Ноемврийчета 2005 - 28

  • 35 594
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 089
eeххх, и аз като елспет да кажа, че искам форма за снежни човеци...

тити - при теб как върви курабийстването? ще щракнеш ли?

днес ще пакетирам и последните меденки, къщи и курабийки. мисля, че общата калкулация вече подмина 700 лева по цени на 100 грама сладки, като инвестицията надали е повече от 50-60 лева. снощи се втрещих, като видях на витрината им моя АКК на цена от 29 (или 39 - не помня) лева броя! напомням, че у дома имаме вече 4  Wink 'баси - тия хора са полудели!: само това мога да кажа...

# 721
  • София
  • Мнения: 830
... вече 2ра седмица нямам гсм...
Може би за това нямаш поръчки  newsm53
eeххх, и аз като елспет да кажа, че искам форма за снежни човеци...
И нтересно и аз щях да кажа същото  Joy
Диди, хубави са много снежните човеци.

Тазгодишните ми меденки ще са снежинки в купчинка по 3 или 5 (в зависимост колко обичам човека Mr. Green) вързани със сатенена панделка (още не съм ги купила).

Лек ден и после пак ще се включа.

# 722
  • Мнения: 9 903
о, аз не мога да се сравнявам с вас, майсторки на меденки   chef
моят първи опит е отпреди час и изглежда тъй: http://photos.streamphoto.ru/c/0/7/5e0d46e4c3f511dc9b1581afeeb0170c.jpg
да речем, че ще задобрея до Коледа.

но пък аз се занимавам успоредно и с такива неща: http://photos.streamphoto.ru/e/a/a/3c5fcf20b00748eb562dd7f1939e7aae.jpg че при мен ще вървят в комплект при раздаването.

маик, защо твоят АКК? За този АКК от готварския форум ли говориш или си имаш своя рецепта?

# 723
  • Мнения: 3 089
а, тоя от готварския - няма наново да откривам топлата вода я!
големи красоти!

елспет - тц - те моите поръчки идват по мейла. затуй и имаме нареждане да си го проверяваме х 10тина пъти на ден  Simple Smile

# 724
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444

eeххх, и аз като елспет да кажа, че искам форма за снежни човеци...
И нтересно и аз щях да кажа същото  Joy

ами и аз искам същото  Joy ... айде ще ви светна как ги правих без формички... , разпечатвате си картинката ей от тук http://star.krokotak.com/k/kart/i/2009112600003, изрязвате я с ножичка и след това обикаляте с остър нож около нея по тестото. Естествено, много е пипкаво, ама който няма форми ....

Тити, ама твоите меденки са си много красиви. Моите формички са същите дребосъци и резултатите ми са доста по-слаби. А с тия красиви снежинки ще изненадаш пустинните хора  Grinning

# 725
  • Мнения: 1 288
моите меденки свършиха вече  Confused при болно дете и мъж вкъщи това е резултата- непрекъснати набези над чинията. добре, че поне ги щракнах за спомен. ако имам настроение, ще правя още. аз реших въпроса с глазурата като я направих само с пудра захар и вода. цветовете ги докарах от степове. така и не намерих бои- аз ли не знам къде да търся....
решено е- бебе аморе ще да е, оригинално. тръгвам към хиполенд, докато не съм размислила. мислех да поръчвам онлайн, ама някой може ли да ми обясни защо всичките цени са с поне 5 лв. отгоре и таксуват 5-7лв. доставка  Thinking поръчваш за не-знам-колко-си стотин лева и пак ти начисляват доставка.
майче, направо завиждам за спокойствието. аз съм пристрастена към джиесема. не мога и 2 секунди без него.

# 726
  • Мнения: 11 818
Липсвате ми, ей.. Hug
Ние сме в София от около 2 седмици, в новия апартримент. Още е доста празно, и се мотат майстори, но ми е много хубаво, че сме си всички заедно и ми е едно такова.. вкъщи! Simple Smile Изключително приятно се отразява и на семейния климат и взаимоотношения, без телевизор сме още (е, можем да си пускаме iptv, но не искаме) и така вечер играем много и различни игри, място за криеница и подобни - много. До 21 ч. най-късно всички сме изкъпани и по леглата и съответно креватният ни живот разцъфтя направо, много ни е добре след този час нататък. Simple Smile
Юлиана ходи на градина, водим я с кола от Борово, но общо взето отнема също толкова минутки, колкото и когато ходехме пеша, а сега в студеното е още по-удобно. А да, гледа филмчета в колата единствено. В градината отново я записах на английски, приложни, балет, латино, като добавих и пеене, харесват и всички допълнителни дисциплини. Ходя всеки ден да я взимам със свито сърце  да не се е разболяла, дано посрещнем празниците здрави!

Влади е просто слънце, прибави и два зъба към пленяващата си усмивка, никакви проблеми не ми създава, през деня ми помага майка ми в гледането, че аз ходя по разни задачки и се прибирам да го кърмя. Още не съм го захранила, нещо не ми се занимава още, но е време, даже си има коледен лигавник, но може и за след НГ да го оставя.

Подаръци - Юлиана още не е заявила категорично желание в градината, а в писмото, което писахме двете поиска само батут (приемам предложения, маик, вашия Кетлер ли беше, доволни ли сте?) и за Влади играчка. Ще поръчам вероятно и малко красоти от Бухалчетата, от там имаме все страхотни неща, а и не ми се обикаля. Опитвам се да науча всички роднини, да ми дават пари за децата, а не да се чудя как да се отърва от поредния боклук, но нещо не ми се получава напълно. С нашите няма проблем, даже за р.д. на Юлиана купих каквото бях си наумила, опаковах и те й ги дадоха. Но свекърва ми често налита на някакви "красоти".

Завиждам ви на вкусотийките, които сте сътворили, браво на всички! При мен няма как да има развихряне, но ще гледам поне едни меденки да направим с Юлиана.
тити, много са хубави снежинките!
маик, имам май всички книги на Джоан Харис, ще гледам да ги събера из къщи и вили и ако искаш ще ти ги дам да ги прочетеш, повечето са така ароматни.. Аз напоследък си харесах Айн Ранд, много добре ми действа.
Диди, прелестни човеци, браво за старанието! Скоро те сънувах бременна!
Hug
Съжалявам за всички боледували, бързо да забравяте болестите! Много ми е хубаво да ви чета, исках на всяка да кажа по нещо, но пак ще се включа..
Милейди, Юка, Кукла, Били, Сиса, Олагрита, Сердика, Мики, Доминика, Аналето, Буба Катинка, Канеста и всички останали.. Hug Hug Hug

# 727
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444

Диди, прелестни човеци, браво за старанието! Скоро те сънувах бременна!
Hug
Шефът ми ще погине от размисли ако вземе та се случи точно сега  Joy  и без това сме в силно намален състав

# 728
  • Мнения: 3 089
маик, имам май всички книги на Джоан Харис...
и аз ги имам  Wink
и да, батутът е кетлер  Peace

# 729
  • Мнения: 453
Браво на майсторките на меденки!  bouquet

Днес купих роклята от Д.Мраз за Галка, но купих и 1 за Мина. (От аутлета на Юник, близо до Красно село. Имат намаления до 50%. Купувала съм си техни нещица и нямам оплаквания. Сега с тоз аутлет май ще им стана постоянна клиентка). Мина взе да се усеща за абсурдните си желания за подаръци и каза, че и тя искала рокля, но аз - много е късно вече, Д. Мраз е получил писмото, няма време да ушие. Рев. Аз - ще му звънна да ушие рокля вместо да прави дървено коте. Тя - а може ли рокля и коте? Няма отърване!

Чико рита, но не злобно. Кротко дете. Обърнал се е вече по посока на изхода. Чукнал 1850 гр. и 40 см. Ще се роди към 4кг. като Галка, а колко висок - не смея да предполагам.

Каките са мн. грижовни. Галка през 5 минути ми целува корема, гъделичка, говори и храни пъпа ми. Реакциите на Мина са на зряла, грижовна кака. Когато бях бременна с Галка изобщо не се държеше така. Та, няма да агитирам ноемврийките с 1 дете, но май от 4-годишните стават чудесни каки и батковци! Simple Smile А за 3 деца - хич не ми идва да агитирам, това си е вид лудост.

Всички като разберат, че чакаме момче започват да ни поздравяват как сме успяли най-накрая. Не сме правили 3-то, за да е момче, но се радвам на ситуацията. Но имам желание и за още едно момиченце...някой ден.

# 730
  • Мнения: 152
Здравейте. Много ви се радвам на красотите. Аз все не се наканвам да правя такива неща. Но май ще се засрамя и ще взема да спретна една доза.
Бебето започва да става непослушно. Не иск ада спи през деня, само по 15-20 мин, а и се спи. Гърчи се, сърди се, но не заспива.
Кити е на градина. Харесва и  не плаче, както когато се роди бебето. ходи с желание и един камък ми падна от сърцето. Тази година я записах на английски. Но казва, че не може да повтаря, но пък и е интересно.
Оставям ви, отивам да чет акак се правят меденки.

# 731
  • Мнения: 3 089
...аутлета на Юник, близо до Красно село ...
а къде, моля, е това?

странно, магазинът им срещу мола изобщо, изобщо не ме подканва да вляза. минавала съм, навярно десетки пъти от там и винаги съмс е чудила защо не искам да вляза в инак добре изглеждащия магазин. ама като казваш, че е гот, значи моето вътрешно убеждение нещо е в грешка. няма лошо да наникна там, а и в аутлета тоже Peace
което ми напомня да попитам някой знае ли къде е аутлетът на марикита. да, имали такъв, но не, не знам къде е Rolling Eyes

бубе, меденките са приятно занимание. и долу-горе стават бързо. е, после плескането отнема време, но винаги можеш да спреш като се размрънка бебето или пък да го правиш посред нощите (както аз предпочитам), за да не ти се пречкат деца и мъже  Peace

# 732
  • Мнения: 453
Аутлет Марикита:

"Намира се близо до Южния парк на малко забито място. Дано се ориентираш по карта, адресът май е кв. "Горе Делчев", бл. 260 (на приземния етаж е, директно от улицата/тротоара се влиза с малко сълби). Или поне като го гледам в бгмапс ми излиза на това място.
http://bgmaps.com/map.aspx?sid=b31c6ff3a3660f6a621cbd95805f4161&tip=1
Това е като идваш от парка и караш по Луи Айер, втората пряка вдясно и се пада на 20-30 метра напред от лявата страна.
Успех, дано е останало нещо за купуване (и още не са го затворили). Най-малкото преди месец имаше цял чувал страхотни чорапогащници по 4 и 5 лв." - ме насочи една мацка от другата отчетна. Нищо не си харесах обаче (ръст 110 и 98). Нямаше избор, а и не бяха толкоз чак ниски цените.

Аутлет Юник:
Намира се м/ду спирка Петър Берон на трамвай номер 5 и спирка Красно село. ПО посока планината Витоша вдясно, магазин под нова кооперация, на първа линия до булеварда. Има голям оранжев надпис. Купих бебешко боди за 4.90; чапарогащник за 3.90; супер официална бонбонена рокля Галка (сиво и розово) за 44 лв. (не е зимна обаче); официален сукман Мина (драматично черно-сиво-червено) за 34.00 лв, една блюзка Мина супер симпатична и романтична - 22. Иначе са по 80/60 лв. роклите им. Купувала съм на моичките мн. готски пижамки Уник - френски някакви с мечета, плюшени и памучни. Цените им бяха 22-20 и нещо лв., но наистина уникални. А онзи магазин и мен не ме влече, не обичам открити остъклени и осветени пространства - все едно се боя от снайперисти:)


п.с. видях, че съм писала "чапарогащник " Laughing

# 733
  • Мнения: 592
ох,  с тези меденки ме зарибихте, ако някой не го мързи моля да метне някоя изпитана и лесна рецепта.

Аз ей сега се върнах от тържеството на Ники. първо да кажа, че много се ядосах, когато онзи ден видях че на повечето деца им раздават стихчета, а на Ники не. Питам учителката и тя ми отговаря, че Ники ще танцува снежинка. Вътрешно ми кипна, щото на класическият балет пак ще е снежинка. От друга страна в градината не знаят за извънградинските занимания и нашата естествено е проявила желание да се изявява само в танците. Като родител ми се искаше да я видя изтопосана най отпред с стихче или да участва в пиеската. Примирих се , като я видях колко е щастлива от бялата рокличка. Всъщност това за което се ядосах, е че спомена от първото и тържество ще остане само в нашите глави. Батерията на фотоапарата издаде багажа и снимките станаха повече от ужасни на слабата светлина без светкавица. Мъжът ми записваше с камера и въпреки централното място, почти не е снимал Ники защото тя беше в начало то на образуваното П от деца. Както и да е за концерта от класическият балет на голяма сцена в петък  ще се въоръжим по добре с техниката.

# 734
  • Мнения: 3 089
ох,  с тези меденки ме зарибихте, ако някой не го мързи моля да метне някоя изпитана и лесна рецепта.
и тук съм я пускала (навярно няколко страници назад), но пак да копирам - тия дни пращах и имам готов текст:
'това е всъщност най-известната форумска рецепта. идва от чехия, където са богове в меденките и украсатат им.
ето я:
800 гр. брашно (ок. 4 ч.ч.)
280 гр. пудра захар
120 гр. твърд маргарин или по-меко масло (българското измислено е чудесно за тая работа)
5 с.л. затоплен/разтопен мед
2 яйца
2 жълтъка (белтъците се запазват)
2 ч.л. сода
2 ч.л. подправки - кориандър, канела, джинджифил, или пък директен смес от подправки за курабийки и меденки - продава се на места;
имай предивд, че от това количество излизат МНОГО меденки. обаче са и МНОГО вкусни, така че бързо свършват
смесваш сухите продукти (брашно, захар, подправки, сода);
разбиваш в купичка яйца + жълтъци + топлия мед;
мяташ ги в кладенче в брашното;
на късчета добавяш маслото или маргарина.
разточваш на 5 мм или по-малко
изрязваш форми
печеш 15-20 минути на 160-70 градуса върху сладкарска хартия докато краищата се зачервят леко (при мен 11 минути на 170 градуса, на вентилация, 2 тави на 2 реда)
глазури:
- белъчна - разбиваш 2та белтъка с няколко капки лимон на бавна скорост, после засилваш скоростта; добавят 150-200 гр. пудра захар - ПРЕСЯТА 2 ПЪТИ. ако не я пресееш, стават бучици; това се бърка докато сместа се стане като боза - хем да е летлива, хем да не е супер твърда. ако стане твърдо - добавяш лимонов сок, ако е течно - добавяш захар. добре е да се поразбие повечеко, защото инак захарта се утаява и влиза въздух, и после, като плескаш, по гланца стават мехурчета  е та с тая глазура можеш прoсто да мажеш върху меденките в бяло, можеш да я оцветиш с различни цветове (сладкарски бои или останали бои от великден) и да рисуваш, можеш да слепваш стените на къщата - абе много работи се правят. при всички случаи, тая глазура е като цимент - ако намажеш и оставиш 2 дни, меденката после има нещо като идеална захарна коричка, а под нея тестото омеква. можеш да рисуваш и с айсинг - сладкарски бои в тубички;

- шоколадова глазура - разбира се 1 яйце, добавя се 1 ч.л. вода, 2 с.л. какао и пудра захар за сладост. с това нещо се мажат меденките ОЩЕ ДОКАТО СА ТОПЛИ. ако глaзурата е много течна, после, когато я положиш, не прилича на шоколадова, а на нещо омазано. по тая причина точно аз действам само с белтъчна глазура'


днес пипа има коледно пари. събираха ни х 6 лева на калпак за участието на актьори, професионален дядо коледа и детски дискотек; пипа се понесе към ДГ цялата в тъмно син шифон с бухнала подплата и кадифено горнище. отпърво се опитах да я откажа, ама после се замислих - кога аджеба ще облече детето най-официалната си рокля, ако не на най-офицалното детско събитие в годината, което е коледното парти. ако сравним детските преживявания с тия на възрастните, то е честно да се призне, че за всяко коледно парти всяка жена си купува нов тоалет. не че аз ходя на такива, поради естеството на работата от вкъщи, но ако ходех, 100% щях да хвърлям луди пари имено за тоалет за коледнотопарти. та, разреших на петра да е принцеса. с още по-голямо задоволство се насладих на факта, че не е в розово, а в синьо. а за черешка, пипа поиска и много плитчици, които да се събират отзад, така че слетох 4 (търпението ми и ранният час позовлиха само толкова), хванах ги отзад с розово цветенце и стана феерия. в подобни моменти се чудя как такива магарета като нас с филков успяха да създадат такава прелест като пипа. жалко, че батериите на фотото протекохатия дни и нямаше апарат под ръка  Rolling Eyes подаръкът е розово пони с малка ездачка - нещо известно ще да е, съдейки по цифрата му. голямото пони, дето хрупа моркови, ще се яви на коледа. сега ще пакетирам самолет и за камен - ми не е честно днес дядо коледа да носи подарк само не петра - все пак и камен е по-слушквал по малко през годината  Wink
най-смешно ще бъде в неделя - тогава сме на 2 коледни тържества с 2ма дядо коледовци и с поредните общо 4 подаръка. голяма радост е за мен, че и двете деца обожават книжки - така хем имат подарък, хем е нещо смислено (в моите очи)  Peace

тити - как е при вас температурата? тук е същинска бяла приказка. преди малко щях да шамаросам няколко коли по баира на мола в посока надолу - хем съм включила 4ката, хем карам на 2ра с 20 км/час, хем колата поднася. 'ма хич ме няма с това шофиране, 'начи - по едно време надигах глава и си мислех, че задобрявам, ама последните месеци много лошотия набрах и с голямо отвращение се качвам в колата. уви, налага се всеки ден по няколко пъти да преживявам неудоволствието от шофирането. може пък по някое време сетивата да закърнеят и да посвикна  Rolling Eyes та, тити, как е климатът по оня край на света?

Общи условия

Активация на акаунт