Ноемврийчета 2005 - 28

  • 35 585
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 592
маик много добрни струваш ти. Дано дядо Коледа не те пропусне.

# 736
  • Мнения: 3 089
той вече ми се яви под формата на филков с кутийка с червен самсунг с капаче. добре, че филков се съгласи да взема евтин телефон, че вчера (1ви ден от собствеността) го намерих цял ден стоял отвън до колата. предният ми пък телефон 2 дни нощува в градината, докато изобщо разбера, че съм го загубила. добре че се сетих кога за псоледно бях говорила - в градината бях - чакаше  ме в една лехичка; и изобщо - разсеян човек съм, което хич, ама хич не е повод за гордност  Rolling Eyes
та за дядо коледа - яви ми се той вече, пък да видя дали ще успея да го убедя и за 3-4 рокли на мекс - не че имам партита, не че ми трябват също така, ама открих аутлета им и цените там са от типа - ела и ме купи дори да не ти трябвам  Wink.

# 737
  • Мнения: 152
Здравейте. Аз се преборих с меденките. Оставих 10 да оцвети и Кити довечера. Искам да кажа, че не са кой знае какво, но ги правих с бебе на ръце и съм горда от сепе си по този повод.
http://community.webshots.com/album/566112687xSVrKp
Майче, много благодаря за търпениет ои бързите отговори.

# 738
  • Мнения: 3 089
ихааааа - ама че са много! силно ръкостискане за ентусиазма и браво за успеха предвид бебето. догодина 3 дози  Mr. Green

# 739
  • Мнения: 9 902
бубо, браво, ето ти поредното доказателство как животът с две деца не е кой знае колко по-тежък Simple Smile

времето при нас е типично зимно  Mr. Green през последната седмица първо два дни имаше прашна буря, после два дни дъждове, които първо измиха и после разкаляха/колкото може да се разкаля пясък/ и сега тъкмо се е кротнало едно време с температури между 15 нощем и 25 градуса денем, и преди половин час прекапа незначително - догодина пак.

и нашето парти мина. Моите меденки пожънаха голям успех сред децата, понеже бяха шарени - повечето родители донесоха мъфини, пуканки, сокчета, неоцветени курабии. Падна голямо яде … 72;на/отзад се виждат и чешмите, няма тън-мън, след тоалетна се мият ръцете, а с очите си видях как при поканата за ядене децата първо се наредих на опашка да се мият и никой не протестира, нито изклинчи/. Най-сетне успях да снимам класната им стая - това са пожарната  … 98;ща, в гръб е Ясен, а горе вдясно се вижда крайчецът на едно табло, на което се изписва до колко може да брои детето. Това пък са … 76;ни, да се вижда.
После деца и родители правиха снежни човеци от отпадъчните материали, които и ние събираме и носим - разбрах и коя е гадже на Деян, но той не ми го е казвал, май майка й си го е харесала  Wink  всеки получи рисунка снежен човек на бузата, накрая за всеки имаше по един диск с детски песни, една от моите снежинки и торбичка с онези коледни сладки, които наскоро споменах, че са изрязвали сами. Вече опечени.

почна триседмичната ни коледна ваканция, вече направихме календар, по който да следим дните, маркирахме светлите дати като Коледа и Нова година, Деян реди географски пъзел и учи съседните държави  hahaha и кроим планове.

майче, на Джемма меденките май са по-лесни и по-известни  hahaha

# 740
  • София
  • Мнения: 830
Бубе, бравос!!!!! Цветовете са ти много ярки, това трудно се постига, с какво оцветява? Другия път малко повече сгъсти глазурата.

Тити, ще предложа да направим така с балони и рождените дни по месеци и в нашата група (поправка: да направя и да им ги занеса и да им ги налепя). Ще ви кажа дали съм успяла да ги убедя, мисля че ще претърпя провал. Хаха.

# 741
  • Мнения: 152
Елспет, оцветявах със степчета, а зеленото и жълтото с боя за яйца капсули. Но мисля да не давам на Кити да яде елхи.

# 742
  • Мнения: 453
Sissa, страхотна щастлива балеринка!

И Мина има някакво представление в неделя, ще снимам. Дано, де, че започна нещо да ме драска гърлото ми.....уффф, досада!
Но пък съм щастлива, че изпълних листите с желания на щерките. Само без домата, чушките и сливите. За фотоапарата много се чудя дали наистина имаме нужда. Защо да даваме 300-400 лв. за сапунерка, вместо да си ъпгрейдна най-после моето фотооборудване! Не съм ли слушкала тази година и аз?! Пък и мама с хоби, снимаща мама= кротка мама. Да се похваля, че открих прословутото коте - оказа се сладък моливник, с флоумастери дори се продава. Преди 3 месеца бяхме с Мина в магазина за дървени играчки до Ориндж и там го е набелязала, но не ми е мрънкала за него до момента. Странно, каква памет!

buba_katinka , прекрасни меденки!
маик, честит подарък! За роклите по тържествата - естествено, че трябва да бъдат накипрени госпоиците, имах си хас! Пусни снимки плс!
тити, много готина детска градина, но много дълга ваканция.

# 743
  • Мнения: 9 902
ваканцията е между двата срока, повечето учители са канадци и им е необходимо повече време да си идат довкъщи Simple Smile затова пък няма да имаме февруарска ваканция  Tired

като каза памет - деян понякога ме сащисва. Оказва се,че все пак знае стихчета, дето съм го учила...само че ги изръсва в някакъв си негов момент на просветление, не когато го помоля.
И помни някакви неща от София, както и от първия ни месец тук, днес ми разправяше  как сме идвали и на коя точно площадка сме играли, преди да се нанесем в апартамента....аз тогава изобщо не можех да схвана разположението на площадки и блокове......

# 744
  • Мнения: 592
Привет!

Да се отчета концерта на Ники мина безпроблемно. Малките балерини бяха просто невероятни. Толкова малки, фини - просто красота.Ето я балетната  … 86;ст Ники се държа повече от прилично. За моя огромна радост се зареди с настроение. Честно казано мислих че няма да се справи. Но тя ме шашна с "професионалното" си отношение към танца. Човек да се ненадява.

И аз за паметта да ви кажа една история. Беше минал вече месец и повече от сватбата и Ники една вечер съвсем не очаквано като изтърси: Тати, ти нали ще обичаш мама в радост и болест, ще се грижиш за нея и ....докато смърта ви раздели?" ние напарво паднахме. малко след това бяхме гледали записа от церемонията и установихме, че тя дословно цитира половината реч на водещата. #Crazy

тити - хубава стая и на мен веднага ми допадна идеята с рождените дни, но 99% съм сигурна че няма да я прокарам в нашата ДГ. Впредвид каква борба беше да им направя сносни етикети с имената на смотаните бели шкафчета от 65год.

Последна редакция: сб, 19 дек 2009, 11:28 от Sissa

# 745
  • Мнения: 453
Да, именно заради потресаващата памет на малките записах моите хубавици на английски. Поне нещо смислено да запомнят без много зор.

Дядо Мраз ни посетил вкъщи, докато сме спяли. Най-много се харесаха роклите. Мазаха се с гримовете, играха с фермата доста. Имаше един доста интересен подарък, от който Мина е във възторг - една платнена памучна торбичка, на която са нарисувани с контур таралежи, носещи плодове на бодлите си. Към тях - текстилни пастели и всичко за 6.00 лв. Вчера с огромен кеф ги оцвети. От мен се иска да ги фиксирам с ютия и да се надяваме, че цветовете няма да паднат. После - с таз еко торба ще ходим на пазар!

За балетните изпълнения на Мина - вчера и беше галаконцерта. Мина ходи на балет в ДГ, но не супер редовно, та се шашнах от резултата! Мина нямаше рокля като на Ники. Повечето момичета бяха с някакви пачки под наем, ние бяхме едно от малкото изключения с наша си рокля, съвсем семпла при това. Чудех се, дали Мина няма да се разстрои, но тя демонстрира завидно самочувствие. Само така! Grinning Галка се тръшкаше, че няма рокля и не може да се включи в танца.
Та, Мина ми се стори като порцеланова кукличка.
А движенията и - завършени, изпипани, грациозни, няма детско маркиране.
Ще сложа снимки след малко.

Ето:
http://gorgonbg.multiply.com/photos/album/38/38

Мина не ще да е балерина, а художничка и певица. Оцветява дълго и упорито, чак докато и се разранят пръстите от моливите и идва разревана да и слагам лепенки. Казах и, че трябва мн. да репетира, за да стане певица и за целта докато рисува вие сопраново по половин час импровизации. Пада си по хорови изпълнения, мн. хареса песните в "Сестра Акт", но нали аз съм екс-хористка, то е ясно! Simple Smile

# 746
  • Мнения: 3 089
само така!
кукла - снимки от синя принцеса петра нямам, защото батериите скапаха фотото - разтекли се в апарата и фотото вече не работи. ще купуваме ново. ура - най-накрая ще имам добър апарат. е, някога де - не тутакси  Wink

при нас дядо коледа вчера мина 2 пъти - веднъж сутринта и веднъж вечерта - демек, имахме 2 детски коледни партита. подаръците бяха харесани - сега са семплите - всички деца получиха готини 10-сантиметрови кокили (приличат на малки саксийки с въженца за захващане), петра малки куклички за куклен театър с пръсти + нещо като режисьорска камера, а камен - лък с дунапренови стрели + 'лет' = самолет, но всъщност хеликоптерче от плеймобил. голямо дране на хартии падна, голямо писукане, голямо щастие. утре дядо коледа ще идва И в яслата, а после и в сестрата на филков, така че ни очаква още по-голямо дране и още по-голямо писукане.

новото от петра - имаме потвърждение за плуването на пипа. чух се с треньорката и тя склони да я поеме, нищо че е на 4 години, така че на 8ми януари, ако детето е здраво, ще започне с уроците по плуване. вече купих шапка и очила, които поредният дядо коледа ще донесе, но забележете - купих ги ярко-ясно-сини, за да може да минат към камен, ако/когато петра се разреве от плуването  Mr. Green така де - от новата година натам очаквайте петъчни доклади по въпроса с плуването  Wink
новото от мен - и а зполучих първите си коледни подаръци - вече имам 4 чифта ръкавици - вишневи, бежови, чени и сиви, така че сега мога да ги губя на спокойствие и колкото си искам   Laughing  освен това получих и чудна рокля на мекс, а също и още по-прекрасни, великолепни, изчанчени, невероятни, разкошни и умопомрачителни обувки на irregular choice. слава богу, и двете бяха намалени- едното от аутлета на мекс, а другото по божии някакви причини - вярвам, че в противен случай нямаше да получа нито едно от двете. така че имах късмет може да се каже.  сега остава и да намеря повод, при който да умопомрачавам с новите си придобивки. не знам кога ще е. но може би една нова рокля и едни нови обувки могат да станат добра причина за бурно и пищно празнуване на годишнина от сватба. ще помисля малко и ако не намеря друг повод, може би ще организирам този   bowuu

# 747
# 748
  • Пловдив
  • Мнения: 392
Четаа, гледам снимки - момичета чудесни меденки;
Кукла, чудесна е Мина!
Сисса, твоята балеринка - също!
Маик, честити да са ти пдаръците, със здраве да си ги ползваш!
Тити, много ми хареса обстановката в училището на Деян! Много светло и свежо.

Нашата одисея с дупето на Росен продължава - след почти месец, в петък педи ни прати на хирург, а днес бяхме на преглед при док, който му забели пишката - много е благ човекът; прегледа го и каза, че росен няма хемороиди, а му е сцепена лигавицата в дупето; предписа мазило ( ново ) и по 1 к.л. течен парафин, НО ни прати на детски хирург в УМБАЛ;

Надявам се скоро нещата да се оправят, че взеда ми идва нанагорно - работата, вкъщи, таткото още без работа, дребния .... ooooh!

Днес беше коледното тържество в градината - получи си Бакугана, конче с батерии, трансформер, който става на джип хамър - дечко е доволен Simple Smile

хубава вечер на всички!

# 749

Общи условия

Активация на акаунт