И з Р а Е л 42

  • 17 583
  • 289
  •   1
Отговори
# 60
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Тали, няма нужда от предварително записване, освен, ако не искаш да отворят секция на друго място (т.е. не в посолството). Ако искаш да гласуваш в посолството, всеки може  Peace
Аз ще гласувам заради някои... воленски образувания... Не съм решила за кой, но важното е, че знам против кого  Mr. Green

Бубе, тук правилото е, че не взимат оригинала на никой документ - винаги взимат ксерокс-копие, и във всеки мисрад има ксерокс, ако някой не си е преснимал предварително. В някои случаи обаче могат да поискат да сверят с оригинала  Peace

Аз чакам да ми кажеш кой ден, за да извикам човека с отровата срещу паразити, да не стане засечка  Mr. Green


Идея за подарък за Кати на Невенчето   bouquet

Последна редакция: ср, 01 юли 2009, 23:11 от Mentha

# 61
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ментичка,ако съм разбрала тогава правилно мимкиса значи правилото има изключение в лицето на мисрада,който тя ползва.На нея (както и на мен) и искат от някои определени документа по 2 и са и казали,че на двата искат оригинално копие (не ксерокопие),при мен това засега се размина  Praynig
Мимкис яви се по служба и кажи дали съм права деееееееееееее  Mr. Green
Талинда...Като разбера кога ще идвам към нотариуса и ти ще разбереш също,всички ще разберете,ще ме чуете от далеко Mr. Green
Как може от 1 седмица имам кайсии в хладилника-бяха зелени и сега са зелени...

П.П. Някой ден като имам дете обещайте ми,че няма да ми купувате музикални играчки или играчки които издават какъвто и да е шум Praynig Имам нервачески проблем с излишно създавания шум Mr. Green Това се сетих като видях печатната машина и си представих как малката ще прави трак,трак,трак по моите нерви...

Лайла тооооооооов

Последна редакция: чт, 02 юли 2009, 00:45 от Boryana

# 62
  • Paris, France
  • Мнения: 14 238
Привет,

Мента, Кати на Невенчето си има компютър с клавиатура. И понякога даже играе с него. Но предпочита големия. Няма търпение. Изписва си името и започва да трака безразборно.

Днес им показах снимки от ваканцията в София - април 2007ма година. Харесаха им. Мислят, че и сега ще има сняг. Казах им, че сега е топло. Ми то и тогава беше топло, но на Витоша имаше сняг, бе мамо! - каза Кати. Искат да бягаме от горещината. Ако знаят какъв ад е при вас!

Боряна, с дете и без инструменти е шумно.

Аз няма да гласувам. Не виждам смисъл. Някои нови образувания - ми особени са. Отначало майка ги харесваше. Даже баба, бог да я прости залитна по тях и ги гледаше по телевизията. Обаче посетих сайта им благодарение на съфорумка (мерси ДК). Смях се с глас няколко дни, но после ми се дорева. А и лидерът им е доста продажен, движейки се по ръба и възхвалявайки когото му отърва. Така че, волно ще си вея задните части в някой парк докато тече гласоподаването.

мимкис, сигурна съм, че е чрез стъблото, а не просто пръскане отвън. Направете експеримент, потопете само цвета да видите дали ще пусне. През тъканите на стеблото цвета навлиза и прави водородна връзка с водните молекули. Водородната връзка прави водна върволица, която се качва по стъблото и се разпространява по листата и цветовете не растението. Първо се оцветяват външните и долни листа и цветни листа. Процесът се нарича "растителен транспорт".

http://www.kidzone.ws/science/carnations.htm

Лека Hug

# 63
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Вени, като слушам какво е времето в България, нищо чудно да има сняг, когато пристигнете  Mr. Green Ще пътувате ли насам-натам или предвиждаш повече мързелуване и стоене вкъщи? Може да си направите една екскурзия до 7-те рилски езера, от там винаги се вижда заснежената Мусала... На нас това ни е следващата цел при посещение в България, само дето не знам кога ще го реализираме. Мъжът гледа снимки от разни места в България и мърмори " а тук не сме били... защо не си ме водила на това място"  Crazy така че, това съм си запланувала - рилските езера  Peace

Борянче, може да са и поискали кефел макор (дубликат/копие на оригинала), който има сила на оригинален документ, а не на копие, но аз предполагам, че е за сверка, а това, което взимат, е ксерокс копие. Причината е, че ксерокс копието е лесно за подправяне. Напр. можеш да сложиш коректор на акт за раждане, да напишеш друго име и да го преснимаш - на ксерокс-копието поправката с коректор няма да личи  Wink За това искат да се представи и оригинален документ или дубликат, и вие може да си носите за всеки случай - може да не ви поискат, но може да ви спести да се връщате и да носите оригиналните документи.  Simple Smile
Може и да вземат дубликата/оригинала, но тогава се задължават да го върнат (така правят напр. в еврейската агенция, когато подавах молба за имигрантска виза), пазят само ксерокс-копия.  Peace Нямат право да ти взимат оригиналния документ (или дубликата) и да ти го задържат заради досието, което ти правят Naughty


Днес ми е ден за търчане по задачи...  running така че ви напускам  bye

# 64
  • Мнения: 310
Тали, киселия господин се появява до кафето за да  го вгорчи  Grinning
До пещера Темна неможахме да стигнеме иначе един човек говорещ на руски ни обясни, че е много интересна и е по-добре да отидеме да разгледаме нея, но трябвало той да ни заведе само че в колата нямаше място за него. Ние сме едни туристи хахаха  hahaha първо да се наспиме през уикенда да пиеме кафе и решаваме да ходиме някъде и докато стигнеме там деня минал и се връщаме обратно кой видял видял каквото успял  Joy Така посетехме дяволското гърло, ягодинската пещера, триградското ждрело, чудните мостове, разни манастири, асеновата крепост, но не съм качвала снимки. Искаме да видим Крушунските водопади мноого е красиво.
И дай боже  Praynig някой прекрасен щастлив ден да дойдеме и при вас да поразгледаме /big dream/.
ХУБАВ ДЕН НА ВСИЧКИ   love001

# 65
  • Мнения: 490
    Мента, Бубе  на нас ни искат 2 оригинала. По принцип не трябва да са два, но тъй като на формуляра за виза пише просто по 2 (нотариално заверени) всяка служителка на мисрада си го тълкува както иска  #Cussing out. Естествено с моя невероятен късмет на нас ни се падна такава,която смята, че трябват 2 оригинала  ooooh!
Става въпрос за следните документи- свидетелство за семейно положение и акт за раждане.

# 66
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Значи правилно съм те разбрала Мимкис,защото ти като ми каза видях,че и на моя списък пише х2 ,но вчера мъжо изрично ги пита и те казаха,че втория документ е ксерокопие на първия  Peace Надявам се като отидем следващия път да не си променят мнението и на нас да ни поискат по още един дубликат  Praynig
Предната пък която ни обслужваше не искаше да ми приеме дубликата искаше ми оригинала на акта за раждане и аз директно я питах тя как мисли възможно ли е да се съхрани 29годишен документ (освен ако не е в специални условия) Тя ме гледа тъпо и ми каза,че сигурно в Ерусалим ще направят проблем  Tired
Но нека не мислим за това (и вие покрай мен изживявате всичко) днес е последен работен ден....Нека ядем сладолед  Mr. Green

# 67
  • Мнения: 234
Петя,чакаме Crossing Arms! LaughingВзе ли книжка,или не?Никаква не се появяваш! Laughing

# 68
  • Мнения: 2 952
  От 6  часа сутринта е жега ....Чудя се кога ще е приятно, в  3 сутринта може би на лека рзаходка  Joy до 7 и после вече  на климатик хахххаха .

  Тръпна в очакване на резултатите. Може да се проверят след 17 ч. в интернет , а  след 16 ч. инструктора ще ми се обади (така каза) , за да ми каже. Общо взето бях ОК. Никакви грешки (по мое виждане) , всичко - гладко и леко. След мене  другото момиче  беше леко убиец !  #Crazy ooooh! Една мъничка  етиопка , но пък  с голям размах  #Crazy. На бъмперите (тези кривини, издигнати на пътя , заради които трябва да намалиш скоростта до 25 някъде )  едва не си  удряхме главите горе , а на  един дясен завой от  старание  да  завие  близо до бордюра (по правило за десен завой)  се качи чак отгоре. Аз карах първа , след 10 мин  ми каза да  се сменим .Тя кара 25 мин. , които си бяха леко настреъхвателни. Сега се чудя  защо на мене само 10 мин. Или съм толкоз  добра , че няма нужда да ме изпитва повече , или пък съм направила някаква  неразбрана от мене грешка и от там вече - няма какво да продължавам.  Изпитващият (тук им казват "тестер") беше покер  фейс - иди разбери. Ако карам на моя интуиция и усещане - харесал ме е. Ха да видим ще се  ръся ли още  за  уроци и за изпит ако ме скъсат. Ако  стане така още 1000 шекела са ФрЪкнали оТмА !

 Няма да гласувам.

 Какво още процедурно  newsm78  Mr. Green .... За пътуването и куфарите - сигурно е по-лесно с каретка , но аз така или иначе не плъзгам след мене 1 куфат .Те са много багажи и трупам на количка. Ако си бях сама е  друго, без деца - пак е друго .Ако са по-големки - пак ... Ние сега носимстолове , количка ...мани!  Simple Smile Миналият път може да помните когато разказвах за багажериите ... Аз със  двете деца , количка (шахар вътре). Саги до количката . До мене още 2 колички на летището пълни. Как да се  движа е въпросът .От 3 колички кое да бутам .Уж  само да изляза от  въртележката до майка , но ...  #Crazy hahaha Двама мъже ми помогнаха .Аз си бтам количката с детето, а те по една количка с багаж...Майка като ме видяха се метнаха по гръб в несвяст! Тази година никакви излишни дрехи и щуротии. Добре , че майка са с голяма кола. Набутахме всичко вътре и нАС СИ И ПОТЕГЛИХМЕ. кОГАТО СИ ОТИВАХМЕ  ВСЕЧКИ ЗАЕДНО _НИЕ 4  ЧОВЕКА И ТЕ 2 ПОСРЕЩАЧИ + БАГАЖ  СА ИДВАЛИ ДА НИ ВЗЕМАТ С  МИКРОБУСЧЕ  Joy ... пРЕДСТАВЯМ СИ ДА  съм с 3 или 4 деца пък както  е тукашният стандарт  #Crazy Crazy

 Подскача ми екранът ...спирам да пиша и няма да проверявам , че и да има грешки немога да  ги поправя.

 Лек ден и на пропуснатите по една прегръдка ....Аааааа щях да пиша и за пътуването из БГ .Исках да кажа колко е по-различно с 2 малки деца. Нито сме за пещера , нито за някои  други интересни , но трудни места или дълги пътувания. Хайде дано тая година децата ни "разрешат" да отскочим я до Турция , я до Гърция  с моя мъж сами за малко !

чаОсТ !

# 69
  • Мнения: 1 410
Пете,тръпнем с теб!

ПО въпроса с куфарите и летенетоп със самолет -  не мога да коментирам !
За пътуване с влак не искам  да чувам ,откакто висях на гара Мездра пет часа и половина.Прибирахме се с децата от Видин за Търново и на Мездра правим прехвърляне на друг влак.А то един дъжд,един порой - станало свличане в дефилето и нашия влак го няма и никой незнае до кога #Crazy.Аз ,сама с две малки деца .Натикали сме се в гарата една камара народ.УжасТ!Мездренската гара е "чудна".От 'илядо и Балканската война.Еле след въпросните пет часа и кусур дойде един влак и се натикахме вътре ,не се дишаше.Пътувах права два часа и половина до Горна Оряховица.Мади спеше на мен,а Кико до мен ,върху сака.Малейййй!А бившия ми мъж изобщо не се опита да намери начин ,кола и да дойде да ни вземе. Whistling

Отколоних се от темата!Съжалявам.Ама нали за пътуване беше думата,де! Embarassed

# 70
  • Мнения: 2 952
Ох , ние пътувахме с моя мъж до Югославия  с влак  Crazy - зимата , студ , а парното не работи във влака . Ужасно! Хотелите бяха   не на ниво в Югославия тогава , едва даже намерихме частен хотел някакъв що годе. Иначе имам хубави спомени от там , ми то млади ...какви спомени да имаме ...Щом сме един с друг нищо няма значение . Много си беше готино даже. След това моят мъж направи разлика . В БГ си беше по-хубаво още тогава  Simple Smile .Искал Източна европа да види. Кой ще се мери с нази българите бе !  Joy Ние сме дъ бест!  Mr. Green Майтап да не ви е , но с  времето заобичва БГ повече и повече.Брои дните кога ще  си ходим натам пак! Той вече така добре познава БГ ( в смисъл посоки по картата и места ) заради шофирането,че ми е кеф много там. Може би защото и бързо се приспособява , свиква с нови места , не се плаши от промените и така. Аз  не съм така. Ако  бях сама  незнам как щях да свикна на ново място. Имам нужда от някого до себе си и не обичам да водя .Верно - зависи кой те води и още хиляди неща.

Още чакам резултатите - лудост ме обзема вече !

# 71
  • Мнения: 2 952
Минала  съм теста ....ШИфИоР съм !!!  ЙЕШШШШШШШШШШШШШ!  newsm44  moresmile yesyes motor

# 72
# 73
  • Мнения: 1 526
ЧЕСТИТО ПЕТЕ!!! Лек и безавариен път!!
Ти си наща гордост и курмуването и листовките от раз! Машала!



От мен ключовете, от Офер колата, от теб почерпката  Laughing!

Ей много се радавам, сега ще минат 3 месеца и наесен ще се понесеш!!!

# 74
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Бравос Петя!

Общи условия

Активация на акаунт