Отговори
# 15
  • Мнения: 817
На баща ми я кръстихме.

# 16
  • Мнения: 249
На никого не съм кръщавала. Дъщеря ми се роди преждевременно, в 8я месец. Ние нямахме подготвено име и аз се разхождах из болницата с количката с надпис Дъщеричката на Евант поне 1 седмица. Съпругът ми реши Изабела, аз нямах нищо наум, а и нищо против и готово, ето ти име. Ваша си е дъщерята, ако искате да я кръстите на баба или дядо, хубаво, ако не - пак хубаво.

# 17
  • Мнения: 1 045
аз кръстих детето с име което на мен ми харесва.Бабата на мъжа ми ми обясняваше каква била традицията,но аз се сопнах и казах "който иска да кръщава деца,нека първо ги износи".Никой не посмя повече да ми казва и да ме пита каквото и да било.
Ако не харесваш имената заяви позиция и си я отстоявай.Аз не мога да си позволя заради слабост да отстоявам мнението си цял живот да изричам името на детето си с отвръщение,така че аз предпочитам да има сърдити.

# 18
  • Мнения: 121
Синът ми е кръстен на свекърва ми, но без никакви уговорки от нейна страна. Реших ме със съпруга ми и так стана. Мисля, че и да не беше кръстено на нея нямаше да има нищо против, тя е много уравновесен човек за което аз много я уважавам.  Пожелавам ти успех и да няма сръдни и обидени.

# 19
  • Мнения: 581
 Не се съобразявам с традиции, които аз лично не одобрявам и отричам.Кръстихме дъщеря ни с име, което аз и съпругът ми харесваме.Изобщо не сме се съобразявали с желанията на бабите и дядовците.
 Който има претенции за името, да си роди дете и да си го кръщава както си иска.

# 20
  • Мнения: 1 763
Моят син не е кръстен на никого. Роднините не са се опитвали да се месят, съобщихме им името след като детето се роди, преди това въобще не е ставало въпрос как ще се казва.

# 21
  • Мнения: 946
Мдааа вечния спор,от едно време бабите си знаят,че детето трябвало да се кръсти на свекъра или свекървата  ConfusedЕ защо?Ако искаш си го кръсти не е задължително.В интерес на истината моя син е кръстен на свекъра ми/той Димитър,свеки Димитрина/.Друго си бях намислила,на баща ми да е,  той изживя кошмара да бъде блъснат от кола и да е м/у живота и смърта.Гледал  ни е добре,ноооо накрая мъжът ми надделя.Много се чудих и тихичко плаках когато го записах Димитър,хем не ми харесва името,хем ме е яд на свекитата.От яд даже никога не съм му викала Митко,а Диди.Но в крайна сметка никой не ме е заставял,пък и думите които майка ми ми каза са правилни "името не прави човека".Сестра ми роди 1месец след мен,те на никого не го кръстиха,тя не ще на неговите,той  не ще на наште и така.Чак баба ми и мърмори за това,ама на тях изобщо не им дреме  Simple SmileНе си разваляй приятните мигове с мъжа и детето си заради някакви отживелици.Всеки сам решава. Peace

# 22
  • Мнения: 1 740
Малкия е кръстен на баща ми. Съпругът  ми много искаше да го кръстим на баща ми, а аз нямах нищо против.

# 23
  • София
  • Мнения: 537
Ваша си е дъщерята, ако искате да я кръстите на баба или дядо, хубаво, ако не - пак хубаво.
Напълно съгласна!  Peace

За протокола - нашите деца са кръстени само на себе си. Още 10г преди да имаме деца, мъжът ми беше споделил, че много харесва "Даниел". На мен също ми звучи добре, затова синът ни се казва така. Когато разбрахме, че второто ще е момиченце, една от моите опции беше "Ива", много ми харесва, а и свекър ми е Иван и е много добър и премерен човек. Но мъжът ми полудя по друго име от моя списък и така дъщеря ни е Димана. Никой не се е сърдил - нито моите родители, нито свекър ми. Важното е децата да са здрави и ако може, да си харесват имената един ден.

# 24
  • Мнения: 539
Не ти ли харесва ТЕОДОРА - на галено Теди, Тео?

Още преди да се оженим, се бяхме уточнили със съпруга ми, че първото си дете ще кръстим на неговите родители, а второто - на моите. Знам, че такава е традицията, но тя има модификация - ако е момиче, често го кръщават на родителите на майката, с надеждата следващото да е момче и да е на дядото по бащина линия. Само че съпругът ми не допускаше този вариант, тъй като неговите родители бяха много по-възрастни от моите. Съгласих се.
Когато след няколко години забременях, не позволих пазарлъци - кръстих го на името на свекър ми. Той почина преди малко повече от месец, но винаги много се гордееше с първото си внуче. Последните му думи са били за него...  Cry Питал е къде е... Искал е да го види...
 Cry Беше добър и сърдечен човек... Не съжалявам, въпреки че името не е сред любимите ми. И не само на мене... Но намислих галено име, което да ми харесва и свикнахме...
А ако някой ми беше казал като бях момиче, че детето ми ще се казва така, щях да му се изсмея...
Но пак ще кажа: не съжалявам. Гордея се, че направих горд и щастлив един добър възрастен човек, който е отгледал съпруга ми с цената на много лишения, но и с много любов... Сега, когато вече го няма, се радвам още повече, че не настоявах да кръстя детето на нашите, защото още нямаме второ.
Но, когато имаме, то непременно ще се казва на моите родители, нищо, че и техните имена не са от най-хубавите.
ЧОВЕКЪТ ПРАВИ ИМЕТО.

А в твоя случай, бих те посъветвала да поговориш кротичко и насаме със съпруга си. Обясни му какво чувстваш, вярвам, че ще те разбере... Дори да се уговорите дъщеричката ви да се казва Теодора, той ще оцени жеста ти много повече, отколкото ако си замълчиш сега... А и на теб ще ти олекне.
И пак ти напомням - в моя край е типично, ако първото дете е момиченце, да носи името на някого от майчината рода, с надеждата да се даде името на дядото по бащина линия на следващото дете - пожелателно момченце.

Стискам ти палци и леко раждане!

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
на сила хубост не става.
Кръщавате си я вие със съпруга, както на вас ви е угодно.

# 26
  • Германия
  • Мнения: 240
Никога не бих си кръстила детето с име, което не харесвам , само за да угодя на роднини и да спазя отживели традиции.  Аз съм го носила 9 месеца в корема си, аз съм го родила и аз ще му дам име, което аз съм избрала!
Имало е теми, за свекъри, които не искат да си погледнат внучето, само защото снахата се е заинатила и не го е кръстила на тях...направо съм потресена, че такива хора могат да съществуват в 21 век ooooh!

# 27
  • София
  • Мнения: 12 407
Не кръщавам деца на други хора, за да покажа "уважение". Уважението е взаимно и се показва по други начини. Кръстих детето с име, което харесваме с таткото. Предполагам, че в семейство, в което се държи на традиции от този род, ако не се спазят ще настъпи шок и ужасТ. Всеки сам си преценява дали може да го понесе или не.

# 28
  • Мнения: 251
В интерес на истината моя е кръстен на свекъра ми/той Димитър
Дъщеря ми е кръстена на свекър ми Димитър също, -Димитрина, също и казваме Диди!Предпочетох този вариант отколкото името на свекито ...представете си какво име е  no no no

# 29
  • Мнения: 24
Ние кръстихме малката и на свекъра и на свекървата - Юрдан и Дечка се казват  Peace

Общи условия

Активация на акаунт