Колко ви струва първолакът?

  • 34 468
  • 291
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 101
Е, и ние вчера на родителската среща дадохме първите 60 лв. за помагала и дарение за ремонти на училището. За съжаление при нас няма да има униформи, а от днес започваме обикалянето за купуване на задължителните консумативи (по списък от учителката). По-нататък сигурно ще има за още неща да събират пари. Като цяло не вярвам да се вместим под 500 лв. А при нас за купоните казаха по 3,50лв. на ден.

# 271
  • Мнения: 3 886
Аз предпочитам супа и 2 ро без десерт(те са някакви гадниии)А за  тетрадките имам всичко от миналаата година  подвързийтя ще са същите тетрадки имаме останали и по мателатика докато минат по български на широки редове надявам се да сме ги изписали 10 броя са newsm78 бойчките  и те са нови .Реши детео да си използва тези от предучилище  Peace

# 272
  • Мнения: 5 877
Сметка по пера не бих правила, но е доста прилично.
Работя в рекламата и не обичам да ме имат за податлива таргет група, от чиято несигурност се печели добре. Не съм ровила в каталози, не съм поръчвала онлайн, купих нещата отдавна и според нуждите, а не според пазарните тенденции.
Още повече че след раждането се оказа, че съм се запасила с какви ли не безсмислени или ненужно скъпи неща.

# 273
  • Мнения: 3 886
Сметка по пера не бих правила, но е доста прилично.
Работя в рекламата и не обичам да ме имат за податлива таргет група, от чиято несигурност се печели добре. Не съм ровила в каталози, не съм поръчвала онлайн, купих нещата отдавна и според нуждите, а не според пазарните тенденции.
Още повече че след раждането се оказа, че съм се запасила с какви ли не безсмислени или ненужно скъпи неща.
  bouquet  bouquet  bouquet ЕТО ТОВА Е  bouquet  bouquet

# 274
  • Варна
  • Мнения: 6 880
Най-големия ми разход в първи клас на дъщеря ми беше занималната.
Останалите неща са си направо между другото и независими от възрастта.
И сега във втори клас отново ще е така.

# 275
  • Мнения: 577
Ей такива нещица искат ли ви?
1. На букварчето другарче
2. На читанката другарче
3. Упражнителна тетрадка по български език за 1 клас
   
4. Тренировъчни упражнения за 1 клас
5. Задачи по математика за 1 клас
6. Учебна тетрадка по музика за 1 клас
7. Червен и син лист с размер А4 - всеки лист го разрежете на квадрати с размери 5 см. Ламинирайте квадратите. По този начин пригответе 6 сини и 6 червени квадратчета. Те ще се използват в часовете по четене


# 276
  • Мнения: 300
Да повечето неща се водят помагала и ще ги купуваме,вече дадохме парите.А за квадратчетата ни казаха ощепрез юли на първата родителска среща те ще са им много полезни.
При нас занималнята ще има в училище и частна.Не са казали каква ще е сумата но да видим.

# 277
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Нещата от списъка горе / 1-7/ не са ни ги искали, позната начална учителка ми препоръча няколко помагала от справочен тип. Може би ще ги вземем по някое време.

ПС за чорапите и тениските, разбира се, че не събарят бюджет. Но не са и нещо, което се купува за дете в предучилищна възраст по подразбиране, както по-горе беше писано /че са част от дрехите и обувките/.

# 278
  • Мнения: 217
На нас ще ни събират по 20 лв. за допълнителни помагала по писане и математика ; но госпожата ще ги поръчва.
За квадратчетата аз днес купих готови за 0.36 лв. от една книжарница.

# 279
  • Мнения: 577
На нас ще ни събират по 20 лв. за допълнителни помагала по писане и математика ; но госпожата ще ги поръчва.
За квадратчетата аз днес купих готови за 0.36 лв. от една книжарница.

Хартиени ли са,какви са?
Нашата,като е казала ,че трябва да са сини   и червени---да не са друг цвят? Crossing Arms
И пръчките,където ни искат -трябва да са жълти е червени.А ние имаме лилави,зелени и бели толкова много,че да се целим от нас до у-ще и пак ще има  ooooh!

# 280
  • Мнения: 217
На нас ще ни събират по 20 лв. за допълнителни помагала по писане и математика ; но госпожата ще ги поръчва.
За квадратчетата аз днес купих готови за 0.36 лв. от една книжарница.

Хартиени ли са,какви са?
Нашата,като е казала ,че трябва да са сини   и червени---да не са друг цвят? Crossing Arms
И пръчките,където ни искат -трябва да са жълти е червени.А ние имаме лилави,зелени и бели толкова много,че да се целим от нас до у-ще и пак ще има  ooooh!



     Да хартиени са ; малко по - дебели от обикновен лист от цветно блокче -  ще стават за многократно използване(надявам се) Wink.Червени и сини(тъмно) са - те в книжарниците ги знаят като кажеш за първи клас.
Лелеее  newsm12   за тези пръчици съвсем забравих ; ама и аз съм една отнесена;утре пак ще ходя да пазарувам.

Аз да ви попитам че нямам време да изчета всичко  Embarassed
за екипа по физ.възпитание какво като торбичка приготвихте ; че моята госпожица днес си хареса една торбичка с връзки на Хана Монтана обаче 35 лв. нещо не ми се даваха. #2gunfire

# 281
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Торбата за физическо може да е всякакъв сак или чанта, но катпо гледам колко са големи някои чанти, може и да няма нужда.
Аз вчера най-накрая направих торбата за физическо и една за линии и ножички. Станаха бързо и лесно, та ако шиеш може да си спестиш тези 25 принципно, но за 'убавата кака не знам... Много съм благодарна на моето дете, че не залита по разни герои до степен да ги иска непремено на чанти и тетрадки.

# 282
  • София
  • Мнения: 4 029
На мен нещо не ми е ясно, обяснете ми моля ви за тези торби за физическо.Нещо специално ли са,  не може ли с най-обикновен плик да се носи анцуга и гуменките?

# 283
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не съм приготвяла специална торба за физическо. Нашата раница може да се разширява и си мисля, че ще се събира в допълнителния джоб.

# 284
  • Мнения: 4 188
При нас се налагаше да има отделна чанта за екипа по физическо. Носиха много неща и нямаше място. Пробвах и с найлонов плик, но всеки път го късаше. Използвах чанта от вкъщи. Не съм купувала специално.

Общи условия

Активация на акаунт