Септемврийски майки

  • 12 308
  • 150
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 153
Аз пък понеже обичам да планирам повечето неща накупих основните неща (количка, кошарка и др.) и приключихме с ремонта още преди месец Confused Но пък за сметка на това ме обхвана паника около това как ще мине раждането, дали ще се справя с грижите за бебко и разни други въпросчета, които направо не ми излизат от главата Neutral Face  Не знам за вас, но направо съм в паника.........и тя се засилва с всеки измината ден Embarassed

# 91
  • Мнения: 651
Момичета,дайте да мислим позитивно и само за хубавата страна на това което ни предстои,а тя тази страна не е просто хубава а е прекрасна. Simple Smile Връщане назад няма,апък и не вярвам някоя от нас след като веднъж е усетила малкото човече да шава да иска да се върне назад:)Simple SmileSimple Smile Не се панирайте от това че нищо не сте свършили ,ами се насладете на подготовката,която не прилича на нищо друго което сме правили сега(поне при тези от нас,за които детенцето е първо на брой:)) Ще имаме достатъчно момети после,когато ще се плашим,така че сега да гледаме бодро и да си осигурим позитивни "емоции" за бебоците,които усещат всяка тревога. За раждането-ами...тревожничко си е....и аз се ошашавих вече с тези варианти на болници,лекари и....уаааааа!!!! Но все пак-толкова много мами са родили-и ние ще се справим!:)А после-както казва една приятелка с вече 3-месечно бебе-"после идва готиното!!!!:) Да си го гледаш,да му се радваш и да му се чудиш как можа такова красиво да ти се ради!"Wink
 Не се отчайвайте,ами се мобилизирайте и ставайте всяка сутрин с бодрата мисъл че с още един ден се доближавате до момента когато ще се срещнете с дребосъка!:)Ако имате блоизки с малки бебоци-контактувайте с тях. Ще видите че няма да имате търпение да си гушнете и вашия!:)

 желая успех и спокойно бременеене на всички!:)

 Да не мислите че мене не ме е страх!:) ама страхът ми е по-малък от тръпката която преживявам вече 8 месеца:))

 [image]http://lilypie.com/days/040916/0/0/1/+10/.png[/image]

# 92
  • Мнения: 94
Да това за позитивното мислене е добър съвет, но не винаги се получава позитивизма- особено ако те замъчат контракциите както мен днес Sad  А иначе съм купила всичко - изчетох доста списъци тук  Simple Smile и добре че пазарувах отрано защото като ме тръшна една варицела- още не мога да се съвзема Остана само да изгладя дрешките за бебка и съм готова с багажа за болницата

# 93
  • sofia
  • Мнения: 7 477
spokoyno,shte mine rajdaneto normalno,ne se shashkay. Wink
az sashto veche imam dosta neshta,no vsichko si stoi v garaja,nishto ne sam kachvala.
  chak panika Shocked ,nedey.Dokolkoto razbrah i ti shte rajdash v Sheynovo,a tam naistina sa mnogo dobri,I az sam tam.
  a za bagaja z abolnitzata may e ranichko a Confused:

# 94
  • Мнения: 179
 Grinning  Привет на всички бъдещи майки - септемврийки!  Моят термин е на 28.09. Друг е въпроса какво ще измисли бебчо ... Имам някои въпроси към всички бъдещи мами - кога смятат да започнат с покупките за бебетата, защото аз вече нямам търпение да го направя?!  #Milti  И какво ще ме посъветвате като за начало - детска кошарка или от комбинираните легла - за спане и игра, или и двете заедно. И все пак, на мен ми се струва, че кошарите за игра не са много удобни за новородени. Вашите бебчета много ли са игриви в коремите? Изобщо, ще ми бъде много приятно и полезно да споделим взаимно впечатленията и мислите си в този етап на бременността ни. Поздрави на всички, и само положителни емоции!!!  Wink

# 95
  • Мнения: 717
Цитат на: sunny_g
 Grinning  Привет на всички бъдещи майки - септемврийки!  Моят термин е на 28.09. Друг е въпроса какво ще измисли бебчо ... Имам някои въпроси към всички бъдещи мами - кога смятат да започнат с покупките за бебетата, защото аз вече нямам търпение да го направя?!  #Milti  И какво ще ме посъветвате като за начало - детска кошарка или от комбинираните легла - за спане и игра, или и двете заедно. И все пак, на мен ми се струва, че кошарите за игра не са много удобни за новородени. Вашите бебчета много ли са игриви в коремите? Изобщо, ще ми бъде много приятно и полезно да споделим взаимно впечатленията и мислите си в този етап на бременността ни. Поздрави на всички, и само положителни емоции!!!  Wink


Какво да ти кажа, ние купихме едно легълце и до там. Даже матрак още не сме взели, а и аз имам такова желание за пазаруване. Иначе си направих списък - много подробен - един за бебо, един за болницата - ако искаш ще ти го пратя. Иа з мисля, че кошарките не са много удобни, ама знам ли..... Иначе бебо така рита, че чак вчера звънях на лекаря да питам нормално ли е?

# 96
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
А пък моят бебко вече не рита толкова много. Лекарката ни каза, че му ставало по- тясно и затова. А и вече се е обърнал с главичката надолу и не се върти като бесен, както по-рано. Иначе вече тежим към 2300гр, размерите все ги забравям....
И термина ни се е изместил с 5 дни напред....

# 97
  • Мнения: X
Ох и мен ме е тръшнала една паника ама като почета малко темите из форума се успокоявам. Не съм почнала още да пазарувам но и няма да взимам много неща защото мисля че "приличното" суеверие е винаги от полза. За сега знам само че ще раждам в Шейново най-вероятно със секцио.

# 98
  • Мнения: 3 153
Цитат на: sunny_g
 Grinning  Привет на всички бъдещи майки - септемврийки!  Моят термин е на 28.09. Друг е въпроса какво ще измисли бебчо ... Имам някои въпроси към всички бъдещи мами - кога смятат да започнат с покупките за бебетата, защото аз вече нямам търпение да го направя?!  #Milti  И какво ще ме посъветвате като за начало - детска кошарка или от комбинираните легла - за спане и игра, или и двете заедно. И все пак, на мен ми се струва, че кошарите за игра не са много удобни за новородени. Вашите бебчета много ли са игриви в коремите? Изобщо, ще ми бъде много приятно и полезно да споделим взаимно впечатленията и мислите си в този етап на бременността ни. Поздрави на всички, и само положителни емоции!!!  Wink


Аз честно казано не се стърпявам и купувам всичко, което ме е очаровало някъде по магазините Embarassed Вече имам количка, кошарка и купища сладурски дрешки:) Чак ми става съвестно понякога, защото остава все пак месец и нещо до ДАТАТА Embarassed Но пък искам да споделя, че пазаруването е едно от най-приятните занимания:)
Иначе бебко се беше успокоил по едно време и реших, че му е станало тясно, но от една седмица просто не се спира-едни кълбета и превъртани ДЕНОНОЩНО;) Вчера даже бях на консултация и докторката ме гледа 30 мин, докато му хаване крачето, за да го измери!!!

# 99
  • Мнения: 3 153
Цитат на: pandora
Ох и мен ме е тръшнала една паника ама като почета малко темите из форума се успокоявам. Не съм почнала още да пазарувам но и няма да взимам много неща защото мисля че "приличното" суеверие е винаги от полза. За сега знам само че ще раждам в Шейново най-вероятно със секцио.


Здрасти Пандора:)
Кой в Шейново ще ти прави секциото??

# 100
  • Мнения: 516
Здравейте моми4ета,
дълго обмислях дали е редно да го споделя с вас,
но накрая се реших да изкажа страховете си:
...И аз 4акам,своето първо беб4е през септември,
но сам неприятно изненадана каква ужасна предродилна треска ме тресе Cry
Аз съм доста оравновесен 4овек,реалист,работохолик и ето,4е остават само 45 дни до термина ми и изпаднах в депресия-нещо нетипи4но за мен Imp
Подготвям се,като вси4ки вас,пазаруваме с бъдещият татко,бременноста ми проти4а безпроблемно,но си внушавам,4е на финала ще се"изложа"..все ми се пла4е,сънувам пълни глупости,мисля си,4е няма да се справя..дали това не е някаква"гадна,предродилна невроза",някой изпитвал ли е подобно нещо?
Извинете ме,4е ви питам подомни неща,но имах нужда да го споделя...предполагам,4е ще се съвзема,но ми се иска да знам,някоя от вас,дали се е 4увствала по този на4ин?

# 101
  • Мнения: X
и аз се чувствам така даже се чудя каква майка ще бъда как ще се справя абе едни такива лошави мисли са ме налегнали....

# 102
  • Мнения: 717
Мисля, че е нормално....  аз така се притеснявам за всякакви подробности (ама много големи подробности), че сигурно ви е трудно да си представите.. Добре, че таткото още има нерви да ме изслушва, а аз като си разсъждавам на глас и някак си се успокоявам.

# 103
  • Мнения: 94
Май почти всички сме така Simple Smile  От дисбаланса на хормоните ще е  Wink При мен сякаш колкото повече наближава края, толкова по-се успокоявам Нали знаете и да го мислим и да не го мислим................... Simple Smile

# 104
  • Мнения: 516
здравейте,отново:)
Може би сте прави,4е притесненията на финала са породени от хормоните,от дългото о4акване,от тревогата дали ще  мине раждането добре и т.н...
Тези дни в Габрово неспираше да вали и времето съвсем ме
беше депресирало,но сега сам по-спокойна Grinning
Лекарката каза,4е бебето е доста едри4ко,обърнало се е и  няма търпение да излиза,още много ритаме-мъжът ми снощи
забелязал,4е завивките се надигали от ритни4етата на бебо:)
..Пожелавам на вси4ки ни,леко доизкарване на бременността и само положителни емоции ! Wink

Общи условия

Активация на акаунт