Кощунство ли е плановото секцио?

  • 2 486
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 616
Не виждам нищо кощунствено в секциото- независимо дали е по желание на майката или по  медицински причини. А това за "пресованата" главичка на бебето най-искрено ме разсмя! Мога да ви уверя, че "пресованата" глава на нормално роденото ми бебе изглежда твърде добре. И ако някой ден имам друго, възнамерявам пак "пресовано" да го родя! Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 31
  • Мнения: 1 215
Напълно те разбирам как се чувстваш, защото и аз бях на същия хал. Толкова се притеснявах, че имах чуството, че ще умра! И аз родих планово секцио 2 седмици по- рано.
Какво ти кощунство, за бебето по- принцип казват, че е по- добре, т.е. не изпитва болката от преминаването през теб. Освен това, риска от очни инфекции е по- голям при нормално раждане, докато при секцио е сведен до минимум. Абе има си преимуществана, но след това ще те боли и то доста..... Поне 3-4 дни.
А по въпроса, че е планово- аз лично те съветвам да оитдеш някъде на бар, просто излез някъде и стой до късно, така и так аняма да спиш ноща преди това. Аз така направих и съм много доволна, защото иначе можеш да с епобъркаш

# 32
  • Мнения: 3 550
Навремето и аз се тръшках, като ми казаха, че трябва да раждам със секцио. Не исках да ми го вадят от корема като Пришълеца, но се примирих. Мисля, че няма нищо по-хубаво от нормалното. Иначе, с тая твоя превия рискуваш неговия и своя живот, а това е по-голямо кощунство. Не си трови живота с такива мисли, а мисли позитивно за бебчо. Плановото секцио не те прави по-малко майка.

# 33
  • Мнения: 1 312
...нормалното раждане е раждането секцио. Горещо я подкрепям. Нали все пак медицината напредва, защо да не се възползваме от това?

и нормалното оплождане е "ин витро"...така, де...
Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Greenей това ужасно ми хареса!
rotfImbo rotfImbo rotfImboМдааа,и на мен!Въпреки,че винаги ми е звучало неуместно да се нарича нормалнораждане!Не е ли по-приемливо да се казва естествено Thinking?Щото иначе звучи така,сякаш секциото е ненормално Sick?!А в случаи като този,когато има необходимите медицински показатели,въобще няма място за самообвинения!!!

# 34
  • Мнения: 1 312
Не исках да ми го вадят от корема като Пришълеца
Лелеее,мислех,че само аз си правя подобни асоциации Embarassed!Успокои ме-значи не съм сама Laughing!

# 35
  • Мнения: 53
mili boje, kakvo ko6tunstvo li, ta spored men e ko6tunstvo 4e vse o6te jenite rajdat normalno, zashto si pri4iniavat tova?Aз изобщо не разбрах че съм раждала, чувствах се супер и бях щястлива доволна не се пънех с часове и ...боже благодаря че медицината се е развила толкова

# 36
  • Мнения: 1 616
mili boje, kakvo ko6tunstvo li, ta spored men e ko6tunstvo 4e vse o6te jenite rajdat normalno, zashto si pri4iniavat tova?
Изи, съмнявам се, че нарочно си искала да обидиш някого, но постинга ти звучи наистина обидно за майките, родили по нормален път. Не си ли се замисляла, че щом все още жените раждат нормално, значи има защо? Не искам да изпадам в подробности за предимствата на единия или другия вид раждане, но в болницата, в която раждах, всички гинеколози бяха категорични, че до секцио трябва да се прибягва само по медицински причини. Именно лекарите ме убедиха да се пробвам с нормалното раждане, макар че имаше съмнения, че може да се наложи секцио заради тесния ми таз. Но като жена, минала през "ада" на болките, не мога да упрекна онези майки, които са решили да си ги спестят. Аз самата по време на контракциите се заричах, че никога повече няма да се подложа на това, но след раждането бях сигурна, че ако раждам отново, ще е по същия начин! Така че трябва да сме благодарни на медицината не само за секциото и епидуралната упойка, но и за правото на избор! Всяка майка решава как да роди детето си с оглед на неговата и своята безопасност. И ако все още раждаме нормално, то е не за да се бием в гърдите какви сме героини, а защото сме убедени, че това е най-добрият вариант за нас! Същото важи и за родилите секцио! Затова за мен думата "кощунство" и в двата случая е неприложима!

# 37
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
mili boje, kakvo ko6tunstvo li, ta spored men e ko6tunstvo 4e vse o6te jenite rajdat normalno, zashto si pri4iniavat tova?Aз изобщо не разбрах че съм раждала, чувствах се супер и бях щястлива доволна не се пънех с часове и ...боже благодаря че медицината се е развила толкова
Наистина тези квалификации звучат обидно,още повече,че изобщо нямаш представа какво си причиняваме раждалите нормално,тъй като не си го изпитвала Rolling EyesГледам да не се ядосвам от недомислени постинги,ама някои са прекалени Rolling Eyes
Няма нищо кощунствено нито в единия,нито в другия начин на раждане.
В твоя случай секциото е по показания,защото иначе има твърде голям риск и за теб,и за бебето - радвай се,че навреме сте го разбрали и взимате мерки всичко да завърши блогополучно.Гледай го от тази страна,че го правиш заради бебо,за да му осигуриш  безопасен старт в живота - и не се обвинявай за нищо Grinning

# 38
  • Мнения: 6 315
mili boje, kakvo ko6tunstvo li, ta spored men e ko6tunstvo 4e vse o6te jenite rajdat normalno, zashto si pri4iniavat tova?Aз изобщо не разбрах че съм раждала, чувствах се супер и бях щястлива доволна не се пънех с часове и ...боже благодаря че медицината се е развила толкова


Боже, колко мъка има по тоя свят, боже!

Отивам да си чукам главата сега, за това което си причиних!

# 39
  • Варна
  • Мнения: 4 295
mili boje, kakvo ko6tunstvo li, ta spored men e ko6tunstvo 4e vse o6te jenite rajdat normalno, zashto si pri4iniavat tova?Aз изобщо не разбрах че съм раждала, чувствах се супер и бях щястлива доволна не се пънех с часове и ...боже благодаря че медицината се е развила толкова


Abe izi,ти изкара най-естественото нещо ненормална работа.Недей така,моля те,тук четат много бременни,които смятат да раждат естествено,ще ги наплашиш момичетата.А и от къде знаеш какво си "причиняват" или от приказки само го разбра,а? Whistling

# 40
  • sofia
  • Мнения: 562
иска ми се да питам как може след един така конкретен въпрос да се започват такива дебати, и напатки към естественото раждане?
един Господ знае кое е по-добрия вариант!всеки си тегли към собствената черга, но в случая няма кого да убеждавате кое правилно и кое не!
и двата вида раждане носят рисковете си и болка, но да се говорят подобни глупости за пресовани главички на бебенца и т.н. е доста повърхностно!
и на края както едно майче беше отбелязало всички раждания са нормални--и секциото и естественото! Simple Smile

# 41
  • Мнения: 8 505
По въпроса-не!Нито плановото,нито това по собствено желание.
За протокола-родих нормално.

# 42
  • Мнения: 346
А защо ти се струва по хубаво да се извади с пресована главичка през 10 сантиметрова дупчица Grinning

 newsm10

След като науката и напредването на медицината ти предоставят толкова лесен за теб и бебето начин, последното да се появи на бял свят, за какво кощунство говорим newsm78

# 43
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Дежурният спор- нормално или секцио!?!
Родих с планово секцио едното в 37, другото в 38 г.с. Секциото спаси живота на децата ми и моя също. А ти би ли предпочела да излагаш на риск бебето си?
На бебето нищо няма да му стане като го извадят изведнъж. Що си мислиш, че ще му е по-добре да излиза бавно през тесните родови пътища?
Леко раждане (защото секциото все пак е раждане, въпреки че някои не смятат така) и бързо възстановяване!

# 44
  • Мнения: 421
Не виждам никакво кощунство. Така или иначе от болките няма да се спасиш, както и да раждаш. За детето си има и предимства, има си и недостатъци. Така е и за майката...но си е все раждане:)Simple SmileSimple Smile Освен това като си видиш бебчето, всичко това престава да те вълнува...нали целта е именно тази...да се роди детенцето...на кой му пука за начина...
За протокола: раждала съм и по двата начина. Wink

Общи условия

Активация на акаунт