Да продължа ли да кърмя след едноседмична пауза?

  • 564
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте,мами!Много ми е притеснено,защото миналата седмица ни изникна евтина оферта за морето и ние решихме да отидем,но не обмислих какви ще са последствията за моята 10-месечна бебка.По -принцип бях си решила да я кърмя до годинка някъде и да я отбивам,а сега вече ме убедиха,че е безсмислено и да я спирам.Казват ми ,че след като си спрял не трябва да подновяваш кърменето,че не било хубаво,че бебето урочасвало и такива ти ми глупости, на които не вярвам,но дали си заслужава да минем пак през този стрес само заради два месеца.И другото,което ме вълнува е,че тя като по-малка я пробвах с фризолак и повръщаше от него,а кисело мляко много обича.През тази седмица докато бяхме на морето свекървата я гледа и и е давала да пие кисело мляко и няма никакви проблеми,дори започна да спи по цяла нощ.Но много ме притеснява това,че това мляко не се знае какво мляко е.Бих предпочела да и давам АМ,но пък ако не и понася.Да добавя,че вече си хапва почти всичко,има голям интерес към всякаква храна и дори без нито едно зъбче много хубаво си отхапва и си дъвче храната.
Незнам много се обърках и никога няма да си простя,че прекъснах кърменето и заради една почивка,но наистина имах нужда,защото от 4г. не бях си почивала,че имаме и 3 годишно братче,от едното майчинство излезнах в другото и бях на ръба на лудостта. #Crazy
Благодаря ви предварително!!!!!!!!!!
 

# 1
  • София
  • Мнения: 12 266
  Аз лично бих предложила. Малката сама ще реши дали иска. Колкото и малко да е като време и количество кърмата със сигурност ще е от полза. По твоята нагласа смятам, че и за теб ще е по-добре и ще се чувстваш по-спокойна ако и предложиш отново  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 174
Ако все още имаш кърма и детето има желание да суче хубаво е да продължиш да кърмиш, пък дори само за два месеца. Щом толкова лесно се е примирила с прекъсването сега, няма да е проблем отбиването на година като стане. Това за урочасването няма дори да го коментирам  Rolling Eyes Както сама казваш киселото мляко не се знае колко е истинско, затова колкото може по - дълго кърми или поне опитай да даваш адаптирано, може сега да няма проблем  Peace. Не се чувствай виновна за това, че си си починала както ти се полага, и кърмачките сме хора, а по думите ти съдя, че на детенце хич не му е било зле  Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 2 162
Здравей,

И аз съм била в твоята ситуация, докато кърмих. За Нова година отидохме без малката на почивка за 5 дни и като се върнах продължихме с кърменето все едно не семе спирали. Само в началото ми се налагаше малко по - често да й давам да суче, за да възстановим нивата на лактация, т.е. за да ми се увеличи малко млякото, защото докато бяхме разделени не съм цедяла.
Така че ясно и моят съвет какъв ще е Simple Smile

# 4
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Аз бих предложила, ако засуче- супер, на лафовете с уроките и пр. не вярвам.

# 5
  • Мнения: 2 829
И моят син е от урочасващите-когато го отбивах се случваше да не суче 1-2 дена, или седмица, или 10 дни и да засуче после пак...
Решението дали да продължиш да кърмиш трябва да е само твое-помисли си ти как усещаш нещата. Недей да се чувстваш виновна, и за двете ти деца е важно да имат усмихната и отпочинала майка, явно е че си имала нужда от почивката!

# 6
  • Елин Пелин
  • Мнения: 276
Може би не съм аз тази, която да дава съвети, защото и аз отбих след 2-седмично отсъствие, но моят син беше на година и половина. Много съжалявам, че трябваше да го отбия, но месец по-късно се налага пак да сме разделени и е по-добре, че е отбит.
Прецени как го чувстваш ти, но няма нищо по-ценно от кърмата. Киселото мляко може да го даваш въпреки кърменето. Може малката да не поиска да суче, но поне опитай. Аз не съжалявам за нито един момент, в който съм кърмила. За мен това бяха най-милите и нежни моменти, особено след като малкия поотрасна. Забавлявала съм се от сърце с позите, в които сучеше, погледите, с които ме даряваше и недоволството му, когато се бавех да му дам да суче.

Общи условия

Активация на акаунт