Фон дьо- тен с минерали?Кой да избера?

  • 14 275
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
Абсолютно никакви минерални фон-дьо-тени не са това (поне повечето, които сте изброили).
Смисълът на минерален фон-дьо-тен при чувствителна кожа е да няма съставки, дразнещи кожата, а не просто да се добави някакъв минерал наред с химиите и да се напише на опаковката, че е "минерален".
Модата тръгна от истински минералните фон-дьо-тени, изчистени от всичко, дразнещо кожата, които станаха доста популярни в чужбина. Оттам всички масови марки решиха да яхнат вълната, естествено продуктите им нямат нищо общо с истински минералните.
Аз ползвам тези двата (и двата без талк, който е основна дразнеща съставка и напоследък все повече става ясно, че причинява проблеми. вторият има само 4 съставки, възможно най-изчистен)
http://www.physiciansformula.com/en-us/productdetail/loose-powder/02449.html
http://www.ybskin.com/shop/yb_products.php?cPath=21_29&osCsi … 31ce8a69392b397f7

# 16
  • Мнения: 63
Абсолютно никакви минерални фон-дьо-тени не са това (поне повечето, които сте изброили).
Смисълът на минерален фон-дьо-тен при чувствителна кожа е да няма съставки, дразнещи кожата, а не просто да се добави някакъв минерал наред с химиите и да се напише на опаковката, че е "минерален".
Модата тръгна от истински минералните фон-дьо-тени, изчистени от всичко, дразнещо кожата, които станаха доста популярни в чужбина. Оттам всички масови марки решиха да яхнат вълната, естествено продуктите им нямат нищо общо с истински минералните.
Аз ползвам тези двата (и двата без талк, който е основна дразнеща съставка и напоследък все повече става ясно, че причинява проблеми. вторият има само 4 съставки, възможно най-изчистен)
http://www.physiciansformula.com/en-us/productdetail/loose-powder/02449.html
http://www.ybskin.com/shop/yb_products.php?cPath=21_29&osCsi … 31ce8a69392b397f7
Този вторият, който си показала го търся от повече от година(пусках и тема) и никъде не мога да го открия  Rolling Eyes
NBM, ако знаеш откъде мога да го поръчам те моля да ми пишеш  Hug  bouquet

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
Стефи, аз го имам от Канада, но случайно намерих къде се продава и в България. Само на едно място в София, козметичния салон, в който ходя. Ще ти го пратя на ЛС, да не стане като реклама.

# 18
  • Мнения: 651
След като една козметичка ме "разкраси" и се наложи да ходя на кожен лекар и да си крия раните...кожния ми препоръча:

Ползвах го 2 години Peace. Сега не смея да си сложа друг..., а в момента не мога да си позволя да си го купя пак и не слагам нищо  Peace

# 19
  • Мнения: 43
Взех най-обикновен-на Афинитон от Мейбълин.
Засега съм доволна ,но мисля да ползвам и някои от препоръчаните от вас . Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 901
След като една козметичка ме "разкраси" и се наложи да ходя на кожен лекар и да си крия раните...кожния ми препоръча:

Ползвах го 2 години Peace. Сега не смея да си сложа друг..., а в момента не мога да си позволя да си го купя пак и не слагам нищо  Peace

Този в Бг не съм го виждала  newsm78

# 21
  • Мнения: 651
reproche,
от Бг е (беше)  Peace

# 22
  • в провинцията
  • Мнения: 249
МНого добър е  Макс Фактор нечъръл минералс  .
[/quote]
На Мax Factor този фон дьо тен наистина е страхотен. Имам колежка със страшно проблема кожа, постоянно беше в пъпки и изприщвания, докато не почна да слага от него. Сега е с такава гладка кожа, нямам думи просто! И изобщо не личи покривния слой, все едно няма нищо върху кожата.

# 23
  • Мнения: 43
Зарибихте ме с този Макс Фактор.Хаиде да ми свършва този за да си купя въпросния. Laughing
Шегичка!Още утре ще го взема да пробвам. newsm03

# 24
  • Мнения: 184
Лятото не ползвам, но през есента и зимата - да, още един глас за този на макс фактор.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
На Мax Factor този фон дьо тен наистина е страхотен. Имам колежка със страшно проблема кожа, постоянно беше в пъпки и изприщвания, докато не почна да слага от него. Сега е с такава гладка кожа, нямам думи просто! И изобщо не личи покривния слой, все едно няма нищо върху кожата.

Има ли талк в него?

# 26
  • Мнения: 1
На Мax Factor този фон дьо тен наистина е страхотен. Имам колежка със страшно проблема кожа, постоянно беше в пъпки и изприщвания, докато не почна да слага от него. Сега е с такава гладка кожа, нямам думи просто! И изобщо не личи покривния слой, все едно няма нищо върху кожата.

Има ли талк в него?

Въпросът не е насочен към мен, но все пак ще отговоря - има Sad 
А на мен ми е интересно за фон дьо тена на физишънс формула - как ти се струва? ПОкривен ли е?

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
Мерси, значи не става.
Иначе за формулата - средно покривен. На мен ми е ОК. Имала съм течни, които покриват доста повече.

# 28
  • Мнения: 1
Мерси, значи не става.
Иначе за формулата - средно покривен. На мен ми е ОК. Имала съм течни, които покриват доста повече.
Аз не ползвам често фдт и май ще си остана с колорстей на ревлон, че е бетон, а и е първия, при който улучвам цвета  Thinking Иначе минералните звучат доста примамливо...  Sunglasses

# 29
  • Мнения: 2
След като една козметичка ме "разкраси" и се наложи да ходя на кожен лекар и да си крия раните...кожния ми препоръча:

Ползвах го 2 години Peace. Сега не смея да си сложа друг..., а в момента не мога да си позволя да си го купя пак и не слагам нищо  Peace
Моля те кажи от къде го купи и колко пари е

Общи условия

Активация на акаунт