И з Р а Е л 42

  • 17 581
  • 289
  •   1
Отговори
# 270
  • T"A
  • Мнения: 2 515
А на религиозните не им ,ли е забранено да употребяват всякакъв алкохол,или аз бъркам?

Бъркаш ги с мюсюлманите  Peace   Simple Smile

Илка, не съм ходила в бълг. Хабад (по мое време и нямаше май), посетихме Хабад във Венеция, там си беше по-скоро закусвалня, малко заведение, отговарящо на нуждите на работещите в общността и на наминаващите от време на време израелци (т.е. не ресторант в комерсиалния смисъл на думата) Grinning А клубът в еврейския дом имаше сертификат от лондонския рабанут някога, преди години...  
Бяхме намерили и една статия за ето това заведение: Zion - Кашерен ресторант и кетъринг - от ноември 2008 год. е, т.е. не е толкова отдавна, за това не предположих, че са го заворили  Thinking
О, сега чета тук, че са го затворили - от март месец е постингът. А защо така?


# 271
  • Мнения: 2 952
Ilka, "Иначе Хабад винаги ще посренат и ще помогнат на религиозен евреин да се справи в София и в Б-я като цяло. Те на тях нали това им е работата."  Сещам се да добавя към това ти писание . Не само  на религиозни евреи, а на всякакви евреи биха подали ръка , та дори и само за едното хапване и приказки.Те по цял свят са така от  разкази, които съм слушала. Един вид  - да се почувстваш у дома  при тях  където и да си . Идеята им е хубава.Хабад  до нас  са отворили  някакъв клуб. Няколко дни в седмицата има детски занимания - четат се истории от Тора по достъпен начин , а после има рисуване , томболи ... Не съм ходила, така разказва  етърва ми.6 шекела  на дете ! Това си е смешна цена , особено сега лятото, когато заради ваканцията ни жулят нас  родителите отвсякъде яко за занимания на децата. Идеята им е обаче  естествено да  учат децата на Тора , а и да привлекат хора . Това , корто им харесвам , е че  първоначално  не се стремят да те вербуват , обясняват , не те гледат  как си облечен много , дават ти някаква свобода да си с тях. Всичко е до време обаче  Simple Smile .Отворили са и клуб , гледащ от Главната с магазинчетата към  Градската градина.

 Наина,  виж как съм пропуснала за алкохола.Мента ти е казала. Нали се сещаш, че виното дори е символ на перъчните вечери - кидуш и на много религиозни празници .

 Днес се заседях доста на компа.Кога ли пак ще ми се отдаде.  Simple Smile Иначе интересни теми поне се подхванаха .

# 272
  • T"A
  • Мнения: 2 515
И преди сме давали тази информация, но може да е в помощ, ще я пусна отново - за кашерната храна в България:
Цитат
Общността ни се е погрижила да имаме поне минимален набор от кашерни продукти - имаме месо (телешко и пилешко), сирене, кашкавал и масло, които се продават в синагогата в София на цени като тези на пазара, с разликата, че са кашерни. Молим, ако има други общности в страната, които искат кашерни продукти, да се свържат с нас в синагогата и те ще им бъдат осигурени.

Ще изложим кратък списък на някои от кашерните продукти, които можем да купуваме от магазините:

Поначало с хляба няма проблеми. Равинът е проверил марката Pain Dor и франзелите им са кашерни. Проблем при хляба са подобрителите, които напоследък слагат в някои от тях, но ако съставките са само брашно и мая почти сигурно е, че е кашерен.

Лютеници - "Дерони".

Олио "Папас" и "Идеал", оцет - ябълков (не от вино).

Всички зърнени и бобови култури в суров вид са кашерни.

Кисело мляко "Данон".

Прясно мляко - всички марки, но пак "Данон" е проверено от равина.

Натурални млечни шоколади - "Милка", "Нестле", "Тублерон", десертите "Сникерс", "Марс", "Туикс" и "Корни", мед, захар, натурално какао.

Ядки - всякакви видове (но не и на Песах, тъй като ако са изпечени слагат малко брашно, но разбира се сурови са си кашерни), разбира се, и всички видове плодове и зеленчуци.

Масло (без българско).

Алкохол – мастика, сливова, кайсиева, водка, уиски, бира, кашерно вино.
източник

Да допълня - био-близалки, кашерни и без животински продукти  Mr. Green от магазин "Слънце и Луна"

Илка, ако има неточности или нещо не е актуално, разчитам на теб да го отбележиш  Hug

# 273
  • Мнения: 234
Благодаря ,за отговорите!

Значи и аз ям кашерно,така ли! Mr. GreenМного ми е интересно как изглежда пиян религиозен? Mr. Green

Пете,ще снимаш тайно ,бе жена! Mr. GreenНали знаеш папараците как го правят! Joy Joy

Някой по напред,беше писал за нудистки плаж!Момчето ,което работи с моя мъж,държи такъв плаж!На тяхното дете не им прави впечатление,но моето гледаше ShockedТо един път ходихме,но и повече не повторихме Joy JoyМоето дете ,все още не беше на ясно,какво имат в гащите момченцата Joy Joy

# 274
# 275
  • T"A
  • Мнения: 2 515
1. Видях новия израелски филм  Grinning ("сипур гадол")
2. Днес откриват Макабиадата  Peace В канион Аялон не можеш да се разминеш от хора, загърнати в знамена и говорещи на различни езици. Трябваше да изчакам Ментов в едно кафене и да се приберем заедно, но - нямаше място  Laughing За положението по пътищата и охраната ще си замълча  dont
3. Имам оплакване. Шофьорът не ми отвори вратата на рейса, когато спря на спирката. И когато му казах, че не съм успяла да сляза заради това, започна да ми обяснява за някакъв филм, в който имало трамвай и не знам си какво звъняло...  ooooh!
Защо им е толкова трудно на израелците да казват "слиха"??????????  Crazy
4. Танче, голямо шоу са тези надписи  Mr. Green Имам в мейла си такива на иврит, но не си играя да ги качвам, иначе са с уникални грешки...  Една сладка: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=13524655 - пише "още малко младоженец"  Grinning
5. Отивам да приготвям новата тема. Не запецвайте на финала на тази, плийййййййз  Hug

# 276
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Мента,видя плакат или го гледа  newsm78
Тея шофьори са ужасни и аз съм имала проблем дори и като си натисна бутона,че ще слизам и той се отнесъл говори си там по телефона и ...панаири.А за това слиха съм подлудявала...Аз нали дете расло в комунизма и така по-възпитана и все се извинявам и се мъча да съм внимателна и някой като ми влезе грубо с лактите и дърпам зверска реч на български ама с такъв тон,че да разберат,че говоря нещо кофти  Mr. Green Само между другото да спомена,че другата седмица ще ти лазя по нервите(идвам  Mr. Green )Подготвяй се психически  Mr. Green
Танче,събуждам се аз и зяпам форума,гледам я тая снимка и се пуля като идиотка и си мисля,че нещо аз не вдявам  Embarassed Не разбрах,че си пуснала един вид шегичка  Embarassed (голяма бяла птица съм аз  Joy )
Ей Пете,страхотни снимки...Предполагам,че е било супер...Ние учихме историята на Зихрон Яков и само мимоходом ще спомена,че е мошава е кръстен на бащата на барон Родшийлд защото самия барон е правил много дарения.Радвам се,че видях снимки на това което съм чела   bouquet

Жегата ме убива хора...Спя по цял ден,събуждам се по това време да пия вода и да хапна и скоро пак съм заспала  Confused Нямам сили за нищо...

# 277
  • Мнения: 490
  Здравейте, аз бях на форумска среща  Mr. Green Оставям на вас да познаете с кои съфорумки newsm53

Последна редакция: пн, 13 юли 2009, 22:49 от mimkis

# 278
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Мимкис,кои са тези ромки с които си се срещала Mr. Green  -съфо-ромки  Mr. Green (шегичка,знам,че си бързала да се похвалиш)
  Здравейте, аз бях на форумска среща  Mr. Green Оставям на вас да познаете с кои съфоромки newsm53

Аз гласувам за Танчето разбира се с Аничка-баничка и/или Суничка с щерката  Peace

# 279
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Мимкис,кои са тези ромки с които си се срещала Mr. Green  -съфо-ромки  Mr. Green (шегичка,знам,че си бързала да се похвалиш)
 Здравейте, аз бях на форумска среща  Mr. Green Оставям на вас да познаете с кои съфоромки newsm53

Аз гласувам за Танчето разбира се с Аничка-баничка и/или Суничка с щерката  Peace
студено, студено cold
чакам новата тема с нетърпение Hug
тези дни само ви четях,че нямах много време Embarassed много интересни теми сте подхнанали Peace

# 280
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Мимкис, аз мисля, че Ина е била в София  Grinning ... но виждам, че и Жаки дава жокери...  Wink

А за това слиха съм подлудявала...Аз нали дете расло в комунизма и така по-възпитана и все се извинявам и се мъча да съм внимателна и някой като ми влезе грубо с лактите и дърпам зверска реч на български ама с такъв тон,че да разберат,че говоря нещо кофти  Mr. Green

И аз съм така... Явно в един и същи комунизъм сме расли  Joy На шофьора му казах строго, че следващия път ще викам като побъркана "Наааааг", както правят масово другите хора, туко-виж се е усетил... (той не беше много впечатлен от "заплахата"  Laughing)
Филма го гледах, разбира се... ама, нали говоря на чужбински, бе, Бубе, ти се сещай какво съм имала предвид  Crazy
Ще те чакам   bouquet

# 281
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Хммммммм явно са били Танчето и Суничка ама без щерките  Mr. Green
Жаки,ти мен що никога не си ме канила на среща  newsm78 нищо,че аз съм от Варна-ей така за спорта  Joy
Мимкис,я сложи снимки пък ние по тях ще гадаем  Joy

# 282
  • Мнения: 490
   Бубе, мерс, вярно е, че бързах Embarassed
  Мента, не е честно, има изтичане на вътрешна информация, ще се разправяме с агентите  Naughty

# 283
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ох много съм отнесена...Първо-Честит рожден ден на малкия Ерик  newsm59
После...Инчето няма да я питам като Жаки,защото тя ме покани да се видим ,но аз бях в черния момент преди брака и с мъката ,че не съм с мъжо  Rolling Eyes
Мимкис,какво каза за снимките???  Mr. Green Аз знам,че грешки се правят когато си на чашка/и вино (като мен) ,когато бързаш или когато си руса  Mr. Green

# 284
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Хммммммм явно са били Танчето и Суничка ама без щерките  Mr. Green
Жаки,ти мен що никога не си ме канила на среща  newsm78 нищо,че аз съм от Варна-ей така за спорта  Joy
Мимкис,я сложи снимки пък ние по тях ще гадаем  Joy
Бубе, чакам те бе душа Hug

Общи условия

Активация на акаунт