Кощунство ли е плановото секцио?

  • 2 485
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 382
А и бебето много повече се мъчи при нормално раждане (особено ако е някое продължително и мъчително). Така че споко Hug
А в твоя случаи това е и най-доброто решение и за теб и за бебчо:)
И скоро да се похвалиш с едно красиво, живо и здраво бебенце baby_neutral

# 16
  • Мнения: 8 769
Първия път родих 23 дни преди термина - спешно секцио. Така го водеха поне. Ами, при обстоятелства от миналия и по-миналия век, може би двете с принцесата нямаше да сме живи. Нямаше да го има и принца - 14 дни преди термина-не чак толкова планово секцио.
Не, не е кощунство секциото. Много си е гот даже! Grinning

# 17
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Недей с такива самообвинанея от сега. Имах една позната, която роди с планово секцио, за да не й станело дупето по-голямо след евентуално нормално раждане. Ей, на това пак не му викам кощунство, щото изборът си е личен и се определя от ценностите ти до някъде. Това не я прави лоша майка изобщо и сега също си е много грижовна даже... а като има медицински основания за секцио, според мен е направо задължително и въпроси от сорта са изцяло неоснователни Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 978
Привет на всички!
Тези дни ми предстои планово секцио /уж имам "плацента превиа", въпреки че се чувствам добре/, и все по-често ме гонят едни такива мисли....дали не е кощунство да извадим бебето от топлото му и уютно местенце ей-така отведнъж...дали няма с нещо да навредим така....?
Ще чакам мненията ви....въпреки че всичко е решено вече..... Confused
Много ми е объркано...... Confused

И да добавя - това ще е с 10-15 дни по-рано!....Ккаво мислят тук майките, родили вече по този начин?

Уж, не уж..плацентата може и да се вдигне, а може и не!
При мен се вдигна, но пък бях и съм Wink с тесен таз.
И при мен както при Сърдечко, бебенцето ми беше с увита пъпна връв 3 пъти #Crazyоколо вратлето....
Радвам се и не съжалявам и секунда дори за секциото.

Успех и не му мисли чак толкова....  bouquet

# 19
  • Мнения: 1 381
А защо ти се струва по хубаво да се извади с пресована главичка през 10 сантиметрова дупчица Grinning
Предполагам си се паникьосала от предстоящото събитие и затова са те налегнали такива мисли Hug Не мисля, че нормалното раждане е по- малък стрес за бебчо Cry

хайде сега без глупости. няма такова нещо.

А иначе не мисля че е кощунство ( тази дума е доста неуместна) все пак се касае за човешки живот - твоя и на бебо, Не се паникьосвай не си нито първат нито последната - Съвсем нормално е да е 10-15 дни по-рано, защот иначе има опастност ако си тръгне само и слезели в родилните канали- няма врущане на назад и трябва нормално да го раждаш.

# 20
  • Мнения: 796
Въобще не е кощунство.  Аз също имах такива мисли, но в крайна сметка това е най-безопасно на бебо, нали! Не го мисли.

# 21
  • Мнения: 4 091
А защо ти се струва по хубаво да се извади с пресована главичка през 10 сантиметрова дупчица Grinning


стига де! това е нормалният начин все пак! нека да не плашим нераждалите още мами, защото въобще не е толкова страшно!

по въпроса: в никакъв случай не е кощунство, при теб е задължително!

# 22
  • София
  • Мнения: 2 045
Здравей,
Първо искам да ти кажа, че според мен думата"кощунство" се отнася за смърт/жертвопринушение, а не когато се налага да спасиш човешки живот. Плановото секцио все повече навлиза в съвременния живот. Аз родих по този начин и изобщо не съжалявам.Ако сега трябва да избирам пак бих постъпила така. Единствено ми беше малко криво малко за датата(защото се избира предварително), колкото и смешно да звучи Embarassed Това че са ти казали 10-15 дни преди термина-такава е практиката.Лекарите трябва да се застраховат да не би бебо да реши да излиза по-раничко и тогава от планово да стане по спешност. Мойта девойка явно си хареса датата, която бяхме избрали, защото реши да си излезе сама 7-8ч преди заплануваната операция. Има и още нещо, което не си споменала, но може да те притеснява-въстановяването- изобщо не е толкова страшно, колкото го описват. Но все пак всичко си зависи от човека-аз след 20 дни мъкнех тежките торби от пазара, без изобщо да се сещам че съм оперирана. И последно- коликите и кърмата-нямат нищо общо с цезаровото сечение - според мен разбира се.Стана дългичко, но се надявам да съм помогнала.
Леко раждане и скоро да се похвалиш с най-сладкото бебче  bouquet

# 23
  • Мнения: 319
Айде бе, кощунство! Как пък не! Много, безумно много обичам Криси, обичах я и преди да се роди, преди изобщо да я има дори и като зрънце - исках да си имаме бебе и само чаках удобния момент. И точно затова реших да е секцио. Беше със седалищно предлежание, не пожела да се обърне, а като ме срязаха планово, казаха, че матката ми е твърде малка и добре, че не сме чакали да се обърне, щото просто е нямало да стане. Дай сега да се изтормозим до пълно изтощение - и ние и бебето, само и само да е нормално. Бъди спокойна! Всичко ще е наред1 Като се роди дребосъкът, хич няма да си мислиш за такива работи и да се обвиняваш - няма да имаш време. Сега явно ти е доскучало вече и ти минават такива самообвинителни повеи през главата! Успех!

# 24
  • Мнения: 5 790
А защо ти се струва по хубаво да се извади с пресована главичка през 10 сантиметрова дупчица Grinning

 newsm10 newsm10 newsm10 smile3501 smile3501 smile3501

Браво!!! А аз си мислех, че съм единствената, която смята така!
От първия ден на бременността си смятах, че трябва да родя секцио! Докторът ми до последно настояваше, че е по-добре нормално, но аз направо му тропах с крак, че искам операция. И добре че така и стана - 3 дни преди деня за планово секцио, се оказа, че съм с много тесен таз и не мога да родя и 2 кг бебе, а Вики се роди почти 4. А след като я извадиха, видяха, че е била тръгнала с ръцете напред. Нали се сещате, какво щеши да ми се случи, ако бях родила нормално! Преди време една майка тук /извинявам се, не помня коя/ беше написала, че нормалното раждане е раждането секцио. Горещо я подкрепям. Нали все пак медицината напредва, защо да не се възползваме от това?

Последна редакция: вт, 30 авг 2005, 18:18 от aleks1

# 25
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
...нормалното раждане е раждането секцио. Горещо я подкрепям. Нали все пак медицината напредва, защо да не се възползваме от това?

и нормалното оплождане е "ин витро"...така, де...

# 26
  • Мнения: 1 107
Не е кощунство дори секциото без показания, а в твоя случай - момичетата са го написали ясно  Simple Smile
Смятам така, въпреки че раждах нормално и съм много доволна.
Важно е да се роди здраво бебе, няма значение как!

# 27
  • sofia
  • Мнения: 562
...нормалното раждане е раждането секцио. Горещо я подкрепям. Нали все пак медицината напредва, защо да не се възползваме от това?

и нормалното оплождане е "ин витро"...така, де...
Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Greenей това ужасно ми хареса!

# 28
  • Варна
  • Мнения: 440
Е ако е така аз доброволно направих това кощунство и родих със секцио по желание  Rolling Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 5 828
Не е разбира се  Naughty
Особено щом в твоя случай явно става въпрос за жизнено необходимо секцио.

Общи условия

Активация на акаунт