Продължително кръвотечение

  • 28 867
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте,момичета!Направих тази тема,защото се чувствам вече безпомощна и объркана.От 2 месеца съм с кръвотечение.Ходих на 2 гинеколога,правих си хормонални изследвания,прегледи и какво ли не-всичко ми е наред,а течението ту спира за 1-2 дни,ту преминава в зацапване,ту си е като менструация.Правих тестове за овулация-имам си и овулация.През малките паузи без течение се опитваме с мъжа ми да си направим бебче,но до сега нищо.Моля,кажете ми дали на някой му се е случвало нещо подобно?Последно ми изписаха Регулон,но не съм започнала да го пия,защото може и да съм бременна,а е рано за тест.

# 1
  • Манчестер
  • Мнения: 1 067
Не знам как с това кръвотечение въобще правите бебе  ooooh! . Щом са ти изписали някакво лекарство, почвай да го пиеш и не се размотавай ами намери добър специалист, че не е шега  Peace .
Последно ми изписаха Регулон,но не съм започнала да го пия,защото може и да съм бременна,а е рано за тест.
И какво значи може да съм бременна  Thinking , с това кръвотечение което описваш малко ме съмнява  Thinking . Както и да е, дано всичко е наред и скоро да сбъднеш мечтата за бебче  Hug

# 2
  • Мнения: 179
Здравей,
за да ти помогнем като те насочим вероятно ще ни трябва и малко повече инфо.
А течението менструално ли е или е влагалищно - какво ти казаха лекарите по този въпрос. И преди имала ли си нормален цикъл, правила ли си някакви изследвания преди да започне да не спира?

Пиши.

# 3
  • Мнения: 24
И двамата лекари ми казаха,че течението е менструално.Първо ми изписаха кръвоспиращи лекарства,пих ги 3 дни и ми спря за 2 дни и после пак наново.През паузата от двата дни,когато нямах течение правихме бебче и сега въпреки,че пак имам кафеникаво течение се чувствам замаяна,спи ми се,повдига ми се.Но може би това е и от продължителното течение.По принцип съм с менструация на 30-32 дни,редовна.Сега се двоумя за Регулона,защото не знам дали не е станало нещо през последните дни,когато не се пазихме.А за тест е рано.Не знам дали да не ходя на 2-ти лекар.Така искам да имам бебе...

# 4
  • Мнения: 24
Забравих да кажа,че ми правиха изследвания на кръвта за нарушения в хормоните-2 пъти- и казаха,че всичко е наред,нямам кисти,нямам възпаления.

# 5
  • Мнения: 568
На мен ми се случи подобно нещо миналата година лятото, ама точно по това време - юни-юли... Менструацията ми дойде и не си тръгна за повече от месец. Ту спира, ту почва, ту зацапва - бе, ужас! Отидох при моята гинеколожка и тя ми каза, че всичко си е наред - нямам кисти, нямам възпаления, даже ми каза, че имам фуликул, който всеки момент ще се спука. Изписа ми хапчета с прогестерон, на Шеринген някакви, не си спомням името. Каза ми да ги пия 10 дена, през които кръвотечението ще спре, а след последното хапче каза, че до няколко дни ще ми дойде истинската менструация и оттам нататък всичко би трябвало да е наред. Така и стана! И слава Богу от тогава не съм имала такива проблеми...

Моят съвет е - консултация с още един гинеколог! И няма да е лошо да отложиш бебеправенето докато не отстраниш проблема... Аз поне така направих Peace

# 6
  • Мнения: 179
Здравей, отново,

При менструално течение, т.е. течение от чистеща се матка, няма как да има интактна бременност. Стената на матката се люпи непрекъснато, а за да има или предстои бременност трябва да е достигнала една хубава дебелина.
Сега въпросът е и колко ти тече - дали е само да ти зацапва бельото, какъв цвят е ... Има жени, които са бременни, а прокървяват - някои повече, други по-малко - но си износват бебчетата. Но това прокървяване не е дълготрайно.
Тест за бременност можеш да си направиш въпреки всичко - било то кръвен или уринен (слагаш тампон и тогава пишкаш), но според мен няма как да стане бебе, съжалявам.
Имаш две възможности - 1) да отидеш на още един лекар или 2) да започнеш хапчетата.
В много неприятна ситуация си, но това ще отмине, просто действай разумно и последователно.

Желая ти успех, М

# 7
  • Мнения: 63
А правила ли си тест за бременност? Може да е, недай си Боже, извънматочна. Не чакай, а си направи тест веднага.

# 8
  • Мнения: 241
И аз мисля,че ако е менстр. и продължава 2 месеца няма как да има бременност.И аз съм имала такава,но мия спряха с лекарства.Обаче единия път  и те не ми подействаха и ме чистиха.А иначе и на мене ми казват,че няма нищо,но нещо липсва.Според мене ако искаш отиди на друг лекар ,ако се съмняваш в този.

# 9
  • Мнения: 24
Здравейте,момичета!
Направих тест току-що-отрицателен.Днес почти нямам зацапване и съм решила утре да отида на трети лекар.Но по принцип зацапването е малко,тъмнокафяво,почти прозрачно като изключим 4-5 дни в месеца,когато си е като инстинска менструация.Най-интересното е,че когато за 3-4 дни ми беше спряло си правих тест за овулация и беше положителен.Първия лекар също ми каза,когато имам пауза от течението да опитваме за бебе-нищо не пречело.Лошото е,че след всеки опит се надявам да е станало нещо,но все е напразно...

# 10
  • Мнения: 179
Здравей,

Иди на лекар. Пробвай да поискаш, може би, отново хормонални изследвания - в друга лаборатория различна от предишната.
Имам 2 приятелки, които са имали такива проблеми - хормонална причина, като при едната това беше предизвикано от силен стрес. Но и двете са били под 20г.
Помисли си. Но трява да намериш решение, вероятно с компетентно лице, и да можем скоро заедно да се запишем в форума за бъдещи мами. Стискам ти палци лекарят да даде някакво просветление.  Hug

Успех, мила!

# 11
  • Мнения: 9 450
bubulka говориш за много сериозни неща.
Намери незабавно друг специалист и се консултирай с него.
Това кръвотечение в никакъв случай няма да доведе до нещо добро.

# 12
  • Мнения: 24
Благодаря на всички за съветите и подкрепата! Днес течението е само няколко тъмнокафяви капки,дано да приключи, макар че и друг път е имало затишие и после пак е потичало.Все пак отидох на друг лекар.И той ме прегледа,видя резултатите от хормоналните изследвания и каза,че нямам никакви отклонения.Изписа ми други кръвоспиращи лекарства  и  ако до 3-4 дни не спре окончателно веднага да започвам с Регулон.Но те били противозачатъчни и докато ги пия 3-4 месеца изгледи за бебе няма да има Cry,тъй като подтискат овулацията.Ей сега се наплаках хубаво заради всичко,което ми се случва,макар да знам,че има момичета които с години се опитват да имат бебчета,а ние опитваме от 7 месеца.

# 13
  • Мнения: 179
Мила, bubulka,

Не се страхувай, бебнце ще имаш, както и всички, които някога са писали в този форум си имат. Понякога е въпрос на време, това важи за много от нас тук.
Опитай първо сега с кръвоспиращите хапчета. Имай позитивно мислене, психиката също помага! Не го мисли като начало това с противозачатъчните.

А за в случай, че не помогне се опитай да мислиш за след тези 3-4 месеца. Те ще минат бързо - още повече, че с хапчетата цикълът ти ще се регулира и няма да е дълъг - някои момичета имат цикъл от над 35 дена ... Така, че тези 3 месеца, през които ще ги вземаш (евентуално, ако тези другите хапчета не ти помогнат) ще са минималното време.

В мислите си всички сме с теб и ти стискаме палци, защото всяка една от нас добре познава тъгата, обхванала сега твоето сърчице!   action032
Дано, дано ти помогнат кръвоспиращите хапчета!

Успех!

# 14
  • Мнения: 479
Бубулка, страхът е МНОГО лош съветник. Не се поддавай и не се изнервяй излишно.
Според мен най-добре е да изчакаш времето за тест за бременност, да си направиш сравнително ранен и категоричен, напр. кръвен. И чак тогава, ако няма бебе, а има кръвотечения може да пробваш с противозачатъчните. Ако няма бебе, но и няма зацапвания - аз не бих пила хапчета анти-бебе, при условие, че искам бебе  Wink

Началото на бременността ми беше точно такава - една седмица по-кафеникаво и леко течение и после - капки-днес, капки-утре и така до 10-тата седмица.
Самият факт, че 7 месеца пробвате обяснява донякъде промените в цикъла ти - той се влияе от какво ли не! Нямаш установен гинекологичен проблем ! Просто трябва да се поуспокоиш и да не се фиксираш на тази тема! Вземи си почивка, купи си хубава книга и..... готово!
Ще видиш, че това ще има ефект Wink

Общи условия

Активация на акаунт