Юлско слънчице пече, октомврийско бебенце расте

  • 9 304
  • 274
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 23
Май само Варненки не спим  Laughing къде мислите да раждате?

# 226
  • Мнения: 141
Tan4oni, за схващанията на крака -това са така наречените крампи, често явление през бременността, получават се най-вече от липсата на магнезий в организма.
За раждането-аз засега съм се насочила към Майчин дом Hug

Забравих и аз да поздравя Хриска - честито,мила! Вече можеш да си отдъхнеш, познато ми е какъв кеф е като си  приключил напълно  Hug

Последна редакция: чт, 09 юли 2009, 09:23 от miracle82

# 227
  • Мнения: 203
Хриска браво за изпита  bouquet

# 228
  • Мнения: 68
Хриска Честито!  Hug Оттърва се! Моя държавен е началото на Октомври....  Cry тоест остава за догодина!

Ей сега ви хванах варненки Говорите си за крампи и т.н., а никой не ми обърна внимание миналата седмица като предложих среща  Naughty

Пуснах тема в която да се уговорим. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=411667.new#new Моля ginbay да я сложи в началото на следващата ни темичка, за да я намираме по-лесно. Очаквам включвания!

Mvinzens И аз забравих да кажа, че си супер в роклята  Peace Страхотна бременна!

# 229
  • Мнения: 141
Ани,обърнах аз внимание Hug Писах и в темата,която си направила. Ще очакваме и другите  момичета да се включат Hug

# 230
  • Мнения: 23
Благодаря ти miracle82. Намерих едно сайтче http://www.bb-team.org/articles/1620/ слагам линка ако някой има такива проблеми надявам се да му е полезно.
Извинявай Ani_Boland,  но това за срещата съм го пропуснала. Иначе съм за

# 231
  • Бургас
  • Мнения: 420
Добър ден! Три дни се мъкна по излесдавания, в тия жеги. Мойто гини открило рак на шийката при 3 бременни момичета за една седмица (при едно от момичетата положението било доста страшничко, дано да се оправи Praynig).
Сега гини ни е подкарала по азбучен ред изследвания от А до Я (лошо няма). Та това ми напомня за линка на ДесиХ2, по отношение на цитонамазките. - Не пропускайте да се изследвате, момичета!

За килограмите - и аз вече съм 9 - 10 нагоре, като минах 60-те. Ноооо, здраве да е. Основно съм трупнала на коремче и гърди. Но все пак не само кг. имат значение, ами и ръста:-)40 кг за една жена 1,70м. може да са доста малко, но за жена - 1,50 м. да са ок Peace Това с а божа работи - бебоците д аса здрави, а килограмите после се свалят Peace

Ох, днес трябва да чистя (бля-бля) и после да ходя си взема изследванията!

Ура - днес  е облачно и прохладно в Бургас (след 2 дни температури от по 35 градуса #Crazy и ненормална задуха).

# 232
  • Мнения: 5
Здравейте мамчета, аз тъкмо се връщам от ЖК-последната за мен в София. Малко набързичко мина, амаа с бременлинския си мозък и преместването към морето, съм си объркала деня за консултация и днес минах малко между капките, така да се каже, Док каза, че бебчето е добре, майче вървим даже напред по някой показатели със седмица някъде. Кръвното ми е ниско, ама съм +3 кг от последния път, ама то според док бебчето е +700 гр за един месец. Видя ми се странно много, какво мислите вие. Вашите бебчета казват ли ви колко тежат?Сега колко са?Аз като бяг при Марков,преди месец и малко, си бях 3-4 дни напред с теглото и той каза, че нормално, иначе по другите показатели си бяхме в седмиците, а като ходих сега след това 2 пъти на ЖК, сме по-тежички. Може би апаратурата е такава....озадачих се, честно казано?При вас как е?

# 233
  • Мнения: 126
Добро утро.Тази нощ и аз успях да се понаспя добре но вече умирам от жега.За килограмите аз съм + 13 кг едни казват че е нормално за близнаци други че е много направо лудница.На мен са ми много че си имах и от преди излишни но после с повече постоянство ще се свалят.Момичета да ви питам нормално ли е да не съм качила нито грам за един месец или моя кантар се е повредил.Cho_ko  за плацентата знам че колкото е по голяма степента толкова по малко вече храни и предпазва бебчето моята в 24г.с беше първа степен зрялост сега на 24.07 съм в Т.Киркова и ще видиме как е това е което знам.

# 234
  • Бургас
  • Мнения: 420
Seagirl, на мен ми казаха теглото на бебчо, за първи път, едва когато отидох на ФМ (преди ок. 2 седмици). Иначе ми казват (и то понеже аз си питам изрично),  каква е дължината му приоблизително. По всички останали показатели вървим с една и половина седмица напред. та ориентировъчно, по разни сайтове се ориентирам колко би трябвало да е приблизително теглото на бебето.
Например тук има една табличка:
http://www.kaminata.net/viewtopic.php?f=356&t=29962

Кога се ходеше на втора ФМ? newsm78

# 235
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Варненки, на първа страничка имате линк към темата за срещичката ви!  Hug И да вземете да се организирате сериозно  newsm10! И да се снимате  newsm47

# 236
  • София
  • Мнения: 463
Здравейте ! Hug
По калкулатора на Plamitoto съм приблизително в норма, 2кг са ми в повече,но това е заради работата-тук не мога да ям на обяд друго освен сандвич ,и то с тоя хляб  всеки ден няма начин да не качвам     33uu Това донякъде е успокоително, мислех ,че съм прекалила с килограмите доста повече .Последния месец успявам да задържам теглото ,дано се справя и докрая ,да не изпусна контрола ,че ще е мъка свалянето.

# 237
  • Мнения: 1
Добро утро и от мен, Да ви се похваля, вчетра кумата ми разбрала , че е бременна за 2ри път и в понеделник ще ходим и двете на изследвания, а тя да се запише при гинеколога ми. Laughing Майка и направо ще се види в чудо с 2 бебета и една госпожица на 5години newsm78 Hug

# 238
  • София
  • Мнения: 1 595
Mvinzens, препълнена ти е кутията за лични и не мога да ти пиша Simple Smile

  Аз да се похваля, че тази нощ спах повече от прекрасно. Днес даже ме хванаха лудите и съм се издокарала с къса рокля и чехли с токче. Приличам на хипопотам с балеринска пачка, ама изобщо не ми пука и си развявам телесата с бодра крачка из офиса.
Както казах качила съм 7 килограма, които за моите 171см не са чак толкова ужасяващи, но винаги съм била 53кг, а точно преди да забременея доста се бях ошишкала и бях станала 58. И сега с тези 7 стават общо 65кг, което си е с 12кг над нормалното за мен  Sad
  След раждането ще трябва доста да се понапъна за да ги сваля. А как обичам шоколадче и чиииипс....  Embarassed

# 239
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Mvinzens, роклята е страхотна   bouquet И сега като кажеш, че има размери само до 48, пак ще си остана с пръст в устата  smile3514 . Като гледам, че до момента кантара ми не е мръднал (което само ме радва  newsm44), а и вчера ме похвалиха, че задника и краката са ми се стопили доста, моята ГОЛЯЯЯМА цел  е да успея да вляза в размер 48 (сега съм 52 - зависи от кройката) - нямам намерение да се подлагам на диети, но явно бебето ще успее да ми обърне метаболизма с краката нагоре и малко по-малко нещата ще се получат от само себе си.  newsm17
Щях да ви споделям впечатления за възглавницата - по-удобно нещо не съм ползвала. Забелязах обаче, че следобед и през нощта спя по различен начин с нея.

Общи условия

Активация на акаунт