Тема за подрастващите и алкохола.

  • 4 882
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 901
Къде според вас може да се подаде сигнал, че в даден магазин се продава алкохол на непълнолетни?
И мислите ли, че някой ще реагира?
И ако реагира, дали няма всъщност да иде да поиска петстотин лева подкуп?
Питам, защото аз съм готова с два такива сигнала и единият е за верига супермаркети, а не квартално магазинче.

# 16
  • Москва
  • Мнения: 164
Аз съм на 18,но май съм  "задръстена" за възрастта си,защото не пуша,не пия ен ан семейни поводи и празници и то по 50 грама най-много) и неп онасям дискотеките.Един единствен път сам и правили проблем за цигари ито в магазина пред входа.Беше някаква нова продавачка,но другите (Те ме знаят от дете) й обясниха,че не са за мен (бяха за гости).Виждала съмс очите си 12-13 гопдишни момиченца,изглеждащи като от околовръстното да вървят с цигарите в устата и да се обясняват как родителите им не им търсили сметка кога се прибират и къде ходят.Виждала съм 13-14 годишни момчета в междучасието да отскачат до близкото барче и да се връщат в училище след 1-2 текили.А върха беше,когато група малолетни ни спря към 12 вечерта и помолиха брат ми инегов приятел даи м купят бира и цигари,защото в денонощния искали лични карти.Ние се възмутихме и отказахме,а онези ни напсуваха... Май предпочитам да съм си задръстена.Честно-плаша се от такива деца.

# 17
  • София
  • Мнения: 17 592
Хм, аз сигурно съм лош човек, но съм поръчвала бира за непълнолетни. Без бой си признавам направо. Нещо повече, пак бих го направила - с чиста съвест ще си спя после.
Не бих им купила цигари, обаче, нито пък водка.

# 18
  • Мнения: 901
Хм, аз сигурно съм лош човек, но съм поръчвала бира за непълнолетни. Без бой си признавам направо. Нещо повече, пак бих го направила - с чиста съвест ще си спя после.
Не бих им купила цигари, обаче, нито пък водка.

Дадено:
Алкохолното съдържание в "Загорка" е 5% обемни. Обема на 1 стъклена бутилка е 500 мл.
Обемно алкохолно съдържание на водката е 40%.
Търсим:
На колко мл. твърд алкохол (водка) със алкохолно обемно съдържание 40%, се равнява алкохолното обемно съдържание на 1 бира с 5 % алкохолно обемно съдържание.
Решение:
За да получим обемното количество на чистият 100% алкохол в 500 мл. бира пресмятаме = (500мл. х 5%)/100% а-л = 25 мл.
От тук пресмятаме обема към 40% алкохол(водка), (25мл. х 100%)/40% = 62,5 мл.
Извод:
В една бира с обем от 0,5л. с 5 %обемно съдържание на алкохол, има 62,5 мл. алкохол с концентрация 40% обемни процента.

Ама ти си спи спокойно, де.
Съвестта ти е чиста.

# 19
  • Мнения: 60
Аз скоро ще стана на 20 и явно си падам консерва.Рядко пия, но за сметка на това пуша.
Последния път когато ходих на дискотека видях неща, които просто ме отвратиха! Момиче на 15 години не МОЖЕШЕ да стои на краката си, а приятелките и я пуснаха на пода в тоалетната и не знаеха какво да я правят, не е нужно да казвам, че те бяха в малко по-добро състояние . Пратих приятелката ми да купи кисело мляко и вода да и измием малко лицето. Едва я стабилизирахме, а пишлемето ме напсува! Мене 2 лв не ме бодът в г*за, че да ги харча за нея. Отиде изпи още 2 текили и този път я намерихме легнала в повърнята си !
Отдавна съм свикнала на гледката на ч*кащи  се пишлемета из паркове, стадиони и пейки.
И аз сега да си призная как се натрових на 18 години. Решихме да изпием по 100гр. текила, обаче никой не усети, че е разредена, не знам защо  newsm78 Ей, цяла нощ бях в тоалетна, повръщам, лошо ми е и толкоз! И преди съм пила същото количество, но не съм имала проблем, не знам тоя път какво ми стана. Не бях пияна  Thinking

# 20
  • Мнения: 7 723
Къде според вас може да се подаде сигнал, че в даден магазин се продава алкохол на непълнолетни?
И мислите ли, че някой ще реагира?
И ако реагира, дали няма всъщност да иде да поиска петстотин лева подкуп?
Питам, защото аз съм готова с два такива сигнала и единият е за верига супермаркети, а не квартално магазинче.

Аз също. Виждала съм в малко магазинче тип будка,
как от малка бутилка минерална вода се изсипва малко и се долива с водка.
За същата тая будка имаше сигнал и съответно репортаж по телевизията,
ама...нищо ...продължават....Tired

Кате, твоето дете е малко. Като порасне, обаче ще му даваш ли да пие бира на 12 години?
Питам само  Wink

Иначе се радвам, че в темата се включва и част от другата страна,
от подрастващото поколение.  Hug
Азазел, аз също съм ги виждала да пият алкохол през междучасията.
Не ги знам тия утители. Не ги ли подушват?
....или и те са безпомощни пред законодателството ?  Tired

# 21
  • Мнения: 60
Е, какво ще направят учителите? Ще кажат на родителите и какво от това? Момчето/момичето спокойно може да каже, че не са пили, и т.н. Друг е въпроса, че има учители, които пият с учениците си в работно време или идват пияни като кирки. Имаме една такава директорка в града  Whistling
Нали знаеш, че има родители според, които тяхното отроче е безгрешно и каквото и да стане все другите са виновни. А има и друг вариант - дъвка, спрей за уста, паста за зъби, парфюм и т.н
Не знам, според мен това е до възпитанието на човек.
Ако аз бях отишла на училище пияна майка ми щеше да ми изтупа праха.

# 22
  • Мнения: 62

В една бира с обем от 0,5л. с 5 %обемно съдържание на алкохол, има 62,5 мл. алкохол с концентрация 40% обемни процента.

Tова трябва да го 4етат пове4е хора,защото съществува едно озада4аващо схващане по въпроса,4е бирата не е проблем.

# 23
  • Мнения: 361
аз се сетих за един филм навремето : "хлапета". даже сега го потърсих в замунда и се оказа че го има. голямо впечатление ми беше направил, когато го гледах- точно за тези проблеми се отнася и сега ще го изтегля, за да мога след 1-2 години да го пусна на моето дете- дано се стресне. за съжаление проблемът с алкохола, цигарите и безразборния секс го имаше и по времето, когато ние бяхме тийнове, има го и сега. разбира се, сега е в по-големи размери. единствено мога да се надявам, че ще успея да вкарам малко ум в главата на дъщеря ми, за да се опитва да избягва подобни ситуации след няколко години. доколко ще е успешно- засега не мога да кажа.

# 24
  • Мнения: 60
Гледай Rich kids , направен е по истинска история.

# 25
  • Мнения: 212
Вие се чудите на къде отива днешната младеж,а аз се чудя къде са се завряли родителите им newsm78

# 26
  • Мнения: 198
хора, трябва да внимаваме.
Важен е и личния пример, и реакцията на околните. Безспорен факт е, че децата в тази възраст искат да се чувствуват големи, но още не си знаят мярката и става една...

# 27
  • Мнения: 13 327
До нас има гимназия. Случвало се е сутрин излизайки за работа да преминавам през ученици насядали пред входа с вече наченатите бири. Входа на гимназията е на 30 метра от нас. А пушещите ученици пред самия вход са си нормална гледка.
Да има закон, сигурно ако се разтърсим и една камара нормативни документи ще изскочат, на които да се опрем, но децата си пушат и пият и едва ли ги вълнува. За мен нещата опират до училището, което трябва да контролира за спазването на правилника, /една съседка се беше оплаквала и от училището и казали че щом са от външната страна на оградата не носят отговорност/, родителите накои знаят че пият и пушат, на кои ученици не.
А да си купят не е проблем ще си намерят.
За мен нещата опират до контрола. Като нямам предвид някакви строги наказателни санкции, а в училищата да се работи сериозно по тези теми подрастващите и алкохола, наркоманията и доста неща могат да се включат, а да не се държат все едно, че таково "животно у нашто училище нема"-цитирим директорката на съседната гимназия.
Информацията и контрола за алкохола е оставен изцяло в ръцете на родителите- който иска го прави, който иска не.
От друга страна съм сигурна, че не може и да се направи обобщение, че  всички подрастващи пият и  пушат.Мисля че опира до семейното възпитание и средата на детето  в училище.

# 28
  • Мнения: 1 849
На миналия 15 ти септември се прибираме със синът ми от училище. В трамвай 22 група ученици 9-11 ти клас, заедно с учителката си... тя затрупана с цветя.... Едно момче видимо дрогирано дреме на едната седалка, хората отстрани се възмущават. А учителката се хили доволно и започва да се заяжда с хората, те никога не са ли били така на младини... Слязоха в Сухата река, учителката гордо вървеше изпъчена и хилеща се с младежите, които влачеха момчето...
Оставям го без коментар...
Лично аз съм потресена от мненията на майки когато агитират хлапета пишещи във форума за започване на сексуален живот на по 12 години... от хора които смятат пушенето на трева за нещо безобидно.
Имаше тема преди време с анкета колко от нас са опитвали наркотици, колко го правят постоянно ... за кои е нормално да се напиваш... Процентите бяха сериозни...
Децата подражават на родителите си!

# 29
  • Мнения: 198
Точно за това говоря.
Въпросът  всъщност е  как общуваме с децата си, / важно е не количеството, а качеството на общуването/,да ги разбираме и най-важното да не губим връзката с тях.В мига в който разберат, че не това е великото геройство и могат изглеждат силни по друг начин, те поне се замислят.
Споделям опита си на майка на  две деца, понастоящем на 21 и 18 год., които за щастие се опазиха от всички гнусотии, но само аз си знам какво си костваше това.

Общи условия

Активация на акаунт