък с бебета и малки деца. Половин час е полета. Добре, че ме подсети. Тъкмо една приятелка иска и тя да ходи с бебето със самолет ще и кажа за примоцията. Така или иначе сигурно и ти не смяташ да помъкваш багажите по самолета, тъй че...

Аз пък вчера си купих ново кенгуру, щото моя дундъо вече не си събира корема в старото  hahaha. Сега с това му е екстра. Може и още да дебелее.

На нас ортопеда, при който ходихме онзи ден също ни каза да го слагам да седи, ама аз нещо не смея баш. Нали уж не трябвало да им помагаме  newsm78.  

Смайлинг Сиси, споко и Никола е мързел. Той се обърна за пръв път почти на 6 месеца. Ама май му хареса, щото сега с кеф си се върти. Абе трудно му е все още, но нека се мъчи, че с това шкембе... Joy

Ягодке, честита ти акробатка  Laughing

Еспа, споко, аз вече не се впрягам какви чудеса си бута в устата Никола. Общо взето всичко, което докопа.
И аз съм му сложила такава подложка по гимнастиката, но редовно вече го намирам извън нея. Познайте кой вече мие пода по 2 пъти на ден  Mr. Green

Ралче, споко, тепърва ще пада.  Hug

Днес го прецаках  hahaha обух му ританки и не може да си събуе чорапите  hahaha. Вече краката не са му вкусни. Само боси ги обича  Joy

# 74
  • Мнения: 20
Здравейте и от нас Simple Smile
Копривка, не за месец ами за ден да отиваш на море пак ще ти завидя- като знам на къф огън  се пека.  Whistling
Смайлинг, споко и ние не се обръщаме, ама инича се надигаме здравата и като го оставя легнал на широко се върти около собствена ти си ос- главата  hahaha
Ралче Simple Smile, спокойно, нормално е да туоват на пода вече. Още колко пъти.... просто в един момент ще спреш да й обръщаш внимание. Аз хубаво давам съвети ама като си помисля, че Божидар може да тупне и ми настръхва перушината.
Еспа,  Божидар и  той си пада малко калпазанин по природа. Иначе големи усмивки, викове и гукания  отправя, но като искам да го заснема в некой  от тези момент все заема една сериозна физиономия.
Сиси8227, Божидар отдавни си  е паднал по Габи ама освен, че е малко калпазанин (само с майка си) е и малко притеснителен (като майка си  Blush ) Каза, че я иска и обещава по цял ден да й изнася серенади.  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт