Потене при малко дете

  • 3 351
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 650
Детето ми често се поти- докато спи, докато играе... Главата й става цялата мокра.
Дали е нормално? Има артрит, махахме трета сливица... Педито не ни обърна внимание за този проблем, но аз вече се чудя. newsm78

# 1
  • Мнения: 1 484
И  моя  син  много  се  поти.Много  пъти  съм  питала  докторката  и  тя  винаги   ми  отговаря  че  децата  са  със  недоразвити  потни  жлези  и  не могат  да  си  контролират  температурата.Не  знам  когато  тръгне  на  градина  как  ще  е  ,там  кой  ще  го  преоблича  и  ще  му  суши  косата.Не  съм  го  водила  никъде  другаде.Ако  се  притесняваш  заведи  я  ти  самата  да  се  успокоиш.Не  я  наобличай  много   и  по  леко  облечена  да  спи.

# 2
На сестра ми децата са така. Непрекъснато са потни, особено когато спят. Прави няколко пъти консултации и всички смятат, че няма нищо обезпокоително. Не се притеснявай!  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 819
И моят син много се поти,от малък си е така и особено когато спи.Забелязвам,че с порастването,скоро навърши 8г.,сякаш потенето намалява.

# 4
  • Мнения: 2 005
 ooooh! и ние от малки се потим ужасно ... Thinking Цялата му глава става вода , но не съм си мислила , че е проблем ... newsm78

# 5
  • Мнения: 33
i moq sin ima su6toto potene za koeto spomenavate.toi e samo na 5 meseca i kogato go vzimam ve4er da go kurmq vzglavnicata mu e mokra.i az ne sum se zamislqala dali naistina tova e problem.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
имаше и други такива теми...
и ние сме така-от бебе главата на сина ми става цялата мокра от пот-дори и зимата...с тениска,пуловер,яке и тънка памучна шапка главата му зимата е цялата мокра...искам да кажа,че не го навличам,ходи дори по-леко облечен от мен,а много се поти-докато върви,докато си играе,а ако тръгне да бяга,става мокър все едно съм го къпала...затова е с много къса коса,няма ефект,ама поне се подсушава по-лесно...
питала съм лекари-най-смисленото,което ми казаха беше,че се дължи на тип вегетативна нервна система...не било болестно състояние,няма какво да се направи...
все пак всеки случай е различен. Peace

# 7
  • Мнения: 657
Дъщеря ми е така, ужас направо.Понякога през ноща съм я преобличала.Особено по врата под косата направо мокро.Заради това потене и лятото я подстригвам максимално късо.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И дъщеря ми много се поти. И нашата педи ми каза, че някой деца са така.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 575
И моят син е така, и на мен казаха, че не е проблем. А забелязвали ли сте, когато са болни - дали се потят повече? Той сега ми беше с херп ангина, която мина, но гадната кашлица още я борим. Но през нощта го преобличам поне по 2 пъти. Не спи облечен, само по потник и гащи, завит с чаршаф и сме на отворен прозорец. На 5,5 год.  Tired

# 10
  • в полите на.... Балкана
  • Мнения: 129
Явно всички деца се потят.Моят син на 3.5 г. щом заспи и след 10-15 мин. гърба му е мокър и го преобличам.Завивам го и го обличам леко,но се поти.

# 11
  • София
  • Мнения: 53
И моят син ма същият проблем. От 3-месечна възръст започна обилно да се поти, бях се много паникьосала, на ден съм го преобличала по 10 пъти. Дори под блузчицата нощем му слагах тънички кърпи, и ги сменях, за да не стане вир вода. Ходих при какви ли не доктори, правиха му изследвания, но всички казваха, че това е нормално при някои хора. Сега е на 4 години и се поти само нощем , когато заспива.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз на ден преобличам по 5-6 пъти, през нощта по един път, защото заспивам и не ми се става постоянно.

# 13
  • Мнения: 1 650
Леле, колко много дечица !

# 14
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Дъщеря ми също много се изпотява.Като излизаме да играе винаги нося 3-4 блузки, тя милата направо капчици и текат от главата.За сметка на през деня като спи се поти много по малко.
Според лекарката ни това не е проблем, не е болест.

Общи условия

Активация на акаунт