Гъбички!!!Писна ми...почвам да се лекувам сама 6

  • 220 827
  • 755
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 96
Ако помага ще квасим. Но аз толкова неща опитах, че вече се предадох.

# 91
  • Мнения: 6
здравейте,
искам и аз да споделя - имам ужасно бяло течение, разбира се ходих на лекар и ми установиха кандида, взимах лекарства (свещички, крем, перорално също) в продължение на няколко месеца се разтегна всичко и нищо, пак си имам Sad реших да прибегна до хомеопатични средства, видях добри отзиви за цитросепт, мисля да си го взема, но ме интересува дали мога да го вземам едновременно с Хелониас диоика. ако някой може да ми отговори ще съм много благодарна Simple Smile

# 92
  • София
  • Мнения: 1 311
Хомеопатията и Цитросепта са две различни неща,ако се лекуваш с хомеопатично лекарство то е само едно!  Peace

# 93
  • Мнения: 6
благодаря за отговора Simple Smile
сега си взех цитросепт. на листовката пише, че е напълно съвместим с всички лекарствени препарати и билкови екстракти, но щом смятате, че лекуването трябва да става само с един препарат може би ще пропусна да си взема Хелониас диоика и ще карам по схемата, която е предолежна за лечение с цитросепт. пък да видим..

# 94
  • Мнения: 4 546
а хомеопатичното лекарство от лекар ли ти е изписано? ако не е, май няма много смисъл да го вземаш. хомеопатичинте не са универсални  Confused

# 95
  • Мнения: 6
не ми е предписано от хомеопат, но доколкото изчетох навсякъде, където намерих да се пише за него е точно като за моя случай - бяло течение във вид на пресечено мляко, затова се бях насочила и него да взимам

# 96
  • Мнения: 4 546
остави тази работа, то има много хомеопатични лекарства за това. има и различни потенции
и аз съм си самопредписвала и ги пих сумати време ама ефект нямаше, само си загубих времето. ако смяташ да опитваш с хомеопатия, по-добре си отиди на хомеопат и спазвай после условията за прием на хомеопатични лекарства. поне да знаеш, че си го направила както трябва

# 97
  • Бургас
  • Мнения: 302
Здравейте и аз се присъединявам към вас. От много години имам проблеми с candida albicans, но понеже бях бременна, не се лекувах сериозно. Днес си взех резултатите от микробиологията и имам gardnerella vaginalis + candidia albicans. Докторката ми изписа Доксициклин за мен и за мъжа ми 10 дни + Гиназол. Изчетох доста за gardnerella и навсякъде пише, че се лекува с Клиндамицин. Въпроса ми е някоя от вас дали е пила Доксициклин и имало ли е ефект при такива проблеми?

# 98
  • Мнения: 4 546
Здравейте и аз се присъединявам към вас. От много години имам проблеми с candida albicans, но понеже бях бременна, не се лекувах сериозно. Днес си взех резултатите от микробиологията и имам gardnerella vaginalis + candidia albicans. Докторката ми изписа Доксициклин за мен и за мъжа ми 10 дни + Гиназол. Изчетох доста за gardnerella и навсякъде пише, че се лекува с Клиндамицин. Въпроса ми е някоя от вас дали е пила Доксициклин и имало ли е ефект при такива проблеми?
а какво ти пише в антибиограмата? доксициклинът е многоспектърен и много силен антибиотик. обаче и може да предизвика гъбички  Confused

# 99
  • Бургас
  • Мнения: 302
За съжаление не ми пусна антибиограма, само микробиология, там пише:

Влагалищна чистота                                   3 степен
Trihomonas vaginalis                                    отрицателен
Candida                                                        дрожди и хифи
Lactobacillus spp.                                         отрицателен
Културелно изследване и заключение       Gardnerella vaginalis- незначително количество, Candida albicans > 10^5

# 100
  • София
  • Мнения: 1 311
не ми е предписано от хомеопат, но доколкото изчетох навсякъде, където намерих да се пише за него е точно като за моя случай - бяло течение във вид на пресечено мляко, затова се бях насочила и него да взимам
Хомеопатичното лекарство се предписва от хомеопат и за всеки човек има различно лекарство,в различна потенция,както когато го приемаш,трябва да спазваш някои правила иначе може да антидотираш лекарството.  Peace

# 101
  • Мнения: 491
Здравейте мили момичета гъбичките са много упорити и често ако не се лекуват както трябва първия път стават хронични .Аз искам да ви питам има ли някоя от вас която да се е излекувала от хронични гъбички на цяло без да се повтарят .?

# 102
  • Мнения: 1 792
Здравейте и аз се присъединявам към вас. От много години имам проблеми с candida albicans, но понеже бях бременна, не се лекувах сериозно. Днес си взех резултатите от микробиологията и имам gardnerella vaginalis + candidia albicans. Докторката ми изписа Доксициклин за мен и за мъжа ми 10 дни + Гиназол. Изчетох доста за gardnerella и навсякъде пише, че се лекува с Клиндамицин. Въпроса ми е някоя от вас дали е пила Доксициклин и имало ли е ефект при такива проблеми?
Не искам да те плаша, но мен ме натровиха буквално с Доксициклин. Това е страшно силен антибиотик. А Гиназола май на много от момичетата (и жените) тук не им е действал. Както и на мен де.

Аз съм си гъбясала пак  Crazy Днес ходих на преглед най-накрая! Нямах време за микробиология (заминавам на море другиден и няма кога да я взема), но от прегледа и симптомите лекарят ми предписа Низорал и Гино-Певарил - свещички и крем (външно). И после след 20 дни Дифлукан и още нещо, което не мога да прочета. Мисля, че този път ще се отърва, освен ако приятелят ми не ми ги донесе пак, защото не знам как ще го накарам 3-4 дни без секс на морето да седи.
А иначе докторът ми каза, че ако в рамките на месец и нещо след лечението пак имам симптоми, ще трябва все пак да направя микробиология.

# 103
  • Мнения: 96

Аз съм си гъбясала пак  Crazy Днес ходих на преглед най-накрая! Нямах време за микробиология (заминавам на море другиден и няма кога да я взема), но от прегледа и симптомите лекарят ми предписа Низорал и Гино-Певарил - свещички и крем (външно). И после след 20 дни Дифлукан и още нещо, което не мога да прочета. Мисля, че този път ще се отърва, освен ако приятелят ми не ми ги донесе пак, защото не знам как ще го накарам 3-4 дни без секс на морето да седи.
А иначе докторът ми каза, че ако в рамките на месец и нещо след лечението пак имам симптоми, ще трябва все пак да направя микробиология.

Нито Низорала,нито Гино-певарила ми помогнаха,само имах временно облекчение...Дано на теб ти помогнат.А Дифлукан не съм използвала (то май само това не съм).
Приятелят ти също може да използва Низорала  Peace

# 104
  • Мнения: 1 792
Нито Низорала,нито Гино-певарила ми помогнаха,само имах временно облекчение...Дано на теб ти помогнат.А Дифлукан не съм използвала (то май само това не съм).
Приятелят ти също може да използва Низорала  Peace
Oo, той не само може, а направо ще го ползва   Laughing Иначе прочетох 5тото нещо, което ми изписа - Ломексин  Peace

Общи условия

Активация на акаунт