Случвало ли ви се е това?

  • 1 103
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Притеснява ме това, че гърдите ми са все мекички, а допреди няколко дни бяха все твърди преди хранене. Така ли трябва да бъдат?
Така, така, това им е нормалното състояние, след като се регулира производството на кърмата. Това не значи, че нямаш кърма. Природата го е измислила перфектно - хем на бебето има кърма, хем на мама не и се пълнят гърдите и не я притесняват  Wink

# 16
  • Мнения: 2 467
[Така, така, това им е нормалното състояние, след като се регулира производството на кърмата. Това не значи, че нямаш кърма. Природата го е измислила перфектно - хем на бебето има кърма, хем на мама не и се пълнят гърдите и не я притесняват  Wink

Jade   милиони целувки  Hug!!! Как се бях шашнала че нямам кърма. Даже днес татето ще купува адаптирано за всеки случай! До рев бях стигнала! Ей, по шашната мама от  мен няма!

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
До рев бях стигнала! Ей, по шашната мама от  мен няма!
Спокойно, всички сме минали по този път. Чети по-често тук и си казвай проблемите за да ги решаваме заедно. Скоро ще се чувстваш като профисионалист  Wink

# 18
  • Мнения: 4 068
Ааааа, има има. Ела да ме видиш мен вчера. Детето реве и аз рева с него. Абе откачена работа.
Иначе на мен явно още не ми се регулирала кърмата, защото гърдите ми се втвърдяват. А пък нощем е направо ужас. Събуждам се подгизнала, а гърдите ми са бомби направо. Но аз съм търпелива и ще чакам да се оправят нещта.

# 19
  • Мнения: 4 629
Ренци,
напълно нормално е това, че имаш повече кърма през нощта. В случай на такива кризи, когато мислиш, че кърмата ти е малко не прибягвай до кутията с формула. Колкото по-малко кърмиш - толкова по-малко кърма инаш. За това трябва да кърмиш повече, за да имаш кърма. Радвам се, че положението днес е добре при вас дано все така да си продължава  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 567
Ренци, всичко ти е наред, не се тревожи. Момичета са ти казали всичко, те са незаменими при такива проблеми.
Дръж бабите настрана  Wink или им намирай домакинска работа вместо угрижено да задават риторични върпоси от сорта-ау, защо си хапеш ръчичките и мрънкаш, да не си гладно, бабе... Grinning

# 21
  • Мнения: 4 068
Ох, Шошка тези въпроси са редовни. Аз обаче засега удържам фронта.
Свеки е командирована в кухнята и рядко има възможност да види какви ги вършим ние с беба.

# 22
  • Мнения: 3 550
Притеснява ме това, че гърдите ми са все мекички, а допреди няколко дни бяха все твърди преди хранене. Така ли трябва да бъдат?
Нормално е. Изглежда лактацията вече се е регулирала и произвеждаш мляко според нуждите на бебето. Това с твърдите гърди, които стоят напрегнати е белег за препълване.

# 23
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Честито бебче и от мен! Да е живо и здраво!
При мен първите 20-30 дни бяхме като залепени с моята бебка. Нон стоп на гърдата. Пусне ли, след 15 минути почва да се дере от рев и аз пак на гърда я слагам. Малко уморително, но аз бях решила да не давам адаптирано в никакъв случай (защото баткото така го отбих на петия ден още). Абе закотвих се на любимия си люлеещ се стол, където мога да я кърмя по цял ден без да ми се уморят ръцете и където често придремвах докато тя суче, помолих най-учтиво бабите да не ме безпокоят, щото ми лазят по нервите и двете Simple Smile и оставих всичко на грижите на таткото, който се разправяше с баткото и носеше пици и други полуфабрикати за ядене, защото аз в кухнята не стъпвах Simple Smile. Имах големи подозрения, че не ми стига кърмата, понеже гърдите ми винаги бяха меки и не можех да изцедя повече от 20тина грама. Най-накрая захвърлих помпата да не ме депресира повече. През първия месец мерих бебка два пъти и тя наддаваше с по 500 грама за две седмици, което ми даде увереност, че всичко е наред и продължих.
Всички усилия през този първи месец си струваха и сега се изплащат многократно:). Сега кърменето е песен, трае по не повече от 10-15 минути, няма разправия за шишета и биберони, толкова е естествено и лесно. А самото бебе е сигурно най-спокойното бебе на света. Почти никога не реве, много е весела и спокойна.

# 24
  • Мнения: 2 467
Дръж бабите настрана  Wink или им намирай домакинска работа вместо угрижено да задават риторични върпоси от сорта-ау, защо си хапеш ръчичките и мрънкаш, да не си гладно, бабе... Grinning

Как ми е писнало от въпроса: Ама дали имаш достатъчно кърма? Как нямаше жена да ми честити и да не ми зададе тоя гаден въпрос  Close Започнах да обмислям и аз варианти за гадни отговори  Twisted Evil като: Нямам, ама го мъча...

# 25
  • Мнения: 8 463
Дръж бабите настрана  Wink или им намирай домакинска работа вместо угрижено да задават риторични върпоси от сорта-ау, защо си хапеш ръчичките и мрънкаш, да не си гладно, бабе... Grinning

Как ми е писнало от въпроса: Ама дали имаш достатъчно кърма? Как нямаше жена да ми честити и да не ми зададе тоя гаден въпрос Close Започнах да обмислям и аз варианти за гадни отговори Twisted Evil като: Нямам, ама го мъча...
Точно така-На тъп въпрос-тъп отговор!

# 26
  • Мнения: 763
Аз бих те посъветвала и вода да не предлагаш много, защото толкова малко бебе не прави разлика какво точно пие, дали вода или мляко.

Бабите наистина ще са в потрес Laughing, както и нашите бяха до последно.

Относно регулирането, да не те плаша, но на мен така и не ми се регулира даже и след три месеца всяка вечер ми течаха като чешми и сутрин всичко подгизнало. Не можех да спя, ставах да изцеждам по малко, колкото да ми олекне, защото ставаха на камък.
Ако усетиш, че и твоите стават на камък, поизцеждай колкото да спадне напрежението и да не стане някое запушване.

Общи условия

Активация на акаунт