Аз не изневерявам!

  • 15 045
  • 183
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
А леле, аз по тез темички не пиша по принцип ама сега ми се ще. Shanna, права си за много неща, но най-вече си доста попарена и си решила че като застанеш на другата страна и вятърът ще те духа по друг начин. А дали е точно така? Права се че на мъжа не трябва д аму се опъват юздите, но не ти ли става свито на душата като си представиш само как гали тялото на друга както твойто .....

# 46
  • Мнения: 3 057
От разясненията които даваш за думата "моделирам" ми изглежда единствено като манипулативно контролиране с цел да го промениш, да го направиш различен от истинската му същност, което често е невъзможно или има временен успех, освен ако не става въпрос още за подрастващи. Дано имаш успех. Аз не бих разчитал на дългострайността на такава връзка в която единия манипулира другия уж за общото добро.

# 47
  • Мнения: 526
Shanna, на мен ми се струва, че не ти моделираш него, а той моделира теб. Следваш приказката "след като не мога да имам това, което харесвам, тогава ще харесвам това което имам".
Не мисля, че би се отказала от варианта той да ти е верен. Но понеже не можеш да промениш факта, че не е, си се моделирала сама себе си. Казваш си - "така е нормално, така е по-добре"....защото не искаш да признаеш пред себе си, че това те огорчава. Защото ако имаш чувства към този човек, определено няма да ти е безразлично.

Относно жената на брат ти - трябва да знаеш, че през бременността жените стават много различни, заради хормоните. Това много влияе на настроението, психологичното състояние и респективно на реакциите на жените.  Брат ти е трябвало да бъде може би малко по-запознат с тия неща. Освен това, за алкохолизма му не е виновна жена му, а само той.

А мъжа на най-добрата ти приятелка наистина е бил пълен олигофрен. Но такива има не малко.
Обаче мога да ти кажа, че също така има много свестни мъже и не е честно да слагаш всички под общия знаменател на тези които познаваш.

..и не може ли да пишеш малко точки и главни букви, ..много трудно се чете Simple Smile

# 48
  • Мнения: 443
Ей ,много сте упорити бре.Не можете да се примирите,че една жена би простила и3невяра,или по скоро не би го направила на проблем.Та много обвър3ани двойки са го преживели,Къде мъжка,къде женска и3невяра.Да ра3бирам 3начи,че има ли и3невяра - ра3вод,и че всички семейни и обвър3ани са верни.То тогава друго статистиката Ще покаже бре ,ако е така.Не мисля че от 100 семейни мъже 20 само и3неверяват ,а вие? А3  мисля ,че 20 ( най- много ) не и3неверяват.Ми то семейни няма да останат  при това положение.
Тук ра3бирам,че всеки ра3бира думите ми ра3лично от друг ,и никой не  ра3бира всъЩност какво искам да кажа.
 Света се променя с всеки и3минал,колко легални и нелегални суингер клубове има ,особено тук,където семейни двойка се среЩат с подобни  и се менкат бе3 да се по3нават дори,и си живеят Щастливо,в крайна сметка всеки живее както намери 3а добре.Българските моделки и  фолк певици малко ли семейства ра3биха и деца народиха на  всичко отгоре от семейни,и.....пак ги гледат и слуШат,а осеменителите им вечно и3 вестниците.Ако бях се родила  някъде  в Трапоклово ,можеШе и друга песен да пея,3нам ли...

Светла Р
Може би си права,не мисля ,че съм 3астанала умиШлено от другата страна на  вятъра,3а да ме духа вятъра в друга посока,човек се  учи от греШките си,а съЩо така  и3раства ,помъдрява,проЩава.Със сигурност не би било приятно чувството да 3нам ,че гали друга,и не си го пожелавам,но ако това все пак стане,няма да хукна да си  ра3турям къЩата ,да ра3делям имуЩество,да сменям документи относно имуЩество,да се обеся най добре,че трудно 3а преживяване толкова.Така е устроен мъжкият свят и това не може да се промени.
Прелиубодейци ми е лиубимото предаване,не пропускам епи3од,много се 3абавлявам,особено когато  жените хваЩат мъжете и ги налагат с Шамари,най гадни ми са мъжете ,дето не  само и3неверяват,ами и в колата на жена си ,е това няма да  стане ,на такъв Ще му отрежа топките

Яхоо
Под думата "моделирам"  не съм искала  да  се ра3бере като опит да промениШ някого,може би писах неподходяЩата дума,сори.Не дотам доброто отноШение на единия,променя  постепенно чувствата а с тях и самия човек.Ра3бира се ,че един твърдо и3граден  характер неможе да бъде променен,но дуШевното състояние и начина по който се чувстваШ може.Хората се събират такива каквито са се харесали,в нередки случаи принцовете се превръЩат в жаби.

Найт на  теб лично не3нам  в колко оЩе поста Ще трябва да го  напиШа, или  да сменя е3ика ,3а да ра3береШ,че  МОЯ  НЕ МИ Е И3НЕВЕРЯВАЛ,3А КОЕТО ДА 3НАМ.
Каквото и да съм се съмнявала или женската ми  интуиция ми е подска3вала,че може би го прави,не 3начи,че го прави.Ти си се 3аинатила и твоето си 3наеШ все.
Не бих направила от това трагедия ,ако ра3бера,предполагам ме ра3бираШ  най после.
Относно бременноста на снаха ми,тя си беШе темерут преди да 3абременее,и си остана съЩия олигофрен 4 години след това,никаква ра3лика.В случая ,3а промените  по време на бременноста,3а нея не важи.Не всяка бременна има хормонални смуЩения и оттам нерво3итет и депресия.3а алкохоли3ма му ,така мислиШ ти,и само около цял квартал могат да поспорят тук с теб,по3воли ми да по3навам  брат си малко повече от  теб.(и снаха си )
Сама го ка3ваШ : " такива има не малко" 3а мъжа на приятелката ми ,ами а3  3а какво говорих досега,че повечето мъже и3неверяват ,и никой не може да ме убеди  в обратното.
И последно,как  е с точките и главните  букви,по добре ли е? Whistling  (с тоя кредор ,тъй  е  и тая буква  иу,немога да я намеря ,какво да направя)

# 49
  • Мнения: 443
Ей сега директно го питах, ако ме хване в и3невяра ,Ще ми прости ли или Ще ме 3ареже,ка3а не3нам. 3 пъти  питах,все не3нам отговаря,но вика ,ти Ще ми простиШ нали  и се смее. Отговорих  му че може би Ще простя , И все пак ако ме хванеШ  го попитах ,отговаря ,ами къде да те хвана,а3 никого не  следя 3а да го хваЩам.Еми ка3вам му,ако и3ля3а вечерта уж с приятелки,ами а3, ка3ва няма да съм там . МожеШе директно да каже ,не няма да простя. Mr. Green ка3ах му  да отговаря 3а темата в форума,отивам да го ра3питвам  пак.

# 50
  • Мнения: 526
 Grinning
ама ти нали си писала:
"3аЩото въпреки от ра3реШението ,по3нава характера ми  и го е страх че Ще го 3арежа ако ра3бера,,,"

А после казваш, че изневярата сплотява...или сплотява само когато не разбираме за нея?..Хм..че ква е разликата, така или иначе човека го е направил (примерно де). Ама ти в единия случай ще го зарежеш (ако разбереш), а в другия - сплотява?Simple Smile

а..междудругото извинявай, аз все оставах с впечатление, че си убедена, че ти изневерява, а то се оказва, че само хипотетично размишляваш Simple Smile

Кой знае ако разбереш обаче какво точно ще мислиш?

# 51
  • Мнения: 3 057
Да, аз също от това се заблудих и го сметнах за манипулация. Хем разрешавам на някой нещо, но ако разбера да му мисли - неясни последствия. Че каква е разликата със забраната или да го прави без да се разбере и без това половинчато разрешение. На мен ми изглеждаше странно.

# 52
  • Мнения: 443
То остава и да сплотява докато ми споделя 3а нея.Ако някой оЩе има нера3брал,говорим  до какво води една и3невяра и кой как би реагирал.Никога няма да му го предложа на тепсия "Скъпи ,иди и3пусни парата някъде,ра3реШавам",много ясно.Както пусах ,3нае ,че Ще му простя и въпреки това не  3лоупотребява с това,би било наглост.И открито да му Ра3реШа,което няма да направя,пак Ще го направи скрито ако е реШил. Кой иска сътресения в връ3ката си.
Той ,3а себе си да има респект и да се па3и, а пък а3 вече писах достатъчно как Ще реагирам,ако го хвана,няма да му се  е и3търкал,направил го е  вече  например,ок,не може да се върне ,не особено приятно,но не и допустимо,не  е убил човек,търся или по скоро 3нам причините(които вече и3броих) и и3ли3аме някъде да пийнем по неЩо.Това е.Ако го повтори в скоро време,вече Ще има  3абележка.
По пътя 3а в къЩи има голяма бен3иностанция с кафенета ,и  голяма поляна 3аградена 3а кучета ,спира там след работа 3аради кучето(което е с него постоянно) и пие кафе,сам. Така  ка3ва.На 5 мин. ми е мястото с кола от нас,и 3а 6 месеца  веднъж не съм отиШла да проверя наистина ли е там,или сутрин преди работа  ,и3ли3а  в 8.00 и  чак от 10.00 3апочва да работи ,ходи по мага3ини,пие кафе и т.н ,най ми е лесно да го проверя и това.Е не го следя,следователно него хваЩам,3аЩото не искам.В предиШната си работа седмично ходеШе по веднъж  в Германия 3а по 2 дни...Мисля го единствено да се прибере жив и 3драв,а не  наистина дали е там,или и3мисли някоя командировка пак....Темата е бе3крайна,мнения всякакви,ако всички мислихме еднакво ,какво би било.

" Лиубовта не  се състои в това двама дуШи да се вторачат един във друг,а в това,те да гледат  в една посока"

Последна редакция: вт, 21 юли 2009, 23:45 от Shanna

# 53
  • Мнения: 443
Да, аз също от това се заблудих и го сметнах за манипулация. Хем разрешавам на някой нещо, но ако разбера да му мисли - неясни последствия. Че каква е разликата със забраната или да го прави без да се разбере и без това половинчато разрешение. На мен ми изглеждаше странно.

Яхо Има ли неЩо което да не намираШ 3а манипулация,да се поправя ?

# 54
  • Мнения: 3 057
Яхо Има ли неЩо което да не намираШ 3а манипулация,да се поправя ?

Извинявай, ако съм те засегнал. Не те класифицирам по никакъв начин, само исках да си изясня логиката на казаното от теб. За мен "липса на манипулация" е всичко което е поставено на база диалог и взаимни решения без натиск и условности от каквото и да е естество. Ако няма да ми е приятно нещо си го казвам направо, без уговорки за да си мисли другия че му подарявам свобода например, а аз съвсем да не мисля така.
Жена ми има свободата да прави каквото пожелае, аз не я притежавам за да и забранявам/разрешавам каквото и да е. Естествено имало е неща които не са ми допадали и съм си го казвал при което тя винаги се е съобразявала, както и аз с нея. Няма нещо за което да не успеем да се договорим като зрели хора, с евентуални компромиси, но без натиск и "заплахи от последствия". Съчетано с доверие и поддържан авторитет един пред друг до изключения почти не се стига.

# 55
  • Мнения: 443
Яхо Има ли неЩо което да не намираШ 3а манипулация,да се поправя ?

Извинявай, ако съм те засегнал. Не те класифицирам по никакъв начин, само исках да си изясня логиката на казаното от теб. За мен "липса на манипулация" е всичко което е поставено на база диалог и взаимни решения без натиск и условности от каквото и да е естество. Ако няма да ми е приятно нещо си го казвам направо, без уговорки за да си мисли другия че му подарявам свобода например, а аз съвсем да не мисля така.
Жена ми има свободата да прави каквото пожелае, аз не я притежавам за да и забранявам/разрешавам каквото и да е. Естествено имало е неща които не са ми допадали и съм си го казвал при което тя винаги се е съобразявала, както и аз с нея. Няма нещо за което да не успеем да се договорим като зрели хора, с евентуални компромиси, но без натиск и "заплахи от последствия". Съчетано с доверие и поддържан авторитет един пред друг до изключения почти не се стига.

СъЩото,но ка3ано малко по друг начин от  теб   Wink

# 56
  • Мнения: 3 057
Много упростено изглежда да разглеждаме повечето мъже като склонни да изневеряват защото реагирали като животните на първосигналната си система - видят ли дупка да я запълват. Изключенията били влюбените (но не били срещнали само подходящата жена и те щели да го направят) и тези които за нищо не ставали/нямало кой да им пусне (без да забравяме че за всеки влак си има пътници). Така излиза, че всички били такива.

# 57
  • Мнения: 526
ами..според мен Шана е леко объркана. Иначе какд а разбирам това:

"3аЩото въпреки от ра3реШението ,по3нава характера ми  и го е страх че Ще го 3арежа ако ра3бера,,,"

и това:

Както пусах ,3нае ,че Ще му простя и въпреки това не  3лоупотребява с това,би било наглост"

 newsm78
 Grinning

Yahoo е прав - не може така лесно да се класифицират мъжете - "изневеряват всички с изключение на много влюбените и пълните смотаняци" Simple Smile

Ами ако харесва достатъчно жена си, ако не му липсва нищо в сексуално отношение?...Е, остава варианта да е супер първобитен и лишен от чувства и съвест, за да го прави просто за разнообразие. Разбира се отчитам факта, че може да се влюби..но в тази тема не ставаше дума за чувства, а за разнообразяване и "сплотяване" ( Grinning Grinning  Grinning ) на семейството:)

# 58
  • Мнения: 443
ами..според мен Шана е леко объркана. Иначе какд а разбирам това:

"3аЩото въпреки от ра3реШението ,по3нава характера ми  и го е страх че Ще го 3арежа ако ра3бера,,,"

и това:

Както пусах ,3нае ,че Ще му простя и въпреки това не  3лоупотребява с това,би било наглост"

 newsm78
 
Yahoo е прав - не може така лесно да се класифицират мъжете - "изневеряват всички с изключение на много влюбените и пълните смотаняци" Simple Smile

Ами ако харесва достатъчно жена си, ако не му липсва нищо в сексуално отношение?...Е, остава варианта да е супер първобитен и лишен от чувства и съвест, за да го прави просто за разнообразие. Разбира се отчитам факта, че може да се влюби..но в тази тема не ставаше дума за чувства, а за разнообразяване и "сплотяване" ( Grinning Grinning  Grinning ) на семейството:)

Именно.
Естествено ,че би било наглост,ако 3апочне на момента да се въ3пол3ва ,толерантен е достатъчно ,3а да не го прави.Всеки който държи на друг,го е страх да не бъде 3аря3ан,не3ависимо дали поради и3невяра,или друга глупост.Освен това подчертавам,че когато  преди му ка3ах,че няма проблем,да го прави ако иска(ра3реШих),той не се въ3пол3ва досега ,поне не открито,сега вече  3нае ,че Ще му простя и ниЩо няма да се промени,и пак не съм ра3бирала,но това ,че съм ра3реШила веднъж,не 3начи ,че постоянно му го повтарям и припомням,все  едно е крайно време да   го направи.Ако ра3бера,Ще го ра3бера и толкова.Влиубени не сме,не сме на 17,това време мина когато бяхме влиубени,това не 3начИ ,че не се обичаме и че нямаме намерение да остареем 3аедно,след като си пасваме в всяко едно отноШение.Получава от мен всичко ,от което един мъж  има нужда ,бе3 и3клиучения,3а да седне да търси връ3ка и3вън наШата,виж секс може,и а3 съм на мнение,че само боб не се яде.Имам всичко каквото искам ,3а това което нямам се стремя в момента,последния ми дерт са оне3и тръпки в корема,авантиура с чужд мъж или подобно.
Не съм никак объркана и много добре 3нам какво искам от живота.ГреШиШ,3а пореден път.Ти като толкова го обичаШ твоя и си влиубена в него,Ще простиШ ли ако тии3невери ,или Ще го 3арежеШ ?

# 59
  • Мнения: 3 057
Ти като толкова го обичаШ твоя и си влиубена в него,Ще простиШ ли ако тии3невери ,или Ще го 3арежеШ ?

Всъщност без значение дали си влюбен или не това изглежда да е най-съществения въпрос. Защото авантюрата е миг в сравнение с последствията, ако бъде разкрита. Вариантите изглежда да са следните:
1. Разделят се, не успяват да си простят или пък е било върха на айсберга от натрупани прегрешения.
2. Остават заедно, но с частично опрощаване, преглътване на болката или с нагласата че ще ти го върна при удобен случай
3. Чистосърдечно си прощават без каквито и да е последствия, било е сякаш е обядвал с някоя си или подобно
Повечето хора май се покриват от 1&2, а 3 трудно се вписва с нараненото ни его с какво онази е била повече от мен че го е привлекла. Това да ядеш само дори и най-хубавата торта цял живот е много лесно оправдание, ако залога е че ще нараниш човека до теб, ако знаеш че такова е ще отношението му към твоите авантюри.

Общи условия

Активация на акаунт