ЯНУАРКИ 2010 - 9 тема

  • 14 333
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 460
За Олинт не се препоръчва при бременност мисля, защото като бях болна си спомянм че четох листовката. Аналгин също знам че не се пие
Дани за температура може да пиеш парацетамол- абсолютно безвреден е  Peace
За настинка- аз си взимах Коризалия. Също е хомеопатично и действа много добре. Пробвах и с Осцилококцинум, но на мен лично не ми помогна. За гърлото си пръсках няколко пъти Тантум Верде, но и то не е препоръчително. Смуках и Стрепсил- мед и лимон/ стига да не е ментол8
И последно за калицата ми помогна страшно много Саностол/ Благодаря на мамата, която ми го препоръча/ За един ден ми мина
Ако положението се влоши може да се пие и антибиотик- Оспексин или подобен
Хайде че много изписах  Blush

Оправяй се бързо  Hug

# 16
  • Мнения: 803
Честита ни нова темичка Simple Smile Все така да ни се увеличава отбора и да закръглим бройката поне на 100 бъдещи мами Simple Smile
Аз днес си направих егати фитнеса. Обиколих целия център поне 3 пъти, че имах задачки, но се възнаградих като си напазарувах някои нови дрешки. Взех си една рокля, една пола и една туника. Вече много малко неща ми стават; не за друго, не мога да ги закопчавам /ходя главно с панталони и дънки/. Иначе в краката /да чукам на дърво/ не съм трупнала кила.

А по този въпрос да ви питам: вие мислите ли да упражнявате някакъв спорт по време на бременността? Или ще заложите само на разходки? На мен ми се иска поне два пъти в седмицата да посещава фитнеса за някои леки кардио упражнения /работата ми е в офис, оставам доста често до късно и нямам много възможности за разходки/, като например ходене на пътечка един час, или степер, или кростренажора... Пък и с гирички от 1кг да поработя малко...
Вие какво мислите?  newsm78

# 17
  • Мнения: 326
Аз бях настинала на скоро, личната каза че всичко хомеопатично може да се приема. За гърлото си взех фитолор то е билково за смучене, на мен ми помага. За носа може стерилизирана морска вода, или течен вит. С
А относто животните, имам коте, което е свикнало да ми спи в леглото и изобщо не знам, какво ще го правя, защото много си го обичам и не искам да се разделям с него, но мненията по въпроса са противоречиви.
scorpionswind ти как мислиш да се справяш, в апартамент ли живееш?
Тарталета, Честито страхотно ти завиждам/благородно разбира се/
пожелам на всички останали скоро да се похвалим с наличие на комуникация.  bouquet

# 18
  • Мнения: X

Да, в апартамент сме. Таткото ще помага, че и кучето не ни е малка порода,ротвайлер  е. Макар че е доста послушен, вече рядко го извеждам сама. Иначе доста добра хигиена трябва, и ваксините и тн. Няма да е лесно май, ама при добро желание мисля, че ще се получи. Не искам да го оставям при роднини, много е привързан към нас, и знам че ще страда.  
 
П.П. не знам дали си прочела че не е хубаво ти да сменяш тоалетната на котето,ако може друг да го прави.

# 19
  • Мнения: 1
Ето ме и мен.Добре съм засега.на 8 трябва да ходя на ФМ та стискайте палци.Гледам че неразположенията отминават и много се радвам.
Обсъждали сте брака,аз съм за има си много предимства,просто ми беше писнало да ме питат по летищата ти каква си на тоя.
Относно покупките още мисля че е рано и чак към 7 месец сигурна ще почна,но не ми трчбват много неща имам от дъщеричката си.
Приятен уикенд ви желая!

# 20
  • Мнения: 39
Style честито ти ново поколение  smile3521 при вас наистина е много весело hahaha

Поздрави на Тарталетка за ритничетата на бебето!  Без да говоря на 100% , защото е много рано 12 г. с.  съм ,но 99% съм сигурна, че го усещам. Напоследък имах възможност доста да полежа и да анализирам движенията в коремчето си. Знам, че дори при втора (следваща) бременнсот към 14-15 поне се усеща.
А как ми се ходи ходи на разходка, но сега не ми дават след този фал, който направих  ooooh!

А днес ще гледам сама малката, която все още не може да се възстанови, голям зор туй ядене и е много отпаднала. Представете си колко ще лежа.
Хайде до скоро и се пазете   bouquet Честит празник на американците

Последна редакция: сб, 04 юли 2009, 08:19 от sugar_lady

# 21
  • Мнения: 0
Добро утро момичета!

Тарталета много се радвам за теб! Дано всички скоро се похвалим с подобни усещания.

Red tree честити ти дрешки, рокличката е много хубава.
Копнеж  честити ти нови дрешки и на теб.

Що се отнася до домашните любимци и аз не съм много наясно още какво ще правя с моето кученце. Той е малка порода, късокосмест е, но доста косми пуска. Иначе сме много привързани към него, и той към нас и не съм сигурна, че ако го дам на някой ще оцелее. Защото се е случвало да го дам на сестра ми, например за няколко дни и той не иска да яде. Прояжда след 3-4 дни, но все пак е при сестра ми, а ако го дам на някой не от семейството не съм сигурна.

Е стига съм ви отегчавала.

Приятен ден на всички!

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 360
здр-те,мамета
искам да ви попитам каксе чуствате?
на мен ми казаха че на този етап матката не се побира в таза и почва да излиза напред към корема  smile3504(съжелявам за аматъорските термини)  и мисълта ми е,че имам ужасни болки ниско долу,където е най-долнта част на корема и венереният хълм,някъде по средата,чуството е все едно някой ме е стиснал там и не ме пуска  smile3511,ужасно е,а и много често пишкам-на 10 минути някъде и имам болки при пишкането горе вляво
Онзи ден имах болки,непонятни за мен и отидох на частен лекар да ме прегледа и ми каза че имам контракции и ми предписа да пия магнезии(нутри маг),добре непонятните болки отминаха,но това стискане в долу на корема ме подлудява и не мога да разбера кога се получава,като съм на работа се е случвало.като си почивам и лежа-също
моля,ако някой от вас знае нещо по въпроса- да пише,възможноли е оттова че матката се измества(по-опитните да кажат)
и се сетих още нещо-говорих с 1 гинеколожка за ФМ и тя ми каза че било безмислено на този етап-12-14 седмица да ходя на ФМ,защото нямало съм да получа по-различни резултати,от обикновенния преглед,всимсъл на този ранен етап,ако искам да видя как се развива бебето-то щяло да се забележи и на обикновен ултразвук(мисля че така се казваше апарата,простете,ако пак съм в грешка)
ами това е от мен  smile3518 smile3506 smile3514

# 23
  • София
  • Мнения: 2 245
scorpionswind, valciria79, и аз имам куче. Не мисля да се разделям с него, той ми е първото дете.  Crazy Голям е към 32 кг., преди 1 седмица го кастрирахме и сега до чакам да се укроти малко. На 3 г. и е много див. Дано и това да стане. Извеждам го сама или по-скоро той ме извежда, защото ме разнася след него като балон, но какво да се прави.... Имахме един луд скандал за кучето, който прекратих с договорката да видим как кучето ще се държи с бебето и как ще вървят нещата, защото нашата беше точно като приказката за "Нероден Петко".  ooooh! На мнение съм, че когато взимаш някакво животно поемаш отговорност за определен брой години напред и в никакъв случай не бих постъпила с моето животно така. В крайна сметка точно това е причината да има толкова нещастни животинки по улиците.

П.П. Не целя скандали или заяждане, просто изказвам личната си позиция и мнение.

# 24
  • Мнения: 1 460
scorpionswind, valciria79, и аз имам куче. Не мисля да се разделям с него, той ми е първото дете.  Crazy Голям е към 32 кг., преди 1 седмица го кастрирахме и сега до чакам да се укроти малко. На 3 г. и е много див. Дано и това да стане. Извеждам го сама или по-скоро той ме извежда, защото ме разнася след него като балон, но какво да се прави.... Имахме един луд скандал за кучето, който прекратих с договорката да видим как кучето ще се държи с бебето и как ще вървят нещата, защото нашата беше точно като приказката за "Нероден Петко".  ooooh! На мнение съм, че когато взимаш някакво животно поемаш отговорност за определен брой години напред и в никакъв случай не бих постъпила с моето животно така. В крайна сметка точно това е причината да има толкова нещастни животинки по улиците.

П.П. Не целя скандали или заяждане, просто изказвам личната си позиция и мнение.



И аз подкрепям казаното  Peace
Ние имаме котка още много преди да забременя. Котката ни спеше при нас, но докато бях бременна с Александър тя се изнесе да спи на долния етаж сама. После не пожела повече да спи при нас. Към детето не е агрусивна, а сега дори напротив- постоянно бяга от него, че той я преследва  Laughing Естествено не й обръщам толкова внимание, но никога не съм мислела да се разделям с нея.
Разбира се ако по някаква причина се окаже че детето и котето не могат да живеят заедно/ напр. алергия/ ще търсим начин да я дадем на някой, но по мои наблюдения в повечето случаи децата привикват към животните  Hug

# 25
  • Мнения: 326
Red tree, така като гледам всички сме единодушни по отношение на животните все пак те са си член на семейството и scorpionswind и kakatasvrakata като ги чета не смятат да се разделят с любимците си, само ме притеснява, че котките май допринасят повече за развитието на алергии отколкото кучетата/за които даже се смята, че помагат за  обратното/
Arven моето коте се побърква да ми ляга в/у корема откакто съм бременна. Ляга отгоре и почва да мърка-за сега добре, но скоро ще почне да ми пречи, а е голям характер и не знам как ще го науча да не влиза в стаята. А и бебето като дойде, все пак ще спи там. Но ще направя всичко възможно разбира се.
mannuella и аз имам болки доста остри при това а когато не боли опъва, на мен ми казаха, че като няма отлепване няма страшно. Предписаха ми но шпа и лежане. Ако му нямаш достатъчно вяра на този лекар, моето мнение е да се консултираш и с друг. Все пак сега е най-важно да си спокойна!
Прекрасен ден и повече усмивки на всички  newsm51

# 26
  • Мнения: 9 488
mannuella не знам колко са ужасни болките, но не е нормално да ги имаш, и най-добре иди на преглед Peace
Въпреки че не съм гинеколког и изобщо доктор, смело заявявам, че гинеколожката, която ти твърди, че няма смисъл от ранна ФМ  може да си скъса дипломата...а ако иска да я ползва, бива да си опресни най-малко знанията Naughty
Знам че звуча карайно, но наистина се ядосвам на такива "компететни доктори", със знания от учебници издадени от 60-тте и не мръднали пръста си да са в час с новостите-ами дори напротив-отричат ги! ooooh!


Няколко пъти писах що е БХС и ФМ и кога какво и защо се прави..няма да се повтарям...

Както вече няколко пъти писах на първа страница на темата ни има доста инфо относно бременността, изследванията, и ред др неща...в основния сайт бг-маммма /преди да влезнете на "форум"/ също, отделно има гугъл.....
Моля ви четете! Това е единствено във ваша /наша/ полза! Peace

# 27
  • Мнения: 366
Животните са си голяма грижа, но се отплащат хилядократно.
Когато забременях за първи път, имахме 15-годишно куче, което гледах от ученичка, а после и мъжът ми се привърза към него. Дадохме го на майка и татко в 6-ти месец на бременността ми, понеже правихме ремонт и прахолякът беше неописуем и той обираше всичко. Мислехме да си го приберем, малко след като родя и посвикна с грижите за бебето, но той почина малко след като родих.......още ми е мъчно, но все пак си беше старо куче. Сега момичетата много искат кученце, едвам склоних да са зайчета, че все пак не се разхождат и когато искаш си стоят в клетките, а не са постоянно навсякъде - ще си ги гледаме и с новото бебе. А куче съм обещала като порастнат малко повече Simple Smile
Миналата Коледа пък подарихме на момичетата 160 л. аквариум с големи рибки, така че и това е поредната за мама и татко грижа, но важното е децата да са щастливи, да не говорим, че им се отразява добре да се грижат - винаги ми помагат, като храним рибките и слагаме сено, вода и храна на зайчетата.
В момента е голяма радост за бебетата, буквално празник, ето щракнах ви да видите новороденички бебоци: http://smilestyle.multiply.com/photos/album/25/25#1

# 28
  • Мнения: 9 488
Style супер са ви бебетата Heart Eyes
Иначе родителите им от декоративните зайчета ли са? Бях чела мнения на имащи, че доста хапели и това ме отказа да взимам на синковеца Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 366
Да, декоративни са: http://smilestyle.multiply.com/photos/album/24/24#11

Хапе само Сивчо, при това само, ако децата прекалят с мачкането. Мен лично не ме хапе, но те наистина нямат мярка в игрите. Белчо и Кара са милички и добрички, така че е по-скоро въпрос на късмет на какво зайче ще попаднеш. Аз си ги избирах по продавача, тъй като ги взех направо от развъждащия, а не от магазин и исках да е мил и чист. Много съм доволна в крайна сметка, запълват нуждата от жива играчка у дома, но определено тези ми разкази не са за тази тема, а за по-големи дечица, така че съжалявам за лиричното отклонение, но нали сме горди собственици на бебоци Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт