Какво беше менюто Ви за днес за бебета и деца над 1 година?

  • 55 209
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 682
JeniB, и твоето меню изглежда много вкусно, а и е доста здравословно. Днес на моята кукла съм и спретнала рибена супа със сухар и пюре от ябълка, банан и праскова с овесени ядки. За вечеря - зърнена каша. През останалото време - кърма.

# 16
  • Мнения: 3 066

JeniB, и твоето меню изглежда много вкусно, а и е доста здравословно. Днес на моята кукла съм и спретнала рибена супа със сухар и пюре от ябълка, банан и праскова с овесени ядки. За вечеря - зърнена каша. През останалото време - кърма.
Hug
 Hug

# 17
  • Мнения: 2 132
Мерси Simple Smile Тя моята е малко мис каприз Grinning Най-обича да цока Simple Smile Аз и още не съм давала всичко. Прясно мляко не съм, от варивата само червена леща и нахут. Сега предстоят другите видове.

tanyatais Уитабикс има ли в БГ? Я кажи кои книги имаш? Да взема да си приснимам някоя от теб  Grinning

Днес
Сутрин- паста пене с доматен сос, шейк - пъпеш+ круша+ спирулина
Обяд - червена леща със зеленчуци
Следобед - филийка със смес от авокадо, домашна извара и домат, плодове
Вечеря - зелен фасул с киноа


# 18
  • Мнения: 3 066
Мерси Simple Smile Тя моята е малко мис каприз Grinning Най-обича да цока Simple Smile Аз и още не съм давала всичко. Прясно мляко не съм, от варивата само червена леща и нахут. Сега предстоят другите видове.

tanyatais Уитабикс има ли в БГ? Я кажи кои книги имаш? Да взема да си приснимам някоя от теб  Grinning

Днес
Сутрин- паста пене с доматен сос, шейк - пъпеш+ круша+ спирулина
Обяд - червена леща със зеленчуци
Следобед - филийка със смес от авокадо, домашна извара и домат, плодове
Вечеря - зелен фасул с киноа



[/quote

Не,няма в Бг ,но майка ми ми изпраща!Ще пиша на ЛС!

# 19
  • Мнения: 682
JeniB, откъде купуваш киноа? И какво е спирулина? Вид водорасло ли?
Tanyatais, JeniB, децата ви са щастливки Simple Smile . Менюто им е като в петзвезден ресторант  chef , приготвено с най-важната съставка - любов Heart Eyes  bouquet!

# 20
  • Мнения: 3 066
JeniB, откъде купуваш киноа? И какво е спирулина? Вид водорасло ли?
Tanyatais, JeniB, децата ви са щастливки Simple Smile . Менюто им е като в петзвезден ресторант  chef , приготвено с най-важната съставка - любов Heart Eyes  bouquet!
Благодаря ти!А какво беше вашето меню днес?Simple Smile

# 21
  • Мнения: 682
Писах по-горе Simple Smile . За утре още не съм решила какво ще бъде. Мисля да си купя тия дни книгата на Анабел Кармел да пробвам да приготвя нещо оттам.

Последна редакция: чт, 09 юли 2009, 23:28 от rapunzel

# 22
  • Мнения: 3 066
Recipes & Guides for Babies, Children and Families by Annabel Karmel
Annabel Karmel's New Complete Baby and Toddler Meal Planner ...
whatscookingblog.com/.../just-in-time-amys-organic-kids-meals
www.article-junction.net/how-important-are-organic-foods-for-kids.htm
weelicious.com/tag/kids-cooking-videos
Полезни ликове за здравословно детско готвене и рецептурник!

# 23
  • Мнения: 682
Recipes & Guides for Babies, Children and Families by Annabel Karmel
Annabel Karmel's New Complete Baby and Toddler Meal Planner ...
whatscookingblog.com/.../just-in-time-amys-organic-kids-meals
www.article-junction.net/how-important-are-organic-foods-for-kids.htm
weelicious.com/tag/kids-cooking-videos
Полезни ликове за здравословно детско готвене и рецептурник!
    Hug   bouquet

# 24
  • Мнения: 2 132
JeniB, откъде купуваш киноа? И какво е спирулина? Вид водорасло ли?
Tanyatais, JeniB, децата ви са щастливки Simple Smile . Менюто им е като в петзвезден ресторант  chef , приготвено с най-важната съставка - любов Heart Eyes  bouquet!
Спирулина е зелено водорасло. Взех го на прах. Има много  витамини и минерали в нея.  Киноа взимам от био щанда в магазина до нас. Виж на диетичните щанди или в био магазините.
Чак като в 5 звезден хотел не е Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 308
Дъщеря ми е на годинка и половина и винаги сама съм й приготвяла храната. Все още й готвя отделно, но често се случва да предпочита нашата храна, затова когато готвя за нас се опитвам да слагам по-малко сол, за да не е проблем за нея.

Примерното й меню за деня е следното:
Сутрин - зърнена закуска със сирене и масло (овесени и други ядки, кус-кус, царевични макарони, елда, просо)
Обяд - сезонни зеленчуци с месо и въглехидратна добавка (кафяв ориз, картофи, киноа, лимец, фиде, булгур и тн), готвя без сол и мазнина, често на пара, допълнително добавям зехтин и зелени подправки.
Следобедна закуска - кисело мляко, обикновено чисто. Рядко давам бишкоти или домашен козунак. Понякога прибавям пшеничен зародиш.
Вечеря - постно ядене, което овкусявам с кашкавал, маслини, подправки, масло

Плодове предлагам 2 пъти, отделно от храната. Сутрин 2 часа след закуската, следобед - половин час преди следобедната закуска.
Кремчета, кисели и др. не предлагам.

Засега най-вкусно още й е цоцането.  Grinning

Вчерашното меню беше:
Закуска - кус-кус с масло и сирене; плод - банан
Обяд - заешко с картофи, моркови,  домат, лимец, зелен лук, копър
Следобед - кисело мляко с бишкоти; плод - пъпеш
Вечеря - каша от коприва с кашкавал

# 26
  • Мнения: 3 066
Добро утро на всички!
Меню:
Закуска-сириъл с кисело мляко
Обяд: мусака с пуешко и тиквички;десрт-бананово смуутие
Вечеря: супа от булгур,зелена чушка,праз и гъби;десерт-кисело мляко домашно с праскови

# 27
  • Мнения: 101
детска кухия

# 28
  • у нас
  • Мнения: 5 740
за днес от детската кухня

супа, ядене с пилешко месо, и крем.

 Peace

# 29
  • Мнения: 682
За днес менюто беше - пюре от моркови, картофи, пащърнак и праз. Следобеда - пъпеш с овесени ядки.

Общи условия

Активация на акаунт