Юлско слънчице пече, октомврийско бебенце расте

  • 9 299
  • 274
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 377
Добро утро!
И аз тази нощ май спах по-добре и се надявам все по-добре да става.
Бубето 21, честито на кумата ти! И тя ли ще се запише при Гергов? Иначе и аз съм на ЖК на 07.08 и съм от 9.15 часа. Ти в колко часа си? Може и да се засечем там.
Хубав ден на всички!

Последна редакция: чт, 09 юли 2009, 10:45 от Nikitali

# 241
  • Мнения: 63
Добро утро ранобуднички!

Аддри, сорри за пощата. Ей сега ще я изтрия.
Десси, ако искаш пиши ми и ти.
Гинбей, на тези рокли това е хубавото, че стават за няколко размера. Ако нищо не ти стане, мога да ти ушия една по поръчка. Само ще ми кажеш мерките си. И ще ти я пратя.

Да ви кажа това с този калкулатор за тегло, ми се вижда малко афиф работа. Сигурно е за Филипинки и Таиландки Simple Smile! Дава ми за долна норма 48,3 кг. Е тва в края на 6-ти месец нещо ми се вижда доста малко newsm78.

Гинбей, браво за възглавницата!

Да ви питам мамите с опит. Вчера видях в мола една джаджа - стерилизатор и подгревател в едно. Само, че е за едно шише или бурканче. Какво ще кажете? Сигурно не е много практично??

# 242
  • Мнения: 63
Готово, изчистих си пощата.

А сега видях и табличката с размерите на бенце. Поправете ме ако съм изпростяла, ама каква е тази 43-та седмица??? Rolling Eyes 40 не са ли достатъчно?

# 243
  • Пловдив
  • Мнения: 419
MVinzens, изобщо не се притеснявай за мен. Целта ми е по-малък размер и тогава ще се възнаградя с една от твоите страхотни рокли! А къде можем да ги видим в БГ (едва ли е в Пловдив, ама чат пат ходя до София)?

# 244
  • Мнения: 63
Гинбей, правилно виждане Simple Smile! Да за Пловдив малко трудно. В София са. Мога евентуално да ти пратя снимки на първо време, а сестричката ми като патува натам да се свърже с теб и да ти покаже.

# 245
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Гинбей, правилно виждане Simple Smile! Да за Пловдив малко трудно. В София са. Мога евентуално да ти пратя снимки на първо време, а сестричката ми като патува натам да се свърже с теб и да ти покаже.
Благодаря, ще го измислим, може да пратиш снимки на първо време - мейла ми е gbakalova@yahoo.com. А пък ще се разберем в последствие (то сигурно ще е догодина, ама .... важно е желанието, нали!)

# 246
  • Мнения: 8
Добро утро и от мен, момичета! Днес сте много активни  Hug

Аз изкарах кошмарна нощ. Получих невероятно схващане на кръста вчера сутринта. Винаги съм имала проблеми с гърба и кръста, мислех, че съм свикнала с тази болка, но това беше (и вс още е) нещо страшно. Няма безболезнена поза, а ставането от леглото е някакъв кошмар - сълзи ми текват от болка. Както и да е, стига съм се жалила. Надявам се само де отшуми по-бързо и да не се случва на никоя от вас!

Mvinzens, толкова съм впечатлена от твоите умения! А роклята е просто вълшебна   bouquet От няколко месеца търся нещо подобно, но все не намирам... Разкажи ни повече за тази твоя страст! От кога се занимаваш с това, успяваш ли да продаваш, от къде са платовете? Можеш ли да покажеш още рокли на снимка?

Що се отнася до размерите на бебенце, то е нещо много относително и само ориентировъчно. Реално приблизителното тегло се изчислява на базата на размерите и е доста голяма възможността да се сбърка. Освен това мо прави впечатление, че като ходя при доктора по ЗК, бебчо винаги излиза малко под нормата, а при другия доктор, при който ходя на частно - поне 1 седмица над нормата  newsm78 Така че явно зависи и от апарата и от уменията на доктора... Най-сигурни ще са размерите, като се появат бебчетата през октомври  Heart Eyes

# 247
  • Мнения: 99
Ха здравейте и от мен  Peace

Mvinzens страхотна рокля  Peace и ти изглеждаш много добре в нея  Hug

Днес ще се отдам да шиене ама де да видим дали ще издържа зад машината  ooooh! Онзи ден попрекалих и вечерта ме боля корема  Thinking

Лек ден ви желая   bouquet

# 248
  • Пловдив
  • Мнения: 419
First expectation , да се оправяш по-бързо. Жалко, че няма да те видим и тази вечер  newsm45 . И аз знам, че теглото на бебето в момента е само ориентировъчно - тоест ехографите го изчисляват приблизително на база това, което е измерено. Но поне е достатъчно, за да се ориентира лекаря колко е голямо и дали няма да се наложи секцио.

# 249
  • Мнения: 8
First expectation , да се оправяш по-бързо. Жалко, че няма да те видим и тази вечер  newsm45 .
Благодаря, Гинче!  Hug Много ме е яд, че изпуснах снощната лекция. Предполагам, че е било много интересно и полезно... А за довечера - все още имам надежда, че може малко да ми  просветне дотогава...  Whistling

# 250
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Снощи лекцията беше на тема "Как да успокоим плачещото бебе". Определено беше интересно. Ето някои от нещата, които ми направиха впечатление :
1. Да разказваме още от сега приказка (като едновременно с това си галим коремчетата), която обаче съдържа много повтарящи се думи (например Житената питка - там можем да изреждаме всички животни, за които се сетим). След раждането на бебето, като чуело същата приказка и се успокоявало
2. Да се научим да заспиваме на конкретна песен (или тип музика) и след това бебето като я чуело, се успокоявало и заспивало.

# 251
  • Мнения: 5
Благодаря ви много момичета за коментарите за размерите и теглото, най-вече на бебчето, на мен просто ми се стори странно защото при Марков, преди месец бяхме само 2-3 напред в теглото, а в размерите си бяхме в седмиците и изведнъж след 10 дни да сме качили 200 грама, а след един месец още 700 ми е малко странно. То вярно, че си расте, ама чак пък толкова бързо Rolling Eyes...както и да е, няма да го мисля, важното е, че развива и си расте, може пък да е от по-едричките по принцип Simple Smile

# 252
  • Мнения: 63
Стилисима, благодаря ти! Трябва да обменим опит с теб за шиенето! Ти какво сътворяваш предимно?

Гинче, пращам ти на пощата, да видиш за сега!

Фърст еьпрешън, благодаря ти за интереса. Аз още от дете съм отдадена на това. Никога не съм го учила или ходила на курс. Нито ползвам кройки. Всичко ми е в главата.
Преди като си бях в бг имах по-малко време, защото много работех (в съвсем друга сфера). Сега като съм си в къщи, а и не мога да си намеря свястно платена работа тук реших да се занимавам по-усърдно с това. Още повече, че тук има много магазини със невероятни платове и всякакви други допълнителни материали (дантели, пайети,  пера и какво ли още не). И нещата вървят.
За боклите в кръста, защо не пробваш тези колани за бременни. Знам, че някои доктори не ги препоръчват много, но болката в кръста наистина намалява.

# 253
  • Мнения: 8
За боклите в кръста, защо не пробваш тези колани за бременни. Знам, че някои доктори не ги препоръчват много, но болката в кръста наистина намалява.
Благодаря за идеята! Обмислям го като вариант, само да мине това силно възпаление и ще взема мерки.В интерес на истината, откак съм бременна и кръстът, и гърбът ме боляха много по-малко отколокото преди. Виждаше ми се много странно и нелогично, но със сигурност не се оплаквах! Сега обаче спокойствието от последните месеци ми се връща многократно... Все пак съм оптимист и вярвам, че е временно, дано наистина е така!

# 254
  • Мнения: 23 417
В интерес на истината, откак съм бременна и кръстът, и гърбът ме боляха много по-малко отколокото преди. Виждаше ми се много странно и нелогично, но със сигурност не се оплаквах!
А правила ли си изследвания преди да забременееш?Може да имаш някако изкривяване,разместване ,прищипване и сега,с промяната на стойката от бремнността,да те е отпуснало.Не подценявай проблемът ,след като родиш.

Хрика,честито.  bouquet Още успехи оттук-насетне.

Тази нощ се събудих в 4.00ч.,беше ми много лошо.До 6.30 не заспах,коремът ми къркореше ужасно,а бебето не пря да рита.После,като съм заспала,та до 11.10 ,след като Дани ме събуди,че е гладен.Горкото ми дете.
Нещо не се чувствам добре,май имам цистит.Ще ходя по-късно в Тина Киркова да си видя резултатите за албумина.

Общи условия

Активация на акаунт