Болница ТОКУДА - тема 3

  • 88 937
  • 885
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 125
И аз имам малко негативно мнение за нея...миналата година бях със задържан аборт и като отидох в болницата не бях на себе си, а тя точно тогава беше дошла да изражда някаква жена и понеже беше почивен ден нямаше никой в АГ кабинетите и нямаше изобщо към кого да се обърна, а тя само се обърна и съвсем грубо ми каза, че в момента разговаряла и едва ли не да не я прекъсвам.
Преди това ме е преглеждала, но е много суховата, нищо не ти казва, ако не я питаш. Само се надявам като тръгна да раждам да не се падне тя или д-р Кръстанова заместващ лекар.

Ако прочетем пък и други мнения от форума, има доста положителни изказваниш за тази докторка. Аз лично нямам впечатления от нея и не мога да кажа. Но от друга страна ми се струва, че трябва да сме по-търпеливи с този тип доктори, които водят раждания. В края на краищата ако ние раждаме 1-3 пъти през живота си, те го преживяват (почти) всеки ден. Това е много отговорна работа и стрес за тях и не е изобщо учудващо, ако някой на моменти е изнервен или преуморен, и може да не му стигне търпение да бъде на 100% любезен. Мисля, че трябва да се има предвид и това.

# 16
  • Мнения: 196
Да права си, не изключвам възможността просто в момента да е била в такова настроение. Не им е леко и на лекарите, но виж д-р Кръстанова наистина не е за препоръчване. Такова грубо отношение изобщо не е присъщо на човек "посветил" живота си на това да помага на хората.

# 17
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
На моето раждане като се сетя колко време изтрая Герганова без да ми повиши тон или да ми каже нещо накриво, признавам си останах много впечатлена. Като цяло беше спокойно и ведро настроена.
Аз й се обадих сутринта към 10 часа, да й кажа, че се започва. Тя тъкмо излизаше от раждане, през ноща е била нощна смяна. В 12 бях вече в Токуда. Секциото ми беше в 22 часа. За тия 10 часа си беше нон стоп почти неотлъчно до мен. На другия ден беше през деня дежурна. Все така усмихната и спокойна, както и предния ден. Много й се вдигна рейтинга в моите очи.

# 18
  • Мнения: 125
На моето раждане като се сетя колко време изтрая Герганова без да ми повиши тон или да ми каже нещо накриво, признавам си останах много впечатлена. Като цяло беше спокойно и ведро настроена.
Аз й се обадих сутринта към 10 часа, да й кажа, че се започва. Тя тъкмо излизаше от раждане, през ноща е била нощна смяна. В 12 бях вече в Токуда. Секциото ми беше в 22 часа. За тия 10 часа си беше нон стоп почти неотлъчно до мен. На другия ден беше през деня дежурна. Все така усмихната и спокойна, както и предния ден. Много й се вдигна рейтинга в моите очи.

Точно за това говорех, Lady Frost. И бъди сигурна, че това спокойствие и 24 часови смени и костват много усилия. Затова не бива да забравяме, че лекарите са също хора, а не супермени.

# 19
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
О, разбира се!  Hug

# 20
# 21
  • Мнения: 734
Д-р Кръстанова беше втори опериращ на моето секцио и съм много доволна. А в моята стая имаше една жена с естествено раждане при нея, което се беше проточило дълги часове, видях и към нея колко е мила. Многократно е минавала на визитации - никакви оплаквания нямам, перфектно отношение от добър специалист. Иначе при едно лежане по време на 2-я месец от бременността много бързаше да ме изпише.... newsm78 Но негативното ми мнение от тогава беше опровергано от самата нея.

# 22
  • София
  • Мнения: 358
Да се запиша и аз в новата темичка Simple Smile
Аз съм при Лазарова на ЖК - много съм доволна и от нея и от цялата болница като цяло. Мисля си и при нея да раждам - каза че настъпи ли момента просто да й звънна по телефона. Един недостатък - ако мога така да го нарека - не е от най-словоохотливите - понякога се притеснявам че не ми казва разни неща, за които съм чела примерно в нета.
Но може би това й е стила на работа.
Между другото - за педиатрите беше повдигната темата, да питам и аз - може ли по здравна каса да запиша бебо в Токуда след като се роди? А правят ли посещения в дома? изобщо как стоят нещата? Аз малко съм притеснена, защото още не знам към кого и къде да се обърна.

# 23
  • Мнения: 196
Д-р Кръстанова беше втори опериращ на моето секцио и съм много доволна. А в моята стая имаше една жена с естествено раждане при нея, което се беше проточило дълги часове, видях и към нея колко е мила. Многократно е минавала на визитации - никакви оплаквания нямам, перфектно отношение от добър специалист. Иначе при едно лежане по време на 2-я месец от бременността много бързаше да ме изпише.... newsm78 Но негативното ми мнение от тогава беше опровергано от самата нея.
Да не би да говориш за д-р Кирякова? newsm78
Колкото до това дали могат да се записват бебетата при педиатрите в Токуда по ЗК - не, защото не им позволявали да бъдат едновременно педиатри и общопрактикуващи или нещо такова. Но с платен прием може. Аз съм решила да избера някой педиатър по ЗК в квартала и ако се налага ще ходим в Токуда на платени приеми. Винаги има дежурни лекари.

# 24
  • Мнения: 87
Доколкото знам за записване на бебето в Токуда се заплаща 1000 лв., като включва 12-15 посещения.

# 25
  • София
  • Мнения: 540
Да се запиша и аз в новата темичка Simple Smile
Аз съм при Лазарова на ЖК - много съм доволна и от нея и от цялата болница като цяло. Мисля си и при нея да раждам - каза че настъпи ли момента просто да й звънна по телефона. Един недостатък - ако мога така да го нарека - не е от най-словоохотливите - понякога се притеснявам че не ми казва разни неща, за които съм чела примерно в нета.
Но може би това й е стила на работа.
Между другото - за педиатрите беше повдигната темата, да питам и аз - може ли по здравна каса да запиша бебо в Токуда след като се роди? А правят ли посещения в дома? изобщо как стоят нещата? Аз малко съм притеснена, защото още не знам към кого и къде да се обърна.

И аз съм при Лазарова  Peace И се следя при нея от 4ти месец. Не е словохотлива и не ти казва нищо излишно, даже се дразни като й се месиш в работата, т.е. я питаш нещо дето си го прочел в нет-а примерно. Има си неин стил и е скъпа на любезности, но е реалист, и ако има нещо притеснително винаги е загрижена и ти казва какво ще се прави оттук нататък. Ако всичко е наред - ти казва, че не си болна, а си бременна, да си живееш спокойно и да не се вманиачаваш и вторачваш във всяко нещо. На мен този стил ми харесва (макар че понякога имам нужда и от някоя мила дума, просто ей така). Колкото повече напредва бременността, толкова по-внимателна става. В началото ми казваше, че бебчо е "нищо и половина" като я питах дали се вижда пола примерно. И аз малко се разстройвах. Но последните пъти е много по-изчерпателна. От другата седмица ме вика на консултации всяка седмица.
Иначе не прави всеки месец изследвания, а когато тя прецени. Примерно още не ми е пускала запис на тонове, а от вчера съм в девети месец.

На мен за раждането ми каза да не й звъня на нея, а директно да отида в болницата. Там щели да ме прегледат, и ако наистина е започнало раждането - ще я извикат.

Колкото до педиатрите - не знам, но на последните Отворени врати в Токуда, д-р Масларска каза, че няколко неонтолози работят със ЗК.

# 26
  • София
  • Мнения: 23 098
Преди около месец лежах там за задържане. И искам да ви споделя мнението си за д-р Герганова - груба и арогантна. Така съм плакала от нея, че се наложи една от сестрите да ме успокоява, дори извика и мъжа ми. Не казвам, че е некомпетентна, но според мен отношението към пациента също е много важно. Сега като ходя на консултации в Токуда и като я видя направо се стряскам.

Склона съм да те подкрепя в мнението ти за нея. В края на бременността си ходех около две седмици с 4см. разкритие и една вечер отидохме в Токуда, защото ми бяха започнали доста силни контракции и докторката ми каза да отида да не би да е започнало раждането вече (да напомня, че не съм първескиня и знаех какво означават подготвителни и истински контракции). Обаче моето инатче изведнъж реши, че още не и се излиза и като ме сложиха на монитор внезапно всичко утихна, а Герганова трябваше да ме посрещне, защото Кирякова израждаше в момента. Като се събраха двете при мен в кабинета тя така ехидно ме изгледа, съобщавайки резултата от записа, че направо ми идеше да я убия и коментара и беше нещо в смисъла "тази пък какво се е домъкнала тук като нищо и няма..." Twisted Evil Много гадно ми стана.
Ха, това все едно е моят случай! Бях с контракции, а Герганова ме върна. След 4 часа постъпих за раждане и след още толкова родих. За съжаление отношението на някои лекари е под всякаква критика. Моята "любимка", която цял живот ще "благославям", е Кръстанова. Дано това същество след моя случай да не е осакатила и още някоя родилка.

# 27
  • Мнения: 125
Да се запиша и аз в новата темичка Simple Smile
Аз съм при Лазарова на ЖК - много съм доволна и от нея и от цялата болница като цяло. Мисля си и при нея да раждам - каза че настъпи ли момента просто да й звънна по телефона. Един недостатък - ако мога така да го нарека - не е от най-словоохотливите - понякога се притеснявам че не ми казва разни неща, за които съм чела примерно в нета.
Но може би това й е стила на работа.
Между другото - за педиатрите беше повдигната темата, да питам и аз - може ли по здравна каса да запиша бебо в Токуда след като се роди? А правят ли посещения в дома? изобщо как стоят нещата? Аз малко съм притеснена, защото още не знам към кого и къде да се обърна.

Здравей, Elyah Simple Smile И аз ходя при д-р Лазарова, и аз съм доволна от нея, и с подобни на твоите впечатления. Ти в кой месец си та сте говорили за раждането, аз 7ми. Леко бременеене:)

# 28
  • Мнения: 125
Да се запиша и аз в новата темичка Simple Smile
Аз съм при Лазарова на ЖК - много съм доволна и от нея и от цялата болница като цяло. Мисля си и при нея да раждам - каза че настъпи ли момента просто да й звънна по телефона. Един недостатък - ако мога така да го нарека - не е от най-словоохотливите - понякога се притеснявам че не ми казва разни неща, за които съм чела примерно в нета.
Но може би това й е стила на работа.
Между другото - за педиатрите беше повдигната темата, да питам и аз - може ли по здравна каса да запиша бебо в Токуда след като се роди? А правят ли посещения в дома? изобщо как стоят нещата? Аз малко съм притеснена, защото още не знам към кого и къде да се обърна.

И аз съм при Лазарова  Peace И се следя при нея от 4ти месец. Не е словохотлива и не ти казва нищо излишно, даже се дразни като й се месиш в работата, т.е. я питаш нещо дето си го прочел в нет-а примерно. Има си неин стил и е скъпа на любезности, но е реалист, и ако има нещо притеснително винаги е загрижена и ти казва какво ще се прави оттук нататък. Ако всичко е наред - ти казва, че не си болна, а си бременна, да си живееш спокойно и да не се вманиачаваш и вторачваш във всяко нещо. На мен този стил ми харесва (макар че понякога имам нужда и от някоя мила дума, просто ей така). Колкото повече напредва бременността, толкова по-внимателна става. В началото ми казваше, че бебчо е "нищо и половина" като я питах дали се вижда пола примерно. И аз малко се разстройвах. Но последните пъти е много по-изчерпателна. От другата седмица ме вика на консултации всяка седмица.
Иначе не прави всеки месец изследвания, а когато тя прецени. Примерно още не ми е пускала запис на тонове, а от вчера съм в девети месец.

На мен за раждането ми каза да не й звъня на нея, а директно да отида в болницата. Там щели да ме прегледат, и ако наистина е започнало раждането - ще я извикат.

Колкото до педиатрите - не знам, но на последните Отворени врати в Токуда, д-р Масларска каза, че няколко неонтолози работят със ЗК.

Здравей, No4ko Simple Smile И аз съм при Лазарова. И дано тя да ми е и на раждането, но съм избрала нея така или иначе. Само сечудя какво гарантир, че точно избраният от теб лекар ще ти води и раждането (ако не е отпуска). Имаш ли представа как стоят нещата там за това? Също, спомена, че си била на деня на отворените врати. Какво представлява, колко време продължава? Притеснявам се да не е много дълго и с обикаляне, чебих си тръгнала по-рано в такъв случай. Чудя се, не може ли просто да ти покажат една зала и една стая и толкоз, без да стоиш с часове. Как мина при вас? Мерси предварително!

# 29
  • София
  • Мнения: 358
Zahira, май и аз така ще направя - запис при някой в кварталната поликлиника, а ако нещо се наложи - ще ходим в Токуда платено (дано не се налага де Simple Smile )
ianko, това за 1000 лв годишна такса си е чисто платен прием. За сега мисля да се въздържа от него.

no4ko25, kleopatra10,
аз влязох в 9ти месец вече - започна да ме вика всяка седмица за запис на тоновете на бебо. Общо взето за раждането направо с половин уста ми отговори, че няма т.нар процедура по предварителен избор на екип като в другите болници, а просто факта, че съм при нея и й се обадя за раждането вече я определя като избрана.
Може би щото беше прекалено заета или знам ли и аз .... но не говорихме за раждането. Надявам се следващата седмица поне да ми пообясни малко как да позная кога е настъпил момента и да хуквам към болницата Simple Smile
Но иначе не мога да се оплача - гледа си много съвестно работата. В 5ти месец имах много контракции - ходих на извънредни прегледи, звънях й по телефона и какво ли още не - жената винаги беше на линия и ме следеше много внимателно да не стане някоя беля. Просто не говори излишно.

То нищо чудно да сме се засичали пред кабинета й Simple Smile
no4ko25, аз съм с термин 6 август, ти кога си? Като нищо да се засечем при раждането Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт